Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Fafyna

Krásná love story okořeněná špetkou (nebo hrstí?) drsného anglického humoru a zrnkem americké výstřednosti. Ben Barnes je sice roztomilý, ale na charismatického zarostlého Colina prostě nemá! Obzvlášť taneční scéna je nadmíru povedená! Atmosféru mrazivého anglického venkova dokonale podkresluje bezvadná hudba.. Skvělý zážitek! Ještě jsem chtěla dodat, že kamera je v Easy Virtue prostě dokonalá! Všechny ty záběry přes zrcadla, kulečníkové koule a skrz noviny.. Úchvatné a neobyčejné!!! Po druhém shlédnutí (cca 30 hodin od toho prvního!) přidávám pátou hvězdu. Film má neobyčejnou atmosféru, která mě prostě uchvátila! ()

baltik

Zde nejde 2x o příběh, zápletku nebo snad o humor. Tyto prvky dokreslují atmosféru k situacím, kde se střetává "USA vs. UK". Humor vznikající ve filmu právě těží z těchto krizí národností. Také bych zde možná nedal přídavek romantická komedie ale komediální drama by asi sedělo lépe. Hlavní charaktery mě přiměli dát filmu plné hodnocení Jessica Biel a Colin Firth dovedli dílo do stavu dokonalosti, za ně 5* ()

winnita

Ze střetu upjatého anglického venkova a rebélie ze západu šlo jistě vytěžit mnohem lepší komediální linku. Ta dramatická, kde sucharská manipulativní matka terorizuje rodinu i služebnictvo, však funguje poměrně dobře. Ústřední dvojice se k sobě však hodí jen pramálo, takže je vyústění pochopitelné, i když mohlo být v průběhu filmu lépe připravováno a ne jen jako náhlý výkřik ve formě s*rete nás, jdem pryč. ()

denulik

Tento film si budem musieť pozrieť ešte aspoň raz. V scéne s kankánom mi totiž ušli nejaké detaily, kým som sa od smiechu váľala po zemi :) ()

Popelka93

To bylo takhle jednou v noci, chystala jsem se jít spát, ale tenhle film mě nepustil. Vtipný, osobitý a hlavně anglický. Výborně jsem se bavila až do konce. Škoda té malé čtyřnohé potvůrky :-D ()

PaRi

Mám pro tuhle dobu slabost a také pro herectví Colina Firtha a tak jednu hvězdu přidávám. Komentáře jinak netřeba, příjemně a na úrovni anglického humoru se pobavíte a o to tvůrcům šlo a dokonale jim to vyšlo. ()

Shitonit

Velmi překvapivá paráda, výborná Džesika si to vyloženě užívá, ta vůně aristokratismu, ten barák, promakaný dijalogy, to se těžko popisuje, tahle lekce je lekce pro ty, co se domnívaj, že film tohoto typu vás nemůže chytit za koule :-) ()

mikhail

SPOILER!!!! Začiatkom filmu som bol uveličený...ALE! Zdá sa mi, že režisér sa nevedel rozhodnúť čo vlastne ide natočit romantickú komédiu, alebo drámu? Úvod filmu hýril humornými hláškami a istou neviazanosťou. Ku koncu vyplávali na povrch rodinné spory, trenice a nevraživosť. Ale následne boli vystriedané nejakým nepodareným happyendom. Nechápte ma zle, herecké výkony, hudba, výprava boli skvelé, ale keď hapruje scenár a réžia, film ako celok veľmi utrpí. Napriek tomu však dávam 4* alias 70%. ()

Mes-siah

Svojská komédia, ktorá na veľmi pomalý rozbeh. Ale stojí to za ten čas. Treba ale venovať plnú pozornosť, humor je nenápadný, ale je tam. ()

DJ Kritik

Jessica Biel ma skutočne prekvapila svojim nevtieravým ale veľmi príjemným stvárneným zrelej ženy. Colin Firth a Kristin Thomas už iba vylepšili výborný príbeh, ktorý sa tváril ako komédia, ale s dosť častým odbočením do dramatického pohľadu na svet. Anglický humor a výborný aktéri = dobrá zábava. .. ...... .. .... ... .. . .. .. .. .. .. ... .. . .. .. .. ... . .. ... ... ... .... .... ... ... ... .. ... .... ... .... .... ... . Humor: *** Dramatičnosť: *** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: *** Hudba: *** ()

jafuska

tento film mě mile překvapil, řada vtipných scén, nelehkých životních útrap, sem tam hudba, taky proč ne, aspon to tenhle film oživilo, pěkná žena, vše jak má být, doporučuji ()

blacktomas

Starobylé sídlo kdesi na anglickém venkově, majestátní stavba však nevypadá zrovna lákavě, je zní cítit chlad, stejně tak obyvatelé toho domu jsou tak trochu chladní a jízliví. Především paní domu je tak trochu afektovaná starší dáma, unavená životem, manželem a problémy s majetkem, který musí postupně odprodávat. To však neznamená, že by ztratila něco ze své hrdosti a všem to dává jasně najevo, ať už svému tichému, rovněž životem a válkou poznamenanému a cynickému manželovi nebo služebnictvu. V domě s nimi ještě žijí jejich dvě dcery, které nikdy nevystrčily paty z domu a jsou tak trochu mimo mísu, jsou žhavé potkat nějakého toho mládence, každá má sice toho svého už vybraného, ale nevypadá to že by v nejbližší době mělo dojít k něčemu zásadnímu v jejich životech. O to víc se však snažil jejich prvorozený syn John, který se bez souhlasu rodičů rozhodl oženit s o něco starší Laritou, závodnicí, která zrovna vyhrála závod v Monte Carlu. Larita je vdova, američanka s trochu feministickými názory, což u tradicemi živené a konzervativní rodiny způsobí doslova vichřici. A válka může začít (rozuměj válka mezi tchyní a snachou), protože co tyhle dvě dámy, díky výbornému scénáři předvádí se jinak nazvat ani nedá. Jízlivé dialogy obou na adresu té druhé jsou trefné a zatraceně provokativní. Film je plný velice povedených hlášek, situací a hlavně skvělého humoru. Setkání volnomyšlenkářství s tradičním pokrytectvím nikdy na růžích ustláno nemělo a mnohdy ještě nemá, my jsme ale díky tomu svědky opravdu kuriózních situací např. nevinný kankán dole bez a pod. Nelze než doporučit a to jak budoucím manželkám tak tchyním. A vlastně všem. Velice povedený snímek se skvělými výkony především zmíněných ženských rolí, ale i poslední dobou můj velmi oblíbený Colin Firth se v žádném případě nemusí stydět. ()

Marťulka

Skvělý humor, skvělá Jessica Biel, navíc v tomto filmu obvzlášť nádherná, dobové kostýmy a účes jí velice svědčí a nakonec, skvělý Colin Firth. 80%. ()

Marrianna

Výborný herecký výkon od každičkého z herců, nádherný anglický venkov a suchý humor. Naprosto vražedná kombinace....když chcete příjemně strávit večer v imtimním šeru, se sklenkou vína ničím nerušeni jen příběhem, který vás zahřeje u srdíčka, je to naprosto výborná volba. ()

Melpomene

zaujímavá komédia s prekvapivou jessicou biel, atmosféra anglického starého vidieka krásne zobrazená, vždy sa mi páčili filmy/seriály z tohto obdobia. humor nenáročný a neokukaný a koniec nie klišeovitý ()