• Payushka

Prostě ideální film na mrazivý, lednový večer. Tedy aspoň to byl zcela jistě záměr tvůrců. Natočit snímek o čtyřech párech procházejících krizí, které se snaží zachránit svůj vztah návštěvou speciálního tichomořského letoviska. Sluníčko svítí, všude kolem je pohoda, diváci se za břicho popadají, následuje sladký happy end, opona padá. Potlesk, prosím.(7.11.2010)

• POMO

Herci a najfotogenickejší ostrov Francúzskej polynézie. Všetko ostatné je iba veľká voda uprostred oceánu. Každý z daných hercov už má vo filmografii podobný, no lepší kúsok, a Bora Bora si lepšie vychutnáte v akomkoľvek dokumente. Neexistuje jediný dôvod, pre ktorý by tento film trebalo vidieť. === Vaughn a Favreau si nechajú zaplatiť za podobný "scénár", a ešte viac dostanú za šaškovaie pred kamerou v lokalite, o ktorej návšteve si väčšina ľúdí može nechať iba snívať. Tomu hovorím americký sen.(8.12.2009)

Obsazení v pořádku, zejména Vince jsem uvítal s nadšením, protože je to dobrý komediální herec. Nápad filmu celkem fajn, terapie a sezení na ostrově byly svým způsobem zajímavé, ale velmi často nám to samozřejmě sklouzávalo k nevtipným vtipům, předvídatelným rozuzlením (všichni nakonec spolu zůstanou - jak zvláštní :)) a vyplněním žvástami o ničem. Avšak český dabing nám to celé poměrně zachránil, protože v českém znění to celkem rychle uteče a těm povedeným legráckám se zasmějete určitě více v ČJ než v AJ. Trable v ráji je takový lehce lepší průměr. 60% (with J.)(23.4.2015)

• VasaX

Já vám nevím, obvykle mě tady takovéhle komediální lomeno romantické jednohubky baví. Pohodička, klídek, nohy na stůl a teď se budeme nenáročně ale chutně ládovat. Tentokrát - chyba lávky. Tady se za jednohubku totiž vydává skoro dvouhodinový chlebíček, skládající se z okoralé příběhové veky, laciného a hlavně zajedeného hereckého salámu a povadlého drobného lístku zábavního salátu. A na vrch někdo nepochopitelně přidal ždibíček importovaného francouzského kaviáru, jemuž se nedají upřít kvality, a má své ctěné místo (hlavně v dobách dřívějších) ale ve zdejší kombinaci a podání dost škádlil mé dávivé reflexy. Ale díky tomu znovu dostávám pocit že francouzské speciality jsou sice dobré, i když ne pro všechny, ale velmi rychle se kazí a filmoví kuchaři mají nějaké zvrácené choutky je znovu recyklovat... Po malé odbočce se tedy vrátím k tomu, že se mi tentokrát pusa dost křivila a místy jsem si zaskřípal zuby. Takže pokud i přes mou reflexi stále máte chuť, dám vám malou radu: nachystejte se ještě něco ostřejšího na potom. Na trávení.(25.2.2010)

Je to průměrná komedie s několika povedenýmy momenty, která byla přesně taková jakou jsem ji čekala a která ničím nepřekvapila - omlouvám se překvapila, čekala jsem, že minimálně jeden z těch párů to zabalí a místo toho se dohromady dal i pár, kterej byl rozvedej a po celou dobu tam vlastně byl zastoupen jen z padesáti procent.... no lepší konec nemá ani kdejaká pohádka(13.6.2011)

• - Vernon Vaughan, který hrál otce Vince Vaughana (Dave), je jeho otcem i ve skutečnosti. (sir-dave)

• - Film se natáčel převážně na ostrově Bora-Bora ve Francouzské Polynésii. (griph)

• - Scénář napsali představitelé hlavních rolí Vince Vaughn a Jon Favreau proto, aby "normální lidi se všedními problémy přenesli do výjimečného prostředí". (vendy63)