Návrat Růžového pantera

• Velká Británie The Return of the Pink Panther (více)

Géniové světové komiky Blake Edwards a Peter Sellers se znovu setkávají ve filmu Návrat Růžového pantera. Diamant Růžový panter byl ukraden a zbyla po něm jediná stopa - bílá rukavice - poznávací znamení světově proslulého lupiče klenotů, který si říká Fantom (Christopher Plummer). Ten už je prý dávno v penzi, přesto se ale dostává na první místo seznamu podezřelých inspektora Clouseaua. Fantom chce ale své jméno očistit. Vydává se pátrat po skutečném zloději a zmatkaře Clouseaua zatím záměrně posílá čmuchat po špatné stopě. Vrchnímu inspektoru Dreyfusovi (Herbert Lom) už ale s šíleným podřízeným dochází trpělivost a v záchvatu zuřivosti se rozhodne Clouseaua zabít a jednou provždy se ho zbavit! (Cinemax)

soukyd33

Tak akce v muzeu je TOP. Proč? Protože byla tak stupidní a vyšla. 😀 Po nástupu Clouseaua je to už klasika. Na co sáhne, to rozbije, nebo pokazí. 😀 Inspektor Dryfus se asi zblázní. 😀 Vyšetřování je občas velmi zmatené, a je lepší se jen bavit nad tím, co zase vyvede nás nešika Clouseau. Hvězdiček 3 ()

Ludva

[2009-05-10] * Bez Sellerse (a Herberta Loma) s přesným dabingem Stanislava Fišera by to bylo sotva ke koukání, s ním je každá scéna geniální: ať už třeba ohledání místa činu (kdy s pokerovou tváří rozsype daktyloskopický prášek a upustí do něj lupu), oprava zvonku a telefonu, etuda s otáčivými dveřmi nebo libovolná jiná. * Koukám, že máte porouchanou karafu. * Nečumte na mě jak idiot, radši zavolejte doktora a pak mi pomozte najít nos! ()

Lazy_Bear

Obcas zopar dobrych vtipov a vtipnych scen, ale inac strasne roztahane a nudne. Od filmu som ocakaval, ze to bude primarne komedia, avsak komedie v tom bolo velmi malo a zvysok je len heist/krimi dejova linia, ktora je velmi slaba (ako z beckoveho krimi). ()

karelondatra

Kdysi dávno jsem na Sellersovi ála komisaři Clouseauovi doslova ujížděl. Ale teď už to vnímám mnohem víc s odstupem. Spousta vaty, laciných dialogů i prvoplánových scének, které působí toporněji, než by se slušelo. Jako by autoři scénáře i režisér šli na věc spíš násilím než citem. Schází tomu kouzlo přirozenosti, herci přehrávají, gagy často působí hodně lacině. Přijde mi, že film i scénář vznikly jen proto, aby vznikly, ne že by šlo o zfilmování dobrého scénáře. Svou nadšenou cílovku si to jistě najde, ale já už do ní víceméně nepatřím. ()

majorzeman13

Film se kterým stojí a padá výkon Peter Sellerse !! Pokud je Peter v záběru ve scéně snímek má spád,šmrnc,dynamiku a to platí i o opaku. ()

pt93

Myslel jsem, že se bude příběh odehrávat v ZOO a že někdo ukradne vzácnou kočkovitou šelmu. Nebylo to tak. Ale jinak se mi film líbil. ()