Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen. (oficiální text distributora)

Kibernet

Dobrá Audrey Tatou, a víceméně i ostatní herecké výkony, ale jinak pouze rozplizlá freska ze života francouzské gejši, která se nakonec (ale nedozvíme se jak, za jak douho a za jakou cenu, to už tvůrce filmu asi nezaujalo) dokázala prosadit i v nóbl společnosti. Zkrátit na 85 minut !! ()

LaMadame

Příběh zaměřený pouze na jednu, dle mého, né tolik zajímavou část života této legendární návrhářky. Myslím, že si příběh o ženě mezi dvěma muži mohli nechat pro anonymní hrdiny, Coco si myslím zasloužila víc.... co její tvorba, styl, malé černé, legendární parfém Chanel č.5......z tohohle důvodu mě víc dal TV film z roku 2008...idkyž je podán spíš jako pohádka... tady alspoň vyzdvihnu původní znění ve francouzštině, naprosto dokonalé... ()

petite fille

nechápem, prečo je film o takej významnej žene zameraný jedine na jej ľúbostný život. nevravím, že ide o nepodstatnú vec, no kde je ten zvyšok? na takomto niečom padá väčšina životopisných filmov a týka sa to aj tejto záležitosti, ktorá by inak mohla byť veľmi podarená (pýši sa predsa fenomenálnou Audrey!). moja maličkosť má však pri sledovaní pocit akoby čítala wikipediu alebo snáď nejaký bulvárny magazín. kde je podstata? alebo aspoň snaha zobraziť ju? kto vlastne Coco bola? po tomto naozaj neviem. viem iba to, ako išla tá pesnička o stratenom psíkovi. to mi nestačí. ()

nula87

Biografie, která ničím nezaujme, nestrhne pozornost, a ani snažící se Audrey Tautou s tím nic neudělala.50% ()

subic

Malarkey pospal i za mě, po druhém shlédnutí snižuji na 2 hvězdy, protože potřetí už to asi nedám. ()

gidzitka

Obdivuji silné ženy, ženy, které šly proti konvencím, ale TOTO je jen selanka o arogantní náně, která má hlavu akorát na klobouky... ()

mmoi

Audrey Tautou je jako Coco Chanel úchvatná. Samozřejmě se tu nabízí paralela s Edit Piaf. Dívky z chudých poměrů uspějí ve světě bohatých ( plus ti milenci)... Kdo ale je Coco? Opuštěné dítě? Neúspěšná kabaretní zpěvačka? Vydržovaná žena? Milenka? Švadlena? A co je schopna obětovat? Lásku? Jistotu? Čest? Právě tato vědomá rozhodnutí, kompromisy( tam kde bychom je nečekali ) této nekompromisní a originální ženy činí z životopisného filmu něco víc než pouhou fresku. Coco Chanel milovala módu. Vše ostatní muselo jít stranou. ()

radimartin

Příjemně napsaný předválečný příběh. Film byl zajímavý zejména nahlédnutím do rozjařených a bujarých poměrů společenské smetánky této doby. Sympatický byl i pohled na změnu módy z naducaných korzetových dob do strohosti ale kouzelnosti poválečného odívání. ()

Luckameli

Kdo se podle (ne úplně šťastně zvoleného) českého názvu domnívá, že se jedná o životopis slavné módní ikony, bude filmem nejspíš zklamán. Anne Fontaine se ve svém nejnovějším snímku zaměřila pouze na první část života Coco, tedy na dobu, kdy ještě nebyla Chanel. Tato volba má ve výsledku svá pozitiva i negativa. Divák má na jednu stranu možnost sledovat detailní přerod mladičkého talentu v sebevědomou, emancipovanou ženu, která jednou navždy změní (nejen) svět módy. Na druhou stranu pak film působí poněkud rozvláčně a trošku se v něm ztrácí obrovská pokrokovost a nápaditost slavné Francouzky. Nezdá se být takovou revolucionářkou, jakou ve své době bezpochyby byla. Film je vlastně stejný, jako samotná Coco – jednoduchý, ale přitom elegantní a díky Audrey Tatou (která je skutečné CC až neuvěřitelně podobná) i velmi ženský. ()

