Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

calculus

Film s několika velkými jmény, k tomu navíc i s Clintem Eastwoodem... A já ho neznal! Už vím proč. Vůbec se nepovedl:) ()

racing666

Já myslim, že je to velice povedený snímek s originálním dějem. Clint samozřejmě jako vždy skvělej herec. Zkrátka dobrý akční film, od kterého neodejdete, páč budete zvědaví, jak to dopadne. Řekl bych, že si film zaslouží větší hodnocení. ()

Disl

Spousta známých herců slibovala velkou podívanou. Ale nějak se to nepovedlo, příběh se vleče a je to celé takové ... naivní? ()

Aidina

Profesionální vykrádač sejfů, dokonce jeden z nejlepších z celých spojených států se stane náhodným svědkem zločinu. Je zavražděna žena významného podnikatele a osobního přítele prezidenta USA, který je do případu přímo zapletený. Střílela jeho osobní ochranka. A tak náš zloděj – slušný gentleman (všechny ukradené věci navíc vrátí zpět do trezoru) se stává obětí následné nemilosrdné štvanice. Kdo má větší šance – prezident nebo zloděj? Gene Hackeman, Edgar Hackman a Clint Eastwood v napínavém dramatu kdo s koho…. ()

buchannon

Obsazení perfektní, ale hlavně exceluje Gene Hackman. Hraje opravdu odporného slizouna. I když místy trochu naivní, přesto je to celkem podařený snímek. ()

zigy

Béčko, s tradičně suchým humorem Clinta a opravdu těžko uvěřitelnou zápletkou s vraždícím monstrem v čele Bílého domu.....a taky neuvěřitelně natahovanou scénou vyloupení na začátku, kterou raději přeskočte.... ()

PTuranyi

Celkom slušný policajný thriller s politickým pozadím. Príbehov o šikovnom zlodejovi a prezidentovi s divnými sexuálnymi chúťkami zapletenom vo vražde je veľa, ale nie v jednom filme a s takýmto výborným obsadením. Clint Eastwood, Laura Linney, Gene Hackman a Ed Harris stelesňujú hlavné postavy tohto príbehu so svojím charakteristickým šarmom. Produkcia je na vysokej úrovni a dokáže využiť obrazu aj zvuku na vytvorenie napätia. Nejaká chybička sa tu a tam nájde. Napríklad Kate prežije pád z útesu naozaj veľmi ľahko. 75% ()

Petkon

Velmi dobrý, nadčasový a stále aktuální snímek, vyžadující ve své době zřejmě i kus odvahy od tvůrců, kteří se nezalekli poukázat na to, co vše se může odehrávat v prostředí vrcholné politiky. Ostatně za příklady nemusíme chodit daleko na naší i americké či světové politické scéně. Naprosto nesouhlasím s tím, že se jedná o slabší Clintův film, právě naopak - kdo film sledoval pozorně, tomu není třeba cokoli vysvětlovat. Absolutní pravda - jak snadné je prodat hřích... Jen málokterý režisér si dovolil vyjádřit a ukázat to, co v tomto filmu Clint Eastwood. Díky, Clinte. ()

e-arthworm

Rozhodně nadprůměrný snímek, s hodně netradičním a odvážným námětem. Nevzpomínám si na jiný film (navíc z produkce USA), kde by byl americký prezident v roli záporáka. Výborná taneční scéna, zajímavě vyřešený závěr (osobně jsem celou dobu čekal, že to Clint nakonec schytá). Pár lapsusů by se našlo (nabušení trénovaní bodyguardi v nejlepších letech nedoženou zloděje v důchodu, táhnoucího navíc batoh plný šperků a peněz), ale to jsou jen drobné vady na kráse. "Slitování... - Teď právě mi došlo !" ()

Svadbos

Sotva uveriteľná (a fatálne rozriedená) adaptácia bestselleru Davida Baldacciho. Clint Eastwood a Ed Harris hrajú zábavnú hru mačky s myšou. V druhej polovici filmu to už ide iba dole vodou. Najlepší výkon však podáva Gene Hackman v úlohe prezidenta USA. ()

Mark1983

Tak začátek filmu skutečně umí zaujmout jako by sliboval,že celý film bude přímo excelentní,ale nakonec po divokém začátku pokračuje koukatelný průměrný film. ()

Bragi66

Stěžejní scéna z počátku filmu, kdy se americký prezident Gene Hackman pere s tou paní, je mizerně amatérsky zahraná. Doufal jsem, že to nerežíroval Clint Easvood, ale ono ano. Role Eastwoodovy dcery je ostuda, ale ta zlá prezidentova pomahačka je zahraná velmi zlejšsky. ()

PedroRosa

Film, ktorý som videl asi 20 krát a stále sa mi moc páči. Gene s Eastwoodom to síce naplno predviedli v Neúplatných, ale aj tu si príjemne sekundujú aj ked nemajú spoločnú scénu. Námet nič prevratné, ale Eastwoodova postava je aj tak čertovsky sympatická. ()

JARDAHONDA

Zdá se, že Bílý dům je skutečně inspirativním místem pro dějiště vzrušujících příběhů, takže po Temném spiknutí je zde další napínavé dílko. Nyní v režii renomovaného Clinta Eastwooda, jenž do jedné z hlavní rolích o5 neváhal obsadit sám sebe. Luther Whitney (Clint Eastwood) je zloděj, profík na slovo vzatý, který sice vypadá nato, že se konečně plně oddal odpočinku, ale v chladu zdí oblíbeného muzea spřádá další odvážný plán.Tento zajímavý thriller hodnotím, jako velmi slušně povedený. Našlo se tam pár renonců, ketré se tomuto filmovému velikánovi odpouští **** ()

benden

Docela mne překvapilo nízké hodnocení filmu. Mne zápletka filmu upoutala od začátku a k tomu výborné herecké obsazení - dávám 5* ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis