Jeden z těch "jemnějších" filmů z druhé světové. Po drsnějších filmech o takovýchto tématech to bylo o něco příjemnější ve smyslu, že jsem neřvala od začátku až do konce. Ale to nic nemění na tom, jak strašné to bylo a že tam bylo pár scén, které jsem moc nedávala. Navíc musím pochválit herecké obsazení, bylo opravdu skvělé. 8/10(2.11.2014)

Ten přídomek "Válečný" je tam daný tak možná proto, že se odehrává v době války. Celou (docela dlouhou) dobu jsem čekal na něco zajímavého, emotivního, nebo překvapivého, ale nakonec jsem se vlastně ničeho nedočkal. Není to vůbec špatný film, ale tváří se úplně jinak, než jak pak vyzní. Nebyl to špatný zážitek, ale na druhou stranu jsem byl docela zklamaný. 70%(27.11.2016)

Stejně jako KLÍČ K MINULOSTI je i tento snímek jehož hlavním námětem je 16.červenec 1942 a zátah na židovské obyvatelstvo v Paříži, ukázkou hrůzy, kterou si Evropa prošla během druhé světové války. Film nepotřebuji nějaké výrazné tlaky na city, neboť jen pouhý náznak toho čím si lidé museli projít, je dostačující. Věřím, že skutečnost byla ještě mnohem horší. Výborný výkon Mélanie Laurent vše jen podtrhl. Během filmu pocítíte bolest i vztek, ale to už filmy této tématiky mají. Po filmařské stránce je to okolo průměru a trochu mě mrzí ten Hitler, to byl přeci někdo úplně jiný, fanatik a blázen.(1.4.2012)

Scénář: Roselyne Bosch .. Film silný zejména z mateřského pohledu. Pro zbylé kategorie diváků pak jde spíše o průměrnou a přes hrůzy činů nikterak působivou a docela zdlouhavou podívanou. Obohacena až karikaturním Hitlerem (nešťastná volba) a především hereckými výkony dětských představitelů (šťastná volba). Každopádně, Francouzi mají na holokaustu vlastního židovského lidu nemalý podíl a je nutné (si) to přiznat. Příště však snad filmařsky lépe.(24.11.2010)

Stejně smutné a ponuré jako celá tahle příšerná doba 2. světové války. Film stojí zejména na vynikajících výkonech dětských postav. Při sledování mě napadla myšlenka, že by se snad už podobné filmy neměly ani točit. Genocida židů aj. byla příšerná věc a film nám jí ukazuje v začátcích ve Francii, v době, kdy nikdo ještě pořádně nevěděl.......Odsun doporučuji hlavně těm smyslů zbaveným individuím, kteří i dnes mají tu drzost tvrdit, že žádné pracovní aj. tábory nebyly a židé nebyli záměrně, masově vražděni. Krom dětí ve filmu září také Mélanie Laurent, která nás vtáhne do tohoto tísnivého příběhu a ukáže nám, že ne všichni lidé byli kdysi stejní a krutí. Pro mě osobně alespoň o jednu hvězdu lepší než opěvovaný Schindlerův seznam.(28.4.2011)

• - Cílem producenta Alaina Goldmana bylo dát francouzské kinematografii její vlastní Schindlerův seznam (1993), neboť cítil, že žádný z dosavadních francouzských snímků se problematice holokaustu dostatečně nevěnoval. (Mr.Hudson)

• - Cyklistická aréna, která je připomenuta ve filmu se nacházela na rohu ulic Boulevard de Grenelle a Rue Nélaton a v roce 1959 byla zbořena. Na její místě vznikla obytná zástavba a pomník, který vytvořil polský sochař Walter Spitzer, který přežil Osvětim. (Lucas87)

• - Film byl částečně natáčen v Maďarsku, kde byla rekonstruována část stadionu Vélodrome d'Hiver, který byl po válce zničen. (Lucas87)