Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

dr.fish

Když se před vámi zjeví super kost a řekne vám, že vás chce teď hned, tak po ní prostě skočíte, jelikož taková nabídka se neodmítá. Jednoduchá matematika. Pokud to takhle máte, tenhle film není pro vás. Tenhle film, je o těch, kteří se zaseknou, začnou hodnotit rizika, zodpovědnosti, pro a proti případné "nevěry". Doma čeká milující partner, věc už je zatraceně komplikovaná. Lidé chtějí být v principu lepší než jsou, proto se snaží si důvěřovat, být si věrní, zodpovědní, obětaví, jenže...čas od času si řeknou.."seru na to". Čas je krutý, i ten nejdokonaleší partner se okouká, stereotypy jsou ubíjející a člověk v pricipu touží po vzrušení. A za to se platí. Buď penězi nebo vztahy. Vztahy nejsou prostěradlo, nedají se vyprat. A skvrny zůstávají. Tenhle film je o tom všem co jsem popsal a mnohém dalším, těžko hledat správná slova. Kdo neprožil podobné momenty, bude se složitě dostávat do postav ve filmu. Jsou to naprosto modelové situace, dialogy, scény, které někdo musel na vlastní kůži zažít a pak trefně popsat, ale napsal to sakra dobře. V rámci "amerických možností" jde o vskutku mimořádný a "nezprasený" film, skvěle zahraný všemi (ač Evu Mendes i Caneta bytostně nesnáším). Výborný snímek, ale jen pro diváky s podobnou zkušeností v lekcích "jak se nevyspat s ženou svých snů". 85% ()

vesper001

Joanna a Michael se mají rádi, ale rádi si také zahrají s ohněm. A z podobných kratochvílí nikdo neodejde nepopálen. Otázkou je jen, jestli i jejich manželství lehne popelem, nebo naopak z popela povstane. Vynikající vztahová šaráda s přesvědčivými výkony hlavní čtveřice: Keira je roztomilá, Eva připomíná předoucí kočkovitou šelmu, Sam je moula a Guillaume sice není zrovna Casanova, ale dovedu si představit, jak na jeho žabožroutí přízvuk některé dámy letí střemhlav. ()

Mirokukii

Mánželský pár, z nichž každý tráví noc s někým jiným, a je tedy svému protějšku "nevěrný" po svém. Pozvolné, spíše pomalé, tempo linoucích se dialogů. Slušně zahrané od dobrých herců, z nichž Keira umí nejlépe. Výbornej konec. ()

Blacks

"Why did you stop visiting me? Because it wasn't enough" Tak dobré, že nevím, jestli spíš nemám nedoporučit ostatním shlédnutí! P.S. Nebylo by zase jednou něco sladšího? :-D ()

Johnny.ARN

To, čo sa na začiatku zdalo ako nudné, romanticko - dramatcké kliše sa zmenilo na silnú drámu o vzťahoch, bývalých priateľoch a budúcich milenkách. Skvelý scenár, kde sa postavy postupne vyvíjajú, prežívajú ťažké vnútorné a emocionálne súboje a to všetko na pozadí dnešnej uponáhľanej doby. Knightley podľa perfektne zváda dramatické a silno emočne založené postavy. A vidieť ju len v tielku ..... Worthington ani veľmi nemal čo hrať. My chlapi sme už raz taký. Kto videl, chápe. Zvodná Mendes tam perfektne zapasovala a svoju úlohu zvládla bravúrne. Od začiatku chcela len jedno, čo sa jej nakoniec aj podarilo. A Canet, ktorý prebudil vzpomienky, taktiež skvelý. Zase musím povedať, my chlapi sme už raz taký, aj keď Keira mala pevnejšiu vôľu ako očakával. Skvelá práca kamery v závere, kde jednotlivé zábery povedali viac ako by povedali následne postavy. Useknutý záver len nechal priestor divákom, aby sa zamysleli, že čo po nádychu asi tak mohlo nasledovať. Trochu filmu chýbala dynamika, niečo strhujúcejšie, ale na báze romantičnosti to bolo dokonalé. Na režisérkyn debut vôbec nie zlé. Za obsadenie, námet, dej a emóciu 4 z 5 ()

Sfinkter

Decentní vztahovka připomínající Derailed z roku 2005, která je postavena na partnerských pochybnostech, důvěře a rozporuplných emocích. Škoda, že snímek nepřidá na tempu a negraduje přiznáním, tento vyšumělý konec mi nepřišel adekvátní. ()

Thommie

Skvěle posazený příběh, silné téma, které mělo ideu. O plitkosti nemůže být ani řeč, což mě v tomhle žánru zase po delší době překvapilo. ()

marvan

Pro mě nečekaně příjemné překvapení, suverénní debut, který se opírá o kvalitní scénář. Manželská krize středostavovského páru, kdy ona potká svou bývalou lásku a on odjede na služební cestu s kolegyní, která jej už delší dobu přitahuje. Ve dvou paralelních příbězích pak sledujeme, jak oba přehodnocují své vztahy. Těžko jsem se smiřoval pouze s přítomností Keiry Knightleyové. Přijde mi, že její herectví zaměňuje senzitivitu s psychickou labilitou. ()

