Fiktivní dokument, který se z velké části skládá z rozhovoru s původním Sůvou, Hollisem Masonem (Stephen McHattie), o jeho částečně autobiografické knize POD KÁPÍ, ve které se zaobíral vznikem prvních Minutemanů. V dokumentu jsou obsaženy i rozhovory s Edwardem Blakem alias Komediantem (Jeffrey Dean Morgan), Sally Jupiterovou, která si nechala říkat Hedvábný přízrak (Carla Gugino) i některými jinými významnými členy téhle éry. (3DD!3)

LetztesBiest

Příjemný doplněk k filmu Watchmen. Lidem neznalým komiksu odhalí trochu více z tohoto geniálního díla (ač také ne vše, pokud vás Watchmen zaujali, tak jednoznačně doporučuji přečíst komiks) a týká se především Minutemanů. Těm, co komiks znají nic moc nového nepřinese, což ovšem neznamená, že by to byla ztráta času. Moc dobře se na to kouká a provedení ve stylu fiktivního dokumentu tomu padne jako ulité. A Carla Gugino je jako Silk Spectre vážně sexy ^_- ()

Weirdman

Neuveriteľné koľko detailov, na ktoré v celovečeráku nebolo miesto, dokázali vorvať do tohto pseudo dokumentu :)) Radosť sledovať ako sa to všetko krásne prepája. Normálne už aj začínam trocha ľutovať, že som predlohu čítal, lebo so všetkým čo tu odznie som už raz konfrontovaný bol a faktor prekvapenia je teda mizivý. Preto nejdem na 5*, aj keď celému komplexu Watchmen+Black Freighter+Under the hood by som absolutórium vysolil s najväčšou radosťou, lebo svojej predlohe svojim nadšeneckým, detailným adaptovaním skláňa veľkú poklonu... (●) ()

stuj

Pro fanoušky Watchmenů. Odhaluje jejich vznik a historii. Kdyby to bylo v nějaké zkrácené verzi vloženo do hlavního filmu, bylo by to super. Takhle zvlášť je to ale fakt jen pro fanoušky. ()