Iste súhlasím, s niektorými, sú aj lepšie filmy venované tej hroznej udalosti XX. storočia, akou bola likvidácia spoluobčanov len zato, že boli inej národnosti a viery a ktorá nebola len vo Francúzku ale v celej Európe. Ale tvrdím, že takých filmov nie je nikdy dosť. Treba takéto filmy, aby svet nevedel zabudnúť na to ako sa človek k človeku správal.(22.6.2016)

Jeden z těch "jemnějších" filmů z druhé světové. Po drsnějších filmech o takovýchto tématech to bylo o něco příjemnější ve smyslu, že jsem neřvala od začátku až do konce. Ale to nic nemění na tom, jak strašné to bylo a že tam bylo pár scén, které jsem moc nedávala. Navíc musím pochválit herecké obsazení, bylo opravdu skvělé. 8/10(2.11.2014)

Nedávno jsem viděla film Klíč k minulosti na stejné téma, ale znatelně lepší. Ani Odsun (Zátah) není špatný, snaží se působit víc na city, možná někdy trochu lacině, méně zobrazuje, co se tehdy vlastně stalo, je více příběhový. Rozhodně zapůsobí a možná z vás i vymáčkne nějakou tu slzičku. Zvažuji 3-4 hvězdy, ta 4 nakonec je za výborné dětské herce. Chcete-li se ale o zátahu Vel´d´Hiv dozvědět více, Klíč k minulosti doporučuji rozhodně spíš.(3.11.2011)

Nevím, co si o tomhle filmu myslet. U nás se točí válečná dramata, kde se český národ šíleným způsobem shazuje a ve Francii se ve stejném roce natočil naprosto opačný příběh, kde se francouzský národ, konkrétně Pařížané ukazují v tom nejlepším možném světle. Nicméně aby to nevypadalo blbě, řada z nich si na Židy taky zanadává, zahází shnilý rajčata a div je neukamenuje. Ale pořád je v hercích vidět ta hrdost a to včetně naprosto nevýrazných táborů, kam Židy z Paříže nakonec strčili. Na druhou stranu nedokážu přesně posoudit jak to v tehdejší době bylo a je jasné, že ne vždycky je dobré kritizovat a Francouzi si opravdu neradi něco přiznají. Přesto je Odsun dobrým filmem...zajímavým, s originálním námětem, kde jediná věc mi kříží v tom, abych filmu dal plný počet...a to ta, že ani jedna scéna nebyla tak dobrá, aby se vyrovnala například o dva roky staršímu válečnému dramatu Chlapec v pruhovaném pyžamu. Film tak vůbec ničím nepřekvapí. Naopak představí nám hrdý francouzský národ v té nejsvětlejší podobě. Přičemž mu ale stejně nebudu věřit, že myšlenky jednoho národa šli takovým hrdinským směrem a přeskakovali ze dne na den, podle toho, jak se Charles de Gaulle na frontě zrovna vyspal.(27.1.2011)

Bohuzial, ak samotna tematika deportacie Zidov (v tomto pripade sa dokonca jedna o hlavne postavy deti), ktora ma dokaze rozplakat vzdy a vsade nesplni tuto hlavnu zasadu, tak sa tvorcom nepodarilo splnit misiu. Film na mna posobil az prilis chladne, tak nejako nerealisticky a prilis zdlahavo. Bohuzial sa naozaj nemozem stotoznit s ostatnymi hodnoteniami, pretoze lepsich filmov s touto hrozostrasnou a nepochopitelnou temou najdete ovela viac, ako prave tento snimok. Velka skoda a premarneny potencial. PS: Postava maleho Noeho Zyglera bola nadherna, hlavny predstavitel, respektive dvojicky, to zahrali bravurne!(20.9.2010)

• - Mezi deportovanými nebyli jen obyvatele Francie, ale také uprchlíci z Polska, Německa a také Československa. (Lucas87)

• - Jean Reno bol prvým obsadeným hercom a hoci je jeho meno v titulkoch ako prvé, vo filme sa objavil len v približne 45 minútach. (MetalMesiah)

• - Film byl částečně natáčen v Maďarsku, kde byla rekonstruována část stadionu Vélodrome d'Hiver, který byl po válce zničen. (Lucas87)