Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

hazaba

Nenadchl ani nezklamal. Strohý výraz Audrey Tautou odpovídal strohým kostýmům. Dobré herecké výkony dvou hlavních mužských představitelů i dobrá hudba. Ale hlubší stopu rozhodně nezanechá. ()

Eluin

Životopisné snímky o lidech, jejichž osud mě mnoho neinteresuje se hodnotí těžko. Na tento přesto nemohu zcela zapomenout, měl místy zajímavé a silné momenty. ()

IvcaG

Přiznám se, čekala jsem další strhující životní příběh jako u Edith Paif, ale bohužel. Nemastná a neslaná Audrey Tautou byla tak nějak "bez duše". A film pro mě ztrácel už od začátku takový zvláštní smrnc... ()

gogoroxy

První role ve které se mi Audrey Tautou vůbec nelíbila, čekala jsem, že film o Coco Chanel bude mít větší příběh, když se ale zamyslím, je pravda, že Coco byla mužatka a průkopnice neženské módy, její příběh nebyl nikterak zajímaví, dřív než po její smrti kdy se stala módní legendou, a myslím, že neprávem. Dnešní podoba značky Chanel s tím už má jen málo co do činění. ()

oli009

Chtělo by to něco pompéznějšího. Nemyslím z hlediska peněz, ale nějaký ten lepší příběh, režie a možná i herecké výkony. Přeci jen Coco Chanel je pojem který nesmí chybět ve výčtu všech důležitých osobností 20. století a dost možná by i obsadila 1. místo v soutěži o nejvýznamnější ikony módního průmyslu. Stále tak váhám mezi 3 a 4 *, ale 4 jsem pravděpodobně dala právě kvůli významnosti této ženy. Snad se jednou dočkáme nějakého skutečně počestného filmu... ()

Person

Těsně po zhlédnutí filmu jsem měl dojmy o dost lepší, ale zážitek ze mě bleskově vyprchal a další den už jsem si vybavoval jen skvělou Audrey Tautou a jakýsi romantický film. Děj sklouzl hlavně k milostnému příběhu, který byl jen doplněn zkratkovitými ukázkami módních hrátek Coco Chanel. Kdyby bylo více rozvinuto téma vzniku a proslavení známé značky, dojmy by nejspíš přetrvaly podstatně déle. I tak jsem se ale během filmu nenudil a něco se trochu i dozvěděl. Celkově bych řekl, že kdo má rád Audrey Tautou, ten si ve filmu určitě něco najde. Ostatní herecké výkony byly navíc taky výborné. ()

anatheman

Krásné kostýmy, krásná Audrey, krásná hudba a záběry... Film nenudí, ale, že by měl nějakou vydatnou výpovědní hodnotu, se rozhodně říct nedá... Mám rád životopisná dramata, po jejichž zhlédnutí zkrátka pochopíte, jak to daná osobnost měla ve svém životě náročné, popř. jak se dokázala z ničeho vyšvihnout. Z francouzského prostředí mě napadá taková Edith Piaf, jejíž filmový "životopis" dokázal brilantně vystihnout výše zmíněné aspekty. U recenzovaného filmu jsem měl spíše pocit, že se všechny důležité momenty Gabrielina života odehrály mimo zobrazovaný příběh. Zde jsme svědky jakéhosi milostného trojúhelníku, který se převážně odehrává na jednom francouzském zámku. V průběhu dění Coco něco ušije a ejhle - na konci vlastní obrovské návrhářské impérium. Jsem přesvědčen, že tady naprosto selhalo vyprávění a že zkrátka nebyl během psaní scénáře vytyčen cíl, k němuž se mělo dojít. Suma sumárum - vznikla naprosto nesourodá změť střípků ze života jinak pozoruhodné osobnosti. Tak nakonec slabší 3*. ()

charmin

Toto nie je biografia, ani Edith Piaf. Takze ak cakate nejaky super opis zivota Coco, vyberte si radsej iny film a nedavajte3*pretoze tento film si zasluzi urcite viac. Audrey Tatou je jednoducho perfektna a ako Coco Chanel by som si urcite nevedela predstavit Keiru Knightley(ktorej bola rola vraj tiez ponuknuta), lebo jej nieco chyba. Francuzsky sarm :o). To, ze tam bola krasne opisana laska Coco mi ale vobec neprekazalo, pretoze tam bolo aj co-to z jej profesionalenho zivota. Bol to teda film, ako som uz povedala, nie az tak biograficky ako Edith Piaf, zato s ovela prijemnejsim a romantickejsim dejom(co zasa netvrdim ze to niekomu ma vyhovovat viac). Takze pre mna osobne 85 % a velmi dobre odporucania pre kazdu zenu so stipkou sarmu, elegancie a sarmu :) ()

maaan

Při první polovině jsem asi dvakrát usnul, pak začal být příběh zajímavější...nicméně celkově se to už moc zachránit nedalo. ()

