Návrat Růžového pantera

• slovenský

Návrat Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1975, 113 min

Zdařilý n(N)ávrat Růžového Pantera. Škoda, že zde Sira Charlese Lyttona už nehraje David Niven (ten byl prostě stylovější). Jinak je tu kompletní sestava v čele se skvělým Sellersem, Lomem a samozřejmě Kwoukem. Sice se mi ta scéna s téměř dokonale provedenou loupeží líbila, ale humoru na úkor stylizace do žánru krimi znatelně ubylo. Přesto se divák dočká jako vždy nadprůměrné zábavy. Dreyfus: "Žebrák patřil k tomu gangu, dělal jim očko." Clouseau: "Nemožné. Byl slepý. Jak může slepý muž dělat očko?" Dreyfus: "Jak může být idiot policistou?" Clouseau: "Jednoduše. Stačí jen podat přihlášku..."(17.12.2007)

Zatím nejlepší díl, nejvíce vtipný, a nebýt už trapného Kato a uklouzané scény před saunou, zejména díky skvělému původnímu dabingu Filmového studio Barrandov Dabing pro ČST Praha, 1988 (především geniální Rudolf Hrušínský jako šéfinspektor Charles Dreyfus a Eduard Cupák/Sir Charles Litton) by nebylo co vyčíst.(28.12.2011)

Bájný diamant byl ukraden. A sám lugašský král si zvolil vyšetřovatele - právě suspendovaného Clouseaua, který se zrovna zabýval potrestáním žebrajícího slepce, když mu za zády vykrádali banku. Clouseau je ale všem hlavně pro srandu a je to tak moc dobře, ať už dráždí svého rozzuřeného šéfa, opravuje telefén, nebo vysává hotelového papouška. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=uKAlC4Cvab4(25.11.2012)

Peter Sellers se vrací ve své ikonické roli inspektra Clouseau, stejně tak nás čekájí náhlé útoky jeho sluhy Cata (Burt Kwouk), šílené výlevy vrchního inspektora Dreyfuse (Herbert Lom) a také samozřejmě krádež Růžového pantera. Tentokrát je v podezření Sir Charles Litton (Christopher Plummer). Sellers opět dokazuje, že se v roli policajtského nemehla našel a svými eskapádami prakticky táhne celý film sám. A, že je to velká sranda, to snad nemusím ani dodávat.(29.9.2011)

Kdykoli se dívám na sérii o růžovém partnerovi, trýznivě si uvědomuju, jak moc mi Sellers chybí. Mám totiž problém, že se čehokoli nerad zbavuju. U brejlí mi upadne nožička, no nevadí, byla by škoda je vyhazovat, stačí špejle a izolepa a parády je opět habaděj. Pravda, v krámu vždycky koukaj trochu divně. Mobily jsem za posledních dvanáct let vystřídal dva, a to jen proto, že ten první omylem použili zedníci jako cihlu do zdi, když jsem si ho na stavbě odložil. U toho druhého už mám úplně zničenou baterku, ale samozřejmě, přece jí nebudu měnit za novou, stačí mít furt mobil zapojený do sítě. Pravda, trochu tím ztrácí své mobilní schopnosti, ále co, muž stejně nemůže dělat víc věcí najednou, například jít a telefonovat. A takhle je to se vším, např. když někam jedu svým autem, vyhradím si na cestu čas delší, než by ji člověk ušel pomalou chůzí, protože já nevím jak kdo, ale já zase moc rychle tlačit vůz nedokážu. Zkrátka, kdyby Sellers ještě žil, využíval bych ho na opravy veškerých předmětů, neboť by mě zbavil muk rozhodování, zda něco vyhodit nebo ne. Protože na co on sáhl, to by nedal dohromady ani jeden spolubydlící z koleje, jemuž nedělalo problém složit z četných drobků válejících se na podlaze zcela funkční, použitelný rohlík.(17.12.2015)

• - Po Nivenovi byl osloven Douglas Fairbanks junior, aby hrál Charlese Littona, ale po dlouhém uvažování to nakonec odmítl. (Kulmon)

• - Originální trailer filmu sestává zejména z nepoužitých záběrů. (Kulmon)

• - David Niven byl pozván, aby si zopakoval roli Charlese Littona, ale bohužel se nemohl natáčení zúčastnit. (Kulmon)