leninal

Já vám nevím... Kdyby pravá postava Coco Chanel nebyla taková jaká byla, tak bych asi nebyla z filmu pranic nadšená, ale jelikož to byla obrovská osobnost, tak dávám tři hvezdy, plus teda ještě za Audrey. Uplná nuda to, ale nebyla. ()

srdce78

krásný hluboký příběh,který držel mou pozornost v touze proniknout do duše Coco.Zanechal ve mně sentimentální smutek a příjemný zážitek,že pod louhé době film spíše lyrický než akční a jednoduchý a zrovna mi to sedlo. ()

koza3

Já furt čekal, kdy tam začnou mluvit o parfému a tak někde v půlce mi došlo, že byla asi teda slavná návrhářka. Její příběh je určitě zajímavý a hlavně jsou oslavyhodné její činy a posun v roli ženy, ale sorry, to zpracování vyla meganuda. Zachránil to Balzan, který mi ke konci moc sednul a líbil se mi jeho charakter. Jinak nepochopitelné situace, nudný milostný trojúhelník a točilo se to na místě. Čekalo mi to v šuplíku dekádu a možná to tam mělo ještě dekádu počkat. ()

Mistle_

Možná, že film za pět nadhodnocuji. Mně se ale moc líbil. Vzbudil to ve mně to, co mám ráda - "vzpomínku" na dobu, kdy se žilo elegantně, kdy se slušnš chovali i bídáci a kdy se lidé řídili ještě nějakými společenskými pravdily a normami. Audrey byla moc fajn a pozitivně hodnotím i pojetí životopisu, který se až tak moc neodvíjel od kariéry hlavní postavy. ()

Figuska

Na tento film jsem se těšila, stejně tak na Audrey Tautou, obojí pro mě bylo zklamáním. Možná jsem byla příliš ovlivněná Coco Chanel, TV filmem z 2008, kde do mužských rolí obsadili atraktivnější herce a celý příběh mi přišel citlivější, zároveň výraznější, zkrátka mnohem lepší, přesto (logicky) velice podobný. Stejně tak jako již někdo přede mnou, musím poznamenat, že Audrey tu svou Coco opravdu neprocítila. Škoda… ()

gpx

Doufám, že se nikoho nedotknu, když tu napíšu, že Coco Chanel je nudný film a hlavní postava je otravná pipka. ()

Ivulla

Coco tak jak ji ztvárnila Audrey Tatou na mě působí jako opravdu silná osobnost, která v životě lecos překousne, aby dosáhla svého cíle - stát se úspěšnou a nezávislou. Přitom se ale nezaprodá, zůstává sama sebou. Je velice osobitá a vyzařuje z ní vznešenost i ve chvílích, kdy ji druzí ponižují a postupně si získá respekt. Milostná zápletka tomu (pro mě) přidává další rozměr, odhaluje její vnitřní zranitelnost, kterou ona sama ukázat nechce. Nabízí se otázka, zda Coco skutečně taková byla (myslím citově) nebo zda tu spíš sledujeme záměr autorů ji takto vykreslit. Je zde patrný rukopis ženy - režisérky, která tam jistě promítá i něco ze sebe. A mně se to takto pojaté velice líbilo. Nevadí mi, že film není zaměřený prvoplánově na fakta (jak by to nespíš natočil muž), módu a tvorbu této vyjímečné ženy, ale že ji ukazuje jako člověka - ženu průkopnici. Myslím si, že si film zaslouží celkově lepší hodnocení, bavilo mě to. Kladně hodnotím i hudební a vizuální stránku filmu, vše do sebe krásně zapadá a film končí ve chvíli, kdy je Coco slavnou návrhářkou. Pro mě za 5. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky