Krvavá stopa

Krvná pomsta

Krvavá stopa

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 110 min

No Clint se timhle jen zahrival pred Tajemnou rekou, ale presto to je docela povedena kriminalka. Hlavni problem je, ze do zanru neprinasi nic moc noveho, jinak ji vcelku nemam co vytknout. Scenar je celkem promakanej, kdo je padouch mi sice doslo driv nez Clintovi, ale ne o moc, takze taky pohoda a Clint je porad ve forme. I kdyz podle vzhledu vypada jak hezky ulezela mumie, dokaze to furt dost rozjet. Jeff Daniels mi moc nesed, ale kdyz se zacal projevovat jako uchylacek, tak pohoda. U tohohle filmu jsem prijemne stravil tech 110 minut a na ty 4* to bude, ale Clint tentokrat zadnej masterpiece nestvoril, pouze kvalitni kriminalku.(31.7.2005)

Stárnoucí detektiv Terry McCaleb (Clint Eastwood) jde po stopách záhadného vraha, který vždy na místě činu nechává vzkaz doplněný skupinou čísel. Při poslední akci jej už McCaleb téměř chytí při činu, bohužel pronásledování vraha na útěku pro McCaleba nedopadne dobře - dostane infarkt. O dva roky později si už McCaleb, po transplantaci srdce, užívá zaslouženého důchodu, a na práci jen vzpomíná - než ho navštíví mladá Graciella Rivers (Wanda De Jesus). Ta jej požádá zda by nepomohl najít vraha její sestry, jejíž srdce nyní bije právě v hrudi Terryho McCaleba.... Krvavá stopa není v jádru špatný film, jen bych doporučil Clintovi obsazovat do hlavní role někoho jiného, než sám sebe (i když znáte to, co si neuděláte sami, ... ). Ne že by byl Clint Eastwood v hlavní roli nějak špatnej, ale přece jen - svůj věk už má a že by mu mladá koc hned tak skočila do betle, mi nenamluví. Ale zpátky k filmu - zápletka docela originální, i když vcelku předvídatelná (a pokud umíte anglicky, tak odhalíte vraha vcelku hodně rychle), a Clinta docela příjemně doplňuje i soused Jeff Daniels..(23.2.2011)

Drsnej Clint mě opět nezklamal a film je tak nabitý, že mě nenudil. Ty skoro dvě hodinky mi utekli celkem rychle a mohl jsem konstatovat, že je to další výborná Clintovka. No a Jeff Daniels ? Jako troska z lodi, lidská nula a ,,par'ták'' byl skvělej a to kdo vraždí, mi nešlo ani pak do hlavy. Škoda že neumim španělsky._75%(5.5.2011)

Silny 3hvezdy, 4 jsou moc..je to tak 7/10 mozna 7,5/10 - docela tomu dava naprdel scenar, jinak Clint to tahne a jeho nasranej penzista nema chybu, zapletka uchazejici, ostatni herci nic moc - daniels je vklidu ale nic extra, ostatni zamenitelny - videno s dabingem (dobrej jako svine!) v ramci ct2 velikani filmu. :D(10.4.2018)

Blood Work je po všech ohledech víceméně šedý film. Od jiných kriminálních thrillerů ho neodlišuje prakticky nic, snad kromě samotného sympatického Eastwooda. Přesto jsem vždy rád za příběh a hlavně pointu, které mě dokážou překvapit a tak jsem nakonec ochotný hodnocení něco málo nad průměr přidat. Ovšem budu upřímný - nebýt Clintův fanoušek, žádné přidávání by mě ani nenapadlo.(16.12.2010)

• - Záběry v produkci společnosti Malpaso byly natočeny v průběhu pouhých 38 dnů, což je při úvaze rozsahu počinu rekordně krátká doba. (ClintEastwood)

• - Premiéra Krvavé stopy se konala formou galapředstavení na pozemcích studia Warner Bros, kde se natáčely některé scény filmu. (ClintEastwood)

• - Mezi knižní předlohou a snímkem je několik rozdílů. Například románová postava Terryho McCaleba byla o 25 let mladší, než postava Clinta Eastwooda ve filmu. Dalším rozdílem je samotný začátek. Zatímco film zahajuje scéna s vyšetřováním na místě činu, po níž následuje akční honička ulicemi a McCalebův (Eastwood) infarkt, v Connellyho románu začíná příběh přepadením obchodu s potravinami a soustředí se na poslední myšlenky Glorie Torres (Marie Quiban) před její smrtí. (ClintEastwood)