Legenda o Vánocích

• Česko Vánoční pohádka (více)

Před stovkami let se zrodil největší příběh světa. Mladý Nikolas přišel při nehodě o rodiče. Vesničané se rozhodli o sirotka postarat společně, a tak jej každá rodina vychovává jeden rok. Vždy ke konci roku, na Boží hod, se Nikolas stěhuje do nového domova. Aby vesničanům nějak projevil vděčnost, na rozloučenou vždy pro děti domácích vyrobí hračky. Jak se během let počet Nicolasových adoptivních rodin zvětšuje, skoro každý dům mívá na Boží hod na prahu nějaké dárečky. Když však vesnice trpí nedostatkem jídla, pošlou Nicolase do učení k poustevnickému tesaři. Pod jeho krutým vedením se Nicolas naučí vyrábět ještě lepší dárky, a mnohem rychleji. Lisakki, který děti nenávidí, mu to však zakazuje. Tradice vánočního dávání dárků je ohrožena! (oficiální text distributora)

angloumene

Pro někoho je Legenda o Vánocích příliš realistická, pro mě je to klasická vánoční pohádka s tím pravým vánočním nádechem. Ideální ke zhlédnutí za pořádného zimního mrazu a u pořádně rozpáleného krbu. ()

KatRi

Nemohu souhlasit s vysokým hodnocením tady na csfd. Jako by skoro všichni byli rozněžněni tím vánočním časem a každou ždímačku emocí hodnotili vysoko. Jasně, je to smutný osud sirotka, který se rozhodne rozdávat ostatním dětem dárky, až z toho vznikla legenda o Santa Nicolasovi. Působí však velmi šroubovaně a na mě až příliš násilně - s kolika generacemi se probůh ten člověk setkává v jednom jediném filmu! Prostě ne. ()

Yardie

Nádherná pohádka - příběh. Naprosto civilní, bez zbytečných pozlátek a vymýšlení, skromná a upřimná, takže snadno uvěřitelná. Doplněná nádhernou krajinou a vynikající atmosférou. Takovéto pohádky by se měly točit na Vánoce. Z toho by si čeští "tvůrci" měli brát příklad. Jednoduché a prosté, ale o to hezčí. Jediné, co do filmu nepatřilo bylo posledních 30 sekund, to tam opravdu být nemělo. Ale jinak výborné! Howgh! ()

Angie91

Bylo by roztomilý, kdyby nám někdy o Vánocích pustili tenhle skvělý film, namísto těch driáků, které jsme všichni viděli snad už 1000x. ()

amokey

Mám pár oblíbených filmů, které si pouštím jen před Vánoci pro navození té správné vánoční nálady (láska Nebeská, Sám doma, Grinch, Tři oříšky). S klidným srdcem mohu říct, že tento film se mezi ně právě zařadil. Ach jak já se těším na Vánoce :) ()

lareinna

Tento zo začiatku citlivý príbeh malého chlapca s dobrým srdcom sa postupne premení na príbeh o deduškovi s veľkou bielou bradou a fúzami..a všetko začne do seba zapadať..a tak sa dozviete ako sa zrodil najväčší príbeh sveta pred stovkami rokov...Krásna fínska krajina, herci, spracovanie. Pekné. ...Zrejme aj na mňa doľahla táto predvianočná atmosféra, tak v poslednom čase vyhľadávam filmy s touto tématikou.. Ak máte dobré tipy na Vianočné filmy, dajte prosím vedieť - vianočnými príbehmi totiž nikdy nepohrdnem :-)) ()

Blazin

Žádná pohádka, ale krásný finský příběh o vánocích plný radosti, lásky, dárků, ale i smutku. Zase jednou povedený příběh o vánocích. ()

