Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

bari68

Jasné, celkovo je to trochu pritiahnuté za vlasy, pár klišé sa taktiež nájde, ale dobre sa na to pozerá, nenudí, vlastne aj celkovo baví. Je to trochu taký exkrement zabalený v zlatavej fólii. ()

Han22

Jako dítě osmdesátých a někdo, kdo miloval cokoliv karate jsem pochopitelně původní Karate Kid 1-3 zbožňoval. Naleštit, navoskovat, pan Miagi a Danielson, parádní soundtrack a finální jeřábí kop, který zná každý, kdo je v mých letech. Až s pozdějšími shlédnutími mi došlo, že ani učitel, ani žák vlastně nic moc z karate neumí a že hrdina vyhrával vždycky jen na haluz. Jaký je remake? Takže jsme v Číně, místo bílýho teenagera je hrdinou malý černošský kluk a jinak? Jinak se zas tolik nezměnilo. Je tu šikana, kterou pochopitelně vede největší kung-fu bijec z okolí, nechybí první láska, nepochopení od rodičů, jeden zlý učitel a starý moudrý mistr, který působí vyrovnaně, ale v hlavě nosí pořádné trauma. A ono to funguje. Jackie Chan samozřejmě i v pozdním věku pořád umí a navíc v jedné scéně mi dokázal, že je i slušný herec. Jaden Smith není kupodivu tak otravný jak v After Earth, karate sice neumí stejně jako Ralph Macchio svého času, ale zato to dohání tím že se umí hýbat a skočit nějaké to salto. A závěrečný, docela brutální a přitom přehledně natočený turnaj to vytáhl na 4*. ()

Chmur

Podprůměrná oddechová. Původní Karate Kid také není žádné veledílo, ale má pro mě nostalgickou patinu 80. let, což je bod nahoru. Také herecký ansámbl má prostě původní verze lepší. Samozřejmě, choreografie soubojů je výrazně dynamičtější a efektnější v remaku, přeci jen filmařské řemeslo ušlo za 25 let řádný kus cesty dopředu, ale ve starší verzi jsou zase souboje uvěřitelnější. Také je pro mě lepší sledovat šestnáctileté adolescenty než dvanáctileté puberťáky, z nichž někteří včetně hlavního hrdiny vypadají tak na osm. Jaden Smith ale hraje dobře, to se musí nechat. Rozhodně výrazně přehrává Jackieho, které mu vážné role opravdu moc nejdou. Bod za to, že se to líbilo dceři. To bych nečekal. ()

Fary

Pohádka o tom, jak chlapec co nikdy nedělal bojové sporty po měsíci tréninku a doušku z kouzelné kung-fu studánky všechny vyklepal. :) Ale jo - není to špatný. Jen to chtělo nějakého menšího fracka než Jadena Smitha. Jackie je tradičně skvělý. :) ()

Hanys_

V podstatě nemám problém s přesunutím děje do Číny, ani že se místo karate učí "Malý Dre" kung-fu. Jackie samozřejmě potěšil (ikdyž škoda, že nedostal větší prostor v bojových scénách - bylo by to rozhodně oživení..) Oživení proto, že snímek má monstrózní stopáž, která je opravdu šílená na film o dětech, které dělaj něco jako kung-fu, a kde se toho vlastně ani moc neděje....PS - pochvala pro casting. Ten malý nesympatický číňan vypadal jak 13ti letý Bolo Yeung. Záporák jak má být ;-) 6/10 ()

Eraserhead

Vůbec to není tak špatné, jak jsem si myslel, že bude. Pár scén mě pobavilo, pár téměř dojalo, mladej Smith mi nijak na nervy nelezl a Jackiemu zřejmě odpustim Chůvu v akci. 70% ()

