Návrat Růžového pantera

The Return of the Pink Panther

Návrat Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1975, 113 min

Návrat k panterovské krimi linii, i když komediální stránka stejně drtivě vítězí. Máte pykoj? - Pykoj? - Co? - Řekl jste, jestli máme pykoj? - Já vím moc dobře, co jsem řekl. Řekl jsem - máte pykoj? - Myslíte, jestli máme pokoj? - To přesně říkám, vy hlupáku! Naprostá dokonalost. Ještě další díl je výborný, pak jde kvalita mírně dolů. Peter Sellers, PETER SELLERS!(21.3.2020)

Peter Sellers se vrací ve své ikonické roli inspektra Clouseau, stejně tak nás čekájí náhlé útoky jeho sluhy Cata (Burt Kwouk), šílené výlevy vrchního inspektora Dreyfuse (Herbert Lom) a také samozřejmě krádež Růžového pantera. Tentokrát je v podezření Sir Charles Litton (Christopher Plummer). Sellers opět dokazuje, že se v roli policajtského nemehla našel a svými eskapádami prakticky táhne celý film sám. A, že je to velká sranda, to snad nemusím ani dodávat.(29.9.2011)

Růžový panter se vrátil a částečně se i vrátil ke kořenům, ze kterých vzešel první díl. Oproti Clouseauovi na stopě je ve filmu kromě čistě komediální stránky i vážněji pojatá krimi zápletka s Fantomem. Ale pořád je tu starý dobrý Peter Sellers a některé scénky a hlášky jsou nezapomenutelné (naštěstí se mi to podařilo sehnat s legendárním dabingem Fišer-Hrušínský). Ovšem nejlepší ze série Panterů tento díl není, protože má také pár much. Zejména tu vážnější stránku příběhu, která chvílemi nudí, a také Christophera Plummera, který mi jako Fantom k srdci moc nepřirostl. Na Nivena rozhodně nemá.(31.12.2006)

Rozhodně je mi milejší chytrý film o blbovi, než když se blb snaží udělat chytrý film. Všichni víme, jaký je dneska trend, takže je fajn si v telce občas pustit něco jako Pantera. Akorát teda pár lidí tady u nás by mělo přestat inspektora Clouseau věrně napodobovat, ono i ve filmu je to s tím humorem kolikrát na hraně.(21.12.2015)

Pochopitelně nejlepší díl. Také díl, který (mám takový dojem) za komára vysílali nejčastěji. Nevím, jestli by mě to dnes tak bralo, ale je jako kluk jsem se tak smál, že mě z toho chytly ledviny a strávil jsem rok na různých vyšetřeních. Doktor Bapež říkal, že se mi ty svině málem utrhly, ale dodnes nechápu, co tím myslel.(4.7.2012)

• - První film ze série Růžového pantera, ve kterém Peter Sellers používá francouzský akcent. (Kulmon)

• - Scénář se původně psal pro chystaný televizní seriál produkovaný Blakem Edwardsem. Nakonec byl přepracován a použit na snímky Návrat Růžového Pantera (1975) a Růžový Panter zasahuje (1976) a Edwards se ujal režie. (Dreadd)

• - V byte Inšpektora Clouseaua (Peter Sellers) visí na stene portrét Vladimira Iľjiča Lenina. (Sao Saoi)