Kervorkian

Takto si predstavujem skutočný vianočný príbeh, ktorému by sa malo veriť. Pretože toto nebola rozprávka, to bol sám život. ()

nonick1

Tuhle "vánoční pohádku" dětem ani pouštět nezkoušejte. Rodinný film nemůže začínat tím, že se malému klučinovi na Vánoce utopí oba rodiče i s jeho malou sestřičkou. Prostě  n e m ů ž e. Jedna hvězda za severskou přírodu. ()

Mchazik

Celý příběh je podle mě smutný a takový ponurý. Začne to tím, že rodiče jednoho kluka spolu s jeho sestrou se na Vánoce utopí v jezeře a dále se malý kluk předá z rodiny do rodiny až je dospělí. Vyrábí dřevěné hračky, židle no v podstatě truhlář. Čekala jsem od toho víc, ale nejhorší to také nebylo. ()

jandula00

Nevim, kde tenhle film získal to vysoký hodnocení. Mně to přišlo dost nudný a nekvalitní, až bych řekla tragický..Hledala jsem nějaký kvalitní vánoční film, který by mi navodil vánoční atmošku, tohle mi ale navodilo uplně něco jinýho. Herecký výkony nic moc, kostýmy nevěrohodný, celkově nepravděpodobný (jasně, je to pohádka, ale stejně).. ()

Mlle

Nicholas je opravdový sympaťák. Ze selské idylky o dobrých lidech, podzimních barvách, sněhových závějích, melancholicky kolorovaném nebi a každodenní práci se záhy vyklube překvapivě příjemná a v dnešní době výjimečně odvážná chvála člověka s drsným zevnějškem, ale dobrým srdcem. ()

dragoliz

Začína sa to výborne, no s pribúdajúcimi minútami sa Joulutarina mení na čoraz väčšiu umelinu upadajúcu do nestráviteľnej gýčovosti. Celý čas som si prial, aby snaha filmu byť strašne emotívny nevyšla navnivoč alebo sa aspoň trochu skrývala... nevyšlo, nevadí. Dosť ma tento vianočný príbeh sklamal, preto mu dávam 1 hviezdu + 1 za úžasnú fínsku prírodu. :) ()

Mary19

Moje očekávání o filmové senzaci z Finska byla asi příliš velká a Legendě o Vánocích se bohužel naplnit nepodařila. Pořád se ale jedná o pěknou, avšak lehce odlišně pojatou vánoční pohádku, která rozhodně není pro všechny... Určitě ale palec nahoru a kdo ví? Třeba předvánočí repríza s trošku lepší náladou změní mé hodnocení směrem nahoru... 70% ()

Ombak▼Penari

Velmi pěkné. Nápad ukotvit legendu o Santa Clausovi jakoby do reality a sledovat, jak obyčejně to všechno vzniklo, je výborný. Do toho romantické scenérie historického severského venkova a nádherná zasněžená krajina. Pohladilo po duši. Jen prkenné herecké výkony mě občas vadily, ale na atmosféře to nijak neubírá. Dobrá volba pro vánoční čas. P. S. Ten oficiální text distributora v obsahu je teda fakt dobrý blábol, který s dějem filmu nemá téměř nic společného. Děsný... ()

Ydrosten

Vcelku zajímavý příběh, který ukazuje civilní verzi vzniku vánočních dárků. Trochu tomu chybělo to, že Nikolas neměl žádnou svou rodinu - ženu, dítě - která by civilně a v podstatě reálně pokračovala v jeho snu. Konec to trochu snížil na obyčejný vánoční film, který už tu realitu odsunuje jinam. Líbil by se mi trochu jíný závěr, ve kterém by v Nikolasově snu, pokarčovala Áda, s manželem. Příjemný Finský pohled na to, jak to celé vlastně bylo ( pokud by se nekonal závěr v podobě létajících saní, tak by se tomu klidně dalo i věřit ) Ze začátku je to spíše drsné drama, které se v průběhu stane pohodovou pohádkou. ()

Cvalek

Líbilo se mi prostředí kde se film odehrával, hezký a dojemný příběh s perfektním zpracováním. Úžasný příběh o Santovi s vynikajícím provedením. ()