Děj filmu se točí kolem mladé ženy Kristen (Amber Heard) uvězněné v ústavu, kde ji pronásleduje záhadný duch. Čím je hrozivá stvůra blíže, tim více si Kristen uvědomuje, že může být nebezpečnější než cokoliv, co si dokázala představit. (scifiboy)

Beky

Carpenter už na to nemá a dokazuje to už několik let!! Že se leknete párkrát, nikoho nemůže překvapit, většinou to funguje se šíleným hudebním říznutím, ticho, kuk, šílenej zvuk, dobře, ale tohle není žádné mistrovství, takhle se člověk lekne i ve dne, když jde pro něco do lednice!! Příběh nestojí za nic. Verdikt: Klasické blbé béčko bohužel, nic víc, ušmudlaných 40%!! ()

Luk80

Zajímavý efekt v úvodních titulkách s tím sklem, ale potom už to tak zajímavé nebylo.Sem tam slušná lekačka. Ty dívky z ústavu, respektive jejich představitelky mně vůbec ničím nenadchly.Pěkná práce kamery,to jo. ()

Brain-D

Hrozná ptákovina. To jsme si myslel, asi tak první půlhodinku. Pak se to vyvine v mírně atmosfericky horor, ale co příjde nakonec za překvapení tomu bere vše temné a dobré na tomhle slabším horůrku. ()

Kali4

Lehké zklamání z lehkého filmu. [Teď přichází na řadu SPOILERY, takže POZOR!] Moc se toho tady neděje a je to celkem pohodička, takový nenáročný horůrek na večer s otrlejší přítelkyní; Amber se prochází po blázinci, sem tam popoběhne, sem tam vypadnou světla a do toho coby soundtrack houká jakási dívčina. Scénář poskytuje několik neoriginálních, leč zábavných úmrtí, solidní „lekačky“, nechybí ani humor, ale je málo paranoidní. Když už jsme v blázinci a hraje nám k tomu taková příjemná hudba, chtělo by to nějaké ty halucinace a mimózní řeči. Atmosféra totiž není tak úplně hororová, film má sílu v úvodu, když se běží lesem a pálí se dům, ale pak už se nic moc neděje a chtělo by to něčím ozvláštnit. A tak divák trochu netrpělivě čeká na závěrečné odhalení, které skutečně přijde, ale nijak film nenakopne (mě osobně spíš nas*alo), poslední scéna naopak rozesmála, což byl, jak předpokládám, záměr. Amber není moc dobrá herečka, což filmu škodí, protože potenciál na přesah tady je, ale je zatraceně sexy (lesbická scéna by bývala přišla vhod ;-)). Trochu neadekvátní tři hvězdy (adekvátní by byly spíš dvě) s vyčítavým pohledem na režiséra. ()

Guzo

Průměrný film, ale od mistra hororů asi každý čeká pecku. Carpenter možná už nikdy nenatočí další dílo typu The Thing nebo Halloween, ale i tak se dá na jeho filmy podívat a nemusím si klepat na čelo, co to je za kravinu.. ()

Jaro.Krafcik

Majster hororov carpenter a jeho najnovší počin mi neprišiel až taký zaujímavý. Prostredie v psychiatrickej liečebni bolo fajn zvládnuté ale dej bol nevýrazný. Lakacky v druhej polovici ale musím pochváliť vidno že to robil parádny režisér. Ale celkovo je to celé priemer. A the ward nepatrí k najlepším hororom.. 3* ()

