Návrat Růžového pantera

• Velká Británie The Return of the Pink Panther (více)

Géniové světové komiky Blake Edwards a Peter Sellers se znovu setkávají ve filmu Návrat Růžového pantera. Diamant Růžový panter byl ukraden a zbyla po něm jediná stopa - bílá rukavice - poznávací znamení světově proslulého lupiče klenotů, který si říká Fantom (Christopher Plummer). Ten už je prý dávno v penzi, přesto se ale dostává na první místo seznamu podezřelých inspektora Clouseaua. Fantom chce ale své jméno očistit. Vydává se pátrat po skutečném zloději a zmatkaře Clouseaua zatím záměrně posílá čmuchat po špatné stopě. Vrchnímu inspektoru Dreyfusovi (Herbert Lom) už ale s šíleným podřízeným dochází trpělivost a v záchvatu zuřivosti se rozhodne Clouseaua zabít a jednou provždy se ho zbavit! (Cinemax)

Inozuka

Nemohu si pomoci, ale již to není, co bývalo ... asi potřebuji víc, než za mlada, aby mě to rozesmálo. Zde zabrala pouze opoce, telefén a cimra. Jinak na mě již Clouseau nepůsobí ... Škoda, byl jsem připraven na pořádnou dávku zábavy, ale pouze jsem se párkrát pousmál. ()

Ceberus

Po celkem vlažném Clouseauovi na stopě přichází ten pravý Clouseau, kterého si pamatuji z dětství. Už je tu promakanější situační komedie blížící se dokonalosti pana Beana. Dabing Stanislava Fišera pak opět podtrhuje ňoumovství hlavního hrdiny. No a šílený Dreyfus samozřejmě taky výtečný. ()

gemi

Viděno zhruba po čtvrt století a naprostá paráda! O dost lepší než Komisař Clouseau na stopě, přitom ten byl zase o dost lepší než první Růžový panter. Vůbec nerozumím místním poznámkám o tom, že když není na scéně Clouseau, je to nuda. Clouseau je totiž na scéně skoro pořád, a v těch vzácných chvílích, kdy není, je tam buď Dreyfus (a to jsou gagy na minimálně stejné úrovni), nebo nějaká akce, při které člověk nechá na chvilku odpočinout bránici. Na rozdíl od prvních dvou dílů tady jsem se docela nachechtal. Akorát ten tragický český dabing v podání mistrů Fišera, Hrušínského, Cupáka... To se fakt nepovedlo a budu si to muset dát v originále. Za to ale film nemůže, dávám ultimátní hodnocení. ()

