Návrat Růžového pantera

• slovenský

Návrat Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1975, 113 min

Delím film na dve časti, ktoré netvoria súvislé celky ... tak ako to tu už pár z vás potvrdilo, sú tu dva rozdielne typy scén. Tie, kde inšpektor Clouseau je, a tie zvyšné, kde inšpektor nie je. Peter Sellers je skrátka top blázon a i keď je mnoho fórov niekde na úrovni grotesky (čo ale neznamená, že sú trápne), on ich podáva takým spôsobom, že slovo oprášiť nahradzujem slovom renovovať. Stačí si pozrieť scénu z múzea, kam prichádza preskúmať miesto činu. MOJE NAJ - Za tých pár dielov si vo vás táto séria vytvorí vlastné miesto a vy už trebárs len čakáte, odkiaľ sa tentokrát v rámci tréningu vynorí Kato. A v akom stupni "utajenia" sa objaví Clouseau v novom prevleku. Jen růžová to může být ....(2.9.2009)

Rozhodně je mi milejší chytrý film o blbovi, než když se blb snaží udělat chytrý film. Všichni víme, jaký je dneska trend, takže je fajn si v telce občas pustit něco jako Pantera. Akorát teda pár lidí tady u nás by mělo přestat inspektora Clouseau věrně napodobovat, ono i ve filmu je to s tím humorem kolikrát na hraně.(21.12.2015)

Je-li v záběru Clouseau, který právě něco neskutečně demoluje nebo nevědomky testuje, jak moc trpěliví jsou lidé kolem něj (velmi, velmi, velmi trpěliví), nemá ani tenhle Panter natočený po desetileté pauze chybičku. Můj problém ovšem přichází s Christopherem Plummerem, jindy sympaťákem, který se mi do role poděděné po Davidu Nivenovi prostě příliš nehodí. Je sice tím jediným, co můžu Návratu Růžového pantera vytknout, ale vzhledem k tomu, jak moc se jeho siru Littonovi film místy věnuje, je to docela podstatné. Ale co, i ten titulní diamant má vlastně malý kaz, že.(14.11.2014)

Tenhle typ komedie není obecně můj šálek čaje. Při opakovaném sledování jsem si uvědomil, že je to vlastně z velké části klasická groteska. Pětiminutová eskapáda Petera Sellerse s vysavačem je v podstatě něco podobného jako Frigo na mašině. Chvílemi je to sice zábavné, ale vystavět na tom celý film je trochu málo. Grotesky se střídají s poměrně nudnou vatou a postupem času už to přestává být zábavné, zejména pokud Petera Sellerse jako poněkud imbecilního inspektora Clouseau zrovna nemilujete. Osobně mě asi více bavil Herbert Lom jako vrchní komisař Dreyfus. A scéna s pistolí / zapalovačem je nezapomenutelná.(5.1.2011)

Tak rád bych se vyspal dorůžova. Tak rád bych si dopřál masᎎ. Ale copak mohu? Jsem neustále zaneprázdněn. Všude na mě číhají prapodivná nebezpečenství a dosti kuriózní situace. Do toho všeho ještě ten můj Kató, ta žlutá opice, pořád mě nutí být ve střehu. Aspoň, že občas zvedá teleféén. Dnes začnu pracovat na důležitém případu. Veškeré podrobnosti si mám vyslechnout u svého šéf inspektora Dreyfuse. Je to dobrák, mám ho rád, no a on mě pravděpodobně také. Pořád na mě šibalsky pomrkává. Tak schválně, udělám mu nějakou kulišárnu. Nasadím si dokonale padnoucí falešný nos, přilepím umělý knír na knír a to bych se sakra divil, kdyby mě odhalil. Jsem totiž tajemný, neohrožený a mrštný jako panter. Jsem vrchní inspektor Clouseau........... Katooo, ty imbecile!!(13.3.2015)

• - První film ze série Růžového pantera, ve kterém Peter Sellers používá francouzský akcent. (Kulmon)

• - Originální trailer filmu sestává zejména z nepoužitých záběrů. (Kulmon)

• - David Niven byl pozván, aby si zopakoval roli Charlese Littona, ale bohužel se nemohl natáčení zúčastnit. (Kulmon)