Krvavá stopa

Krvavá stopa

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 110 min

• Radiq

Průměrnej film s průměrnými výkony (teda Eastwood hraje toho dědka celkem dobře, oj, sorry, on to nehraje), s předvídatelným pachatelem (kdo jinej by mohl být vrah, když ne jedinej další více známej herec a koneckonců jinak by mě to možná během vyšetřování asi ani nenapadlo - takže to pěkně pomhouřili do zahnědlého klišé na konci tlustýho střeva) a s jednou pro mě nezapomenutelnou trapnou scénou, když se rozehrávala milostná zápletka mezi Mexickou cigoškou a chátrajícím gerontem, kdy mu do ouška šeptala: show me your heart, show me your heart, a zapomněla dodat, že transplanted heart. Jinak sem tam se mihla dobrá hláška, hlavně černohumorný výklad místa činu hned na začátku jedním z detektivů nebo "Příště si nech rači transplantovat svýho šulina!"(21.3.2007)

Ľahko nadpriemerný thriller. SPOILER!!!! Hoci spolerovať nezvyknem, tentokrát to urobím. Film bol celkom dobrý, ale obsadenie Jeffa Danielsa bolo veľmi mimo. Podozrivý bol v podstate od začiatku, lebo postava kamoša bola až príliš zbytočná na to, aby ju hral takto známy herec. Podozrievať sa dali všeho-všudy len dve postavy a u tej druhej to dosť pokrivkávalo. Ako natvrdlý susedko by bol Daniels ešte OK, ale ako psychopatický, chladnokrvný a svojím spôsobom geniálny (jeho plán a následná realizácia) vrah absolútne zlyháva. Stále má v tvári výraz hlúpeho Jana a toho vraha mu uveriť skrátka a dobre NEJDE. Chyba castingu. Rovanko sa mi zdala dementná celá "šifra" s číslami a jej rozuzlenie. Vrah tie čísla predsa nechával Eastwoodovi už na začiatku - t. j. pred infarktom. Keby ho Clint nedostal a následne vedľa neho nebýval, čo vrah tou svojou posratou šifrou vlastne myslel? Žeby diera? KONIEC SPOILERU!!!(5.6.2007)

Silny 3hvezdy, 4 jsou moc..je to tak 7/10 mozna 7,5/10 - docela tomu dava naprdel scenar, jinak Clint to tahne a jeho nasranej penzista nema chybu, zapletka uchazejici, ostatni herci nic moc - daniels je vklidu ale nic extra, ostatni zamenitelny - videno s dabingem (dobrej jako svine!) v ramci ct2 velikani filmu. :D(10.4.2018)

Víceméně průměrná záležitost, paradoxně se snímek v mých očích zvedl až odhalením vraha, na kterého jsem přišel přesně 10 vteřin před Clintem :) Přemýšlím, jestli není ta proklamovaná předvídatelnost dána spíše tím, že si většina lidí ještě před projekcí přečte zdejší komentáře, které přeci jen mohou něco naznačovat. Něco podobného mě nejspíš potkalo u Obvyklých podezřelých, kdy jsem zlouducha odhalil v polovině filmu a zážitek byl v čudu; každý komentář je potenciální spoiler ;) Nicméně na čtyři hvězdičky nepůjdu, tentokrát to bylo od Clinta přece jen slabší.(22.8.2010)

Blood Work jsem dlouho odkládal, a zase mi jednou nezbylo, než se mlátit do hlavy. Drsná detektivka s hrdinou, který by klidně mohl být Harrym Callahanem v důchodovém věku a záporákem, jehož jsem neodhalil, přestože mi k tomu film dal všechno potřebné. Dvaasedmdesátiletý Clint Eastwood paráda, sekundující Jeff Daniels pochopitelně taky a navrch slušná zápletka, zkoumající propojení vyšetřovatele a sériového vraha. Nejde to tak do hloubky jako Mlčení jehňátek, ale vedle Červeného draka to obstojí víc než dobře.(1.6.2015)