junxi91

Další ulítlé a chaotické dobrodružství věčného packala inspektora Clouseaua. V nějakém fiktivním království se vykutálený zloděj zmocní velmi cenného diamantu jménem Růžový panter a místo něj nechá na podstavci bílou rukavici se zlatým vyšitým "P". Šáh z Lugaše nemá lepší nápad, než požádat o pomoc inspektora Clouseaua ze Sureté, kterému se povedlo získat diamant již dříve. Ten byl za své neustálé chyby (přehlédnutí loupeže, která se děla přímo vedle něj) degradován vrchním inspektorem Charlesem Dreyfusem, který jim pohrdá až do morku kostí. Francouzská vláda však vyšle Clouseaua do Lugashe, ale ještě před tím se jej pokusí zastřelit jeho žlutý asijský sluha Cato. Ten se má svými útoky snažit držet Clouseaua ve střehu. Inspektor prozkoumá muzeum, odkud zmizel diamant a při tom zničí mnoho cenných starožitností, ale aspoň mu dojde, že rukavice vede k siru Charlesovi Littonovi, notoricky známému fantomovi. A tak se vydává do Littonovy rezidence, kde opět selže, a pak sleduje Littonovu manželku do hotelu Gstaad Palace ve Švýcarsku, kde sice dostane volnou cimru, ale jinak akorát maří vyšetřování. Sir Charles je mezitím provokován svou ženou ohledně té krádeže, a uvědomuje si, že byl obviněn. A tak přijíždí do Lugashe, aby očistil své jméno. Těsně se vyhne tomu, aby jej někdo zavraždil a aby jej tajná policie poslala do Lugashe. Jeho spolupracovník, známý jako "Tlustý muž" mu pod nátlakem vysvětluje, že když je hlavní podezřelý mrtvý, tak tajná policie už nemá omluvu pro to, aby likvidovala své politické nepřátele. Na sira Charlese čeká v jeho apartmá tajný policista inspektor Sharki, který naznačuje, že Tlustý muž měl pravdu, ale diamant musí být stejně navrácen. A pokud bude sir Charles mrtvý, tak se už nebude moct obhájit! Sir Charles předstírá spolupráci, vyhne se spiknutí Tlustého muže a jeho dvojníka Pepiho a uteče z Lugashe. Sharki jej samozřejmě pronásleduje, protože věří, že jej zavede k diamantu. V hotelu dostane Clouseau příkaz od Dreyfuse, aby zatknul lady Claudine v jejím pokoji, ale ve skutečnosti volal někdo jiný, protože Dreyfus je na dovolené. Sir Charles na hotelu konfrontuje svou ženu a ta se mu přizná, že skutečně provedla krádež, aby měli v životě nějaké to "vzrušení". Sleduje je také inspektor Sharki, který je přepadne v pokoji a má v plánu je oba zabít, ale situaci na poslední chvíli zachrání nemotorný Clouseau, který zde vtrhne, ale moc si nepomůže - Sharki má v plánu zastřelit všechny tři. Na Clouseaua zase střílí odstřelovačkou Dreyfus, který jej chtěl ve skutečnosti celou dobu zlikvidovat. Místo něj však zastřelí Sharkiho a situace je zachráněna. A tak se to nakonec všechno vyřeší, dobře to dopadne, Clouseau je povýšen za nalezení diamantu, sir Charles pokračuje ve své zločinecké kariéře a Dreyfus skončí ve vypolstrované cele. Bylo to celé takové až moc ztřeštěné, šílené, místy naprosto nesmyslné, ale nad nešikovností Clouseaua jsem se mnohokrát zasmál, protože jsem víceméně stejné nemehlo a hovado jako je on.  ()

donkocicak

Výtečná komedie a Sellersovi se zde opět zdatně sekunduje Herbet Lom a Burt Kwouk. Jen škoda, že sira Charlese již nehraje David Niven, Christopher Plummer mě v téhle roli už tolik nezaujal. Ale sir Charles tu má velmi pěknou a mladou manželku s nádhernými zlatými vlasy - je na co se dívat :) Velmi vtipné, v rámci panteří série snad dnes i kultovní, jsou scény s "telefénem" nebo když Clousseau luxuje. ()

topi80

Filmy o Růžovém panterovi nahlodal nemilosrdný čas takovým způsobem, že asi neznám jiný příklad filmů, kde bych si po letech pokládal otázku, čemu jsem se na tom mohl kdysi tak smát. Hodnocení se vzdám, k mé lítosti by to bylo hodně nemilosrdné. ()

Rattlehead

Další parádní díl. Oprava telefénu, šimpán, bitky s Katoem, pistole jako zapalovač, vyluxovaný papoušek atd. Dabing Rudolfa Hrušínského je vynikající, Stanislav Fišer je také fajn, ale je pravda, že v češtině tomu chybí ten francouzský aksán. ()

Dinsberg

Film, založený vlastně na Sellersově improvizaci. Bohužel jeho humor není nadčasový a s každým dalším dílem jen stále se opakující. To si ale divák uvědomí, až když s odstupem času. ()

Pitryx

Trochu to ubralo z razance druhého filmu. Scény, kde není inspektor, sice nudné nejsou, stále se něco děje, ale bez té psiny to prostě nějak není ono. V každém případě jde o velmi dobrou a vkusnou podívanou, kterou nelze jinak než doporučit. Herbert Lom je prostě vynikající. 2015030710711/10819 ()

PlayEasy

Tak konečně se nám Peter vrátil a to v plné formě, kterou mu nikdo nesebere ani Christopher Plummer, doufáme... 80% ()

Olafsson

Skvělý Peter Sellers a parádní Herbert Lom, i po letech a po x shlédnutích se hlavním Sellersovým skečům řežu jak poprvé. Čtyři a půl hvězdy. ()

OJan

Tohle už je ten pravý Růžový Panter, akorát když není na scéně Peter Sellers tak je to nuda. |80%| ()

subic

Panter potřetí. Opět se tu jako v jedničce točí kolem na začátku ukradeného diamantu růžový panter. A opět je tu sluha asiat Kato, se kterým se furt Clouseau mlátí a už je nezapomenutelný skoro závěrečný skok Sellerse v asijské restauraci do nikam a pak taky nadřízený komisař Dreyfus nejen s celou řadou tiků, ale i s ustřeleným nosem. Změna je, že tentokrát tu už není nijaký Niven jako sir Charles Litton, ale nahradil ho mnohem charismatičtější Christopher Plummer. 7/10 ()

curil

Zřejmě nejlepší pokračování Růžového pantera. Všechny scény jsou neskutečně vychytané, zejména v hotelu ve Sweizu s uklízečkou nebo oprava telefonu v Charlesově vile. Film jsem viděl nejméně 10x a stále mě baví. ()

ostravak30

Nejlepším dílem této série je podle mě Růžový panter znovu zasahuje. V tomto filmu bohužel jasně platí, že pokud nesledujeme scénu s Peterem Sellersem, tak snímek upadá do nudy. Naopak jednotlivé scény s tímto komikem spíše připomínají řadu scének, které by skoro ani nemusely být řazeny ve filmu, ale samostatně. Ještě bych úplně netvrdil, že sledujeme vyčichlost tématu, ale pravda, opakující se jevy zde máme. Snaha vytěžit z tématu co jde tu je patrná naprosto jasně. Přesto právě ty scény s P. S. stojí za to a opravdu pobaví, byť Dreyfus stále Clouseaua stále nenávidí a dokonce ho chce zabít a Růžový panter je opět ukraden, tentokrát po něm ale pátrá i původní zlodějský fantom, což může pro některé dodávat filmu nový rozměr. ()

ali-n

Delím film na dve časti, ktoré netvoria súvislé celky ... tak ako to tu už pár z vás potvrdilo, sú tu dva rozdielne typy scén. Tie, kde inšpektor Clouseau je, a tie zvyšné, kde inšpektor nie je. Peter Sellers je skrátka top blázon a i keď je mnoho fórov niekde na úrovni grotesky (čo ale neznamená, že sú trápne), on ich podáva takým spôsobom, že slovo oprášiť nahradzujem slovom renovovať. Stačí si pozrieť scénu z múzea, kam prichádza preskúmať miesto činu. MOJE NAJ - Za tých pár dielov si vo vás táto séria vytvorí vlastné miesto a vy už trebárs len čakáte, odkiaľ sa tentokrát v rámci tréningu vynorí Kato. A v akom stupni "utajenia" sa objaví Clouseau v novom prevleku. Jen růžová to může být .... ()

Stanmi

Peter Sellers se vrací ve své ikonické roli inspektra Clouseau, stejně tak nás čekájí náhlé útoky jeho sluhy Cata (Burt Kwouk), šílené výlevy vrchního inspektora Dreyfuse (Herbert Lom) a také samozřejmě krádež Růžového pantera. Tentokrát je v podezření Sir Charles Litton (Christopher Plummer). Sellers opět dokazuje, že se v roli policajtského nemehla našel a svými eskapádami prakticky táhne celý film sám. A, že je to velká sranda, to snad nemusím ani dodávat. ()