Krvavá stopa

Krvná pomsta

Krvavá stopa

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 110 min

Děda Clint potřebuje novou pumpičku, protože ta jeho stará už se rozhodla na pronásledování zločinců rezignovat. Na nějakou dobu tato zdravotní lapálie vyřadila ex-agenta FBI z vyšetřovacího oběhu, ale stačilo, aby mu před nos strčila své dvě vnadné (věkem nepoznamenané, nepovislé a hladké) oči truchlící afroameričanka a do zkornatělých Clintových tepen se rázem vlila čerstvá míza. Docela mě bavilo sledovat, jak se střípky informací spojují do znepokojivého celku a nebýt těch zakaděných reklam a pošukaných upoutávek, které film natáhly o dobrou třičtvrtěhoďku, jistě bych viděla i posledních několik minut. Takto můj mozek bohužel kolem půlnoci vyhlásil kapitulaci. Tuším jsem prochrněla akční scénu, kdy padouch nasbíral do kožichu něco olova, Clint zachránil svou gerontofilní stíhačku a odkráčeli spolu vstříc zapadajícímu slunci. Závěrem se musím pochlubit, jak je v komentářích k tomuto filmu (a kriminálkám vůbec) zvykem, že jsem totožnost vraha znala ještě před započetím filmu, protože jsem si přečetla, kdo v tom hraje a po dvou jménech měla jasno, heč! To jsem dobrá, co? Ale pokud někdo odhalil pachatele dřív, než byl film natočen, pak má můj respekt! 70%(5.5.2011)

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +zajímavé vyšetřování -nic převratného/// Souhlasím s ostatními, čistá tříhvězdičková podívaná, která je místy překvapivá a celkem koukatelná. Do dnešní doby předposlední Eastwooduv film, v němž je na něm poznat, že je to starý veterán zralí tak na důchod. Ono mu taky bude 77. Ovšem jako režisér se zdá že zraje jako víno, v tomto směru byl film v poho. Jednou však stačí./// Celkem 60%///(17.12.2006)

Musím předem říci, že na Eastwoodovky jsem si nikdy čas neudělal a ani mě nijak nepřitahovali. Po tomto asi lehce změním názor. Přišlo mi to rychlé, svěží a skvěle natočené. Clint předvedl, že dokáže oslnit, jak na postu herce, tak i režiséra. Pravdou je, a to se mi moc nestává, že jsem už tak nějak tušil od půlky filmu,SPOILER: že v tom bude mít prsty soused od vedle - Jeff Daniels Jen mi moc nesedí na roli záporáka. KONEC SPOILERU. Každopádně skvěla kriminálka a Clintovy snímky budu muset více zařadit do svého filmového "repertoáru". 80%(15.7.2011)

Na dnešní poměry nic moc po režijní stránce od Eastwooda, ale zase na druhopu stranu to je nadprůměrnej thriller, kterej využívá toho, že režisér a hlavní herec je tatáž osoba a taky mě příjemě překvapilo, že si Eastwood na nic nehraje a vydává se tam spíš zas důchodce, než nějakýho nabouchanýho agenta, ale do nějaký akce se tam přece jen zapojí a to pak přijdou na řadu kaskadéři a schovávání obličeje aby nebylo jasný o koho jde nebo hodně pomalej běh, ale to se dalo celkem pochopit. Jen je škoda že vrah je jasnej hned v prvním okamžiku jak se tam objeví a už se jen čeká kdy to konečně sklapne i Eastwoodovi. I tak se mi to výrazně líbilo a rozhodně jsem nebyl zklamanej režijí, i když poslední dobou je Eastwood na úplně jiný úrovni než je tohle(5.8.2005)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,235,081Tržby Celosvetovo $31,794,718║ starý klasický Eastwood v slušnej forme, zauzlená detektívka, ktorá má čo ponúknuť a s podtrhlím Jeffom Danielsom to dosť v rámci ovsadenia prekvapuje ale dal sa zniesť, slušný priemer /65%/(11.12.2008)

• - Spoiler: Jeff Daniels složil píseň "Dirty Harry Blues", ve které mimo jiné popisuje telefonát s Clintem Eastwoodem, během kterého mu Eastwood nabídl roli v tomto filmu, a dále např. natáčení scény, kdy Terry McCaleb (Clint Eastwood) Jaspera (Jeff Daniels) zastřelí. (Coleator)

• - Záběry v produkci společnosti Malpaso byly natočeny v průběhu pouhých 38 dnů, což je při úvaze rozsahu počinu rekordně krátká doba. (ClintEastwood)

• - Clint Eastwood si zajistil práva na zfilmování románu Michaela ConnellyhoObranná reakce“ („Blood Work“) ještě dříve, než byla kniha vydána. Ihned po získání práv poprosil o napsání scénáře Briana Helgelanda, se kterým poté ještě spolupracoval na filmu Tajemná řeka (2003). Snímek pak dostal název Krvavá stopa. (ClintEastwood)