Návrat Růžového pantera

• Velká Británie The Return of the Pink Panther (více)

Géniové světové komiky Blake Edwards a Peter Sellers se znovu setkávají ve filmu Návrat Růžového pantera. Diamant Růžový panter byl ukraden a zbyla po něm jediná stopa - bílá rukavice - poznávací znamení světově proslulého lupiče klenotů, který si říká Fantom (Christopher Plummer). Ten už je prý dávno v penzi, přesto se ale dostává na první místo seznamu podezřelých inspektora Clouseaua. Fantom chce ale své jméno očistit. Vydává se pátrat po skutečném zloději a zmatkaře Clouseaua zatím záměrně posílá čmuchat po špatné stopě. Vrchnímu inspektoru Dreyfusovi (Herbert Lom) už ale s šíleným podřízeným dochází trpělivost a v záchvatu zuřivosti se rozhodne Clouseaua zabít a jednou provždy se ho zbavit! (Cinemax)

MM11

Vynucená pauza podivínskému inspektorovi jedině prospěla. Ve stáří Sellers už více hazarduje a neštítí se prakticky ničeho. Ani Blake Edwards za ty léta "bez Pantera" příliš slávy neposbíral a tak ještě rád sáhl po záchranném laně. Posun je zřetelný i v příběhu -> namísto komplikovaně vršeného děje nastupují klasické situační scénky v nichž jde celý případ hodně okolo. Není co vytknout. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.3.1989 - réžia českého znenia (ČST Praha) = PAVEL KLEMENS (31.5.2009) ()

eraserhead666

„Odstranil jsem vám to zvonění z Vašeho zvonku. Máte to grátis“ a spousta dalších legendárních komisařových hlášek, jako např. Telefén, Vilný pokoj a samozřejmě Opoce. Peter Sellers v životní roli. Úchvatná dobrodružná komedie se spoustou situačního humoru a skvělými Sellersovými převleky. Bezesporu jedna z nejlepších komediálních sérií. Pro mnohé je toto nejlepší část série, je vynikající, mnohokrát jsem vybuchl v hlasitý smích, ale ještě lepší je podle mě díl následující. ()

JASON_X

Clouseau, Keito a Dreyfus, jsou po devítileté pauze ještě šílenější. V dobrém slova smyslu. A ozdobou filmu je krásná Frau Schell. Zhlédnuto poprvé v originálním znění, takže jsem si mohl pořádně vychutnat i Sellersův kulervoucí ''francouzský'' přízvuk. Ale na druhou stranu mi chyběl třeba Fišerův šimpán nebo cimra, inu zvyk je zvyk. Každopádně některé gagy mě dodnes dokážou přimět k salvě bezuzdného chechotu, jako třeba sekvence s opravářem telefénů. "Opravil jsem váš zvonek aby nezvonil. Je to zdarma." ()

Padme_Anakin

Cítím se trochu rozpačitě, za celou dobu jsem se zasmála dvakrát, takže je nad slunce jasné, že cílovka nejsem, pravděpodobně mi chybí nějaké buňky či synaptické spojení, fakt nevím.. Ukradený diamant mi byl jaksi ukradený a Peter Sellers byl pro mě jediným důvodem k dokoukání.. Hodnotím za tři, vracet se nebudu.. ()

corpsy

Dokonalá dokonalosť. Komédia, ktorá patrí vo svojom žánri medzi popredné miesta. Kryštalicky čistá a ako som spomínal, dokonalá. ()

bloom

Pro mě je tenhle díl druhý nejlepší z celé série. Sellersovy převleky (Emil Flornois, opravář telefonů) dosahují vrcholu. Navíc jsem měl možnost vidět film s původním dabingem, kdy Dreyfuse daboval Rudolf Hrušínský! (Naštěstí jsem si ho nahrál.) Pak mě ale jednou zchladil onen brněnský příšerný... Jinak Nivena je opravdu škoda, Plummer to zahrál jinak, ale ne špatně. Podle mě by s Nivenem bylo méně "akčních" scén. Větší problém je s Plummerovou manželkou. Mělo by jít přece o bývalou Closeauovu ženu (kterou předtím hrála Capucine). Ale tady je to úplně jiná postava. To by tolik nevadilo, kdyby se v dílech (rozuměj nastavované kaši) Stopa Růžového pantera a Kletba Růžového pantera nevrátila Capucine jako Closeauova žena. Spolu s ní opět David Niven jako sir Charles. V menší, ale památné roli hoteliéra uvidíte Victora Spinettiho známého z filmů s Beatles. (Máte zimru/Máte vilný pokoj?) ()

