Divnej týpek

• USA Gentlemen Broncos (více)

Probuďte svou mužnost, popadněte popcornové kuličky a připravte se na salvy smíchu s Divným týpkem! Režisér filmu Boží zápasník (Jared Hess) a jedna z hvězd seriálu HBO Flight of the Conchords (Jemaine Clement) spojili své síly, aby natočili příběh Benjamina Purvise (Michael Angarano), sympatického samotáře, jehož dosavadní život se převrací naruby poté, co mu namyšlený autor románů fantasy na festivalu spisovatelů ukradne příběh. Ve vedlejších rolích této “legrační a svérázné komedie” (People) se představují Jennifer Coolidge (Prci, prci, prcičky) a Mike White (Škola ro(c)ku). (oficiální text distributora)

decouble

Hessovy filmy mají vlastní svéráznou estetiku a principy. Divné, nevzhledné, nesympatické postavy z polozapomenutých koutů Ameriky. Statičtější aranžmá záběrů. Příběhy a scény, které postrádají dramatické napětí. Motiv rozvedených či mrtvých rodičů anebo jinak deformované rodiny. A nakonec záliba v nevkusu a amatérismu. Tyto atributy mají leccos společného s tvorbou Wese Andersona, ale Hessovy filmy si hůře získávají průměrného diváka, protože ten většinou potřebuje postavu, ke které přilne a identifikuje se s ní. Takový hrdina se těžko hledá i v "Divnym týpkovi", a tento fakt považuju za jeden z hlavních důvodů, že je tento film hodnocen tak prachbídně. Tři * dávám, protože "Gentlemen Broncos" nejsou tolik vtipní jako "Napoleon Dynamite" a "Nacho Libre". ()

lioncel

Wow … po dlouhé době opět film, který - ač dabován do češtiny - pořádně (a opravdu velmi kvalitně a moc hezky) provětral mé domácí kino ... vůbec : zvuk i muzika (jedna krásná pecka za druhou) – wow!!! .. naprosto skvělé … velmi trefně a pěkně se o filmu vyjádřila : _playboxguest … ... jinak uznávám, je to celé trochu zvláštní (čti : pěkně praštěný) ...... Divnej týpek ()

Nach odpad!

Mysleli toto tvůrci vážně? Pokud ano, pochybuji o jejich duševním zdraví. Pokud ne, pak měli nabízet tento film zadarmo a na jeho obal přidat nápis: Sledování tohoto filmu ničí vaše zdraví. Jak jinak si vysvětlit "komedii", jenž hraje na strunu nechutnosti a hnusu od první do poslední minuty. Herci vypadají jako anorektičtí usoplenci jejichž herectví je stejně záživné jako v záchodě plavoucí h--- exkrement. Ještě hůře je na tom scénář, který musel napsat imbecil s deviantní úchylkou. Nikdo jiný nemohl vymyslet tak blbý příběh, stupidní chování postav, nesmyslné jednání (včetně přímých řečí), příběhovou sci-fi sekvenci (létající jeleni s tryskovým pohonem a raketovými zbraněmi jsou jen vršek ledovce) a vůbec všechno, co zde vidíme. Korunu tomu nasadil samotný režisér (pokud to tedy není i sám scénárista), jenž tuto tragédii završil stejně strašnou režií a již zmíněným výběrem postav. Nikdy jsem nevěřil, že to řeknu, ale oproti tomuto filmu jsou ty od Asylum jako ze zlatého fondu světové kinematografie. Pokud tedy máte rádi svůj život a chcete si zachovat vaše duševní zdraví, Divnému týpkovi se obloukem vyhněte. Varováni jste byli. 0% ()

Icefist

Ačkoliv dávám originálním snímkům zpravidla vysoká hodnocení, jsou i výjimky. A toto je jedna z nich. Pokud bych měl vyzdvihnout cokoli, co mě zde upoutalo, bylo by to neuvěřitelné herecké obsazení. Což ale nemyslím nijak pozitivně, protože takové panoptikum, jaké najdete zde, to se jen tak nevidí. K dobru se mimo již zmíněné originality dají počítat asi jen vtipné momenty (jejichž počet by se však dal zaznamenat na prstech jedné ruky) a hudba (když začali hrát Black Sabbath svoje úderné Paranoid, moje uši zaplesaly). Uvažoval jsem i o čtyřiceti, ale nakonec dávám jen tak tak 50 %. Oblíbená část- konfrontace při autogramiádě ()

Ryuuhei

Uznám, že začátek byl dobrý, ale co ten zbytek? Líbilo se mi téma literárních tvůrců, špatných adaptací a plagiátorství. Jenže celé to bylo... prostě divné. Občas taktéž nějaký ten dobrý humor, hlavně díky stále stejnému výrazu hlavního aktéra. Ale jinak je to celé jedna velká podivnost a bizarnost, nad kterou se dá jedině kroutit hlavou. ()

Saku

No teda! Druhy film od Hesse, po Nacho Libre (Napoleon Dynamite jsem nevidel) dalsi kde je hlavni hrdina absolutni looser...ale moment! Vzdyt on je vlastne uplne normalni, chce byt spisovatel scifi, snazi se - i kdyz v jeho knize jde o kvasnice - a ma svuj vzor, tentokrat v podani meho oblibence Jemaina, ktery svou roli uzasne prehrava. Ano, je to takova kravovina, ale kdyz si ten koncept clovek prevede do realneho zivota, mezi vsechny ty snilky a obycejne lidi, kteri mnohdy delaji blaznivejsi veci ktere nadelaji vic skody nez uzitku nakonec nezbude nic nez se v duchu usmivat a fandit nasemu hrdinovi, aby se pres vsechny ty lsti a intriky ostatnich pitomcu probojoval az k zaverecnym titulkum. ()

Luksa

Jared Hess bude asi divnej týpek. Jeho další počin má většinu trademarků tohoto osobitého režiséra, ale zatímco Napoleon Dynamit byl nehorázná sranda a Nacho Libre bych viděl tak na lepší tři hvězdy, u Broncos jsem se dlouho rozhodoval zda nebudou adekvátnější hvězdy dvě. Obsahuje sice několik scén které byly vtipné až na půdu, u některých vedlejších postav jsem nechápal :-), zápletka mě zaujala a je to celé hrozně milé, ulítlé, buranské, zkrátka typický Jared Hess. Ale stejně jako celek film nedrží moc pohromadě, navíc množství křečovitých scén a oslizlého humoru bylo víc než je zdrávo. 50%, zaokrouhluji tedy nahoru za úvodní písničku. ()

Hollohlaway

Neuvěřitelná zběsilost. Viděl jsem to s kamarádem, a kolikrát jsme se během filmu na sebe nevěřícně podívali, ani nespočítám. Plno šílených zjevů, za které dávám aspoň jednu hvězdu, protože to byly tlamy, že už jen za casting musím dát palec nahoru. Ve středověku by je ukazovali za peníze. Pár vtipných scén nemůže dojem z filmu dotáhnout výš, a já osobně mám toto dílko zařazeno jako nejdivnější špatný film všech dob. Je ale třeba uznat, že na něj nikdy nezapomenu :-) ()

dita.krizova

"To jsou tvoje koule?..." Na začátku jsem si říkala "Jé, to je ten milej kluk Sid (Legendy z Dogtownu)." A pak už jsem se jenom divila, co je to za pošuka a co to má za matku. Pravda je, že příběh mě bavil, i když u těch částí typu - Bronko si příšívá koule, jsem si říkala, co za blbost jsem si to pustila a jestli tohle myslí vážně. Taková průměrná komedie, ale za Michaelovy oči a výraz prominu leccos. ()

Michelle75

Tak to byl teda úlet, plný trapností a nevkusu, ale až tak, že jsem se nakonec nemohla od obrazovky vůbec odtrhnout a nevěřícně zírala, až se to zlomilo a nakonec jsem se jen smála. Výborná hudba a zajímaví herci, kdy Jemaine Clement je pro mě takový malý objev,protože herců, kteří se podobají Benicciovi del Torovi není moc a proto si ho budu velmi dobře pamatovat. ()

Pollock odpad!

Odpad dávám jen vyjímečně, tak zde alespoň pro ostatní kteří nechtějí promarnit zbytečně čas jako já. ()

klukluka

Milý, skromný film - stejně jako charakter jeho hlavního představitele. O ujetých, svérázných lidech, kterým tak úplně nerozumím, a na jejichž existenci chtěl někdo tímto filmem bůhvíproč poukázat. Píšu bůhvíproč, protože se mi zdálo, že s nimi tvůrci na vlně obskurních sci-fi románů taky nefrčí, že z nich mají legraci, ale zároveň bylo znát, že k nim za jejich osobitost chovají jakousi úctu. Ano, ten film byl o nějaké okrajové kulturní menšině, o ženách, co navrhují bláznivé modely, o jiných ženách, které by si je byly ochotny vzít na sebe a o mužích, kteří se dokážou zamilovat do superhrdiny v růžových šatech s růžovým přelivem. Pro mě jsou neviditelní, o to víc jsem rád, že mi je tento film přiblížil. Víc než 3 hvězdičky bych mu ale dal jen za předpokladu, že bych si během produkce rval něco do nosu. Musel jsem se ale obejít bez, takže Divnej týpek se bude muset spokojit se třema peckama. V tomhle případě si říkám, že je to krásný hodnocení - až čtvrtý odspodu a už třetí shora. Bronz, přesně takový to pro mě bylo. ()

LBsmoke

celkově film nestojí za moc.. ale!! některé části sou tak vtipné že 3-4* si to ode mě zaslouží ("poď se mnou do mého podzemního zařízení" -všechno od Danaho studios je čisté zlato!!) ()

panmroz

Po Nacho libre, po kterým jsem požadoval stejně třeskuté spojení parádních postav, vyprázdněného prostředí a přehledného příběhu jako u Napoleon Dynamite, jsem byl na Gentlemen Broncos o něco lépe připravenej a očekával to jediné, na co se dá u filmů Jareda Hesse opravdu spolehnout - na vizualitu. A stojí za to. Film je výrazně přenápadován, a pochybuji, že se obě linie (příběhXčetba z knihy) mohou komukoliv líbit stejnou měrou. Navíc jsou zde dva "úplně odjinut fórky" (posranej had a zvracící polibek), ale pokud se člověk zaměří na to dobré z filmu, má šanci si to užít. Pro ostatní to musí bejt zážitek k nepřežití! ()

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)