Krvavá stopa

Krvná pomsta

Krvavá stopa

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 110 min

Clint pořád ještě umí. Přestože je po infarktu a výměně srdce a navíc v penzi, začíná vyšetřovat smrt své dárkyně (hodně zvláštní námět). Vyšetřování se nese v klasickém stylu starých kriminálek - takže žádná moderna, žádné zvraty, CSI metody nebo podobně, ale poctivá policejní práce prokládaná skvělými dialogy ať už s doktorkou, kamarádem ze sousední lodi nebo hádkami s policajty. A samotný případ ač se zdá nevyřešitelný (náhodná vražda při loupežném přepadení) má skvělou pointu i nečekaného záporáka i správně béčkové finále, ve kterém Eastwood dokazuje, že od dob Drsného Harryho možná zestárl, ale určitě nevyměkl. Příjemné překvapení.(16.9.2009)

Komentář číst až PO shlédnutí snímku (anebo vůbec). Nebojte, o nic (zásadního) se tím nepřipravíte :-) Nestopoval jsem (si), v kolikáté vteřině snímku jsem (pro sebe) objevil zápletku (vraha), ale o tom tento snímek v prvé řadě není. Pro mě byla důkazem kvality právě skutečnost, že (i) přes fakt, že jsem samotnou zápletku (vraha) znal (resp. odhadl) dávno dopředu, stejně (díky Eastwoodově režii/herectví) jsem si snímek užíval. Zejména potom kombinaci přímočarého B. Helgelanda a volně plynoucí režie, (která nikam nespěchá) C. Eastwooda. A tak jediná moje (subjektivní) výhrada míří k úplnému závěru. Poslední klapku (resp. „akce jedééém“ bych já osobně zahlásil o nějaké 2min dřív, tedy (SPOILER) v okamžiku, kdy jisté ruce drží hlavu pod vodou a hladina se (ne)milosrdně zavírá. p.s. když už jsme u těch SPOILERŮ- vrahem (uživ. GILMOUR93) je opravdu zahradník. Je ale potřeba také dodat, že rád rybaří s lahví pivka (resp. Jacka Danielse) po ruce... Tak a je to venku! Stejně je to ale každému (max před úvodními titulky) jasné nebo ne.......!? Možná by stálo za úvahu (páni distributoři) dodat na DVD alternativní konec (variantu), kdy vrahem je samotný Terry McCaleb resp. dotyčná, jejíž srdce v sobě nosí. Třeba by potom i několik místních bylo (u)spokojeno a říkali si, „jakej je to ten B. Helgeland frajer, takhle mě přechcat“........ 75%(3.4.2012)

Scénář: Brian Helgeland .. Musím říct, že kdo si tady přečetl několik komentářů a pak se vrhl na film, opravdu asi neměl problém poznat, kdo je vrah. Já šel do filmu bez této "přípravy" a přidám se k menšině, která okamžitě nepoznala, kdo ten vrah je.. Scénář této detektivky není vůbec špatný. Tím, že ho vzal do rukou Clint Eastwood ovšem dostal film vyloženě sebestředný nádech. Kdo zná Woodyho filmy, ví kam mířím. Jeff Daniels je zde rozhodně proto, aby pobavil, přestože jeho postava je mnohem důležitější. Samotné finále se až zbytečně nese v béčkovém duchu a jakoby nezapadalo do předešlého solidně průměrného konceptu. 50%.(27.3.2006)

Silny 3hvezdy, 4 jsou moc..je to tak 7/10 mozna 7,5/10 - docela tomu dava naprdel scenar, jinak Clint to tahne a jeho nasranej penzista nema chybu, zapletka uchazejici, ostatni herci nic moc - daniels je vklidu ale nic extra, ostatni zamenitelny - videno s dabingem (dobrej jako svine!) v ramci ct2 velikani filmu. :D(10.4.2018)

Slušná detektivka se zbytečnou milostnou linií a docela mizerným finále (zvlášť v konkurenci dnešních filmových rozuzlení). Eastwood-režisér tu nicméně podporuje úsporný herecký výkon Eastwooda-herce, kterým dává jasně najevo, že se už nemusí lopotit s grimasami tvrdého chlápka jako za mlada. Na půdě policajtů a federálů se znovu pohybuje s jistotou zkušeného matadora. Ví, které momenty podtrhnout, v mistrné zkratce dokáže vypíchnout podstatu charakterů svých postav. Film, kterým se zahříval před výtečnou Tajemnou řekou, ho představuje jako agenta FBI Terryho McCaleba, kterého dostal do důchodu jeden delší výklus za sériovým vrahem. Po úspěšné transplantaci srdce za ním přichází žena s prosbou, u které bude mít drsňák se stále výborným úsudkem doslova srdeční motivaci. Jak už to tak vypadá, někomu tady citelně chyběl zájem médií – McCalebovi těžko.. Eastwood představí několik promyšlených zvratů, dává prostor hercům, už tradičně nikam nespěchá, je soustředěný a lpící na detailech. O předvídatelnosti tu samozřejmě ZNOVU mluví jen banda chytráků, kteří hlavního záporáka odhadli ještě dřív, než ho vůbec autor předlohy Michael Connelly vymyslel – smutné a směšné!! Ale to je škoda slov. Fenomenální Eastwood se Krvavou stopou solidně (lepší tři hvězdy) zahřál před svou výbornou režisérskou pětiletkou, kterou mu jeho kolegové v režisérské sesle můžou jen tiše závidět!!(20.3.2013)

• - Terry McCaleb (Clint Eastwood) nosí hodinky značky Swiss Army. (dyfur)

• - Spoiler: Jeff Daniels složil píseň "Dirty Harry Blues", ve které mimo jiné popisuje telefonát s Clintem Eastwoodem, během kterého mu Eastwood nabídl roli v tomto filmu, a dále např. natáčení scény, kdy Terry McCaleb (Clint Eastwood) Jaspera (Jeff Daniels) zastřelí. (Coleator)

• - Premiéra Krvavé stopy se konala formou galapředstavení na pozemcích studia Warner Bros, kde se natáčely některé scény filmu. (ClintEastwood)