Orthank

Nostalgia na seba veru dlho čakať nenechala. Napriek tomu nemôžem tejto snahe o remake nič moc uprieť. Popravde na pôvodnej verzii mi vadilo presne to, čo je v jeho nástupcovi pozerateľnejšie. Od choreografie, cez hlavného hrdinu až po celkovú trápnosť (i na vtedajšiu dobu) niektorých situácií. Nie že by nový Karate Kid bol samá originalita (to ani zďaleka), no aspoň sa nesnaží hrať na majstrovské dielo. S prehľadom kombinuje rodinný film s drámou a popri tom nezabúda ani na zaujímavé filozofivcké myšlienky. Predsa sme v Číne, no nie? Potešilo ma zopár tvorcovských vychytáviek (tréning s bundou - jeho význam podopieraný od samého začiatku, Han a jeho auto v obývačke(!) a jasnej premyslenosti aspoň toho minima originálneho čo priniesol. Ostatné, vrátane obligátneho záveru, je samozrejme tucet ako vyšitý, ale o nič viac som ani nečakal. Opäť sila očakávania, ktorá tentokrát nebola veľká, a to mi prinieslo nemalé prekvapenie. Kašlem na to, že záverečným súbojom neverím ani ich existenciu a Jackiemu nikdy nezožeriem jeho lámavú angličtinu. Hlavné je , že si človek zatrsá na dobrej hudbe, pokochá peknými scenériami, či modernejšou choreografiou, a podakto sa možno aj pristihne, že ten malý černoško napokon aj dačo po svojom nepatrne slávnejšom otcovi zdedil. Na letnú oddychovku viac než dosť, už len pre Chanov zrejme najopakujúcejší sa slovník v jeho hereckej kariére. Aspoň, že na charakter jeho postavy tentokrát nezabudli- aj keď....dobre nechám to radšej tak... ()

Rssa

Remake béčka není nikdy dobrý nápad, tady se to potvrdilo. Chan je výborný komik i bojovník, ale není to Myagi a mladý Smith nepřesvědčuje, že by z něho mělo být v budoucnosti víc než raper se známým tatínkem. 50 % ()

Witta

Prijde mi nesmyslny delat film jehoz cely dej se da shrnout jednou vetou, ve stopazi 140 minut. Zaujal me zejmena Jackie Chan v roli charismatickeho mistra, Jaden Smith neni spatnej, ale tak nejak sem tam spis cejtil tlacenku od fotrika nez co jinyho. Z nostalgie jsem to vydrzel, ale uz to zcela urcite nechci videt znovu.. ()

cab

Hezka rodinna podivana vychazi ze starsiho hitu o generaci mladsich vrstevniku. Stejny nazev a cil, ale modernejsi pojeti s vyrovnanejsimi herci. 60% ()

divak84

proč se do tehle sračky angažoval sympaťák jackie ? nerad hodnotim filmy negativně, když v něm hraje někdo z mych oblíbených a ještě k tomu hraje dobře... jaden je fakt po taťkovi. pouze jeho usta umí jakžtakž udělat nějakou grimasu. jinak je ve filmu směšnej. příběh samozřejmě klišovitý od začatku do konce, už tam opravdu chyběl jen sex dvanactiletých. maličký černoušek poslouchá bílou muziku, maličky černoušek jezdí na skejtu a aby toho nebylo málo, maličký černoušek neumí basket, ale za něco málo dní se naučí nakopak prdel místním socialistickým dětem. no ještě že na tom turnaji (asi) nebyl čínský velký boss. Nejlepší scena: na turnaji když čínský klučina odkopne našeho hiphopera z kruhu až na zem tak se podívejte na reakci matky :D . ta aby byla instruována udělat velmi velmi znepokojený obličej ve stylu Adriany v Rocky 4, tak místo toho udělá vyraz jako kdyby ji nevyšlo poslední číslo ve sportce a přišla o tiket, na který tak dlouho šetřila. Na klišovitost jsem si zvykl, na to že USA rozkope prdel každemu a všem, na to taky. Nezvyknu si však tyto filmy pouštět podruhé, popř. potřetí... velmi nepovedená pohádka roku. Dvě hvězdičky za výpravu a ženskou, která očima svlíká PC kobru. ()

Holina

Něco tak patetického jsem dlouho neviděl. Vzhledem k tomu, že původního Karate Kida (rovněž patetického) jsem hodně hltal koukám na remake kritičtějším okem. A je to zlé. Nesympatický černoušek s copánky, kterému byste dali pětikorunu mě prostě nedostal ani v kombinaci s jindy vynikajícím Jackiem. Choreografie na nic, příběh ještě horší než u originálu. Hrůza. Chápu, že jde o film pro děti, ty se ovšem zřejmě budou jen ztěží vyrovnávat s nehoráznou stopáží. To snad jedině, že by se tu mydlil Harry Potter s Bilbo Pytlíkem. ()