Luczynkaaa

Achjo, tolik jsem od tohohle filmu očekávala. Ale ten děj mi přišel, že je naprosto o ničem. Jediný plus, co bych viděla je má oblíbená Audrey Tautou, hudba, která tam občas zazněla a taky všeobecně kostýmy. Dávám 3*. ()

Vito

Proboha co to mělo být? Chcete něco vědět o životě Coco? Tak tenhle film s klidem vynechte. Pokud se ale těšíte na sto minut totálně o ničem pak směle do toho! ()

VerenaLord

Tak kde začít... Natočit životopisný film je obtížné, v tomhle případě mi výsledek přijde dost bezduchý a bez jakéhokoliv příběhu. Je to nuda, nic zajímavého, nic extra. Nemůžu si pomoct, ale z tohoto filmu jsem si neodnesla víc, než si můžu přečíst v jakémkoliv článku o módě - Coco Chanel se oblékala podle svého, měla vlastní hlavu a nápady a změnila módu dle vlastního vkusu. Nic víc, nic míň. Čekala jsem víc, dostalo se mi jen hořkého zklamání... ()

chrispe

Kdo očekává film o Coco Chanel jako o významné módní návrhářce, bude zklamán. Film totiž mapuje právě přeměnu Gabrielle Bonheur v Coco, její cestu k tomu, aby se vůbec mohla tou slavnou návrhářkou stát. A tak na začátku vidíme (polo)sirotka, který už v klášteře tvrdošíjně čeká každou neděli na otce, který nikdy nepřijede. Právě tvrdošíjnost je jedna z vlastností, která později Gabrielle pomůže dostat se pryč z krejčovství a prostředí kabaretu, kde zpívá spolu se svojí sestrou, na venkov blízko její vysněné Paříže. Ale sama tvrdošíjnost a odvaha nestačí, stává se i kurtizánou, kterými pohrdala, nicméně ani to nezlomí její silnou povahu. Audrey jako Coco Chanel se mi moc líbila, už jen díky těm přenádherným očím, které se umí podívat tak jemně a vzápětí ztvrdnout jako kámen. Dokázala vyjádřit spoustu podob jedné osoby. Od pyšné, vzdorovité, drzé ženy po zraněnou či zamilovanou bytost. (Díky, že v té roli není Keira Knightley - podle mě naprosto se typově nehodící.) Další dvě postavy, požitkářský Étienn Balsan v podání Benoîta Poelvoorde, který se později stal Gabrielliným ochráncem a angličan Arthur Capel (Alessandro Nivola), její pozdější láska a člověk, který stál za její cestou k nezávislosti, jí zdatně sekundují. Btw: dívat se na jakýkoli film v televizi je vážně bída a utrpení, díky reklamám tento film protáhli ze 105 minut na něco přes 135minut !! Z toho fakt lezu po zdi. ()

anitae

Srovnávám s tv filmem - živější, ale vypráví jen o dětství a začátku kariéry Chanel, lepší písnička o Coco a překvapivě příjemná Tautou. Slabší 3*. ()

PEZ

Privelmi umiernene. Tento film nevynika v nicom, ostava chladnym od zaciatku takmer az do konca. Ku koncu je naznak romantiky, ktora tak rychlo ako zacala aj skoncila. Cakal som viac, de facto sme sa toho o zivote Coco Chanel, alebo jej povahe nedozvedeli, resp. len z rychlika a aj to nie moc v pozitivnom svetle. Niezeby som chcel robit hrdinu z niekoho kto nim nebol, ale prva hodina bola katastrofalne nudna a ta druha nam to v podstate nicim nevynahradila. Urobit to o pol hodku dlhsie, zostrihat zbytocny uvod a vymysliet silnejsi pribeh, bolo by to omnoho lepsie. Audrey Tautou bola neprijemne neprijemna. Zeby taka bola aj Coco? Vlastne je mi to jedno, co len potvrdzuje, ze tento zivotopisny film nepatri k tym vydarenym. Ale aby som nebol iba kriticky, jeden odkaz je tu citit. Treba si verit a pokusit sa robit nieco, comu rozumieme. Nenechat sa iba viest osudom. 6/10 ()

fraktal

Ač o samotné návrhářce jsme se nedozvěděli takřka ničeho (až na silné kuřáctví a nechuť ke korzetům), přesto film nenudil. 4 hvězdy za: 1) Francouzštinu 2) Audrey Tautou 3) příjemnou hudbu 4) pokus o portrét ženy nechápající konvence ()

papaguy

Romantické drama, u kterého zapomenete, že je o reálné osobě. Film se věnuje předeším době před tím, než Chanel prorazila a osamostatnila se. Nic není doslovně dořečeno, film nechává velký prostor pro úvahy diváka. Škoda, že moc neukáže z Coco návrhářky. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky