Návrat Růžového pantera

• slovenský

Návrat Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1975, 113 min

Bájný diamant byl ukraden. A sám lugašský král si zvolil vyšetřovatele - právě suspendovaného Clouseaua, který se zrovna zabýval potrestáním žebrajícího slepce, když mu za zády vykrádali banku. Clouseau je ale všem hlavně pro srandu a je to tak moc dobře, ať už dráždí svého rozzuřeného šéfa, opravuje telefén, nebo vysává hotelového papouška. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=uKAlC4Cvab4(25.11.2012)

Vtipov zameraných na obrovskú nešikovnosť hlavného hrdinu a jeho nezameniteľnú reč je neskutočne veľa. No postupne som si na jeho bláznivé praktiky a omyly zvykla. V podstate tak od 3/4 nemá film čím prekvapiť. Ďalšou nevýhodou bola zmena hercov, chvíľu mi trvalo, kým som si podľa mien spomenula kto je kto z prvého dielu. 70%(28.8.2010)

Tenhle, v pořadí třetí díl, je velice povedený, až na přeobsazení sira Charlese Christopherem Plummerem (David Niven nechtěl vstoupit podruhé do stejné řeky), ale varuju: existují dvě verze dabingu, jedna dobrá, pražská se Stanislavem Fišerem, druhá naprosto HORRIBLE ;-) z Brna. Hnus! Hnus! Zachraň se kdo můžeš!(22.2.2003)

Delím film na dve časti, ktoré netvoria súvislé celky ... tak ako to tu už pár z vás potvrdilo, sú tu dva rozdielne typy scén. Tie, kde inšpektor Clouseau je, a tie zvyšné, kde inšpektor nie je. Peter Sellers je skrátka top blázon a i keď je mnoho fórov niekde na úrovni grotesky (čo ale neznamená, že sú trápne), on ich podáva takým spôsobom, že slovo oprášiť nahradzujem slovom renovovať. Stačí si pozrieť scénu z múzea, kam prichádza preskúmať miesto činu. MOJE NAJ - Za tých pár dielov si vo vás táto séria vytvorí vlastné miesto a vy už trebárs len čakáte, odkiaľ sa tentokrát v rámci tréningu vynorí Kato. A v akom stupni "utajenia" sa objaví Clouseau v novom prevleku. Jen růžová to může být ....(2.9.2009)

Sellers sa snaží, ale stále tie fóry vychádzaju iba tak na pol plynu. Príliš dlhé čakanie na vyvrcholenie kazí náladu a keď desať minút upratuje a všetko sa mu groteskne nedarí, je to zúfalé a situáciu zachráni len papagáj. Ako krimi to okrem úvodnej akcie samozrejme nestojí skoro za nič, takže zostáva na hodnotenie iba groteska. –––– Já jsem přes muziku a opičák je přes obchod. On nekecá do koncertu a já mu nežvaním do kšeftu.(31.1.2015)

• - Po Nivenovi byl osloven Douglas Fairbanks junior, aby hrál Charlese Littona, ale po dlouhém uvažování to nakonec odmítl. (Kulmon)

• - První film ze série Růžového pantera, ve kterém Peter Sellers používá francouzský akcent. (Kulmon)

• - V byte Inšpektora Clouseaua (Peter Sellers) visí na stene portrét Vladimira Iľjiča Lenina. (vjacesslav)