Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

Milodar

Sázka na šablony z prvního dílu. Vlastně docela povedené, ale je to téměř kopie 1. Kromě Japonců opravdu nablblí Britové, zahraní tragicky. ()

Rozjimatel

[4,5*]      "Povedzte tomu Číňanovi, že nesmie kopať."     Platí takmer všetko, čo som písal pri prvej časti Ip Mana (2008), akurát tentokrát už dianie prebieha v mierovej dobe (napriek tomu však stále v ťažkých časoch) a japonské svine vystriedali anglické arogantné držky (Darren Shahlavi je v tomto smere priam ukážkovou karikatúrou), rovnako skalopevne presvedčené o nadradenosti svojej rasy. Ip Man to znovu nemá ani trochu ľahké. V Hongkongu, kde nie je za žiadnu celebritu (zatiaľ) a kde vládne korupcia a rôzne klany, sa musí ťažko pretĺkať - potrebuje nabrať svojich prvých žiakov (skvelá scéna s prvým záujemcom pri rozvešanej bielizni) a zároveň si získať rešpekt ostatných majstrov (parádne súboje s nimi na labilnom stole). Tá konfrontácia anglického boxu a "čínskeho boxu" (rozumej čínskeho bojového umenia) je výborná (už len ten samotný nápad je za 100 bodov). Trochu ma zamrzelo jedine to, že sympatická postava Ip Manovej ženy je tu presunutá dosť do úzadia.     "A prečo chceš vedieť bojovať?" "Aby som zbil všetkých tých, ktorých nemám rád." ()

Bucounit

Do príchodu Britského boxera ma to moc nebralo no potom to naberie na otáčkach aj pri už veľakrát videnom scenári som Ip Manovi fandil. Okrem tradične dobrých bitiek poteší fajn hudba a záverečné cameo mladého Bruca Leeho. ()

Zombi

Musím říct, že pro mě je to po vynikající jedničce celkem zklamání. Souboje jsou víc drátové, s chaotičtějším střihem, takže méně přehledné a žádný není tak nářezový jako např. ten v dojo z jedničky. Závěrečný souboj taky není nic moc, protože Donnie se rube s obyčejným boxerským buranem, navíc po chvíli ani nesmí používat kopy a dostává na prdel. Soubojů je dost, ale už tolik nepotěší oko a duši, především když jsem nedávno viděl Undisputed 3, kde se při soubojích stříhá opravdu minimálně. Kulisy jsou pěkné, ale naléhavá a osudová atmosféra z válkou prolezlé jedničky mi chybí, zde je atmosféra řidší a člověk má pocit že o moc nejde, navíc je děj podobný stovce jiných kungfáren z tohoto období, přesto se podařilo pěkně navázat na první film. Bruce Lee se mihne jen na závěr a je to spíš komická scénka. Možná to vyznívá moc kriticky, ale i přes zmíněné výhrady se mi film líbil, je to mezi 3 a 4 hvězdama. ()

Say

[+]: Opět (oproti ostatním Čínským bojovým filmům) docela umírněné (,,realisitické" není to pravé slovo) bojové scény. [+]: Téměř naturalisticky zobrazena bezvýchodná (nejen) finanční situace, přestože hlavní hrdina ovládá neobyčejné dovednosti. [+]: Humorně ztvárnění mistrové jednotlivých škol. [:]: Snímek je značně idealizovaný. Britové moc velké gumy, Číňané zase moc dokonalí. Přesto je nadsázka v pohrdání cizími kulturami důležitá a podobná situace přetrvává bohužel dodnes (stačí zajít na Vietnamskou tržnici). [:]: Evropský ring s Britskými pravidly nemůže nabídnout vyrovnané porovnání bojových stylů. Co kdyby si Twister sundal rukavice a Yip Man mohl používat i nohy? Zatímco v prvním díle byly rozdíly v Japonských (ráznější, údernější) a Čínských (rychlejší, přizpůsobivější nepříteli) technikách jasně znát, tady se rozdíly ztrácí, přesto trochu znatelné jsou. [-]: Neustále jsem čekal až mistr ukáže nepříteli (i divákovi) surový styl Wing-Chun, který byl v předchozím díle tak perfektně ukázaný. [-]: Kamera. Nedává příležitost a důležitost k zobrazení rozdílů boje. [-]: Příběh jde s dobou a je kultivovanější, což tomuhle žánru vůbec neprospívá. Souboj na život a na smrt chybí (ani v ringu by před obecenstvem nebylo dovoleno soupeře ,,dorazit"). [-]: Atmosféra Čínských ulic se vytrácí. [♪]: *** [♫]: **** Po dlouhé době mě překvapil příjemný doprovod v závěrečných titulcích (žádný uječený hlas). [=]: Oproti prvnímu Yip Manovi, zklamání. To, na co mě první díl nalákal sehnat jeho pokračování, tady chybí. V porovnávání bojových stylů (Čína vs. Čína, Británie, Francie, Španělsko, USA a Japonsko) mi přišel záživnější Huo Yuan Jia (2006). ()

