Pomalu plynoucí ale skvěle natočený film, kde zaří Kevin Costner v jedné ze svých nejlepších rolí. Clint Eastwood se vydal do 60. let aby divákům představil jednoduchý ale silný příběh zločince a jeho rukojmí mezi kterými vznikne silné pouto přátelství a možná i lásky. Nejedná se však o muže a ženu ale o muže a malé díte. Díky Eastwoodově režii se však nemusíte obávat kýčovitého příběhu, kdy v sobě zločinec začne objevovat otcovské pudy, jelikož Costnerova postava je od začátku do konce stejná a rozhodně ve filmu neproběhne podobně náhlá změna jako v jeho novějším "Vodním světe". Největší problém filmu je v jeho délce, která plyne opravdu pomalu a převážně konec je až zbytečně natahovaný. A trochu mi také vadil fakt, že je zde minimální vývoj vztahu mezi Costnerem a jeho rukojmím, jelikož už od první chvíle, kdy se uvidí jsou kamarádi a chybí zde jakékoliv hledání cesty k sobě. I tak se však jedná o jeden z nejlepších Eastwoodových filmů.(14.11.2008)

V podstatě je A Perfect World docela obyčejným snímkem, který v závěru prvoplánově hraje na divákovi city. Normálně takové filmy hodnotím maximálně čtyřmi hvězdami, ale tentokrát prostě nějak cítím, že pětihvězdí je plně adekvátní. Nevím jak vysvětlit, proč se tak stalo, ale už dlouho jsem se u filmu takhle nebavil. Možná se mi líbilo, že se zde de facto říká, že i někteří kriminálníci a vrahové jsou uvědomělejší, než náboženští fanatici.(2.7.2009)

"Ak by sme boli v dokonalom svete, tak by sme už dávno všetko prečesávali". "Ak by sme boli v dokonalom svete, tak by sa niečo také vôbec nestalo". Ale čoby. Iba v dokonalom svete predsa existujú zločinci s charakterom silnejším, ako majú bežní "bezúhonní" občania. V dokonalom svete, ktorý sa nazýva film a ktorý pre jeho dokonalosť tak milujeme. Silná sociálna kritika sa vynie filmom ako had, ktorý dokáže poriadne poštípať občas nejakou fackou, občas ranou päsťou, alebo hneď streľbou. Možno by nemusela byť tak doslovná, možno by agent FBI v kvádre nemusel byť taký prvoplánový idiot, ale je to už 20 rokov staré a vtedy sme ešte neboli takí cynici, ako dnes a radi sme si poplakali. Vplyv výchovy dieťaťa je ale stále rovnako smerodatný pre jeho život. Bolo a bude to tak vždy. Takže to výročie oslávime plným zásahom.(6.1.2013)

• flanker.27

Zase jeden ceněný Eastwood a zase nevím za co. Je to sice zločinec, ale působí kladně, no jasně, jsou rádi, že ho maj. to mě napadá k postavě Kevčy Kosti. Aby bylo jasno, že se někdo pokouší klasické téma zpracovat netradičně mi vůbec nevadí, naopak. Ale o co se vlastně film pokouší, mi zůstává utajeno. Je to trochu jako když se snažej chápat ty pitomce, co se z Thajska pokoušeli pašovat drogy. P. S. Jo, je to navíc nuda.(11.10.2005)

Zkurvenej svět... Drsnej svět... Dokonalej svět, co se dá dělat. Jedno z nejlepších děl Clinta, skoro bych řekl po Million Dollar Baby nejlepší. Eastwoood sice není dokonalý, ale dokonalosti se směle blíží. Kostner i malej kluk famózní, prostředí filmu hodně pěkné, takové optimistické, sakra tendle film má koule, a to mu nikdo neupře! 5*!(27.4.2010)

• - Clint Eastwood neměl ve filmu vůbec hrát, přemluvil ho Kevin Costner. (don corleone)

• - Richard Schickel ve své biografii Clinta Eastwooda správně poznamenal, že postava Reda Garnetta (Eastwood) je ze všech představitelů zákona v provedení Eastwooda první, která nemá nad nebezpečnou situací kontrolu. (ClintEastwood)

• - Na poličce o kterou se opírá Robert (Kevin Costner), když je postřelen, je jedno z prvních výtisků časopisu National Geographic. (PATTXA)