Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nevyjasněné smrti svého otce zdědí Elizabeth Roffe (Audrey Hepburn) farmaceutickou firmu. Chce oddaně pokračovat v otcových šlépějích, pročež zakáže svým příbuzným prodej jakýchkoli částí podniku - životu nebezpečné rozhodnutí... Zajímavý thriller od "bondrežiséra" Terence Younga. (Pohrobek)

Recenze (14)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je tedy bizarnost na n-tou! Neskutecna plejada superhvezd stribrneho platna v blbouckem akcne-thrillerovem zazitku. Nebo to tak asi melo byt, nevim...Prislo mi, jak kdyz si z toho herci delaji sami srandu (obzvlast Sharif a Fröbe se podle mne bavili vytecne..). :-) P.S.: Romy jako zavodnice F1 a promiskuitni zena tomu dodala korunu. Jak rikam, chcete-li videt bizarnost se zmatenym pribehem a spoustou podivnych scenek pro zasmani a udiv, jdete do toho. Nizko hodnotim jen za nepochopitelnou ucast vsech tech hvezd, jinak pro pobaveni je to docela fajn. :-) ()

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý thriller s nezvyklou hrdinkou, napětím až dokonce a pro mně ne zcela definitivní pointou. Audrey vypadá v padesáti skvěle a hraje ještě lépe, Goldfinger je příjemně sympatický a ostatním prostě nevěříte ani slovo (protože hrají dobře a vy nevíte, jestli jsou ti dobří nebo naopak!). Scénář je trošku víc ukecaný, než by musel a některé scény mohly jít pryč, ale nuda nehrozí. Na Youngovi je trochu vidět, že jeho silné období byly 60. léta a zde už je jeho režie občas trochu udýchaná, akce nepřehledná a trikové scény až trapné. Přesto se jedná o kvalitní klasickou britskou detektivku alá Poiret, jen na kosmopolitějším pozadí a větším množstvím ekonomiky a úmrtí. Elizabeth ztratí otce, ale získá jeho konglomerát a správní radu plnou vykutálených příbuzných. V nejbližších dnech tak musí odrazit bankéře, hamižné členy rodiny a zabijáky usilující o její život... 60% ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Nezáleží na tom, jak moc je liška přátelská, nikdy jí nedovol vstoupit do kurníku. Dřív nebo později dostanou lišky hlad.“ Díky řádně vykutálené rodince a mému hlavnímu důvodu pro zhlédnutí, tedy Audrey, mě film začal brzy bavit. Došlo i na nějaký ten humor (skrze Omara Sharifa a Romy Schneider), romantiku, ale prim hraje krimi. A nutno dodat, že jde o solidní detektivku a nemyslím si, že se dá postava vraha odhalit zase tak snadno. Co však dělalo film lehce zastaralým a úsměvným, byla jistá „dobovost“. Ta se projevuje hlavně používáním „geniálního“ počítače, „šokujícím“ snuff-pornem (vraha šlo označit jistě i méně křečovitě) a „moderní“ hudbou v podniku (až na ni byl jinak Morriconeho výtvor klasicky kvalitní). Další spolupráce Younga a Hepburn tak v druhé Čekej do tmy co do kvality sice nevyústilo, i tak ovšem šlo o slušnou podívanou, která na ty slabší 4* ještě má. „Je mrtvý!“ - „Já vím. Byl to dobrý řidič co měl smůlu. Teď je to mrtvý řidič.“ - „Ale ne, tvůj bratranec Sam Roffe je mrtvý!“ - „No, taky to tomu zkurvysynovi trvalo 64 let.“ ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejneobvyklejších filmů ve filmografii Audrey Hepburn a jak už tu párkrát zaznělo, film spíše pro její fanoušky, protože je to právě Audrey, kdo tento snímek táhne (krom toho faktu, že jí to i tady mooc sekne :-). Ale i tak mě Bloodline zaujal, příběhové cesty se po časech různě vinou a pokud vedle vás nesedí někdo s dedukcí Sherlocka Holmese (no sarcasm :-), tak budete sami pro sebe odhadovat kdo, kde, kdy a proč. Jako správný úlet pak považuju ten osmdesátkový mluvící počítač :-) Pro mě osobně příjemné překvapení, škoda, že se Audrey neobjevila ve více napínavých filmech, protože ať v Bloodline anebo v Čekej do tmy jí to vyloženě sedlo. ()

Mirokukii 

všechny recenze uživatele

Příběh i postavy se slušně rozehrává až najednou začne postrádat jakékoliv napětí, ačkoliv jde hlavní postavě o krk. Samotný"dramatický" konec pak působí jako hloupý vtip, kterému se, od režiséra filmů Člen klanu a Čekej do tmy, nechce věřit. Audrey září i s přibývajícím věkem, to věc jasná. A to vražedné porno jsem něják nepobral. Průměrné. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Román amerického autora Sidneye Sheldona Pokrevní svazky (Bloodline, 1977) vyšel česky celkem 3x (1994, 1998 a 2014). (NinadeL)

Reklama

Reklama