• sud

Jane Fondová je sice k sežrání (jako ve všech svých filmech), nemá však de facto co hrát a proměna z naivky na protřelou pistolnici proběhla jaksi mimochodem. Lee Marvin taky nebyl špatný (i když jsem jej viděl v mnoha lepších rolích), chvílemi však přehrává a jeho postava není moc dobře napsaná (chybí například důvod, proč se stal opilcem). V jiných westernech (Rio Bravo, El Dorado, Rio Lobo či televizní Tas!) je zápletka s ožralým pistolníkem mnohem lépe promyšlená. Dvojka zpívajících banjistů je sice příjemná, ale některé jejich vstupy nejsou moc zdařilé (v baru, bandité vs pronásledovatelé). Příběh je obyčejný, humor křečovitý a režie nenápaditá. Nemohu říct, že by šlo o špatný film, ale na westernovou komedii s krásnou Jane a Lee Marvinem mi to přišlo slabé. Mrzí mě to. Čekal jsem mnohem víc. 40%.(12.5.2012)

"Vy mi nepomôžete ani s takou maličkosťou akou je vylúpenie malého vláčika?..." Celkom fajn westerník so sympatickou J. Fondovou, ktorej veľké modré oči jednoducho skrášľujú každý záber, v ktorom sa objaví. Lee Marvin v roli ožrana je výborný a keby dostal ešte viac priestoru hodnotil by som vyššie. Muzikálom by som ho rozhodne nenazval, aj keď tam zopár pesničiek zaznie. Neurazia. trochu western, trochu komédia a muzikál len tak na okraj. Na pozretie fajn. 60%.(5.7.2013)

Dokonalý norek Lee Marvin, nevinná a následně půvabně rychle zkažená Jane Fonda, trocha střílení a hlavně spousta skvělých hlášek. Chtěl jsem původně napsat, že Marvinův opilec vlající ze sedla koně je oskarová role, ale jak koukám, on ho fakt dostal :-) Neznal jsem dopředu obsah, takže když jsem si na začátku přečetl, že v tom hraje Lee Marvin, v kontextu děje začátku jsem se pak těšil, až se ten drsňák objeví. A ono ejhle.. Trochu mě mrzí zdejší hodnocení, protože už dlouho jsem se u žádného filmu tak od srdce nezasmál jako u téhle westernové parodie-muzikálu. Vřele doporučuju. Absolutně nejlepší bylo Shelleenovo "Happy birthday to you" nad rakví Frankieho :-))(27.6.2008)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Muzikálová komedie, fraška až groteska z Divokého západu, trochu ve stylu Limonádového Joea, ovšem bez té české ironie a nadhledu. Jane Fondová v roli Cat Ballouové, učitelky mstící se za zabití otce, a s ní několik souputníků. Humor je zde ale přízemní až zemitý (a vlezlý). Film mne hlavně zpočátku totálně nudil a tu hodinu a půl jsem vysloveně protrpěl. Sice je tu krásná hudba dvou bendžistů a taky vynikající oscarové herecké výkony kořaly a pistolníka v podání Lee Marvina a pro někoho i řada gagů. Jenže pro mne nic zajímavého, natož vtipného. Ani ťuk. Trailer: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1522336025/(5.4.2012)

Áno, moje úplne prvé stretnutie s Jane Fondovou a budem musieť túto skutočnosť odčiniť. Samotný western používa netradičný prístup kedy vzdialene pripomína tradičnú rozostavanú zápletku a paródiu zároveň. Dievča zo Západu je preplnená najrôznejšími symbolmi avšak kvôli "pohodovej" réžii Silversteina, trošku lietajú do prázdna. Čo poteší, sú vkusné hudobné čísla držiace to trocha v uchopiteľnejšom formáte a spomínaný odľahčený tón rozprávania. Čiže vo výsledku ide o vcelku inteligentnú zmes obsahových variácií dospievajúcej ženy ocitajúcej sa v komplikovanom prostredí divokého západu, kde každá postava má svojský handicap a hlavná hrdinka má čo robiť, aby si udržala svoju vlastnú tvár. Jedinou skutočnou vadou je prítomnosť tohto snímku v inak veľmi dobrom rebríčku Amerického filmového inštitútu z roku 2008 desiatich najlepších westernov (http://www.afi.com/10top10/category.aspx?cat=3). Určite (tento rebríček) vrelo odporúčam.(4.7.2014)

• - Ann-Margret byla první volbou pro titulní roli, ale odmítla ji. (Stoka)

• - Jedná se o nejoblíbenější film Bryana Cranstona. (Stoka)

• - Při natáčení filmu v Coloradu museli filmaři stihnout natočit záběry a skončit dřív, něž začal padat první sníh. (Stoka)