Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

neneka

A zase je tu ta "stará dobrá Anglie"... co nechce se nechat zneuctít. Američankou jednou :-) "Usmíváš se, Jime!" "Bože, odpusť, asi zafoukal vítr..." (český překlad se občas od originálu odlišuje, ale tak to bývá). Bavila jsem se parádně a doporučit musím :-) ()

Gore

Anglická venkovská smetánka z dob minulých ani Jessica Biel nepatří k mým oblíbeným atributům, ale zde se oboje překonává, navíc sarkastický kliďas Colin Firth tomu dává korunku. Film mě skutečně překvapil i svými vtipnými situacemi. ()

dosig

Občas mi to přišlo jako fraška, kdoví, jestli to byl záměr. Kdyby tam nebyl Colin Firth, není se na co dívat, Jessica Biel svým hereckým výkonem rozhodně neokouzlí. ()

Bivoy

Britský humor postavený na klasickém protikladu mezi staromilnými Angličany a moderní Američankou. Předvídatelné, ale vtipné, navrch s dávkou charakteru a roztomilosti Colina Firtha. Jako stvořené pro příjemnou "rodinnou" zábavu. ()

Greg25

Milé překvapení, které nepostrádá šmrnc i stylovost. Veškerý děj je vytvářen z charakterů postav, což sice logicky znamená, že se zase až tak moc nepohne, ale na druhé straně nabízí opravdové charaktery a výborné momentky a miniepizody. Nadhled s humorem v anglickém stylu s lehkým cynismem mísící se s lehkou dávkou opravdového dramatu. Skvělé herecké výkony (v čele s Colinem Firthem). 80% ()

majec4

Sympaticka romanticka komedia s uzasnou Jessicou v hlavnej ulohe. Velmi sa mi pacila v tej ulohe. Je to vcelku vtipne, no klamal by som ak by som tvrdil, ze som neodspal ani na minutu :-). ()

percival

nenáročný snímek odehrávající se v atmosféře 20. let 20. století o střetu konzervativních anglických tradic a otevřeného amerického liberalismu, řekl bych, že se jedná o vcelku podařený remake originálu z roku 1928, místy vtipný, místy dramatický, ale ve výsledku odlehčený pro příjemnou konzumaci moderním divákem na počátku 21. století, Jessica Biel(vůbec jsem ji na začátku nemohl poznat) svou roli zahrála přesvědčivěji než představitel Johna, Ben Barnes, Colin Firth podal standartní výkon... hodnocení 3 a 1/2 * ()

P-puma-

Vtipné, elegantní a nadhled, kterým Larita disponuje celým filmem je až nakažlivý. A veliká škoda, že Colin Firth neztvárnil více takových postav. ()

Erinien

Užasné herecké výkony britské špičky, krásná dobová hudba, vtip i napětí. Tenhle film mě opravu nadchnul. ()

KOZEL84

Příjemný film.Úplně mi bylo tak fajn a útulně jak sem to sledoval.Nejdřív veselohra pak víc drama.Když vemu,že sem se na to díval abych mohl hodinu a půl slintat nad Jessicou Biel.Ta čtvrtá hlavně za ni. ()

andaa

Moc přijemný anglický suchý humor, podávaný s notnou dávkou nonšalantnosti a vysoké úrovni. Střet mezi mládím, svobodou a odhodlaností snobící se se samostatností ameriky versus stáří zkostnatělost, svázanost a závislost. Touha otce po živelnosti, kterou objevil po válce a oddaná láska Larrisy. Skvělé herecké výkony všech a nezapomenutelná scéna s kankánem. Jo a geniální kostými plus naprosto orgastický tane snachy a tchána. ()

sirien

Je to komedie a je to romantický film, ale vlastně to není "romantická komedie" (ta humorná a ta romantická linka tam fungují tak nějak odděleně mi přišlo). A je to veskrze... anglicky humorné. Popravdě to je film, který mě nijak netáhne vidět podruhé, ale rozhodně se mi líbil, když jsem ho viděl poprvé. Pokud jste alergičtí na romantické filmy a romantické komedie, ale přítelkyně chce večer koukat na něco romantického, tak tohle je další z mála dobrých voleb. ()