Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

Elassar

No možná jsou 3* moc. Každopádně film není zase tak špatný. Má pěknou atmosféru počátku 20. století ve francii, také pár zajímavých francouzských odrhovaček a hlavně pěknou a milou Francouzku v hl. roli. Ale i ta mi pak přišla vcelku nudná a ustrnulá, stejně jako film. Stále jsem čekal, kdy dojde k momentům slávy a věhlasu Coco, ale spíš jsem se dočkal romantického dramatu. No, doufal jsem v něco jiného. ()

klapqua

Krom hudby a poslednej záverčnej scény, kde sa konečne ukázali krásne kostými od Coco, bieda. Nerada to vravím, je mi to ozaj ľúto... Dokonca ani krásna a milá Audrey to pre mňa nezachraňuje, čo je ozaj škoda. Skôr mi tu príde akási bez života, nemastná, neslaná. Prosto, keby zbili scénaristu a vyhodili cca 90% filmu, nahradili ho keď aj čumením z okna na ulicu, furt by to bolo o čosi zábavnejšie ako toto. Škoda, veľká škoda, lebo tento námet mal veľký potenciál. Najmä s Audrey. ()

tala

Tak ako sa mi nepáči vlažné herecké umenie, rovnako sa mi nepáčil námet. Je v poriadku, že film chcel ukázať počiatky slávnej Coco Chanel a jej život pred tým ako sa stala slávnou a uznávanou ikonou, ale podľa môjho názoru sa z tohto filmu dalo vytĺcť oveľa viac, pretože prevziať meno Chanel a vytvoriť obyčajnú romantickú drámu mi pripadá úplne zbytočné. Čo som sa dozvedela? Coco fajčila, vždy a veľa, milovala len jedného muža a neznášala korzety. Pre mňa nepostačujúci životopis a nepochopiteľne oddelený život pred a po získaní uznania a slávy. ()

lepo

Viem - čo si pomyslíte asi o mne, nakoľko som Homo Sapiens - typu M, ale mňa tento film dostal a nemyslím si, že je určený výhradne len pre ženské pohlavie. Skvelé znázornenie, neľahkého života, občas ľahkej ale veľkej dámy - nádhernou Audrey Tautou, ktorá si nikdy nedáva servítku pred ústa a žije život - svoj život nonšalantným spôsobom a so zdravou drzosťou. Skvelé ......4*. ()

LencaN

Pokud hledáte film o módě, nenechte se zmást názvem Coco Chanel, protože s Chanelem to má pramálo společného. To, po čem lačnila moje dušička se odehrálo v posledních cca třech minutách. Film se zabývá milostnými avantýrami známé Coco. Její postava mi nepřirostla k srdci, nějak jsem nechápala, co po těch mužích a všeobecně od života chce. Spíš mám dojem, že to nevěděla ani ona (alespoň v tomto filmu). Nedokážu nic říct o pravé Coco, jelikož jsme s o ní dozvěděli minimum z minima, takže skoro nic. Měla těžké dětství, zpívala v kabaretech, snažila se šít a potácela se mezi dvěma muži. Ale to, co čeká asi většina diváků, že se dozvíme, jak se proslavila, jak změnila celé směrování dámské módy a jak stvořila všemi známý parfém Chanel No.5... toho jsme se nedočkali. Možná je to životopisně zcela správný scénář, ale zrovna ta nejmíň pro diváka poutavá část. Jde o poměrně tuctovou normální zápletku milostného trojúhelníku, ve kterém se objevuje slečna, která čas od času spíchne nějaký klobouk nebo se pohastroší do klučičího oblečení. Chanel se vyznačuje jednoduchostí a elegancí, ale modely, které Coco oblékala v průběhu filmy se mi zrovna nelíbily, až v závěrečné scéně se objevily opravdu klasické Chanel oblečky, mlask. Navíc mi přišlo, že Audrey Tautou udělali v některých chvílích trochu ošklivou. Ano, v jednoduchosti je krása a ona to razila snad jako nikdo jiný té doby. Ale proč jí neudělali trochu víc ženskou? Audrey měla naprosto nahé líčení, jestli vůbec nějaké a občas působila jako cácorka, nevím jak jinak to popsat. Co se týkalo mladého pana Boye, dalo se to očekávat a loučení u vozu na ulici bylo tak okaté, že mi až vytanulo na mysli, co že se to asi v následujích momentech stane. Film je to trochu zbytečný, nikterak nevybočuje, spíše se ukázkově dokáže zařadit do šedi podprůměrných nezapamatovatelných snímků. PS: Teď koukám na původní název - Coco Before Chanel, který naprosto vystihuje celý film. V tom případě se jedná o další úkaz jak jsou Češi schopni zmastit překlad a upravení názvu zahraničního filmu pro česká kina a české diváky. To ale nemění nic na celém mém komentáři, že jsme se o Coco nic nedozvěděli a bylo to místy opravdu uspávající. ()

JoeSO

Jedno velké zklamání. Hlavně z toho, že film se naprosto minimálně věnoval době, kdy Coco byla velkou návrhářkou. Neukázal nic ze světa módy. ()

