Krvavá stopa

Krvavá stopa

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 110 min

• ic

Zprvu to vypadalo jako vcelku zajímavá krimi. Ale později už jsem ani nevěřil svým očím, co se z toho vyvynulo. Sice jsem okamžitě nepoznal, kdo je vrah, ale jako vrah se celkem nabízel. Příště už si budu pamatovat, že když sleduju kriminálku, musím si včas vsadit na možného vraha. Určitě by ale bylo lepší, kdyby byl vrahem někdo úplně jiný, někdo, kdo ve filmu nevystupoval už od začátku. Rozuzlení bylo strašné, taková slátanina... Myslím si, že herci by prostě neměli dělat režiséry, k ničemu to není.(31.7.2005)

Po přečtení knihy jsem se na film moc těšila, obzvlášť od Clinta jsem si hodně slibovala. Byla jsem ale naprosto zklamaná. Mám ráda, když alespoň kostra odpovídá předloze, což se celkem zdařilo v první polovině filmu. Rozuzlení je ale naprosto jiné od knižní předlohy a to já nepřekousla. Ani představitelka Gracielly mě dvakrát neuchvátila. Zkrátka i mistr tesař se někdy utne. 50%(14.5.2012)

Rutinní detektivka. Clint ztvárnil dalšího ze svých vysloužilců, který pase po vrahovi, jenž zabil darkyni jeho srdce. Záhy se ukáže, že to nebyla náhoda a vše má spojitost se starším nevyřešeným případem. Nijak mě to nezaujalo, ale ani neurazilo. Trošku mě nudila zbytečně dlouhá stopáž, obešel bych se bez Clintových milostných pletek a k řešení, kdo je vlastně vrah, bych měl také výhrady. Ale na druhou stranu zápletka sama o sobě byla slušná a herci výborní. A hlavně jsem netušil skoro až do konce, kdo je vlastně vrah a to se cení. Lepší průměr. 60%(22.8.2014)

Ľahko nadpriemerný thriller. SPOILER!!!! Hoci spolerovať nezvyknem, tentokrát to urobím. Film bol celkom dobrý, ale obsadenie Jeffa Danielsa bolo veľmi mimo. Podozrivý bol v podstate od začiatku, lebo postava kamoša bola až príliš zbytočná na to, aby ju hral takto známy herec. Podozrievať sa dali všeho-všudy len dve postavy a u tej druhej to dosť pokrivkávalo. Ako natvrdlý susedko by bol Daniels ešte OK, ale ako psychopatický, chladnokrvný a svojím spôsobom geniálny (jeho plán a následná realizácia) vrah absolútne zlyháva. Stále má v tvári výraz hlúpeho Jana a toho vraha mu uveriť skrátka a dobre NEJDE. Chyba castingu. Rovanko sa mi zdala dementná celá "šifra" s číslami a jej rozuzlenie. Vrah tie čísla predsa nechával Eastwoodovi už na začiatku - t. j. pred infarktom. Keby ho Clint nedostal a následne vedľa neho nebýval, čo vrah tou svojou posratou šifrou vlastne myslel? Žeby diera? KONIEC SPOILERU!!!(5.6.2007)

Nepatřím mezi ty, kteří vraha odhalili hned v prvním záběru. Nepatřím ani mezi ty, kterým se film líbí jen na první zhlédnutí. Mě se líbí stále a to už jsem ho viděl několikrát. Clint se ve svém věku nestydí ukázat své zdravotní indispozice a nehraje si na nějakého mladíka. Jeho drsný výraz a vyšetřovací postupy mu však zůstávají. Můžeme se pokochat zajímavým příběhem, zápletkou, výbornou Niehausovou hudbou a v závěru také špetkou akce. Krvavá stopa měla být původně natočena jako šestka Drsného Harryho, ale já jsem rád i za Terryho McCaleba. Výborný film. P.S. I tady Eastwood potvrdí, že není na světě jiného herce, kterému by tak slušela zbraň v ruce.(17.11.2009)