Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

Coliseum

Kterak odvážný, dupačkám ledva odrostlý jinoch ovládl moc lásky napříč 26 státy. Cynismus stranou, to je sakra výkon. ()

Tominni

Jedna z klasických romantických komedií, kde se syn přes rozhlas snaží najít svému tátovi novou ženu, o samotáři v Seattlu se tak dozví i novinářka Annie, které má před svatbou, ale kterou příběh silně zasáhne a nedá jí to, aby si nezjistila o samotáři trochu více. Výborně to mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan funguje, snad jen ten trochu nadsazený konec trošku snižuje hodnocení, ale i tak se příště znovu rád podívám a nechám se pohladit po duši. ()

PlayEasy

Lásku přes internet máme raději snad i proto, že tady si divák užije Toma a Meg najednou jen v samotném závěru ;) Kloubouk dolů před Norou Ephron - ta ví, co člověk potřebuje na sychravé odpoledne. 85% ()

Elerond

Velmi příjemná romanťárna. Ale tak, jako si u filmů podobného žánru občas říkám, že by se to teoreticky stát mohlo, tak tady mě to teda ani nenapadlo. Až na tuhle věc, která mi trochu kazila celý dojem, to byl krásný zážitek. Nejvýrazněji na mě asi zapůsobila hudební stránka, která je opravdu bezkonkurenční! 4* ()

PlysovyMacko

Mladá zadaná žena sa zamiluje do vdovca skrz rádiové vysielanie. Film je trosku preceňovaný, ústredná milenecká dvojica spolu strávia minimum času a vedia, že sú pre seba stvorení. Tom aj Meg sú zlatí, pristane im to spolu. Film je v pohode. ()

route60

Nora Ephorn a její Samotář v Seattlu je vrchol svého žánru, romantický film kde Tom Hanks, Meg Ryan jsou prostě úžasní a krásně to mezi nima funguje a nenajde se snad nikdo kdo by jin nedržel palce, nemám rád sladkobolné filmy ale Samotář je přesně nadávkován a jednoznačná výhra Nory Ephorn. ()

lobo87

Príjemná romantika s osvedčenými tvárami. Málokto sa hodí do takýchto úloh tak ako Hanks a Meg Ryan. Je to milé, sentimentálne, romantické. Osvieži, keď človek vidí takýto klasický romantický film bez rôznych trápností a sileného humoru. Bol to jednoducho doják... 70% ()

sendisis

Jeden z nejromantičtějších filmů všech dob, klasika, které není nikdy dost, můj sváteční (vánoční) film. Meg a Tom, kouzelná dvojice. Laskavá romantika střižená humorem jen tak, jak to oba dva umí nejlíp. ()

Bau.Baushka

Jsem cílová skupina. Hraje to čistě na mou melancholickou notu. Nic tu nepřebývá, nic tu nechybí. Meg s Tomem se skvěle doplňují, ikdyž pro mě ideálem navždy zůstane Meg s Nicolasem ve Městě andělů. ()

hwnd

Řekl bych, že oba hlavní hrdinové už hráli v lepších filmech. Tohle je koncentrovaná nuda, s neuvěřitelně nablblým koncem v duchu tak se prvně vidíme a láska je jasná do konce života. ()

AndrewNewman

V rámci žánru sa tomu nedá nič vytknúť. Roztomilé,romantické,miestami smiešne a skvelo zakončené. V rámci dnešnej tvorby tomu dávam čistých 5 bez žiadnych výčitiek svedomia :) ()

Karlos8

Tom Hanks jako osamělý vdovec, Meg Ryan jako zasnoubená nevěsta a do toho všeho krásné americké město přezdívané jako Smaragdové město či Brána na Aljašku. Vím, že se jedná o film, ale hlavní moment, který doslova všechno změní, mi přijde chudý a nedůvěryhodný. Řeč je samozřejmě o rádiovém vysílání, jež zachytí Annie cestou v autě. Ihned tak začne vznikat citové a zejména pak hlasové propojení přes celé státy. Říkám si proč ne, ale tohle fakt není ani trochu reálné, vždyť to už je snad větší šance, že člověk vyhraje ve sportce nebo dostane jednosměrnou místenku do vesmíru. Celkově to proto nepůsobí až tak romantickým a dochvilným dojmem, nýbrž očekávaným a tak trochu trpkým koncem. Jinak obrovské červené srdce vytvořené na mrakodrapu vskutku nemá chybu! ()

PetrJulian

Na svou dobu možná lehký nadprůměr, dnes těžký průměr. I jako chlap si romantiku představuji jinak. Jinak bych hodnotil syntézou toho, co už napsali jiní - hvězdné obsazení nezachrání plytkost, průměrnost, vše odfláknuto, postavy nevěrohodné, film je naprosto přeceňován. ()

tee

Velice půvabná romantika s lehkým vtipem, jejímiž nejcenějšími přednostmi je výtečné herecké obsazení. Ačkoli jde o sladkou pohádku (je důležité to tak brát, jinak si holka vypláče oči, zatímco se její přítel unudí) ztvárněnou již na mnoho způsobů, rozkošný Tom Hanks ji činí jedinečnou. ()

VUCAKO

Milovníci romantických filmů: nekamenujte mne, ale tahle klasika se mi teda moc nelíbila. Příliš mnoho nelogičností a náhod, scénáristům je vidět až do žaludku (skoro od začátku) a tu jedinou (toho jediného) rozhodně nepoznáte na první pohled a první dotek. Pokud teda nevěříte na magii, že? Mělo by to být mládeži nepřístupné, přesně jak doporučuje Saturnin.. (pozn. já MÁM rád romantické filmy, namátkou WHEN HARRY MET SALLY, 500 DAYS OF SUMMER, MANHATTAN, ANNIE HALL, L AMI DE MON AMIE, BARFUSS, BEFORE SUN*, apod. .. je jich spousta) ()

Kria

Nejkrásnější scéna: Pánové si střílejí ze sestry jednoho a manželky druhého, líčí válečný film jako stašlivý doják. "A ta helma se tak blyštěla!" vzlykají. ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně