Krvavá stopa

Krvná pomsta

Krvavá stopa

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 110 min

Ísť na tento film do kina, tak som určite sklamaný. Ale pre TV je ďalším z radu neurážajúcich, bez zádrheľov plynúcich krimi filmov, ktoré rozpozeráte a zvedavosť Vám nedovolí ísť spať pred koncom. Ale je pravda, že záverečná tretina by si zaspanie možno zaslúžila. Človek by aspoň ráno ľutoval nedopozeranie. Pochvalu si určite zaslúži nápad ohľadne motivácie vraha. Eastwood tu z hercov, prekvapivo, vyniká ako jediný. Zbytok je béčkové stádo podržtašiek. Celkom dosť dlho si Krvavá stopa dokázala držať auru vydareného filmu, takže dať menej ako 3* by mi prišlo ako zárez.(7.2.2015)

Clint v klasické roli klaďase, detektiva vyšetřovatele, který má vše tak trochu na háku. Rozuzlení - a kdo je vrah - není nijak složité, myšlenka zajímavá, ale až tak originální ne. Přidejme sličnou Mexičanku, potemnělé kouty, loďku kotvící v přístavu, nevraživost policie, která nemá ráda, když se jí do práce plete vysloužilý kolega, povinné koblihy a film je na světě. Nenudila jsem se, ale nevidět, ušetřím dvě hodiny svého života pro něco třebas lepšího.(22.8.2010)

Blood Work je po všech ohledech víceméně šedý film. Od jiných kriminálních thrillerů ho neodlišuje prakticky nic, snad kromě samotného sympatického Eastwooda. Přesto jsem vždy rád za příběh a hlavně pointu, které mě dokážou překvapit a tak jsem nakonec ochotný hodnocení něco málo nad průměr přidat. Ovšem budu upřímný - nebýt Clintův fanoušek, žádné přidávání by mě ani nenapadlo.(16.12.2010)

Rutinní detektivka. Clint ztvárnil dalšího ze svých vysloužilců, který pase po vrahovi, jenž zabil darkyni jeho srdce. Záhy se ukáže, že to nebyla náhoda a vše má spojitost se starším nevyřešeným případem. Nijak mě to nezaujalo, ale ani neurazilo. Trošku mě nudila zbytečně dlouhá stopáž, obešel bych se bez Clintových milostných pletek a k řešení, kdo je vlastně vrah, bych měl také výhrady. Ale na druhou stranu zápletka sama o sobě byla slušná a herci výborní. A hlavně jsem netušil skoro až do konce, kdo je vlastně vrah a to se cení. Lepší průměr. 60%(22.8.2014)

,,Prečo bývate na lodi ?" - ,,Nechce sa mi strihať trávnik." Mám rád zamračeného Clinta, Eastwooda ako režiséra a Briana Helgelanda a jeho krimi príbehy/ scenáre. Krvavá stopa kombinuje skoro všetko, čo ma na Clintových filmoch vždy baví. Navyše príbeh ma tiež čo ponúknuť a aj keď nestrhne ako kriminálky od Finchera, určite je zaujímavý. Pre mňa jeden s dobrých filmov, kde ide Clint po krku prefinaknému zloduchovi. 80% - 4*(21.6.2020)

• - Nebyla to první produkce Eastwooda, jíž sloužilo jako kulisy "Město Andělů". Právě zde, v Los Angeles, vznikl i jeho druhý film Breezy (1973) a část filmové biografie Charlieho Parkera Bird (1988). (ClintEastwood)

• - Záběry v produkci společnosti Malpaso byly natočeny v průběhu pouhých 38 dnů, což je při úvaze rozsahu počinu rekordně krátká doba. (ClintEastwood)

• - Mezi knižní předlohou a snímkem je několik rozdílů. Například románová postava Terryho McCaleba byla o 25 let mladší, než postava Clinta Eastwooda ve filmu. Dalším rozdílem je samotný začátek. Zatímco film zahajuje scéna s vyšetřováním na místě činu, po níž následuje akční honička ulicemi a McCalebův (Eastwood) infarkt, v Connellyho románu začíná příběh přepadením obchodu s potravinami a soustředí se na poslední myšlenky Glorie Torres (Marie Quiban) před její smrtí. (ClintEastwood)