Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

SONYAGENT

Velmi dojemný a napínavý příběh o malém chlapci, jenž si svého únosce vycvičí v náhradního tátu.. Costner i Easwood podávají perfektní výkon a Clintova režie a asistenční kamery včetně přízemních efektů působí velmi zajímavě a nesnaží se vyčnívat nad jednoduchým příběhem. Oblíbený snímek s oblíbenými herci, který každého diváka chytí za srdce a vláčí ho 140 minut v propastíi emocí.. ()

GrifHi55

Eastwoodova režie mi prostě sedí, a i když Costner není můj favorit, tak tady se mi moc líbil, už jen proto, že nebyl asi bílý, ani černý, ale takový správný mix obou, emotivní závěr tomu dodává na lesku. Clint má prostě cit a talent, 90% ()

Peenugirl

Ďalšie dokonalé dielo majstra Eastwooda! Aj citovo náročný kúsok ako mnohé iné spod jeho réžie. Zahreje dušičku. Skoro dokonalé. A Kevin Costner bol na tope svojich hereckých schopností. Dobre načasované scény. Autentické, autá, šaty, charaktery... ()

Pythonator

Dokonalý film o tom, že svět není dokonalý. Kevin Costner zde v jedné ze svých nejlepších rolí a Clint Eastwood v jedné ze svých nejlepších režií. ()

Lucka07

Nemám ráda filmy se smutným koncem. Ale tento patří k mým oblíbeným, nejen díky Kevinu Costnerovi. Dokonalý svět zahýbe vašimi emocemi, protože má v sobě opravdu silný příběh o vztahu cizího muže s cizím chlapcem. ()

biteme

Kto je väčší zločinec - zlodej a vrah, alebo človek, ktorý nedopraje dieťaťu šťastné detstvo? V amerických dojákoch je možné aj z vraha urobiť citlivého dobromila, čo je trochu absurdné. Ale funguje to a našu dušu to povznáša. Dobrodružná výprava, sem-tam nejaký vtip, možno pár zbytočných rolí. A záverečná scéna sa ťahala tak dlho, že hoci mi bolo Butcha ľúto, nemohla som sa dočkať, kým konečne vykrváca. ()

Mr.Hackels

Krásný film. Nevím jak to ten Clint dělá, ale je to borec. A za kamerou je lepší než před ní. Spousta nezapomenutelných scén. ()

Voluptia

Film vypráví o uprchlých vězních, kteří na společné cestě za úprkem unesou malého chlapce. Vězni jsou velmi povahově i duchovně rozdílní a tak se jejich společný výlet zlomí a zůstane pouze jeden únosce a chlapec. Chlapec pochází z jehovistické rodiny a vyrůstá bez otce. Náboženské zásady připravují chlapce o radosti, které pozná každé dítě. Během divoké a vzrušující cesty spolu utvářejí silné citové pouto. Oba měli do jisté míry podobné dětství a tak únosce podvědomě chlapci chce dopřát to, co chybělo jemu. Kevin Costner v roli únosce předvedl vynikající a přesvědčivý výkon a dokázal diváka strhnout po celou stopáž. Film byl kombinací road-movie a lehkého psychologického dramatu. Ačkoliv se hlavní hrdina ocitl v roli záporné postavy, dokázal svými činy a svým svobodným myšlením změnit nebo zamotat myšlenkové pochody alespoň jeho následovatelů, kteří v roli kladných strážců zákona pochopili, že tu existuje něco, čemu nerozumějí. ()

montel

Z vězení uprchnou dva trestanci a při svém útěku se vloupají do domu, ze kterého vemou jako rukojmí malého chlapce Philipa (T.J. Lowther). Jeden z uprchlíků jménem Butch (Kevin Costner) se s chlapcem seznámí a vytvoří si s ním velmi hluboký vztah a protože Philip vyrůstá bez otce, nahrazuje mu svým chování tátu. Butchovi se ale nelíbí chování svého spoluuprchlíka, který se neustále ohání zbraní a chlapci vyhrožuje a tak jej musí Butch zabít. Společně napříč státama ujíždějí Butch a Philip automobilem a za cíl mají dostat se společně až na Aljašku. V patách však mají spoustu policistů v čele z jejich šéfem Redem (Clint Eastwood) a tak je otázkou, zda se dvojici nových kamarádů podaří uprchnout... Přehlídka hereckých hvězd v povedeném dramatu o neobyčejném přátelství mezi mužem a chlapcem. Costner tady dostal dostatek prostoru a hraje na úkor zkušenějšího Clinta, který tady tentokrát není žádný Drsný Harry i když si na něj opět hraje. Tvůrci se navíc snažili hrát na city diváka a udělali z filmu klasický doják. Mě ale slzy neukápli, protože mi tentokrát byli páni herci kapánek ukradení. Ale nevím zda jsem nebyl rozptýlen z tolika reklamních bloků nejmenované TV stanice. 60% ()

Robino15996

Neviem vysvetliť ako je to možné keďže Kostnera nemusím...no Tanec s vlkmi a Dokonalý svet sú pre mňa dva totálne skvosty...a práve postava Kostnera dodáva tým filmom to pravé, to čo je na nich tak krásne...keď sa k tomu pridá solídna réžia a zvyšní herci je to radosť pozerať. 90% ()

Tomulka

Dokonalý svět je prostě dokonalý. Takovéto filmy dělají filmový průmysl krásný. Clint Eastwood je v roli režiséra dokonalý. Kevin Costner a T.J. Lowther byli také dokonalí. Fungovala mezi nimi chemie a byli dobře sladěni. Costner předvedl jednu ze svých nejlepších rolí. A systém opět nezklamal (myšleno tak, že opět zklamal). ()

kodwin

Klasika, pro mě typická čtyřhvězda, přestože je se na co dívat, zůstavá ve mě pocit, že jsem se chvílemi nudil, ačkoliv Dokonalému světu je těžké něco vytknout. ()

Bogrant

Nie je to síce dokonalý film, ale je veľmi silný a pre mňa osobne je to asi ten film, pri ktorom si poviete...''Áno, práve vďaka tomuto filmu mám tohto herca rád a vďaka tomuto filmu som si ho obľúbil.'' I keď samozrejme, Costnerove tancovanie s vlkmi je bezchybné a jedinečné. Dokonalý svet je ľudský, aj zábavný a dojemný príbeh, v Eastwoodovom poňatí navyše tak krásne zosúladený, že ani dnes nestráca nič zo svojho čara. ()

motyka52

Ten závěr .... Po trochu vlažnějším rozjezdu se Eastwood postupně dostane hrdinům patřičně pod kůži a pak to konečně začne fungovat naplno. Začneme chápat motivace, rozumět přístupům, vyvstane před nás absurdní humor některých situací. Jistě, některé hodně vedlejší postavy zůstanou stále poněkdu schematické a skoro až zbytečné, ale na konci to do sebe perfektně zapadne. Mám rád, když mě film upřímně pobaví, nečekaně překvapí nebo nekompromisně dojme. Dokonalý svět zvládl vše. ()

MartinNewman

V dokonalém světě se potkali dva dokonalí borci a vzniklo dokonalé dílo. Uděláno tak jak to božský Clint umí, s neskutečným citem pro vedení herců. ()