Giggs

Konečne po dlhej dobe niekto, kto pochopil, že na dobry remake sa natreba silou mocou držať predlohy, stači pôvodny pribeh posunuť niekam inam, do novej perspektivy. Škoda len tej zbytočnej vaty okolo, ktora filmu vôbec nesvedči. A ani ten pôvodny nazov, ktory mohol vybrať len dement. Darmo, komercia ma prednosť, najak sa ten film predať musi. ()

Krabak

Na mě osobně film zapůsobil. Ač bylo od počátku jasné, jak film skončí, tak už jen kvůli Smithovi a Zhenweiovi nemohu dát horší hodnocení. To co tam ti kluci předváděli nedá ani 9/10 lidí tady na CSFD (jsem jedním z nich :-D). Od filmu jsem čekal především parádní podívanou na Kung-fu, což jsem dostal. Bitky i výcviky byly hodně věrohodně zahraný. A jelikož na nich více méně film staví, tak prostě menší hodnocení filmu dát nemohu.--->70% ()

Free_player

Hodně slabý. Po dlouhé době je Jackie Chan v něčem ,,výraznějším,, ale učení černouška bojovým uměním mu evidentně moc nesvědčí . ()

Ilhan

Psema to napsal až moc dobře, ale stejně si neodpustím nějaké to rejpnutí. Použití původního názvu i přesto, že sám "malý Dre" jasně řekne, že o karate tady nejde, je jasnou snahou co nejvíc se přiživit na původním filmu. Navíc celá ta snaha to ještě vyšperkovat tím přesunem do Číny? WTF, koukat na typického dvanáctiletého amíka, který si myslí, že pobral všechnu moudrost světa, všemu rozumí a je ve všem nejlepší mě fakt nebaví. Každé malé dítě ví, že Čína a ping pong k sobě prostě patří. Navíc do toho zamíchat celou tu politickou propagandu, kdy chudáka malého amíka šikanují čtyři o hlavu větší Číňani, kteří navíc umí kung-fu, no nebýt Hornera tak mi v tu chvíli bylo hodně zle. Jak již bylo řečeno, původní mustr je tu jasně vidět a věci navíc, jsou opravdu prostě navíc. Svlékání bundy se sice zdá je sice efektní, ale narozdíl od naneseš vosk, rozetřeš vosk silně neefektivní. Přecijen, co z toho Mr. Han měl, houby, Miyagi měl alespoň navoskovaný auto. Závěrečný turnaj celkom dobrý, až teda opět na maximální scénáristickou sterilitu, která se zde uvede mnohem jasněji, než kdykoliv dřív. O střihu již mluvilo mnoho lidí předemnou. Navíc poslední dva zápasy, které jsou v úvodním filmu tolik emocionální, zde vycházejí naprázdno. Nahradit Jeřábí kop takovým lanem, aniž by tam o tom předtím byla jakákoliv zmínka, no, kapku přes čáru. O flirtujících dvanáctiletých dětech už taky byla řeč. Herecky to drží jen Jackie Chan, zbytek je v čele s Jadenem i jeho "matkou" na pěst. Celkově to působí příliš dětsky. Věřím, že dvanáctiletým děte se to bude líbit, kdo už je trochu dospělý, bude nad některými scénami jen nevěřícně kroutit hlavou. Abych ale jen nekritizoval, Horner to hodně vytáhl. Bez něj by to moje hodnocení klesalo ještě níž, díky němu se to dalo dobře vydržet. Jackieho fajt moc dobrý a kurýrovské hrátky s bundou velice cool. Dá se to bez problémů přežít i pro toho, kdo zná originál. Kdo nezná, věřím, že tomu se to bude i líbit. Ale proč koukat na tohle, když si můžu pustit originál, který je realističtější, má méně zbytečných scén a emoce by se daly krájet? Žádný takový důvod nevidím ()

pipapaja

Velice příjemná žánrovka která mě po celou svoji stopáž bavila i přes svůj někdy až strašně strohý a okoukaný příběh. Jackie Chan se mi po dlouhé době zase v něčem líbil a Jaden Smith vypadá, že zdědil dosti talentu po otci. Film pro celou rodinu, u kterého se nikdo nebude nudit. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)