V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

mahatma

Jako fakt bomba film, který se míjí v obecném hodnocení. Opět. Je to děsivá doba, když společnost nedokáže docenit něco tak skvělého! ()

Sa.sa

Nejlepší scéna je na začátku, jak piloti vystřídá opice :))) ten pohled je k nezaplacení... Parta staříků co si chce užít a NASA se chce předvést.. ()

CheeseFigure

Pre mňa netypický Eastwoodov film. Na jeho pomery celkom ,,ľahké" dielko, i keď je pravda, že sa tu nájdu i vážnejšie momenty. Viac výrazné sú ale tie komediálne. V tých ma najviac dostával Donald Sutherland hrajúci úchylného dôchodcu. To bolo celkom zábavné sledovať. Inak to bolo celkom ,,meh". Úvod mi prišiel zdĺhavý a koniec nevýrazný. Posledný záber divný a neviem, či ho mám brať veselo alebo depresívne. ()

FireFox

Co čekat od Eastwooda, když si stoupne za kameru? Prostě pecku. Promyšlený, lidský film o neobyčejné výpravě obyčejných páprdů do vesmíru. Nereálné? Ale těmhle jsem to fakt věřila, víc než Američanům na Měsíci, a to nejen díky skvělé výpravě. ()

Umělec

Je to tochu jako blbost, ale bavil jsem se ... :-) Film na hraně vážnosti a parodie, Clint si prostě natočil takovej filmík sám sobě pro radost. 75% ()

Dodge-I

Já vím, je to místy průhledné, moralizující, předvídatelné a sladké, ale právě těch pár fórků z tohoto filmu dělá něco, co se dá vidět i vícekrát. Asi proto, že když má v mládí člověk sen, může ho dosáhnout i později - na flintu v žitě je času dost. Třeba to jednou vyjde. ()

pan Spock

Příběh o snech. O těch splněných i nesplněných. A o tom, že nikdy není pozdě na to, aby se opravdu staly skutečností. Příběh o starých přátelích, kteří již na své sny - a skoro i na své kamarády - téměř zapomněli. Způsob, jakým nám ho Clint Eastwood vypráví, je mi velmi sympatický. Poměrně pomalé tempo, nevtíravý humor, nadsázka a samozřejmě výborné herecké výkony hlavních představitelů jsou tou největší devízou této lehce opomíjené a podle mě nedoceněné komedie, která vlastně až tak komedií není. ()

drbimbo

určitě by se našly nějaké výhrady, ale narozdíl od všech možných amerických sra.ek jsem se tady aspoň skvěle bavil! ()

JosefKamil

Já ty dědky miluju! Film o čtyřech bývalých vojenských zkušebních pilotech, z kterých se mají stát nejstarší kosmonauti s celkovým věkem ke třem stovkám. Tomu se dá uvěřit jedině v Americe a proč ne, když Delta Airlines může zaměstnávat sedmdesátileté stevardky. Snímek, kde mi nechybí humor, ale i akce a napětí. A jako ve správném hollywoodském filmu na závěr i trochu smutku a dojetí. ()

soldier.kopi

Náhodou jsem na to narazil při přepínaní kanálů v televizi. A musim říct,že se mi to líbilo. Na to,že je to už 15 let starej film tak mě to tak vůbec nepřišlo. Děj nenudil a docela jsem se i zasmál a ke konci to bylo i napínavý. Myslel jsem,že to tady bude mít větší hodnocení,ještě když je to od Eastwooda. Jsou tu filmy který maj i o 15% lepší hodnocení a nejsou zdaleka tak kvalitní jako tohle. ()

Rathe

Čekal jsem, že z toho obalu vymáčkne něco víc na to, kolik poměrně slavných herců si tam nabral. Staříci působili celou dobu příjemně a občas i vtipně, ale určitě tam mohli narvat víc vtípků. A taky se mi to zdálo strašně utahaný, klidně to mohli nějak urychlit. Eastwood má mnohem lepší filmy, ale budiž ... je to za mnou. ()

kratajirka

Tak trochu přidobonění k filmům R.E.D, avšak s vesmírnou tematikou. Proč ne. Je lepší koukat na povadlé stařešiny, kterak dobývají vesmír, než na svalnaté dementy, kterak balí středoškolačky ... ()

MATTcz

Miluju filmy z vesmíru, a tento film v režii Clinta Eastwooda, mi opravdu sedl. Jde vidět že pan Eastwood stále ví co dělá, a tento film můžu vřele doporučit. ()