KIT.HL

Jen info. Tento ,,díl,, nepatří jako ostatní studiu MGM , ale natočil ho UNIVERSAL. Proto není součástí balíku dvd. ()

mysiak

Tak tomuto sa hovorí návrat...geniálny Inšpektor, Kato no proste bombová komédia smial som neustále, narozdiel od nového Ružového Pantera je toto vážne skvelé... ()

kobejn

Hmm, o zdařilém návratu nemůže být řeč...a nuda to byla i Sellersem v záběrech...jen můj skromný dojem...fórky tam jsou veskrze na té nejprimitivnější úrovni, navíc občas nesmyslně natahované (s žárovkou, vysavačem)...opravdu velmi slabé, alespoň pro mě. ()

Pierre

Řekl jsem si, že s další televizní (i mou vlastní.:D) reprízou Panteří série, bych konečně mohl i k dalším dílům doplnit plnohodnotné nové komentáře, byť u tohoto už jsem z prvního zhlédnutí (2016) koment měl a v podstatě s ním mohu souhlasit (:D) v názoru, kterým jsou nakaženy i některé další komentáře a možná celkové přijímání tohoto filmu. Zkrátka: Sellers v záběru, Dreyfuss v záběru - Perfektní podívaná. Není Sellers, Není Dreyfuss (Herbert Lom) - Je to horší ...Ano, dejte tomu, že ještě úvodní pasáž s krádeží je perfektně natočená a hezky komedii osvěžuje.  Ani samotná následující kriminální linka s pátráním Fantoma po skutečném pachateli není sama  o sobě špatná, ale mezi Sellersovými výstupy trochu překáží. Ona je totiž škoda, že se k pokračování nedostal David Niven coby Fantom z prvního dílu. Ten by rozhodně těmto scénám dodal svůj  šarm a trio Sellers-Niven-Lom by se skutečně vyjímalo. Leč nemohl se/nebo nechtěl uvolnit  a Christoupher  Plummer na jeho místě je  takový nevýrazný. Takže pár možná nudnějších  scén s ním musíme vydržet, abychom byli odměněni vynikajcí show mistra Sellerse, který to tady ve svých scénách rozjel  naplno. To že Edwars se Sellersem vzkřísili tehdy po deseti letech Clouseua možná jenom kvůli záchraně jejich tehdy upadajících kariér  už je z dnešního pohledu jen dobová zajimavost, protože....BOŽE! Díky jim za to. Od úvodního lupičského dílu sice Clouseau v šedesátkách záhy dostal ještě svůj úspěšný zdařilý spin-off ,,Clouseau na stopě´´ (v originále Výstřel ve tmě.) Ale až tady mám dojem, že se duo Edwars+Sellers naplno odvázalo a posunulo bláznivost komedie  i Clouseauovu výstřednost výš. Byť spolu pánové měli v průběhu let řadu neshod, tak se dá dočíst, že Sellers během natáčení Návratu velmi dobře spolupracoval a pro tentokrát měly vztahy dobré. Snad se to na výsledku projevilo, protože Clouseauovy převleky, skeče s telefénem, vysavačem (a půvabná katarze a vypointování tohoto výstupu!!!),  dialogy s šíleným Dreyfussem,, krátké okénko o bazénu..To jsou výstupy, které  zde  mě dosahují geniality a bavím se jimi už dlouho...  Sám mám Panteři sérii spojenou právě s některými příjemnými hromadnými projekcemi a pouštěním ve volných školních hodinách. (:D). To druhé je pro mě momentálně už věc nostalgie, ale aspoň jsem s Pantery zase v těch trochu zpět...A třeba se mi zase někdy  v budoucnu podaří to opět dále zázrakem zpropagovat na úrodné půdě. Teď už je poznat, že z objektivní komentátorské roviny přecházím do polohy zapálené fanouškovské. Možná proto mi dělalo problém se dlouhou dobu k těm plnohodnotným komentářům dokopat. Každopádně mám slabost  pro atmosféru téhle Panteři série, mám slabost pro Sellerse (to tedy obecně), ale i  pro jeho  Inspektora Clouseua a kvůli jeho scénám  se vyplatí přečkat i těch pár nudnějších. A mám velkou slabost pro hudbu mistra Manciniho. Tady bych speciálně upozornil na skladbu Greatest Gift. To je prostě taková nádhera, že to snad ani není možný. Dát si to ve správném rozpoložení dohromady s Moon river...je na roztání.   A v neposlední řadě  miluji i český dabing se Stanislavem Fišerem, ale prosím pěkně ten původní z roku 1988 se skvělými hláškami a  Rudolfem Hrušínským coby Dreyfussem. Naštěstí ho nejen ČT, ale dokonce i komerční Prima (!) při televizních uvedeních pravidelně používá. Na DVD je bohužel novější dabing (1994), u kterého sice oceňuji zachování Stanislava Fišera, na Dreyfusse obsazení vhodného Soběslava Sejka i neignorování Clouseauových komolenin slov (opoce mi dokonce přijde vtipnější šimpán), ale zase je to levnější dabing z devadesátkové éry, kde navíc plno z toho původního chybí (dodabovaný papoušek, hláška o opraváři bazénů) a atmosféry toho původního zdaleka nedosahuje, ani pan Fišer nepřekonává sám sebe. Bohužel mezitím vznikly ještě další dva dabingy úplně bez Fišera, z nichž ten brněnský z roku 1992 jsem naštěstí ani neslyšel a ten z roku 2012 od MGM  s jistým panem Jaroslavem Horákem (Carl ze Simpsonovů - ale Carl není Clouseau!!) je takový bizár, že o něm radši pomlčím. No a teď mě omluvte. Musím si s někým pohovořit v tajných kódech, abyste tomu nerozuměli. () (méně) (více)

