AZ-kvíz

(pořad)

Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

lesumir

AZtko jsem měl rád a pravidelně sledoval, vždycky jsem potom na druhý den oslňoval některými znalostmi, které jsem si zapamatoval :-) ()

cheyene

Na tuto vědomostní soutěž se velmi dobře kouká. Alespoň jeden ze zástupců klasických pořadů, v nichž soutěžící předvádí své znalosti. ()

Hrabka

Jo, AZ-kvíz je fajnový pořad na odreagování. Nejvíc mě štve, že ten, co začíná, má značnou výhodu. A některé otázky jsou pro děti v mateřský školce. Ale jinak pohoda, hodně toho vím, takže mě to baví. ()

paascha

Vcelku jednoduchá až primitivní soutěž pro různé slaboduchy, z nichž někteří měli problém s elementárními znalostmi. Ale zábavné to bylo, to zase jo:-) ()

hippyman

originální soutěž, která narozdíl od milionářů aj. nepřeplácí své soutěžící... ale nová verze na čas už nemá takovou šťávu... 70% ()

mzss1

Zásadní chybou tohoto pořadu mi přijdou velice obtížné otázky, které jsou po většinu objektivně velmi těžké, musí se dost přemýšlet, jenže v tomto pořadu je na přemýšlení málo času. Tento pořad mi moc nesednul, nechci ho moc kritizovat, ale pro mě je to dost podrůměrná záležitost. Proto hodnotím jen na 30% = ** ()

kingik

Otázky jsou celkem těžké a výhry na konci slabé. Moderátoři se tváří jakoby to chtěli mít rychle za sebou. Je to celkově slabé a nemá to vůbec čím nalákat k obrazovce. ()

Anderton

Nepôsobí to tak dementne ako konkurencia na komerčných televíziách...mimochodom tam tieto programy zakapali, AZ kvíz si stále jede a asi pojede až na večné časy...len tie výhry sú stále skôr symbolické... ()

Frajer42

AZ - kvíz stále běží ze zcela jednoduchého důvodu. Nikdy jsem se ho neúčastnil a nedonutil jsem tvůrce k vyhlášení bankrotu. Už se na soutěž vůbec nedívám. Je to záležitost spíše pro lidi staršího věku, kteří se celý den poflakují u televize, či se poflakují po skončení pracovní doby, či pro důchodce, kteří u televize tráví veškerý volný čas, který jim byl určen. AZ - kvíz bude skončem zřejmě ve chvíli, kdy důchodového věku dosáhnou Aleš a Eva. Pořad se mi nehnusí, ale nevidím důvod se na něj dívat. Proto berte hodnocení s obrovskou rezervou. ()

MikeCool

TV-pořad (Soutěž). Česká nestárnoucí klasika, která proběhla již mnoho změnami a furt se drží. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 50% (2*) | ()

Kothy

Klasická vědomostní soutěž na ČT 1. Už se to vysílá hodně dlouho. Občas dochází ke srandovním situacím. :D ()

Trajektt

Poslední koukatelný vědomostní pořad při kterém se občas člověk i pobaví např. otázka „Co znamená zkratka ČSFD?" Soutěžící má nápovědu písmena ČSFD a jeho odpověď zní Čínský Syndrom Finanční Deprese, tak i tací jsou mezi námi. Narozdíl od Riskuj nebo Kde Domoj Můj? to není o rychlosti, ale o tom, co ten člověk ví, takže to má ve svých rukou, pokud mu teda padnou ty správný otázky. Mohli by tam trochu zvednout ty výhry, protože odejít ztraumatizovaný a mít 1100 Czk v kapse, tak to si myslím, že není odpovídající odměně za ty znalosti a občas i zábavu, kterou tam někteří soutěžící vytvářejí. Za mě 100% ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno