Krvavá stopa

Krvná pomsta

Krvavá stopa

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2002, 110 min

Stará dobrá kriminálka,se zajímavou hudbou i atmosférou,průměrně zrežírovaná,výborně zahraná.Clint má charisma,že by sním i v 70ti letech mohl krájet 30ti leté bouchače.Ve filmu se víc kecá,než střílí,což je k věku Clinta logické.Scénář je sice neskutečně předvídatelný a u kriminálky byste si neměli vodříkat všechno vo hodinu dřív,než sám detektiv,kterému to docházelo rychle,asi jako mě kvadratické rovnice o třech neznámých :-) takže pomalu :-) Vraha víte prakticky okamžitě,kdo sleduje kriminálky a pozná do očí bijící castingovou chybu,dojde to každému hned.Ovšem Clint má kliku,že je to prostě Clint,má na to,tuhle průměrnou krimošku,s předvídatelným dějem,sexy černoškou,blbýma fízlama (doufal sem že mexikánec zhebne) utáhnout svým dokonalým herectvím.Lehce nadhodnocuji,nenudil sem se a ještě sem sám vyřešil případ dřív,než samotný Terry McCaleb :-) 65%.(16.8.2011)

Když jsem to viděl poprvé, kdo je zahradník (vrah) mi došlo snad ještě později než Clintovi a i když se to retrospektivně zdá být strašně lehce odhadnutelné, nejlepší na tom filmu je, že mi to při každém dalším a novém sledování (zatím asi 3x) vědomí, kdo je zahradníkem, vůbec nic neubírá na kvalitě. Klasická Eastwoodovská akční kriminálka, poměrně dost ochucená thrillerem. A chutná dobře. Jen bych měl jeden skromný dotaz - co je na tomhle do prdele mysteriózního?(19.8.2010)

Děda Clint potřebuje novou pumpičku, protože ta jeho stará už se rozhodla na pronásledování zločinců rezignovat. Na nějakou dobu tato zdravotní lapálie vyřadila ex-agenta FBI z vyšetřovacího oběhu, ale stačilo, aby mu před nos strčila své dvě vnadné (věkem nepoznamenané, nepovislé a hladké) oči truchlící afroameričanka a do zkornatělých Clintových tepen se rázem vlila čerstvá míza. Docela mě bavilo sledovat, jak se střípky informací spojují do znepokojivého celku a nebýt těch zakaděných reklam a pošukaných upoutávek, které film natáhly o dobrou třičtvrtěhoďku, jistě bych viděla i posledních několik minut. Takto můj mozek bohužel kolem půlnoci vyhlásil kapitulaci. Tuším jsem prochrněla akční scénu, kdy padouch nasbíral do kožichu něco olova, Clint zachránil svou gerontofilní stíhačku a odkráčeli spolu vstříc zapadajícímu slunci. Závěrem se musím pochlubit, jak je v komentářích k tomuto filmu (a kriminálkám vůbec) zvykem, že jsem totožnost vraha znala ještě před započetím filmu, protože jsem si přečetla, kdo v tom hraje a po dvou jménech měla jasno, heč! To jsem dobrá, co? Ale pokud někdo odhalil pachatele dřív, než byl film natočen, pak má můj respekt! 70%(5.5.2011)

Clint Eastwood opět režíruje sám sebe a jde mu to velmi dobře. Na něm celý film stojí. Hraje detektiva, kterého skolil infarkt, muselo mu být transplantováno nové srdce. Dárkyní byla ale zavražděná žena. Cítí jako morální zadostiučenění její vraždu vyřešit. Nabízí se nám tak zajímavá kriminálka v eastwoodovském stylu.(4.9.2009)

Ísť na tento film do kina, tak som určite sklamaný. Ale pre TV je ďalším z radu neurážajúcich, bez zádrheľov plynúcich krimi filmov, ktoré rozpozeráte a zvedavosť Vám nedovolí ísť spať pred koncom. Ale je pravda, že záverečná tretina by si zaspanie možno zaslúžila. Človek by aspoň ráno ľutoval nedopozeranie. Pochvalu si určite zaslúži nápad ohľadne motivácie vraha. Eastwood tu z hercov, prekvapivo, vyniká ako jediný. Zbytok je béčkové stádo podržtašiek. Celkom dosť dlho si Krvavá stopa dokázala držať auru vydareného filmu, takže dať menej ako 3* by mi prišlo ako zárez.(7.2.2015)

• - Mezi knižní předlohou a snímkem je několik rozdílů. Například románová postava Terryho McCaleba byla o 25 let mladší, než postava Clinta Eastwooda ve filmu. Dalším rozdílem je samotný začátek. Zatímco film zahajuje scéna s vyšetřováním na místě činu, po níž následuje akční honička ulicemi a McCalebův (Eastwood) infarkt, v Connellyho románu začíná příběh přepadením obchodu s potravinami a soustředí se na poslední myšlenky Glorie Torres (Marie Quiban) před její smrtí. (ClintEastwood)

• - Clint Eastwood si zajistil práva na zfilmování románu Michaela ConnellyhoObranná reakce“ („Blood Work“) ještě dříve, než byla kniha vydána. Ihned po získání práv poprosil o napsání scénáře Briana Helgelanda, se kterým poté ještě spolupracoval na filmu Tajemná řeka (2003). Snímek pak dostal název Krvavá stopa. (ClintEastwood)

• - Clinta Eastwooda zaujal Jeff Daniels už v roce 1994 při sledování filmu Blbý a blbější, u kterého se Eastwood výborně bavil a i proto se rozhodl pozvat Danielse ke spolupráci. (ClintEastwood)