Marys

Na jednu stranu oveľa akčnejší, než jednotka, čo je fajn, akurát zápletka nie je pre mňa taká pôsobivá. Predpokladám, že tvorcovia neplánovali toto pokračovanie, keď jednotku na konci zapečatili, no napriek tomu sa k nej odhodlali. Nie na škodu, no aj tak, žiadna extra príchuť. ()

kamigava

Donnie Yen je mistr bojových umění! Ještě lepší než předchozí díl, protože takhle rozmlátit držku namyšlenému boxerovi, to se vidí málokdy! Plno dalších a úžasných bojových scén, které by každý chtěl vidět. Škoda je, že moc lidí tenhle film nezná, protože přichází o hodně. Doporučuji! ()

Nethar

Ze začátku velmi slibně rozjeté. Tohle totiž není film, kde se občas kungfí (to bude to správné sloveso, že?). Tohle ani není obyčejná mlátička, kde se jinak nic neděje. Tohle je přímo film o kungfu, bojuje se tam a zároveň se odvíjí smysluplný příběh. Donnie Yen jako Yip Man je navíc výborný, takový nějaký nesmělý hodný pán, kterého ale není vhodné zbytečně obtěžovat. Jakmile se ale objevují Britové, film upadá. Chovají se občas divně, nesmyslně, zdá se mi, že mluví a artikulují příšerně, nepřirozeně. Celý ten souboj boxera proti kung-fu bojovníkovi mi přijde ulítlý. Nejdřív Yip Man zmákne asi dvacet týpků se sekáčky, ale pak má problém s jedním hromotlukem s rukavicemi. V prvním díle šlo navíc o nějaké vyšší hodnoty, svobodu, v zemi zuřila válka. Tady jsou ty motivy mám pocit o dost níž. Horší než první díl. ()

Sochorisko

Po veleúspěšné jedničce (jak už to tak bývá) mě tento kousek překvapil, že to nebylo úplně o ničem, mělo to vlastní děj a pořád si to zachoval ten svůj osobitý tajemný rozměr. Donnie Yen tentokrát dostal trochu do nosu ale myslím, že to celé sehrál výborně. Co se týče střihu a děje samo o sobě trochu bych některé pasáže zkrátil a přidal tam něco jiného.. Bylo to takové moc uvolněné.. Rozhodně ale hodnocení 4 hvězdičky je na horní hranici a spíše bych přidal tomuto dílu 4.5 hvězdičky. Díky ()

Movie Gourmet

Snad skoro ještě lepší než první díl, ale ne, co se týče příběhu a samotného děje, ale akčních scén. Finále je pak velkolepé, ale tím jak je to místy přehnané, nejde prostě nevidět silný příklon k hollywoodskému stylu ve srovnání s prvním dílem. Verdikt: 4* a 80 %. PS. Scénu, kde se Ip Man (Donnie Yen) poprvé utká s mistrem Hung(em) (Sammo Hung Kam-Bo) lze považovat za legendární a jednu z nejlepších, co můžeme v bojových filmech vidět. ()

tomisaburo

Pokračujeme v krasojízdě. Soubojů je víc než v prvním díle, ale přes veškerou jejich nádheru jsem nenašel přemožitele „popravy“ deseti japonských pánů z jedničky... Děj mi kromě Rockyho připomíná i starou klasiku Úder otevřenou dlaní. Ze srovnání obou dílů u mně vítězí ten první. Ale i tak 80%.. ()

