Reklama

Reklama

Návrat Růžového pantera

  • Velká Británie The Return of the Pink Panther (více)
Trailer

Obsahy(1)

Z královského muzea v Lugashi je znovu ukraden diamant „Růžový panter“ a na místě činu leží bílá rukavice, takže si každý myslí, že má loupež na svědomí slavný zloděj šperků zvaný Fantom. Pro všechny je to překvapení, protože se věřilo, že Fantom už pověsil řemeslo na hřebík. Překvapený je i sám Fantom alias Sir Charles Lytton, protože s činem nemá nic společného, a tak se vydává z jižní Francie do Lugashe, aby diamant našel a očistil své jméno před lugashskými úřady, které už na něj vyvíjejí nátlak a chtějí drahokam zpět. Mezitím je k případu povolán neslavně proslulý francouzský detektiv inspektor Jacques Clouseau a okamžitě vyráží na jih Francie, aby si Sira Charlese proklepl. Charlesova žena Claudine to zjistí a navede Clouseaua na falešnou stopu. Clouseau se svými nemožnými metodami a orientálním sluhou Katem jako obvykle při svých pokusech najít diamant způsobí neuvěřitelný zmatek. Vrchní inspektor Dreyfus, Clouseauův nadřízený, situaci neunese a opakovaně se pokouší potrhlého inspektora zavraždit a navždy ho sprovodit ze světa... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (155)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Tenhle, v pořadí třetí díl, je velice povedený, až na přeobsazení sira Charlese Christopherem Plummerem (David Niven nechtěl vstoupit podruhé do stejné řeky), ale varuju: existují dvě verze dabingu, jedna dobrá, pražská se Stanislavem Fišerem, druhá naprosto HORRIBLE ;-) z Brna. Hnus! Hnus! Zachraň se kdo můžeš! ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Přidávám se k názoru, jimiž je nakažena valná část zdejších komentářů - když není Sellers, není sranda. Kriminální sekvence jsou napínavé, i když poněkud zdlouhavé (už ta úvodní loupež), ale většina z nich se děje jaksi mimo postavu inspektora, jehož výstupy jsou tím pádem spíše autonomními komediálními skeči. Geniálními komediálními skeči, protože Sellers. Hodně pobavila konfrontace s otáčivými dveřmi a nemohl jsem se „vynaposlouchat“ jeho ďábelského francouzského přízvuku (měl by existovat zákon na ochranu Sellersova hlasu před dabingem). Musím při této příležitosti také vzít zpět tvrzení, že Edwards neumí režírovat – třeba s mizanscénou pracuje výtečně a je zábava sledovat už jenom to, jak dokáže rozestavit postavy do prostoru a pak s nimi hýbat. 75% Zajímavé komentáře: bloom, gabin(a) ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Peter Sellers a inspektor Clouseau - jednak jde o Sellersovu určitě nejvydařenější a nejznámější roli, ale taky jde o sérii skvělých komedií, při nichž má divák často co dělat, aby neumřel smíchy. Návrat Růžového pantera je samozřejmě úžasná legrace, postavená hlavně na nešikovnosti hlavního hrdiny, jenž ale přes všechny trable vždy dokáže vyřešit případ mu svěřený. Jinak skutečně pozor na dabing - viz Oskarův příspěvek. Pokud jde o tu Fišerovu verzi, ta je naprosto skvělá a legendární, pro tu druhou verzi nenacházím slov. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Pro tenhle dil plati prakticky to same co pro A Shot in the Dark, az na par detailu. Herbert Lom tu je jeste silenejsi, coz je plus. Pribeh je opet originalni, ale je tu krapet mene forku, nektere uz se opakujou a od zacatku je jasne, kdo diamant ukrad. Coz by se zdalo jako minus, ale ono to vlasne vubec nevadi. Takze jediny minus je, ze Littona nehraje Niven, ale dost nevyraznej Plummer, kteryho teda moc nemusim. Ale celkove se jedna opet o skvelou blaznivou komedii. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Bájný diamant byl ukraden. A sám lugašský král si zvolil vyšetřovatele - právě suspendovaného Clouseaua, který se zrovna zabýval potrestáním žebrajícího slepce, když mu za zády vykrádali banku. Clouseau je ale všem hlavně pro srandu a je to tak moc dobře, ať už dráždí svého rozzuřeného šéfa, opravuje telefén, nebo vysává hotelového papouška. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=uKAlC4Cvab4 ()

Galerie (11)

Zajímavosti (11)

  • Jakmile Jacques Clouseau (Peter Sellers) při bitce s Katoem (Burt Kwouk) vyskočí a spadne do kuchyně, jde jasně vidět, že ho zastupoval kaskadér. (OJan)
  • Po Nivenovi byl osloven Douglas Fairbanks junior, aby hrál Charlese Littona, ale po dlouhém uvažování to nakonec odmítl. (Kulmon)
  • David Niven byl pozván, aby si zopakoval roli Charlese Littona, ale bohužel se nemohl natáčení zúčastnit. (Kulmon)

Reklama

Reklama