Lov na Gluma

(neoficiální název)
  • Velká Británie The Hunt for Gollum
Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy
Velká Británie, 2009, 38 min

Dědic Isildurov, obávaný hraničář Aragorn a čaroděj Gandalf Šedý se pokoušejí chytit Gluma, jenž je nebezpečný, jelikož zná místo, kde se nachází jeho největší poklad "prsten". Tento stav ohrožuje celou Středozem a všechny jeho bytosti, protože temný lord Sauron po onom prstenu neúnavně pátrá s pomocí svých skřetů.
Lov na Gluma je inspirován dodatky ke knižní trilogii Pán prstenů a nepřímo osvětluje, jak se Glum ocitl v Sauronově mučírně a jak se tomu snažil Aragorn zabránit. (Bakllazaan)

papez12

Myslím, že je až neuveriteľné, že čo sa amatérom, študentom a nadšencom s rozpočtom neprevyšujúcim 3000 libier podarilo. Film predpokladá divákovu znalosť predchádzajúcich filmov a Tolkienovho diela a servíruje mu tento takmer 40 minútový príbeh ako bonus, alebo dezert k hlavnému príbehu. Kto čaká profesionálne holywoodské štúdio, profesionálnych hercov, hercovské hviezdy, režisérske a tvorcovské esá sveta a našlapané efekty, ktoré stoja milióny tak môže snívať ďalej stačí sa prevaliť na druhý bok. Masky a kostímy v tomto filme by kludne mohol použiť aj Jackson vo svojich filmoch. ()

coolglitterk

Skvěle propracované, na to že to točili fanoušci amatéři. Ale ten člověk co tam hraje Aragorna se Aragornovi vůbec nepodobá :( ()

Skalikar

"Amatérsky" zpracovaný film, natočený nadšenci Tolkienovy práce za nějaké ty náklady a uploadnutý zadarmo na Youtube - to už je charakter :) 4* Doufam ale, že to Peter na 14. prosinec 2o12 zpracuje podle mých představ, který vychází z Pána prstenů. :) ()

QuietRioT

Pecka! Ako veľký fanúšik Tolkienovej tvorby to žeriem aj s navijakom. Bezkonkurenčne najlepší amatérsky film aký som v živote videl. S týmto rozpočtom natočiť niečo takéto... to sa mi ani nechce veriť. Už na začiatku som prosil aby to film trval čo najdlhšie, škoda že to zbehlo ako voda. Vážne sila. Všetci čo túžite mať doma na stene Anduril povinne pozrieť :). ()

Vytocenej

Nevím proč se do tohoto díla tvůrci pouštěli... Jediné co se jim trošku povedlo jsou kostými, ale zmatlaným dějem všeho dohromady, bitkami bez efektů a bez nápadů, o počítačových efektech ani nemluvím si tento film zaslouží, aby nikdy nevznikl. Gluma jsem viděl buď ve tmě, nebo v pytli. Jsem velký milovník Pána Prstenů, Hobita a podobných věcí, ale prosím nezkoušejte už v jiných státech jako je třeba Anglie vyrábět tyto napodobeniny, když k tomu nemáte prostředky, protože pak to dopadne takhle :( Hodnocení 40% a to jen proto, že kostými v celku lichotili mému oku a skřeti byly taky fajn. Takže tohle opravdu raději příště netočit :) ()

marvell_cz

Slušná amatérská práce, kterou ke dnu ale sráží příběhová prázdnota. Herci hrají obstojně, pěkná kamera, vizuální stránka, ale ten příběh. celkem 30% ()

Jimclark

Fajn. Masky srovnatelné s filmem. Choreografie taky. Ale ten český dabing.... zajímavé je, že hlavní postavy mluví tak toporně, zatímco vedlejší jsou téměř bez chyb, Glum na jedničku. Lituji jen že jsem to viděl až teď, a ne hned v době vzniku před 6 lety. ()

cartyci

Čakal som Béčko.Chýbali mi hlavne ty herci.Príbeh žiadna sláva bitka sa dala vstrebať.Najhoršie však čo som počul CZ dabing ,to bolo niečo hrozné. ()

hotHANZ

1. Snaha dobrá 2. Kamera, scénàř velmi dobré (na kratkometrazni fan-film) 3. Ne nezvládnu jiné obsazení, a to ani omylem 1 hvězdy za ...... nic :-/ ()