Taková (ne)klasická buddy honička. Neklasická proto, že se tu střetávají dva zdánlivě tolik odlišní, a přitom velmi podobní (jeden zanedbán, druhý asketicky vychován, tedy v podstatě rovněž zanedbán) protagonisti. Neklasická také pro značný věkový rozdíl mezi oběma uprchlíky. A v neposlední řadě netradiční proto, že se chlapcova revolta nedostaví hned na začátku, nýbrž se jeho vztah ke svému novému "taťkovi" neustále vyvíjí. Pochvalu si tak ode mě vyslouží nejen všechny ty "neklasiky" a s nimi související překvapivě narýsovaná linie děje, ale i vyvrcholení ve stylu Gran Torina a příjemný soundtrack. Kdybych měl na závěr polopaticky vyjádřit své myšlenky, řeknu to asi takhle: "Perfect World" je nedokonalá dokonalost v tuze nedokonalém filmovém světě. :-) 88%.(29.9.2009)

• flanker.27

Zase jeden ceněný Eastwood a zase nevím za co. Je to sice zločinec, ale působí kladně, no jasně, jsou rádi, že ho maj. to mě napadá k postavě Kevčy Kosti. Aby bylo jasno, že se někdo pokouší klasické téma zpracovat netradičně mi vůbec nevadí, naopak. Ale o co se vlastně film pokouší, mi zůstává utajeno. Je to trochu jako když se snažej chápat ty pitomce, co se z Thajska pokoušeli pašovat drogy. P. S. Jo, je to navíc nuda.(11.10.2005)

Clint Eastwood se jako režisér tohoto filmu předvedl v "dokonalém světle". Velmi na mě dělá dojem ten fakt, že postava Kevina Costnera není jen prvoplánová oběť otcovy výchovy a systému, ale taky sebe sama, protože "jaký si to uděláš, takový to máš", i když o momenty a motivace, kdy cítíme tu frustraci z nedostatku rodičovské lásky nepřijdeme. Prostřednictvím Filipa - kloučka, který je naopak oběť náboženství, které si nevybral a díky jehož pravidlům nepoznal věci pro děti běžné - si na společné cestě kompenzuje tenhle deficit. To, co nedostal on, chce dát Filipovi. Ten na to nejen že přistoupí, ale k vězni, který mu ukáže úplně nový svět (s karnevalem, Vánocemi, koledou, cukrovou vatou....), přilne jako k otci. Kevin Costner i klučík v roli Filipa odehráli své role naprosto jedinečně.(29.1.2005)

Je hodně filmů co mě před léty dokázaly sejmout a dneska se mnou nic nedělají, ale Dokonalý svět je jeden z mála, který můžu vidět v podstatě v libovolné dékadě svého života, v libovolným duševním stavu a vždycky mám na konci slzy v očích. Celej tenhle příběh mě připomíná život takovej jakej ho znám, drsnej, krásnej, chybuješ v něm a draze platíš, zachováš se dobře a zpátky dostaneš jen další facku, snažíš se bejt ten správnej, ale občas to prostě posereš a pak jsou tu děti, který maj svůj svět a my by jsme jim měli dělat maximálně tak asistenci a ne se jim do něj srát a špinit jim jejich krásnou nevinnou dětskou duši. Jasně asi moc filozofie, ale tady Kevin i Clinťák jsou ty typy drsňáků, co jsou vlastně ve skutečnosti hodně citlivý chlapi a jejich srdce jim maká jak má a jenom škoda, že někdy to život napíše tak, že je to celý na hovno. Pro mě nádherná oda na chlapství.(31.1.2019)

Vzdy som mal rad takzvane "road-movie" zanre, kde su nejaki utecenci prenasledovani bud policajtmi alebo banditmi. Prikladom by som mohol pripomenut Spielbergov SUGARLANDSKY EXPRES (1974), BONNIE A CLYDE (1967), THELMA A LOUISE (1991) alebo UTEK DO MEXIKA (1994) a mnoho podobnych filmov a preto si nemoze odomna Dokonaly svet aj napriek malym nedostatkom v strede filmu zasluzit menej, ako 5 *. Tie male nedostatky mam na mysli, spomalene tempo napinavych alebo humornych zaberov, za to zaver filmu sa mi velmi pacil, aj ked to Costner predsa len trosku prehnal. Clint Eastwood je rovnako skvely herec, ako aj reziser a vydrzalo mu to az dodnes, za to Kevinovi Costnerovi prave od tohto filmu neustale klesala popularita, ktoru sa mu podarilo nadobudnut filmami TANEC S VLKMI (1990), KRAL ZBOJNIKU: ROBIN HOOD (1991) alebo OSOBNY STRAZCA (1992)... 09.09.2010 _______ Kevin Costner - (Robert ´Butch´ Haynes) +++ Clint Eastwood - (Red Garnett) +++ Laura Dern - (Sally Gerber) +++ T.J. Lowther - (Phillip ´Buzz´ Perry) +++ Keith Szarabajka - (Terry Pugh) +++ Leo Burmester - (Tom Adler) +++ Bruce McGill - (Paul Saunders) +++ Produkcia: Clint Eastwood +++ Hudba: Lennie Niehaus +++ Nemecka Cinema - 100%(9.9.2010)

• - První film Clinta Eastwooda od roku 1969, kdy nebyl nejlépe placeným člověkem na place, tím byl Kevin Costner. (don corleone)

• - Butch a Philip minou u Friendly Dept. Store plakát, který inzeruje Bull Durham cigatery. Kevin Costner hrál ve filmu Bull Durham (1988) (don corleone)

• - O režii přemýšlel vážně i Steven Spielberg. (don corleone)