Krvavá stopa

Krvná pomsta

Krvavá stopa

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 110 min

Nepatřím mezi ty, kteří vraha odhalili hned v prvním záběru. Nepatřím ani mezi ty, kterým se film líbí jen na první zhlédnutí. Mě se líbí stále a to už jsem ho viděl několikrát. Clint se ve svém věku nestydí ukázat své zdravotní indispozice a nehraje si na nějakého mladíka. Jeho drsný výraz a vyšetřovací postupy mu však zůstávají. Můžeme se pokochat zajímavým příběhem, zápletkou, výbornou Niehausovou hudbou a v závěru také špetkou akce. Krvavá stopa měla být původně natočena jako šestka Drsného Harryho, ale já jsem rád i za Terryho McCaleba. Výborný film. P.S. I tady Eastwood potvrdí, že není na světě jiného herce, kterému by tak slušela zbraň v ruce.(17.11.2009)

Ano, i mistr tesař se někdy utne.... Musím se přiznat, že od jisté doby (Gran Torino rullezz) jsem obrovským fanouškem Clintovy režisérské práce. Mám rád jeho styl, výběry příběhů, výběr herců a to jak to všechno pasuje k sobě, resp. jak to pan režisér dokáže zkombinovat do jediné, celistvé a mnohdy naprsto dokonalé formy. Tenhle film sice patří k jeho slabším dílům, ovšem ani chvilku nenudí a je tu poznat Clintův úžasný režisérský rukopis. Patřím sice k tém, kteří poznali (já cca v půlce), kdo že je ten náš tajemný vrah, ale to nic nemění na faktu, že tenhle thriller je velice osvěžující a mistru Eastwoodovi mohu přidat body i za to, že zřejmě rozpoznal, že nemá v ruce tak nosný příběh, jako ty na něž jsme od něho zvyklí a proto film zbytečně nenatahuje.... 75%(1.12.2009)

• Maq

Clint Eastwood je o hezkou řádku let starší než já, ale jeho konzervativní pojetí filmové práce mi sedí. Většinou si vybírá kvalitní scénáře, které mu nabízejí hlavní roli šitou na míru. Budiž, koneckonců jeho jméno se prodává, a trh žádá, aby hrál pořád v podstatě stejné typy. --- V tomto případě zvolil detektivku, dobrou detektivku, dokonce s docela originální zápletkou. Mnozí recenzenti tvrdí, že odhalili vraha předčasně. Nevím jak. Možná záleží na jazyce, protože důležitá slovní hříčka je nepřeložitelná a já jsem film viděl v češtině. Ale je zajímavé, že na IMDb si anglofonní komentátoři nestěžují. Tak snad příliš napověděl trailer? --- Podle mého soudu se Eastwood měl důsledněji držet žánru inteligentní detektivky a omezit akční scény (hlavně v závěru) na minimum. Je dědek, tak ať zkušeně pátrá a nedivočí. A nezačíná si se ženami o dvě generace mladšími.(24.8.2010)

Starej Clint předvádí klasickou oldschoolovou kriminálku. Celkem pěkně se na to dívá, ale Clint je tady už trochu moc starej na akční scény a je celkem dost dobře poznat, ve kterých záběrech ho zastupuje dubler. V úvodní honičce s darebákem se spíš už jen tak belhá a měl jsem strach, aby se neposral. Tahle scéna je vůbec hodně srandovní; když Clint spatří mizeru na místě činu, tak se za ním "rozeběhne", zatímco ostatní kolegové jen tak blbě čumí místo toho, aby mu šli pomoct.(3.8.2011)

• Xmilden

Tohle je trošku kotrmelec v kariéře Clinta. Film mě zase tolik nenadchnul, dialogy místy dost hloupé. Odhalení vraha je tady asi zbytečné psát. Prakticky si dává člověk při sledování filmu věci dohromady dříve než detektiv. Něco je tím pádem špatně. Navíc na to, že scénář psal Brian Helgeland působí film dost slabě.(19.11.2008)