Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

novoten

Velmi zbytečná krimi, ve které po snadno předvídatelném vrahovi pátrá s buldočí vytrvalostí sedmdesátiletý Eastwood a ještě stihne získat o mnoho desítek let mladší partnerku. Tohle prostě tvůrcům nesbaštím. Naštěstí za režií stojí sám Clint, takže tempo téměř nepoleví, ale všechno je moc předvídatelné a vizuálně překvapivě sterilní. ()

Lima

Ideální tříhvězdičkový film. Prost průměr - nenasere, ani neohromí. Divák stráví příjemných 110 minut ve společnosti chlapa s třetí mízou Clinta, který ukáže, že režírovat pořád nezapomněl, i když v tomhle případě žádné zázraky nepředvádí. Pravda, ten padouch nemusel být tak lehce předvídatelný, ale u filmu na jedno zkouknutí to snad ani nevadí. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,235,081Tržby Celosvetovo $31,794,718║ starý klasický Eastwood v slušnej forme, zauzlená detektívka, ktorá má čo ponúknuť a s podtrhlím Jeffom Danielsom to dosť v rámci ovsadenia prekvapuje ale dal sa zniesť, slušný priemer /65%/ ()

golfista

Narozdíl od filmových "odborníků" jsem v desáté minutě netušil, kdo je padouch a došlo mi to zhruba ve stejný okamžik jako Clintovi. Asi jsem slaboduchý :) Ani scénář mého oblíbence Briana Helgelanda se mi nezdál být tak špatným - spíš naopak. Takže shrnuto: velmi příjemná kriminálka s výborným Eastwoodem (jak za kamerou, tak před ní). ()

Renton

Scénář: Brian Helgeland .. Musím říct, že kdo si tady přečetl několik komentářů a pak se vrhl na film, opravdu asi neměl problém poznat, kdo je vrah. Já šel do filmu bez této "přípravy" a přidám se k menšině, která okamžitě nepoznala, kdo ten vrah je.. Scénář této detektivky není vůbec špatný. Tím, že ho vzal do rukou Clint Eastwood ovšem dostal film vyloženě sebestředný nádech. Kdo zná Woodyho filmy, ví kam mířím. Jeff Daniels je zde rozhodně proto, aby pobavil, přestože jeho postava je mnohem důležitější. Samotné finále se až zbytečně nese v béčkovém duchu a jakoby nezapadalo do předešlého solidně průměrného konceptu. 50%. ()

• Záběry v produkci společnosti Malpaso byly natočeny v průběhu pouhých 38 dnů, což je při úvaze rozsahu počinu rekordně krátká doba. (ClintEastwood)
  • Premiéra Krvavé stopy se konala formou galapředstavení na pozemcích studia Warner Bros, kde se natáčely některé scény filmu. (ClintEastwood)