Styxos

Kdyby to netočil Mistr Carpenter, tak bych to ještě možná bral, ale tahle břečka se s jeho slavnými kousky nemůže fakt měřit. První polovina zoufale nudná, druhá je o něco lepší. Ale i tak žádná sláva. Celé mi to přijde jako hodně blbej vtip - jako by se sbalila banda amaterů a odjela si na samotu natočit "horor" za pár šupů. Ten konec to úplně zabil a úvodní titulky se těžce inspirovaly těma ze Stáhni mě do pekla. Carpenter by to měl asi definitivně zabalit a vzpomínat na starý dobrý časy, kdy se k němu modlily milióny fanoušků. ()

netahlo

Amber jsem tady neveril ani slovo, ale u ni se to vzdycky vykompenzuje oku lahodici cumendou. Nicmene cele to nebylo prilis verohodne. Napriklad divky schovavajici se za bilou plentou, za kterou sviti lampa, musely byt pro bdelou sestru skutecne "neviditelne". Carpenter si vybral sice slabsi chvili, ale to v jeho pripade stale znamena lepsi prumer. Co se hodne povedlo, byly uvodni titulky. ()

sedm.1

Zkušený John Carpenter, nádherná Amber Heard a prostředí blázince, to znělo zatraceně slušně, jenže ve výsledku to vůbec neklaplo, a to mé dvouhvězdičkové hodnocení zachránila snad jen právě sexy Amber, což ovšem není zrovna dvakrát moc. Každopádně co mě zamrzelo nejvíc, bylo naprosto nevyužité prostředí ústavu pro choromyslné, které tu působí spíš jako slušně vybavené lázně, postrádající jakoukoliv syrovost, pochmurnost, potemnělost, což za mě osobně celému filmu ubližuje nejzásadnějším způsobem, jelikož na to pak doplatila jak atmosféra, tak vizuální podoba filmu, které pro danou tématiku jsou ovšem zcela nepostradatelné, a kvůli tomu tu prostě nefunguje zhola nic. Zápletka si pak sice ze začátku drží slušné tajemno a mysteriózno, postupně ale celé té ústřední myšlence dochází dech, aby pak v závěru došlo k vážně nečekanému zvratu, který sice postavil The Ward do úplně jiné roviny, ovšem jestli zrovna tuto pointu mám označit za povedenou, tak to rozhodně neudělám, jelikož mi to prostě přišlo, jako když dáš do trouby péct kuře, a vyndáš z ní sekanou. No a co se týče hororových prvků, tak dvě tři krvavější scény se tu objeví, sem tam pak vykoukne nějaká ta lacinější maska, ale že by mě to také dokázalo přivést do nějakého výraznějšího žánrového varu, tak to též ani náhodou. Abych ale jen pořád nekritizoval, tak jednotlivé postavy jsou docela fajn, stejně tak jako jejich herečtí představitelé a nemalé plus patří i dost krátké stopáži, díky čemuž není potenciální divák mučen zas až tak dlouho. Závěr filmové kariéry se zkrátka Johnu Carpenterovi skutečně bohužel nepodařil a The Ward tak vážně není opravdu důstojným zakončením tvůrce, který dal světu pecky, jako například Escape from New Yorku, či především naprosto legendární a geniální The Thing. ()

DavidS.

Nemá cenu si cokoliv nalhávat a do nekonečna velebit Johna za to, co předvedl v první polovině osmdesátých let....The Ward sice připomněl, že ještě žije, ale taky potvrdil fakt, že již přes dvacet let nic slušného nenatočil...A mám tím na mysli něco opravdu děsivého nebo aspoň zábavného...Žádné napětí, úlek, strach...Senilní "horor" pod sedativy... ()

JamesSi

Vlastně strašně průměrnej horror, kde vás naprosto irituje jak jsou strašně napsané a zahrané postavy labilních "pubertálních" dívek. Ve výsledku horší verze mixu Sucker Punch a Prokletého ostrova. Bubák není moc strašidelný -  je to jasně týpek v gumové masce (má to být mrtvá žena, ale triky vypadají špatně. Kdyby to bylo nasvícené jinak, tak si dokážu přestavit, že to vypadá líp). Realističnost psychiatrického zařízení nemá asi cenu řešit. Twist vlastně tak napůl říká, že 90 procent filmů mohlo být naprostá snová sekvence. Není to nejhorší Carpenter, ale je to dost daleko od návratu na výsluní. ()

