Dokonalý norek Lee Marvin, nevinná a následně půvabně rychle zkažená Jane Fonda, trocha střílení a hlavně spousta skvělých hlášek. Chtěl jsem původně napsat, že Marvinův opilec vlající ze sedla koně je oskarová role, ale jak koukám, on ho fakt dostal :-) Neznal jsem dopředu obsah, takže když jsem si na začátku přečetl, že v tom hraje Lee Marvin, v kontextu děje začátku jsem se pak těšil, až se ten drsňák objeví. A ono ejhle.. Trochu mě mrzí zdejší hodnocení, protože už dlouho jsem se u žádného filmu tak od srdce nezasmál jako u téhle westernové parodie-muzikálu. Vřele doporučuju. Absolutně nejlepší bylo Shelleenovo "Happy birthday to you" nad rakví Frankieho :-))(27.6.2008)

Cat Ballou je dnes skôr takou netypickou westernovou raritou, na ktorú sa už nedá pozerať bez nadhľadu. Ak ju budete brať ako tú raritu, ktorá možno ešte fungovala v 80tych rokoch, tak sa môžete celkom priemerne pobaviť. Najma na Lee Marvinovi. Pokiaľ vám jeho kreácia nebude pripadať skôr trápna. Alebo si film pustite, ak ste veľkým fanúšikom Jane Fonda a nestačí vám si prezerať jej dobové fotky na nete a potrebujete ju vidieť v pohybe. Ako taká hodinku a pol trvajúca oddychovka to celkom ujde.(3.9.2013)

"Raději se nechám v plném rozkvětu mládí zastřelit, než abych riskoval, že zkompromituji slušné děvče." Tak se nám z upjaté učitelky a ukecaného desperáta okresního formátu stali úspěšná desperátka a její pomocník. Tato proměna za moc nestála, ale jinak to bylo skvělé. Vynikající byli oba bendžoví vypravěči, určitě nikdy nezapomenu na rekonstrukci bitvy u Little Big Hornu na vesnické tancovačce a samozřejmě na legendárního pistolníka Kida Shelleena. Jeho neustálá ladění vyvážené vrstvy alkoholu v krvi, pokusy o fyzický trénink před rozhodujícím soubojem i jezdecké kousky na koni byly natolik skvělé, že si tentokrát dovolím ztřeštěně vystřílet čtyři hvězdy.(15.4.2016)

Áno, moje úplne prvé stretnutie s Jane Fondovou a budem musieť túto skutočnosť odčiniť. Samotný western používa netradičný prístup kedy vzdialene pripomína tradičnú rozostavanú zápletku a paródiu zároveň. Dievča zo Západu je preplnená najrôznejšími symbolmi avšak kvôli "pohodovej" réžii Silversteina, trošku lietajú do prázdna. Čo poteší, sú vkusné hudobné čísla držiace to trocha v uchopiteľnejšom formáte a spomínaný odľahčený tón rozprávania. Čiže vo výsledku ide o vcelku inteligentnú zmes obsahových variácií dospievajúcej ženy ocitajúcej sa v komplikovanom prostredí divokého západu, kde každá postava má svojský handicap a hlavná hrdinka má čo robiť, aby si udržala svoju vlastnú tvár. Jedinou skutočnou vadou je prítomnosť tohto snímku v inak veľmi dobrom rebríčku Amerického filmového inštitútu z roku 2008 desiatich najlepších westernov (http://www.afi.com/10top10/category.aspx?cat=3). Určite (tento rebríček) vrelo odporúčam.(4.7.2014)

• danecek24

23. Zlatý Glóbus za rok 1965 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Lee Marvin + nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Jane Fonda, Nejlepší filmová píseň - "The Ballad Of Cat Ballou" - Hudba Jerry Livingston, text Mack David, Objev roku (herec) - Tom Nardini(10.1.2009)

• - Jedná se o nejoblíbenější film Bryana Cranstona. (Stoka)

• - Ann-Margret byla první volbou pro titulní roli, ale odmítla ji. (Stoka)

• - V Top 10 z roku 2008 podle Amerického filmového institutu  se film v kategorii western umístil na 10. pozici. (TheDude)