Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

Ex_Machina

Stavím sa, že väčšina mocných ľudí a hláv štátov sú zvrátené duše čo toho majú veľa za ušami a tak či tak skončia vo vriacom kotli a čerti ich budú pichať vidlami do zadku. Aj u nás sú na čele štátu so železnou pravidelnosťou až príliš často rôzni mafiózovia, násilníci a smilníci najhrubšieho zrna. V minulosti aj vrahovia, že Vlado. Ale otázka znie. Má normálny človek šancu proti takejto mocenskej mašinérii pokiaľ na neho chcú hodiť vinu a zakryť tak svoje zločiny ? Nemá, alebo len veľmi malú. No ak je tým človekom Clint, tak šance sa samozrejme o čosi zvyšujú. ()

juditik

Neviem, čo tu má väčina ľudí proti tomuto filmu...Eastwooda si vždy rada pozriem, nudiť som sa nenudila, u mňa to bolo ok.... ()

hackstolle

Divim se, jak spatne zahrane jsou nektere sceny. Napriklad od Gena. A z Clinta jsem mel taky smisene pocity. Musel bych se ke trem hvezdam silne premlouvat. Spise hlubsi zklamani. ** nebo chcete-li nejakych necelych 50%. ()

helrohir

Pomerne nedotiahnutý thriller. Základ filmu, teda scenár, je síce na kvalitnej úrovni, taktiež obsadenie je zvolené veľmi dobre, aj keď hlavná trojica hereckých hviezd hrá len svoj podštandard a teda nič extra nepredvádza. Zo začiatku sa film javil ako kvalitný thriller so zaujímavou, politicky motivovanou zápletkou. V priebehu deja si držal slušnú úroveň plnú nečakaných zvratov, ale to čo zráža tento film len do priemeru je podľa môjho názoru akoby odfláknutý záver. Z daného námetu sa dal vytiahnuť naozaj excelentný a emóciami nabitý záver, ale miesto toho tu máme predvídateľný, v niektorých prípadoch trocha nelogický a happiendom končiaci film, ktorý si Clint Eastwood určite nevystaví ako svoje vrchoné dielo, a to ani režisérsky, a ani herecky. ()

kubilov

Clint Eastwood v letech, kdy byl v lehkém režijním a hereckém útlumu. Přesto však zaráží, že natočil a zahrál něco tak špatného, co vlastně v jeho filmografii nebylo k vidění velmi dlouho. Naprosto pitomej scénář roztaženej na nesmyslné dvě hodiny a navíc ještě hloupě zahraný a nepřesvědčivě vyznívající. Ještě, že později chytil třetí mízu. ()

subic

Silná trojka v hlavních rolích, Clint Eastwood, Gene Hackman a Ed Harris, co víc si přát do thrilleru? Začátek je jak za staré školy, naplánovaná loupež se trochu víc zvrtne. A pak? No pak děj zešediví a rozvleče se, že z toho nebudou víc jak 3 frčky. 55% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 57%, Audience Score - 52% | FDb.cz - 71,6% | Eastwoodovy zábavné, ale i napínavé kriminálky nás bavily rozhodně víc, než tento politický Thriller. Postava Clinta už totiž nedrtí, ale je spíš plná útrap a lítosti. Překvapivě právě pouto otec - dcera funguje docela dobře za doprovodu skvělé hudby, podobně jako napínavý začátek. ...a pan Goldman z jasně béčkového námětu udělal rozhodně nadprůměrnou podívanou! 65% ()

ostravak30

Absolutní moc nepřináší zrovna originální děj. Je to dalším z filmů, ve kterých svědek zahlédne zločin a z různých důvodů nemůže nebo nechce svědčit což ale neví zločinci, takže po něm jdou. Ve dvou hodinách se pak odehrává zdánlivé drama, z nichž nejpůsobivější je hlavně začátek, ve kterém Luther Whitney musí utíkat před prezidentem a jeho lidmi a přesto odhalit zločin. Clint Eastwood je pořád klasa. Ať už herecká nebo režisérská, takže špatný film od něj nečekám, ale rozhodně od něj miluji jiné tutovky. ()

gotham

Toto kriminální drama s vynikajícím hereckým a režisérským obsazením mě velmi zklamalo, nejedná se o nic výjimečného, takový lepší tv film. Příběh ničím nezaujme, hlavní postavy mají známé tváře, ale jinak nic víc, ten film nenabídne nic zvláštního, co by stálo za zmínku. 50% ()

benyy

Nerozumiem tomu slabému hodnoteniu. Skvelý výkon Clinta Eastwooda, Genea Hackmana a Eda Harrisa, veľmi príjemná atmosféra, skrátka niekedy nerozumiem, ale tento film si rozhodne zaslúži vyššie skóre ()

Odpocivadlo

Clinta Eastwooda uznávam pre jeho precítené a strhujúce filmy ktoré sa mi vždy oplatilo pozrieť. Ale američania majú toľko filmov o svojom prezidentovi že toto si mohol odpustiť. Mohlo to byť radšej poriadne akčné veď "namočený" zvrhlž prezident USA by bola vďačná téma pre krvák. Ale tento film ma absolútne nebavil, a pravdu povediac nedopozeral som ho. ()

martins

Dobrý krimi film o vraždě jedné nevěrné manželky bohatého miliardáře, kterou zastřelila prezidentská ochrana, když se pokusila zabít prezidenta. Clint Eastwood jako profesionální lupič Luther, který byl v nevhodnou dobu na nevhodném místě a vše viděl. Krom Eastwooda ve filmu exceluje Ed Harris jako detektiv, který vraždu vyšetřuje, Laura Linney jako dcera Luthera v postavě prokurátorky a především Gene Hackman jako úlistný prezident USA. ()

silak_xup

Skvěle koukatelná kriminálka s originální zápletkou, kterou vyzdvihují Ed Harris a Eastwood a maličko potápí celkově ten děj, mohlo to být celkově trošku napínavější a více propletené, pak by to bylo jasných pět hvězd. ()

koza3

Na filmy Clinta Eastwooda jsem musel nějakou dobu dozrávat. Už jsem velký kluk, ale pořád jsem jich viděl jen nepatrné množství. I přes to začínám chápat, proč je tento kovboj hvězdou režijního nebe. Umí Vám naservírovat klišé příběh, který okoření zajímavými nápady tak, abyste si chtěli dát ještě dezert. Příběh špičkového zloděje, který se během svého loupení stává svědkem zajímavých událostí a dostává se do kolotoče politických pučů je něco co už tady párkrát bylo. I přes to se ale nedíváte na jinak vymalované omalovánky, ale pestrý příběh plný zvrátů (více či méně předvídatelných) a zajímá Vás to až do konce. V kontrastu s oskarovými snímky pana kovboje se jedná o průměr, ale je potřeba znát průměr, abyste mohli ohodnotit tu špičku ledovce. Viděno s dabingem a s rodiči mé manželky, což mělo své originální kouzlo :-) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis