Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nevyjasněné smrti svého otce zdědí Elizabeth Roffe (Audrey Hepburn) farmaceutickou firmu. Chce oddaně pokračovat v otcových šlépějích, pročež zakáže svým příbuzným prodej jakýchkoli částí podniku - životu nebezpečné rozhodnutí... Zajímavý thriller od "bondrežiséra" Terence Younga. (Pohrobek)

Recenze (14)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Nezáleží na tom, jak moc je liška přátelská, nikdy jí nedovol vstoupit do kurníku. Dřív nebo později dostanou lišky hlad.“ Díky řádně vykutálené rodince a mému hlavnímu důvodu pro zhlédnutí, tedy Audrey, mě film začal brzy bavit. Došlo i na nějaký ten humor (skrze Omara Sharifa a Romy Schneider), romantiku, ale prim hraje krimi. A nutno dodat, že jde o solidní detektivku a nemyslím si, že se dá postava vraha odhalit zase tak snadno. Co však dělalo film lehce zastaralým a úsměvným, byla jistá „dobovost“. Ta se projevuje hlavně používáním „geniálního“ počítače, „šokujícím“ snuff-pornem (vraha šlo označit jistě i méně křečovitě) a „moderní“ hudbou v podniku (až na ni byl jinak Morriconeho výtvor klasicky kvalitní). Další spolupráce Younga a Hepburn tak v druhé Čekej do tmy co do kvality sice nevyústilo, i tak ovšem šlo o slušnou podívanou, která na ty slabší 4* ještě má. „Je mrtvý!“ - „Já vím. Byl to dobrý řidič co měl smůlu. Teď je to mrtvý řidič.“ - „Ale ne, tvůj bratranec Sam Roffe je mrtvý!“ - „No, taky to tomu zkurvysynovi trvalo 64 let.“ ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je tedy bizarnost na n-tou! Neskutecna plejada superhvezd stribrneho platna v blbouckem akcne-thrillerovem zazitku. Nebo to tak asi melo byt, nevim...Prislo mi, jak kdyz si z toho herci delaji sami srandu (obzvlast Sharif a Fröbe se podle mne bavili vytecne..). :-) P.S.: Romy jako zavodnice F1 a promiskuitni zena tomu dodala korunu. Jak rikam, chcete-li videt bizarnost se zmatenym pribehem a spoustou podivnych scenek pro zasmani a udiv, jdete do toho. Nizko hodnotim jen za nepochopitelnou ucast vsech tech hvezd, jinak pro pobaveni je to docela fajn. :-) ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejneobvyklejších filmů ve filmografii Audrey Hepburn a jak už tu párkrát zaznělo, film spíše pro její fanoušky, protože je to právě Audrey, kdo tento snímek táhne (krom toho faktu, že jí to i tady mooc sekne :-). Ale i tak mě Bloodline zaujal, příběhové cesty se po časech různě vinou a pokud vedle vás nesedí někdo s dedukcí Sherlocka Holmese (no sarcasm :-), tak budete sami pro sebe odhadovat kdo, kde, kdy a proč. Jako správný úlet pak považuju ten osmdesátkový mluvící počítač :-) Pro mě osobně příjemné překvapení, škoda, že se Audrey neobjevila ve více napínavých filmech, protože ať v Bloodline anebo v Čekej do tmy jí to vyloženě sedlo. ()

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý thriller s nezvyklou hrdinkou, napětím až dokonce a pro mně ne zcela definitivní pointou. Audrey vypadá v padesáti skvěle a hraje ještě lépe, Goldfinger je příjemně sympatický a ostatním prostě nevěříte ani slovo (protože hrají dobře a vy nevíte, jestli jsou ti dobří nebo naopak!). Scénář je trošku víc ukecaný, než by musel a některé scény mohly jít pryč, ale nuda nehrozí. Na Youngovi je trochu vidět, že jeho silné období byly 60. léta a zde už je jeho režie občas trochu udýchaná, akce nepřehledná a trikové scény až trapné. Přesto se jedná o kvalitní klasickou britskou detektivku alá Poiret, jen na kosmopolitějším pozadí a větším množstvím ekonomiky a úmrtí. Elizabeth ztratí otce, ale získá jeho konglomerát a správní radu plnou vykutálených příbuzných. V nejbližších dnech tak musí odrazit bankéře, hamižné členy rodiny a zabijáky usilující o její život... 60% ()

Mirokukii 

všechny recenze uživatele

Příběh i postavy se slušně rozehrává až najednou začne postrádat jakékoliv napětí, ačkoliv jde hlavní postavě o krk. Samotný"dramatický" konec pak působí jako hloupý vtip, kterému se, od režiséra filmů Člen klanu a Čekej do tmy, nechce věřit. Audrey září i s přibývajícím věkem, to věc jasná. A to vražedné porno jsem něják nepobral. Průměrné. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Román amerického autora Sidneye Sheldona Pokrevní svazky (Bloodline, 1977) vyšel česky celkem 3x (1994, 1998 a 2014). (NinadeL)

Reklama

Reklama