kaylin

Některé ty gagy jsou naprosto neskutečné. A popravdě, zjistil jsem, že v originál zní ještě lépe, tedy pokud se jedná o hlášky, než je tomu v češtině, kdy dabing jsem přece jen znal více. Peter Sellers je ale natolik neskutečný, že je prostě lépe se na něj dívat v původním znění, protože on hrál jako celek tedy i hlasem. ()

Maq

Série s Růžovým Pantherem mě kupodivu moc nebrala ani jako juniora. Podíval jsem se znovu, jestli náhodou trochu nepomůže nostalgie. Nepomohla. --- Poučné je srovnání s Atkinsonem. Ten když jenom šaškuje, omezí se na rozměr krátkých scének, a funguje to výborně. Hraje-li však v celovečerním filmu, jeho klaunství slouží příběhu. Naproti tomu Edwards načrtl jen velmi velmi slabý příběh a dialogy a prostě nechává Sellerse dvě hodiny blbnout. Tak se film dělat nemá a nedá. ()

topi

"Dovolte, abych se představil, jsem Emil Florno a spojový mistr a expert a vedoucí opravář telefénní společnosti v Nice a přišel jsem opravit váš porouchaný fén." "Naliju si to do hlavy na vaše zdraví, dítě." "Každý den vstávám za kuropění a pak svištím celý den na ledovci." Jenom píšu tyhle řádky a chlámu se jak sviňa :D. Ty hlášky nestárnou, jsou nesmrtelný. Tenhle díl je doslova napěchovaný desítkami scének a převleků, které na sebe inspektor Clouseau bere. Tohle je podívaná pro bohy! Jako malej jsem se u toho královsky bavil, jako velkej u toho řvu smíchy! Návrat Růžového pantera je skvostné pokračování této geniální série. Absolutní klasika anglických komedií. Co z toho dělá kompletně nepřekonatelný kult je dabing, boha jeho ten dabing je peklo! Stačí, když slyším a zároveň i vidím Rudlu Hrušínského jako Dreyfuse a mám dost!!! Miluju tento film! ()

Colonist

Růžový panter se vrátil a částečně se i vrátil ke kořenům, ze kterých vzešel první díl. Oproti Clouseauovi na stopě je ve filmu kromě čistě komediální stránky i vážněji pojatá krimi zápletka s Fantomem. Ale pořád je tu starý dobrý Peter Sellers a některé scénky a hlášky jsou nezapomenutelné (naštěstí se mi to podařilo sehnat s legendárním dabingem Fišer-Hrušínský). Ovšem nejlepší ze série Panterů tento díl není, protože má také pár much. Zejména tu vážnější stránku příběhu, která chvílemi nudí, a také Christophera Plummera, který mi jako Fantom k srdci moc nepřirostl. Na Nivena rozhodně nemá. ()