Atheas

Nejsou žádné odlišné rasy, jenom země plné lidí, které Chuck Norris zbil do různých odstínů černé, modré a žluté. A myslím, že za nějaký čas se toto bude tvrdit i o Jip Manovi :) ()

Thomm

Yip Man poprvé dostal na kokos a nebyl nedotknutelný, což film učinilo o dost napínavější a zajímavější než předchozí díly. Nemůžu si pomoc, ale příběhy o šikmookých mistrech zabijácích se mi prostě líbí, a pokud nejde vyloženě a nějakou koninu (jako například Ong-Bak), dávám vysoké hodnocení. Yip Man není výjimkou, a tak i přes trošku přemrštěný Rocky-style konec dám 5*, jelikož Yip Man 2 je pro mě nejlepší díl z celé trilogie. ()

Thehellion

Stále velmi silné, ale podle mého znatelně slabší než první díl..jsou bojové filmy, do kterých inspirace Rockym nepatří a toto je jeden z nich..nemá atmosféru jedničky, závěrečný souboj nemá moc logiky..přesto dobré, ale je to na rozhraní tří a čtyř hvězd za mě, za skvělého Donieho Yena - opět, dám hvězdy čtyři...............:-) ()

Strike

V podstatě stejné jako první Ip Man, akorát že zde jsou zlí britové. Jinak vše při starém - jednoduchý příběh, Donnie není moc dobrý herec (už i kvůli tomu neleze srovnávat s Jetovým Fearless či serií Once upon a time in China - Jet Li hraje daleko lépe) a akční scény nejsou úplně dobře natočeny (divný střih + divné dráty). Potěšil Sammo Hung, který je fajn, a a závěr s Brucem Lee. ()

waits

Nemůžu si pomoci, ale dvojka mi přijde o dost horší než jednička, ve které Yip Man přímo exceloval v duchovním nadhledu a jeho osobnost působila nesmírně silně. Nevadilo mi, že brutální Japonce vytřídali brutální Britové, i když mi dvě záproné postavy přišly zkarikované přes míru. Co mi ale nesedlo bylo únavné poznaámí, že od poloviny sleduji klišoidní scénář a la Rocky, ve kterém jsem se nedočkal ničeho, co bych neodhadnul dopředu. (Dobrá, dobrá, podle skutečné události, já vím). A zdálo se mi to nebo byly souboje v prvním filmu víc strhující? ()

Flopik

Takto si prestavujem film s bojovými umeniami. Rýchle päste ty vole. Do teraz z toho nemôžem 100% .Donnie Yen hrá toho dobráka fakt dobre , a tie bitky no proste nikdy to neomrzí. ()

Pawlisman

Ano, jistě máme tu Rockyho, ale i přesto nelze odepřít, že by se divák nudil. Akční scény a prostředí se jedna za druhou mění, navíc setkání s ringovým boxem má něco do sebe. Pěkné scény a klasické pink pink čunk čunk. Kdo to má rád, ten se poměje. Za mě koukatelné.. 7/10 ()

Zbranicus

Líbí se mi postava Yipmana, né to že je dobrej v kung fu. Ale pro jeho skromnost, a celkově charakter. Kéž by takovejch lidí bylo víc. ()

M1k9

Ip Man to zase dokázal. Film se neopírá o žádné klasické filmové zbraně, které známe. Je to jiná kategorie a tak trochu kouzlo. Věřím, že u Ip Mana 101 to už nebude ono, ale druhý díl ještě dokázal přijít s dostatečně odlišnou zápletkou. 8.5/10 ()