Fifth Gear je britský motoristický magazín, který má za sebou už 18 sérií. Poprvé byl odvysílán v roce 2002 na stanici Chanel 5 jako reinkarnace pořadu Top Gear, který v roce 2001 BBC zrušila kvůli nízké sledovanosti. Uvažovalo se i o využití jména původního pořadu, to však BBC odmítla. Část produkčního týmu Top Gearu a několik moderátorů přešlo tedy do Fifth Gearu. Včetně Quentina Willsona, Tiffa Needella a Vicki Butler-Hendersonové. V dalším roce BBC Top Gear obnovila a pořady si teď konkurují. V roce 2010 se jedním z moderátorů stal Ben Collins, skrývající se pod maskou Stiga.
Fifth Gear přináší v každé epizodě recenze a testy nových i ojetých automobilů, motoristické novinky, reportáže, názory expertů a praktické informace pro řidiče a fanoušky motosportu. Moderátoři se v autech opravdu vyznají, většina z nich profesionálně závodí. Základnu mají v kavárně Ace Cafe na závodním okruhu a jednotlivé části pořadu natáčejí na atraktivních místech. Každý rok vyhlašuje Fifth Gear ceny roku. Pro Čechy může být zajímavá skutečnost, že Fifth Gear vyhlásil Škodu Superb Combi rodinným autem roku 2010. (oficiální text distributora)

PenaPP

Plusem Fifth Gear je, že podává velké množství informací o autech. Bohužel se ale pokouší být jako Top Gear, což mu vůbec nejde. Moderátoři jsou totiž nesympatičtí a jejich smysl pro humor sice občas pobaví, ale trojce Clarkson, May a Hammond nesahají zdaleka ani po paty. Divím se, že to BBC ještě nezrušila. ()

Cejdl odpad!

Nechutná kopírácká sračka, na kterou se nemůže koukat nikdo kdo alespoň jednou viděl Top Gear. Moderátoři si hrají velký vtipálky ale bylo mi z nich jenom špatně. Asi bych tohle správně neměl hodnotit protože sem ještě neviděl ani jeden celý díl (vždycky to tak po 15 minutách vypnu), ale chci dát najevo aspoň tady jak moc je to špatný. ()

Valkyria odpad!

No.. Originální Top Gear se rozpadl a zbytek lidí se rozhodl, udělat si na konkurenční televizi, vlastní seriál o autech ... Už v názvu vidíme kopírování názvu.. Ale co to provedli? Tenhle pořad by od aut odradil i toho největšího milovníka aut a všeho, co k tomu patří... Děs a běs... Nikomu nedoporučuji.. ;o) ()

Rozinek12

Co bych ráda viděla v pořadu o autech ? Ano, auta a chci, aby se jim věnoval. To tenhle pořad na rozdíl od Top Gearu splňuje. Tiff Needell a Vicki Butler Henderson jsou navíc daleko charismatičtější a povolanější než ti komedianti v Top Gearu. ()

snebka

slabá náhraška Top Gearu . Po prvním zhlednutí jsem dal 3 * po dvou zhlédnutích 2* a po třetím zhlédnutí 1*. Od té doby jsem další díl neviděl takže zatím 1* . Proč? Neuvéřitelně nudné až uspávající a vtipy se mi vtipné nezdají na rozdíl od Top Gearu . 10/100 ()

IronRocky

Slabej pořad o autech, který neni ničim zajímavým. Hlavní slabinou tohoto pořadu jsou moderátoři, kteří jsou prostě nudní. Jediný co je dobrý na pořadu je Tiff Needell, který testuje auta a za to taky 2* ()

walkingdead

Fifth Gear se ani nesnaží skrývat, že se snaží jít ve stopách Top Gearu - ale toho původního, který se vysílal od 70. let. Následné obnovení Top Gearu na BBC s Clarksonem a spol. Fifth Gearu trochu podrazilo nohy, ale dívat se na to dá. A fakt, že se drží tak dlouho, je důkazem, že úspěch pořad má. ()

subic

Tento pořad by se neměl srovnávat s legendárním Top Gearem, který dělala trojice Clarkson, Hammond a May. Na pořadu je znát skromnější rozpočet Chanel 5, nyní Discovery Channel. Proto taky trvá jen 30 minut, i když ty poslední série jsou o něco delší. Tohle je tak trochu jiný pořad o autech, tady se víc jezdí a míň blbne. Pořad moderují skuteční závodníci Jason Plato, Tiff Needell, Vicki Butler-Henderson, v jedné řadě se objevil i Ben Collins, doplňuje je lehce nudný Jonny Smith. Pořad nenabízí nic převratného, ale určitě stojí za vzhlédnutí. Jeho ekvivalentem je tak trochu víc česká Garáž na Seznamu než Autosalon na Primě. 2020: Tvl no on to začal dávat Seznam.tv, jedou to teda od začátku ty staré díly, ale mají to nově nadabované, tak nějak levně a divně a bezemočně, ale dá se to, přitom seznam si umí zaplatit slušný dabing u seriálů, co dávají. ()

cguio

S top gearem se nedá bohužel ani rovnat. Moderátoři jsou bez jakéhokoliv charismatu a navíc nevymyslí jedinou vtipnou hlášku za celou epizodu, takže TOP GEAR RULEZZZ. ()