Invisible Agent

Komedie / Dobrodružný / Horor / Sci-Fi

USA, 1942, 81 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Speciální efekty(8.6.2004)

• JohnnyD

Veľmi slabá variácia predošlých filmov, ktoré si (aj vrátane Invisible Woman) držali prekvapivo solídnu kvalitu. Už len napríklad vizuálne efekty sú násobne horšie, než v predošlých filmoch. Scenár síce prináša novú zápletku v podobe špiónov a boji proti náckom, nie je to však ani napínavé ako jednotka a dvojka, ani vtipné ako bol predošlý diel (o čo sa Invisible Agent mimochodom neúspešne snaží).(23.3.2020)

Rozpočet $322,000Tržby Celosvetovo $1,040,000(20.7.2010)

Útok na Pearl Harbor a následný vstup USA do 2. svetovej vojny spôsobil, tak ako to spomína liquido26, že sa Hollywood ´´podvolil´´ dobe a dal vzniknúť niekoľkým brakovkám. INVISIBLE AGENT je dejovým non-stop šlágrom, len na to, aký námet poskytuje, som čakal viac akcie a napätia, než len niekoľko výbuchov v samotnom závere.(9.12.2017)

Za druhé světové války se musely i postavy z britské klasické literatury zapojit do boje proti nacismu, a tak po Sherlocku Holmesovi a Doktoru Watsonovi přichází na řadu Neviditelný muž, respektive jeho vnuk. Komediální pojetí Neviditelnému Agentovi výrazně prospělo, film je vtipný, zábavný, napínavý a rozhodně nenudí. Prostě pohodová oldschoolová oddychovka.(25.1.2009)

• - Nacisté plánují svými letadly bombardovat New York. Žádné letadlo ve 40. letech nebylo schopné tak dlouhého letu, aniž by cestou někde nezastavilo a nedoplnilo palivo. (liquido26)