Jak zachránit nebo upevnit manželství, když se v něm dotyční zúčastnění propadají do rutiny a hrozí dokonce jeho rozpad? Každý to řeší jinak, tenhle film ale nabízí řešení vpravdě netradiční, a to sice výlet do tropického ráje, kde se dotyční věnují pouze a jen stmelování manželství pod vedením jakéhosi guru. Abych byl upřímný, tak jsem od tohoto filmu příliš nic moc nečekal, vlastně jsem od něj čekal pouze zábavu na sobotní večer, u které se budu moci odreagovat a alespoň zprostředkovaně se vypravit někam do teplého tropického ráje. A je fakt, že záběry z tohoto filmu byly asi to nejlepší, co film nabídl a co mě na něm zaujalo. Ale abych nekřivdil hercům, tak občas zde nějaká ta scénka i pobavila a celkově tento film dokázal má nepříliš náročná očekávání splnit, takže vlastně mě film ani nějak příliš vyloženě nezaujal, ale ani nezklamal, prostě trochu pobavil, trochu potěšil, a tak se ho tedy vůbec nebojím označit jako film průměrný, což obnáší hodnocení v podobě tří hvězdiček, které dle mého názoru nejlépe odráží kvality filmu a které tímto tomuto filmu uděluji.(3.9.2012)

• Ferinka

Kecy kecy kecy, bla bla bla. Dialogy na této úrovni mě opravdu nebaví a i když jsem tam objevila tři, čtyři slušné vtípky, tak je to za 113 minut žalostně málo. Jediné, co tohle dílko pozvedá z propadliště odpadu trochu výše, je jeho pěkná myšlenka "není třeba se pokaždé rozvádět". Ovšem čím mě překvapil nejvíce, bylo to, že jsem si k žádné z postav nedokázala vytvořit žádný vztah - nikoho jsem nenáviděla, nikoho neměla ráda - hrál tam vůbec někdo??(7.5.2011)

• ABLABLABLA

Film mě docela zklamal..čekala jsem od něj něco víc, větší zábavu, méně narážek na erotika..měla to být komedie, ne komedie pro nadržené. Jediné krásné tam byla ta průzračná voda..hned bych si zaplavala...jinak celkem nuda...ano párkrát jsem se zasmála, někteří herci mi byli sympatičtí, ale třeba toho trenéra jógy sem nemohla vystát..grrr...nejsympatičtější byl a nejlepší herecký výkon předvedl Vince Vaughn.(24.3.2010)

Nemůžu si pomoct, jo, je to blbost, ale asi mi nějak báječně sedla do nálady a já se skvěle bavila. Aby se člověk skoro omlouval, že se mu něco líbí, když je hodnocení tady 52% a všichni znalci film odstřelují jednou-dvěma hvězdičkama! Romantika, lehký humor, příjemní herci a plážová muzika se spoustou barev a koktejlů. A tenhle koktejl byl namíchaný dobře a určitě nebyl přeslazený.(26.6.2010)

• Malarkey

Mám rád příběhy, co se odehrávají v Karibiku. Jenže mě štve, když se promarní dobrý nápad a natočí se to trapně. Přesně tak se totiž tváří tenhle film, kterej má pár supr scén, ale vesměs je to děsná otrava. Vince Vaughn asi nemá na dovolenou v takovém ráji. Proto si napíše scénář, nechá si ho zaplatit, nějakej trapnej režisér tam pak během dvou dnů pobíhá. Stočí tuhle blbost a zbytek si užívá. Mně to fakt přišlo děsně na nic, i když tam pár scén bylo fajn.(15.6.2010)

• - Scénář napsali představitelé hlavních rolí Vince Vaughn a Jon Favreau proto, aby "normální lidi se všedními problémy přenesli do výjimečného prostředí". (vendy63)

• - Film se natáčel převážně na ostrově Bora-Bora ve Francouzské Polynésii. (griph)

• - Vernon Vaughan, který hrál otce Vince Vaughana (Dave), je jeho otcem i ve skutečnosti. (sir-dave)