Pavlínka9

Intenzivní. Lehce, ale přitom velmi náročně natočené. Téma, které zažívá plno lidí na světě a ani jejich nejbližší o tom neví... Neví čím se trápí... Film může někoho spíše nudit, ale naopak ti, kteří si podobnou fází života prošli či prochází, o to intenzivnější je pro ně zážitek z filmu... Škoda, že není dostupný oficiální soundtrack, jelikož hudba je vynikající. ()

venison

Hodně komorní film pojednávající o váze manželství, který je dle mého názoru hodně napínavě (až thrillerově) ztvárněný.. Mě se to líbilo velmi !!! Keira Knightley, Sam Worthington, Eva Mendes a Guillaume Canet rozehrají obdivuhodný kvartet.. Asi to nebude film pro každého.. Ps: Jaký je horší podvod drahé polovičky.. Zamilovat se a nezhřešit nebo hřešit bez lásky? ()

geklon

Bla,bla,bla. Problém snímku je především v tom, že je o lidech a vztazích, které mě vůbec nezajímají. Jinak herecké výkony jsou důvodem udělení druhé hvězdy, ta první je za hudbu. ()

Narya89

Reálný film o reálném vztahu a jeho problémech. Hodně se mi líbila hudba a taky velký důraz na psychologii jednotlivých postav, záběry na jejich výrazy, náznaky, atd. Herecké výkony hlavně u Sama s konstatním výrazem po celou dobu filmu mě lehce zklamaly, ale celkový příběh a atmosféra to zase dostatečně vynahrazuje. Důvěra..odedávný problém a jak vyplývá i z tohoto filmu, vědět stoprocentní pravdu asi nikdy nepřináší potěšení, ale zase něco by si lidi říkat měli, ale co a jak moc?Kdo je ochoten obětovat vztah za pravdu? Asi nikdo, lidi jsou zbabělí a než aby se chovali slušně tak radši lžou a omlouvají to ohleduplností. A když se někdo už slušně chová a odolá tomu, je nakonec za debila. Hard choice. ()

jolanek

psychologicka drama o nevere s vybornym hereckym obsadenim- az na Sama, ktory, bud mal zlu postavu,alebo proste jeho herecke vykony su az priliz zalostne. Tento pribeh o jednej noci, v ktorej sa kazdy z manzelov dostava do pokusenia nevery a spolu s dobrou hudbou si urcite zasluzi minimalne 4*. ()

Ace.Anita

Kombinace Canet - Knightleyová je příkladem dokonalé vyváženosti : Co Knightleyová promění v kámen vysunutou čelistí, tomu Canet vrátí svým šarmantním úsměvem život. Jing Jang indeed. ()

zdenny

Film mi velice připomínal "Mezi mužem a ženou" s A. Eckhartem, ve kterém šlo také o mužský a ženský pohled na partnerský vztah. V obou případech se ale nešetrně minul účinkem, neboť se jednalo o pustopusté nic. Nevím, co mi tím tvůrci chtěli naznačit. Vlastně se jednalo o konverzační film, ve které měly být zdůrazněny podoby mužské a ženské nevěry. Ano, film byl skrz naskrz realistický. Jenže každý minimálně průměrně uvažující člověk na této planetě ví, jak se tyto situace odehrávají. Tudíž si myslím, že film žádný nový impuls (a o to méně žádný nový pohled) nepřinesl. Navíc takto reálné filmy mě nebaví, poněvadž se zde pořád jen tlachá o ničem. Někteří diváci se, pravda, nad takovýmto konceptem mohou rozplývat. Pro mě to je ale jen epizoda z laciného nováckého seriálu - kupříkladu "Ulice". Vždyť tyto řeči a postoje vnímáme v každodenním životě. Nač tedy ztrácet čas sledováním žitého? Kdyby se alespoň jednalo o trochu hlubší psychologickou analýzu zahýbajících partnerů a vzhledem k tomu, že film je francouzský, jsem toto očekával. Reálný byl film i v tom, že přesně demonstroval známé statistiky, kdy muži jsou procentuálně více nevěrní než ženy. Jenže, jak říkám, realistické filmy mne moc nezajímají. Chci-li vidět realitu, můžu se podívat z okna. Navíc mi byl dost nesympatický herec, který ztvárnil milence - Guillaume Canet - a to, co se týče jeho jako herce, tak i postavy, kterou hrál. Pořád mlel to samé, několikrát se Joanny zeptal, proč už nepíše a navíc se vlastně snažil jinému chlapovi uzmout jeho manželku. To si neumí jako svobodný chlap najít jinou ženskou? Přitom poměr s jinou ženou udržoval. Když ale potkal svou bývalou lásku, najednou chtěl ji. To mě teda celkem vytáčelo do červeného. Prostě jsem od tohoto filmu očekával něco daleko víc - větší dramatičnost, více šťávy, více podnětů k přemýšlení. Bylo to, jak říká klasik, štípání bambusu - mlácení prázdné slámy. S tím se jako divák rozhodně spokojit nemůžu. ()

VasaX

Zajímavá pseudo-sonda do lidských osobních vztahů. Nebudu se tajit tím, že mám pro Keiru velkou slabost. O to víc mě Last Night její postavou tahal za srdce. Také to, že člověk si tu může na spojnicích najít několik paralel. A s toho a melancholické nálady Last night těží. Krome Keiry je to herecká šeď, scenáristický volnoběh a jen celková režie to zachraňuje. Také je to sůl do rány. Ale s trochou bourbonu u ruky čtvrtá hvězdička může přibýt. Ač není moc silná a spíše se mihotá na vlnách okamžiku. Což je asi i smutné. A rezignující. Na vztahy, život, snahu, ostatní lidi,... na tenhle film. ___________ (PS: Já chápu, že POMO mohl občas něco zameškat ve škole, ale dvě úsečky čtyřúhelník nedělají...) ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008