Xardaxis

Jelikož jsem se o Coco Chanel nikdy nijak nezajímala, byl pro mě film vlastně takovým příjemným dokumentem. Na druhou stranu, vědět o ní alespoň něco málo, asi by mě naopak těžce nebavil. Natočit skoro dvě hodiny o jejím mládí a přesně v bodě vystřelení kariéry to utnout, aniž by bylo cokoli zmíněno o tom, jak se vlastně od klobouků dostala k oblečení, o parfémech nemluvě.. Prostě obrovská škoda takto utopit film o ambiciózní legendě. ()

meda2016

Stvořeno herecky za 80% - ale víte co? Podruhé to vidět nemusím. Oživil jsem si životopis Coco i ve wiki a jinde - a nějak tak to odpovídá. Chudák s talentem a pracovitosti se musí v té době přicucnout na někoho s majetkem, postavenim nebo mocí. A pak také v době fašismu. Tento film končí získáním prvního uznání, ještě před směsí č. 5. A rebelka? Za peníze druhých. ()

kamigava13

Bohužel nemohu dát víc. Chyběl mi tam výraznější děj. Ani o samotné Coco jsme se toho moc nedozvěděli. Jedině krása a šarm Audrey Tautou to jakž takž drží nad vodou. Pořád se tam jen mluví do prázdna a nic nejde do hloubky. Závěr je zase moc uspěchaný. Coco na vrcholu slávy by mě asi bavila víc než ten fádní rozvoj její kariéry, který tu je tak nezáživně vyprávěn. Určitě tvůrci mohli nějak lépe dramatizovat, nebo si nedali takovou práci s hledáním faktů, pověstí i třeba klepů v životopise madam Chanel. Nebo se v jejím životě fakt moc neudálo a proto museli vařit něco z vody? ()

Ja.cek

Moc nerozumím příspěvkům, které zazlívají tvůrcům to, že se film věnuje jen určitému úseku života Coco Chanel. On snad někdo sliboval, že se máme těšit na průřez celým životem? To je spíš chybou českého distributora, že název filmu nepřeložil přesněji. Pro mě osobně bylo zajímavé sledovat, odkud čerpala návrhářka prvotní inspirace pro své modely. Film je možná trochu rozvláčný, ale aspoň se v něm může divák dobře orientovat - lépe než v chaoticky poskládaném filmovém životopise Edith Piaf. Někde jsem četl, že měl celý film vypadat jako jeho poslední tři minuty. S tím nesouhlasím - v posledních minutách nacházíme Coco v úplně jiném světě než předtím a použitý filmařský styl tento rozdíl, podle mého názoru, vhodně podtrhuje. Audrey je úžasná a v dalších rolích mě mile překvapili méně známí herci. ()

vernerka

Film průměrný, ale mám slabost pro francouzštinu a Audrey Tatutou... Možná škoda, že větší část filmu nebyla věnována kariéře Coco Chanel. Každopádně krásné modely nezklamou žádnou ženu, film neurazí... Jen si asi rozmyslím, jestli ho budu chtít vidět ještě někdy znova. ()

emil_sojka

Nudil jsem se, děj se totiž vláčel bezcílně vpřed. Během závěrečných titulků jsem přemýšlel nad pointou filmu, nad záměrem režisérky. Závěrečná přehlídka byla úchvatná, nicméně nedokázala vyvážit celý film plný klišé a vypravěčské bezvýraznosti. A to jsem se na Coco tolik těšil... ()

gejzuško

Priemerne natočené a vystavané dielko. Audrey Tatou vládnuca ,,jedno-kapitolovej,, biografii o slávnej módnej ikone hrá ako jej to len jej rozsah povoľuje a už dávno pred týmto kúskom dokázala, že neostane len Améliou. Kostýmy a vkusné členenie a prechody z jednotlivých nálad snímku potešia, čo však menej je otrasne koncipovaná kamera. Miesto ručnej a absolútne neestetickej výstavbe by som volil statickejšiu a malebnejšiu /vid. McGarveyho štýl v Pride and Prejudice, Atonement/, ktorá by podporila prenádherné exteriéry a Francúzske podnebie. Čo však príbehu so slečnou Tatou kraľuje je úchvatná hudba maestra Alexandre Desplata. Neprestáva byť mojou jednoznačnou skladatelskou jednotkou. Film, ktorý vo svojom žánri príjemne zaujme, ukáže jednu a tú úvodnú epochu mladej ženy, z ktorej sa stala ikona a módna revolucionárka. Coco pred Chanel. ()

lada32

Jenom krátce.Co mě ohromilo to byly kostýmy.Už jenom ty kontrastní pohledy na Audrey v oblečení jak z polov.20.století ty fakt stály za to.Zapamatujete si exteriéry závodiště,ples,pláž,všechny ty davové scény ,kde je Audrey jak bílá vrána mezi všemi.Tam si uvědomíte jakou odvahu a sebevědomí musela Coco v 19.století mít,aby se nebála být tak odlišná.A obětování hrdosti v pár situacích k tomuto vymaněníi ze společenské třídy asi prostě patří.A Audrey Tautou?.K jejímu herectví nemám co dodat.Táhne i s hudbou celý film. ()

Blackbaloon

Film jsem si pouštěla s velkým očekáváním a vřele jsem se těšila. O to více jsem pak byla zklamána. Nic neříkající začátek a prakticky žádný konec.Nejsem odpůrce otevřených konců,ale vzhledem k tomu, že to byl film o životě, tak předpokládám, že bude takový snímek obsahovat celistvý konec. Informace,které z filmu byly zřejmé, bych se dozvěděla i z krátkého novinového článku. Jediná Audrey mě nezklamala,byla vynikající. Každopádně to nemění fakt o tom, že film byl víceméně průměrný. ()

DorianGreene

Velké zklamání. Kromě krásné Audrey Tautou nenabízí snímek snad žádné potěšení. Příběh se líně převaluje v první polovině života Coco Chanel. Když to začne být zajímavé, je najednou konec. Vykreslení doby je celkem průměrné, atmosféra slabá. Jako barevný pohled do života jedné z největších osobností světové módy slouží mnohem lépe stejnojmenný dvoudílný televizní film natočený v roce 2008. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky