Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

BMAJTZ

Oproti prvnímu dílu lehký pokles ovšem na poli bojových filmů i tak velice nadprůměrný snímek. Donnie Yen jeden od prvních minut do konce a to se mi prostě líbí. ()

ZkuKol

Pokračování životopisu legendárního učitele bojového umění wing-chun Yip Mana. Donnie Yen má svou roli vyšláplou a pokud nemusí příliš hrát, není se čeho bát. Yip ví, jaké jsou požadavky na pokračování, takže vsadil na nejslavnější část legendy o mistrovi, přidal na akci, ubral na dialozích a lehce vykradl Rockyho :-) Ale udělal to s láskou a poctivě, vizuál je výborný, hudba dramatická, souboje respektují pravidla žánru a zíroveň neztrácejí na dynamice, tvrdosti a kreativitě. Ano, příběh je schematický až běda, dialogy jsou občas až směšné, národní polívčička se tu hřeje na plné pecky a o nastupujícím komunismu ani čárka. Je to holt národní film a ty málokdy bývají objektivní, bez patosu a s nadhledem. Mistr Yip se přesouvá do Hong Kongu, kde musí nejdřív obhájit své učení na domácí a potom i mezinárodní scéně... 75% ()

slovan1

Druhé pokračování, se dle mého, nijak kvalitativně nelišilo od jedničky. Japonci odešli, přišli namachrovaní Britové. Souboje opět na jedničku. Památným určitě zůstane boj s mistry na stole, kterému snad nechybělo nic a já čuměl jak puk. ()

OughJay

Pokračování velice povedený jedničky je podle mě po mnoha stránkách chudší. Prostší příběh, míň soubojů, který nejsou tak propracovaný jako v prvnim filmu, a taky tupější protivníci. Ať už je moje představa Angličanů jakákoliv, rozhodně ne taková, že by to měly bejt karikatury na bezohlednost a pohrdání. Yip Man byl opět dobrák od kosti a nešlo mu nefandit, za jeho rychlý pěsti dám aspoň ty 2 hvězdičky... ()

gutshoter

S geniální jedničkou to srovnávat nebudu, to ani nejde. Viděl jsem silně nadprůměrný film. Pro mě čínský Rocky 4, a proto spokojenost. ()

Sdoom

Po vynikajícím prvním díle, který byl pro mě velmi vítaným osvěžením a ve kterém jsem si opravdu užíval skvělé bojové scény, přichází díl druhý, který je naopak velkým zklamáním. Nenapadlo by mě, kolik šablony, klišé a patosu se dá nacpat do asijského filmu o bojových uměních. Postavy (hlavně americký boxer) jsou kromě Hunga neskutečně jednorozměrné, děj až příliš předvídatelný. Škoda, nějaký potenciál tam asi i byl. (HD, orig.) ()

jondoe

Vyborne pokracovanie o zivote Ip Mana zacina tam kde prva cast konci. Bojove kusky ktore tu Donnie Yen predvadza su vyborne zachytene velmi dobrou kamerou, ktoru podporuje moz dobra rezia. Zaverecna bitka je vsak tak trosku odflaknuta. Viac sa mi pacil suboj na stole z poprednymi majstrami kung-fu. Zaver z mlady Brucem Lee bol velmi dobry a vycaril mi usmev na tvari. Mozno sa dockame dalsieho pokracovania. Bol by som velmi rad, lebo taketo podobne filmy tu uz davno neboli a myslim, ze po uspechu tychto dvoch IpManoviek by sa tvorcvia nemuseli bat pripadneho neuspechu. Tieto dve casti zvladli skvele. ()

radecacek

Horší než jednička, ale stále to nejlepší v rámci současné martial art scény. Hvězdička navíc za třešničku na dortu v podobě božského... :) ()

Drak9

Ipe man se stal mym hrdinou jiz v prnim dile a ve dvojce to jenom potvrdil. Samozrejme druhy dil jiz neni tak dobry jako jednicka, ale i tak tomu musim dat pet hvezdicek. Ubylo zde souboju, ty jsou ale skvele zvladnute a dobre se na ne diva. Me osobne prijde srovnavat kung fu s boxem trosku zavadejici, ale prenesl jsem se pres to. A vubec bych se nebal tretiho pokracovani s ucenim Bruce Leeho. ()

Losik

Skvělé pokračovaní výborného filmu. Donnie Yen hraje výborně a působí hrozně přirozeně. Film plný emocí. Konfrontace s britským boxerem byla skělá, ale uvítal bych něco jiného než box. ()

Spike23

Přímo navazující a neméně kvalitní nástupce prvního dílu. Ostatně všechno je perfektní, jako v předchůdci, bohužel souboje, kterých je tu na jednu stranu znatelně větší množství, na stranu druhou mi připadaly méně propracované a s horší kamerou. Nicméně pokračování ani trochu nezklamalo a rozhodně si zaslouží plný počet. ()

Cracker

Opäť za päť! Tieto dva filmy sú klenotom Hong Kongskej kinematografie a pre mňa budú vždy na prvom mieste čo sa týka bojových umení. Skvelá práca celého štábu od kostýmov až po réžiu, na ktorej zhodou okolností taktiež pracoval jeden Yip man :) bola perfektná! Bojové scény na jednotku ale nebolo mi celkom po chuti keď istým spôsobom kopírovali Rockyho. Dúfam že im vystačí elán a natočia ešte jedno pokračovanie, kde by mohol byť Bruceov tréning ;) ()

DavidS.

Poválečná doba přináší do děje méně dramatičnosti a naopak více klišé a stokrát viděnou, ale pro tento typ filmů dostačující zápletku o britské nadřazenosti a sváru jednotlivých škol...Až do příchodu západního boxera do ringu vlažné...Souboje nedosahují kvalit jedničky, co do choreografie ani do nasnímání...Přesto se po akční stránce tělo na tělo jedná pořád o nadstandard...Nicméně samotnou řež jsem si více vychutnal u Undisputed III: Redemption... ()

Seti

Důstojný pokračovatel výborného prvního dílu. Wilson Yip se sice trochu opakuje a vykrádá sám sebe, ale samozřejmě na nové nápady nezapomíná a zároveň plynule navazuje na první díl. Příběh je slepen ze šablon z jedničky (jen Japonce nahrazují Britové) a na závěr nastaven o souboj z Jetova Fearless. Choreografie je opět naprosto špičková (sem tam zasviští dráty, ale to se dá přežít), i když prvotní úžas z Wing Čchun už je pryč. Za vrchol filmu určitě považuji Ip Manův souboj s Hong Kongskými mistry v čele ze Sammo Hungem (závěrečný souboj je bohužel trochu zklamáním). Dílčí výtky k druhému Ip Manovi by se z mé strany určitě našly, ovšem z celkového hlediska jsem spokojen. ()

KoRner

Taký pokles kvality ma mrzí. Až príliš amerikanizovaný film, ktorého všetky scény smerujú len k poslednému zápasu. A keď som už pri zápasoch, ani jeden mi príliš do oka nepadol na rozdiel od jedničky kde si ich prehrávam zas a znovu. Nik ma tiež nepresvedčí, že nejaký britský boxer je lepší ako japonský "karate" generál. A to tlieskanie na koniec? Veľké WTF?! ()