Fifth Gear je britský motoristický magazín, který má za sebou už 18 sérií. Poprvé byl odvysílán v roce 2002 na stanici Chanel 5 jako reinkarnace pořadu Top Gear, který v roce 2001 BBC zrušila kvůli nízké sledovanosti. Uvažovalo se i o využití jména původního pořadu, to však BBC odmítla. Část produkčního týmu Top Gearu a několik moderátorů přešlo tedy do Fifth Gearu. Včetně Quentina Willsona, Tiffa Needella a Vicki Butler-Hendersonové. V dalším roce BBC Top Gear obnovila a pořady si teď konkurují. V roce 2010 se jedním z moderátorů stal Ben Collins, skrývající se pod maskou Stiga.
Fifth Gear přináší v každé epizodě recenze a testy nových i ojetých automobilů, motoristické novinky, reportáže, názory expertů a praktické informace pro řidiče a fanoušky motosportu. Moderátoři se v autech opravdu vyznají, většina z nich profesionálně závodí. Základnu mají v kavárně Ace Cafe na závodním okruhu a jednotlivé části pořadu natáčejí na atraktivních místech. Každý rok vyhlašuje Fifth Gear ceny roku. Pro Čechy může být zajímavá skutečnost, že Fifth Gear vyhlásil Škodu Superb Combi rodinným autem roku 2010. (oficiální text distributora)

Dejvid17

jedna hvězdička za pořad o autech, jedna hvězdička za Tiffa Needela a dvě hvězdy za Jasona Plato.. to je největší týpek.. kam se na něj hrabe The Stig, ten by ho pozávodil jako nic.. půlka pořadu je sice o ničem a nebo s horšími moderátory, ale závody Jasona a Tiffa a jejich vzájemné rozepře.. to miluju!!! asi bych dal normálně 3 a půl hvězdičky.. ale ten Jason :)) ()

The_God

O něco lepší než primácký autosalon, ale daleko horší než TopGear. Sem tam náznak humoru, ale jinak docela průměrný pořad o autech. ()

Tuty

Tenhle pořad je takový kompromis mezi humoristicky laděným britským Top Gearem a nudnějšími profesorskými pořady typu českého Autosalonu! I tady je přítomen určitej nadhled a recenze aut nejsou jen tím klasickým uspávacím výčtem technických parametrů, stejnětak tady máme nevšední reportáže ze světa motorismu, ale s Clarksonem, Hammondem a Mayem se nemohou moderátoři vtipem měřit, scénáře zpravidla nejsou tak velkolepé jako v TG (žádný závod auta s letadlem, přestavby auto-limuzína, auto-raketoplán, s autem na sopku, fotbal s Toyotou, závod mezi MHD, cyklistou a autem apod.),pokud jde o "objektivně vypadající testy zase moderátoři nedokáží dostatečně odůvodnit, ale i tak, když to víte a potom si pustíte Top Gear, skouknout se to určitě dá... ()

LionelHuts

Ze čtyř reportáží, co jsem viděl, byly hned tři naprosto nedívatelnými bláboly. Neobjektivní a nesmyslné testy, srovnávání nesrovnatelného, předem domluvené výsledky vydávané za zcela objektivně dosažené (nenávidím wrestling) a odpuzující moderátoři dělající z lidí blbce. Výsměch zdravému rozumu. ()

FunTomCZ

Top Gear je Top Gear, ale za poslední series (2010) si i 5th Gear taslouží 5*. Kdo tomu dává odpad, ať se zamyslí nad tím, jestli má vůbec rád auta. TG je TG, ale Tiff a Jason jsou páni řidiči... a jejich dog fighty jsou super. ()

IsaacClarke

Není to Top Gear. Nedělá si z toho bohapustou prču a má jakési výpovědní hodnoty. Pokud jste fajnšmekři, Fifth Gear je asi lepší. Pokud jste jen divák co se chce pobavit, Top Gear válcuje. Rozhodnutí je na vás. ()

mine.slayer

Trapný pokus sesadit drzého šaška Clarcsona z trůnu krále Top Gearu, no nevyšlo to ha ha, ale není to tak hrozný. Já bych vsadil že Tif z Fift Gearu je Stig. ()

agent_barton

Ne, toto opravdu není napodobenina Top Gearu (aspoň toho novodobého), i když značná rivalita mezi nimi existuje. Jedná se o kvalitní a jeden ze serióznějších motoristických pořadů, který je v mnoha ohledech daleko lepší než Autosalon či jiné konkureční pořady na českých televizích. Dílů jsem zase tolik neviděl, proto nehodnotím. Ale odpad rozhodně ne! ()

Moredogs

ako mnohi ludia tvrdia že to je napodobenina Top gearu tak to je blbost od napodobeniny top gearu to ma daleko vo mnohich smeroch sa liši od top gearu. Je to dobra relacia často zabavna testuju mnoho aut a na svojom konte maju vela zaujimavych testov a reportaži a preto davam 5 hviezdičiek. ()

Eisenmann

Daleko horší a svou nekonečnou nudností proslulá verze Top Gearu, přičemž Top Gear je jeden z nejlepších britských pořadů, který se k nám za poslední léta dostal. Ano, jsou v tom auta a ano, závodí se a občas vám řeknou i pár informací s hrubě suchým humorem. ()

nudlis odpad!

Aha, takže to se pár blbů z týmu úspěšnýho seriálu sebere a odejde a myslí si, že když zkopíruje koncept, název dá co nejblíž originálu a bude kopírovat i vtipy, stane se z jejich srágory něco lepšího než originál? Stane. Originální srágora. ()

nalevka

Nuda, trapná napodobenina Top Gearu, chybí tomu vtip, jsou nesympatiční moderátoři. Celkově mě tohle moc nezaujalo a radši přesedlám na omnoho lepší Top Gearu. 15% ()

fire.wall odpad!

Každý motoristický seriál musím srovnat s Top Gearem. Když jsem psal, že Top Gear USA je nepovedená napodobenina klasickeho, tak tohle odpovídá levné napodobenině Top Gearu USA. Sice to není udělané přes kopírák, ale zase je to udělané mnohem hůř a ani se nesnaží diváka zaujmout, takovou nudu si nedokážete představit (bez vtipu, samá nuda). Takže hodnocení je jaké je. Kdybych místo toho spal udělal bych líp. ()