Mazlik4

Další z mých splněných filmových snů. Na druhé straně, jestli chce tímhle Carpenter nalákat nové diváky a zavděčit se producentům ... tak jeho budoucnost vidím velice černě!!! ()

Holina

Carpenter nezklamal. Vzal naprosto tuctový a milionkrát převařený námět a udělal z něj solidní hororovou podívanou. Váhal jsem nad 4****, ale přece jen ta story víc jak 3*** nezaslouží. ()

MareT.

Jméno J. Carpentera je na vlastní škodu celému filmu. Všichni, kdo ho mají rádi nebo jsou mu vděční za starší slavné kousky, se totiž na film vrhnou s nadšení. A po zhlédnutí je prostě jasné, že celému nadšení film nedostojí. Carpenter se totiž vydal jednoduchou a ohranou zápletkou, kde se straší, lidé umírají a po chodbách blázince se potuluje škaredá holka. Používá laciné lekačky a za doprovodu hlasité hudby se nás snaží strašit. Na konci nám předhodí pointu, která není originální a má hodně logických mezer. Ale i přesto všechno to má jakouž atmosféru a několikrát se opravdu leknete, plus máme před sebou krásnou Amber Heard. Ale kdyby pod filmem nebyl podepsaný slavný tvůrce, film by splynul s dalšími tuctovými tituly v DVD půjčovně. ()

Sancty

Johny Johny, ľudia ťa za tento horor, ktorý vlastne ani nie je až tak hororom, chváliť nebudú a pôjde to aj na margo tvojho veku ("What the Hell?" Aj ja vravím). Mňa si ale prekvapil. Nájsť v dnešnej dobe kúsok ako zo starej školy je síce pomerne jednoduché ale aby v ňom fungovali tie najklišéovitejšie kúsky aké sa v žánri často používali/jú, to chce um. V scenári sa nachádzajú nelogičnosti, na to netreba príliš bystré oko, podstatná časť skladačky však do seba bez problémov zapadá. Pri záverečnej pointe sa mi vybavili Prekliaty ostrov (Shutter Island) a hlavne Noc s nabrúsenou britvou (Haute tension), kde sa hrá na rovnakú nôtu. Lenže Carpenter narozdiel od Aju zvládol vysvetľovačku bez wtf efektu. Som zvedavý na druhú projekciu. 7/10 ()

POciSEM

Carpenter už střílí slepýma a nemá čim zaujmout. Tohle ani v devadesátkách bych mu netoleroval. Heard klasicky tupá jak motyka a její kolegyňky psychopatky jakbysmet. Jakž takž konec to bohužel nevytrhne a víc se k tomu nemá cenu vracet. ()

Haymar

Nijak originální zápletka v sobě kloubí hafo - už x-krát zpracovaných - témat (japonskými duchařinami počínaje, shizoidními thrillery ála Identita konče). Takže výsledkem je takový vcelku mišmaš - i když slušně natočený, napínavý a s celkem solidní amosférkou... Mno čekal sem ale "trochu" víc (holt Jedna Tesařů nám přeci jen už trochu zestárl) ()

Upíři (opět) podle Carpentera?

Upíři (opět) podle Carpentera?

07.06.2010

A s Hilary Swank v hlavní roli? Možná. Nedávno jsme psali, že Dario Argento připravuje další verzi Draculy, údajně věrnou předloze Brama Stokera. John Carpenter zřejmě natočí zmodernizovanou verzi… (více)

Hororové návraty

Hororové návraty

19.06.2009

Jedna klasika a jeden klasik brzy opět zčeří žánrové vody. Frankenstein a Carpenter. Ví se, že o svém pojetí slavného románu Mary Shelleyové sní Guillermo del Toro, minulý týden dokonce blouznil něco… (více)