Road Trip: Pivní pong

Road Trip: Beer Pong

Road Trip 2

Komedie / Road movie

USA, 2009, 91 min

Příběh není z nejkvalitnějších, to musím uznat, přestože jsem se na tento film rád podíval, takhle jsem se totiž už dlouho nezasmál, plno vtipných momentů. A přestože příběhtéměř nedával smysl, má to určité kouzlo toho filmu. Brzy se určitě podívám zas, až se budu chtít pořádně zasmát. Na odreagování super film. Na plný počet to sice není, ale 4* můžu dát s čistým svědomím.(15.8.2015)

Jelikož jsem v jeden den viděl film "Sexy párty" a následně tento, dovolím si napsat, že se mě více líbil Road trip. Protože jsem jednomu dal 2, tomu druhému musím jednu * přitlačit. Jinak oba filmy se opírají především o nevázané studentské radovánky, kde se především vyhledává možnost "pařby a zásunu", takže nějaký vysoký umělecký zážitek nelze očekávat. Tudíž jsem nepřemýšlel a vychutnával jsem si snahy, úspěchy a neúspěchy zúčastněných borců a manekýn.(26.11.2011)

Prostě je to Road trip, to mluví za vše. Je sice pravda, že už to nedosahuje takové kvality jako první díl a postavy z prvního dílu už tu téměř neuvidíte. Avšak některé věci se mi na tomto filmu líbily. Ať už ústřední písnička a nebo některé beer pong triky. Kdo však neviděl kultovní první díl tak ať si jednu hvězdičku hned ubere...(6.8.2009)

Dobrá teen komedie s armádou spoře oděných slečen, která tímto jedničku se kterou má společnou pouze herce DJ Quallse, překonává. Ten se tentokrát nestará o komediální složku jak tomu u něj bývá zvykem, protože na campusu už má vyší funkci a zájemcům o studium vypráví příběh svých nedávných studijních kamarádů, kteří se rozhodli jet v ukradené dodávce přes půlku států, aby se mohli zůčastnit prestižní soutěže v pivním pongu. Hra jejíž principem je co nejefektivněji vhodit míček do pohárku s pivem. Andrew(Preston Jones) na poutači k turnaji uvidí svou dávnou lásku Jenny (Julia Levy Boeken) z které je ted sexbomba s francouzským přízvukem a i přes to, že má mírně afektovanou a hlavně žárlivou přítelkyni (Julianna Guill), tak se rozhodne znovu nalezenou starou lásku navštívit a nezapomene si vzít s sebou potrhlé kámoše (Nestor Aaron Obsera, Michael Trotter) a také bohatého araba (Danny Pudi) s legračním přízvukem, který z velké části obstarával humorné gagy. Než dorazí do cíle tak se staví ve stripclubu, vezmou pochybnou stopařku a potkají dívčí církevní spolek, aby pak ve velkém finále turnaje zdolali svého úhlavního soka. Je to milá blbinka, ale přesto se snaží vymyslet originální gagy a neútočí s výrazně oplzlým humorem. V žánru teen komedie je těžké přijít s něčím novým a neokoukaným, ale tady je hlavní atrakcí pivní pong a solidní porce humoru a pěkných děvčat. Od teen komedie ani nic jiného nelze čekat.(24.9.2010)

Je asi jasné, že původní originál je jen jeden a ať by tvůrci přišli se sebelepším filmem, tak prvnímu dílu se to prostě nevyrovná. Proto jsem rád, že tvůrci tohoto pokračování nechtěli kopírovat původní film a přišli s novým námětem a novým příběhem, který s tím původním nemá téměř nic společného, vlastně jediným spojovacím prvkem je DJ Qualls v roli Kylea a potom začátek filmu, jenž začíná při prohlídce univerzity, které se účastní zájemci o studium. Pak už se ale rozjíždí nový příběh a já jsem se u toho docela příjemně bavil. Žánr road movie zůstal zachován, vtipné části se tu taky našly (při vzpomínce na scénu, kdy policie zatýká ozbrojenou zlodějku taxíku, se směju ještě teď), a tak jsem nakonec s výsledkem spokojen, dá se dokonce říci, že kvalita filmu mě velice příjemně překvapila, protože v rámci žánru teenage filmů je to více než snesitelné a kupodivu také koukatelné, takže panuje spokojenost. Jediný problém jsem měl s tím, že pravidla toho pivního pongu jsem pochopil až ke konci filmu, ale naštěstí tenhle film nebyl jen o pivním pongu. Herecké výkony si v rámci žánru dovolím označit za zdařilé, neznámí mladí herci to zvládli perfektně a já tak nemám žádný důvod tenhle film hodnotit špatně. Rád si tuhle jízdu někdy zopakuju a filmu tímto uděluji tři hvězdy.(24.10.2010)