Návrat Růžového pantera

• slovenský

Návrat Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1975, 113 min

Po nepodařené odbočce s Arkinem se vrací po 11 letech původní herci a stálo to opět za to. Na scénu se vrátil Růžový Panter spolu s (bohužel) Fantomem Littonem a jako tomu bylo v úplně prvním filmu - příběhová zápletka s Littonem (tentokrát jej hrál Plummer) zkrátka nudí. Kdo ale zaručeně nenudí je Peter Sellers, který kromě komolení slov přišel s další novinkou - mistrem převleků :)) Scény, kde se Clouseau vydává za opraváře telefonní společnosti, uklízeče hotelu nebo svůdníka patří k tomu úplně nejlepšímu z celé série! A fakt nahlas jsem se smál u jeho "kódovanýho" telefonátu s Dreyfusem. Zkrátka nesmrtelná klasika, kterou kazí jen ten Fantom.(16.8.2016)

Pokud se mohu vyjádřit k prvním třem dílům, pak je tento film jistě nejvtipnější. Oproti prvnímu si však nedrží laťku a jako celistvý kus má výkyvy. První část je skutečně tou nejvtipnější. Inspektor Clouseau je zde ve své nejlepší (rozuměj nejmotornější) formě. Ta se však v druhé části mírně vytrácí. Co mi také vadí je nahrazení charismatického Davida Nivena Christoherem Plummerem. Chápu, že Niven neměl čas a natáčení se nemohl účastnit, ale proč jej nahradili o 20 let mladším necharismaťákem, který mu není ani trochu v ničem podobný? Dokonce se ani nesnažil podobně hrát. Škoda.(4.8.2009)

Některé ty gagy jsou naprosto neskutečné. A popravdě, zjistil jsem, že v originál zní ještě lépe, tedy pokud se jedná o hlášky, než je tomu v češtině, kdy dabing jsem přece jen znal více. Peter Sellers je ale natolik neskutečný, že je prostě lépe se na něj dívat v původním znění, protože on hrál jako celek tedy i hlasem.(4.11.2016)

Návrat Růžového pantera je myslím, nejlepší díl celé série. Poprvé jsem ho viděl kdysi dávno na internátě a vím, že jsme se hodně bavili. Když jsem se na něj podíval po letech, už to nebylo až tak dech beroucí, ale přesto mě geniální nešika dokázal dostat do stavu záchvatu smíchu. Peter Sellers je opravdu hodně dobrý herec, jeho tahy jsou neopakovatelné a hlášky ve filmu patří k tomu nejlepšímu co se v komédiích natočilo. Jedna z nejlepších - Jak může být idiot policistou? Jednoduše. Stačí jen podat přihlášku... - je v dnešním světě opravdu hodně aktuální. Herbert Lom a jeho postava, se už v tomto díle začíná rychlým krokem přibližovat k šílenství, jeho psychoterapeut by mohl vyprávět ... kdyby ještě žil ... :-) Ve filmu se samozřejmě objeví i Kato a tak je postaráno i o akční vsuvku. Je to opravdu dobrý film a i když pro mně ne stoprocentní, hodnocení 4 hvězdičky - 90% si určitě zaslouží ...(6.7.2012)

A vida že to jde. Hluchých míst je sice pořád dost, ale geniálně neschopnému Cluseauovi, geniálně šílenému komisaři Dreyfussovi a elegantnímu Fantomovi člověk opustí leccos. Třebai scénář, který jde odnikud nikam a línou, pomalou režii. Ovšem Cluseaovy převleky jsou tentokráte obzvlášť vypečené. P.S. Nechápu kterého zhýralce napadlo tenhle film znásilnit předabováním v Brně....(22.9.2009)

• - David Niven byl pozván, aby si zopakoval roli Charlese Littona, ale bohužel se nemohl natáčení zúčastnit. (Kulmon)

• - V byte Inšpektora Clouseaua (Peter Sellers) visí na stene portrét Vladimira Iľjiča Lenina. (vjacesslav)

• - Po Nivenovi byl osloven Douglas Fairbanks junior, aby hrál Charlese Littona, ale po dlouhém uvažování to nakonec odmítl. (Kulmon)