Dvaja priatelia Carl Taylor (CHARLIE SHEEN) a James St. James (EMILIO ESTEVEZ) sa živia na inteligenciu nenáročným povolaním pracujú ako smetiari. Každý deň obchádzajú svoju trasu, vysypú odpadkové kontajnery a odvezú smeti do mestskej spaľovne. Carlovou najväčšou zábavou je teleskopom pozorovať svojich susedov. Jedného večera vidí akéhosi muža v hádke so svojou príťažlivou susedkou Susan Wilkinsovou (LESLIE HOPEOVÁ), manažérkou firmy Berger. Keď Susan odíde, ktosi muža postrelí. Spolu s Jamesom Carl vidí dvoch mužov, ktorí odnášajú telo. Na druhý deň ráno sa pokojný život oboch kamarátov rapídne zmení. V jednom smetiaku totiž objavia telo mestského komisára, muža, ktorého zastrelili v predchádzajúci večer. Čo s ním? Ak to nahlásia, môžu ich obviniť z vraždy a pravého vraha skorumpovaná polícia hľadať už nebude. A tak sa rozhodnú telo ukryť, kým neodhalia pravých vinníkov. To je však pre dvoch jednoduchých mládencov mimoriadne ťažká úloha. Našťastie, pomocnú ruku im podá bláznivý vietnamský veterán Louis Fedders (KEITH DAVID) a tajomný rozvážač pizze (DEAN CAMERON). Zistia, že v pozadí je znečisťovanie životného prostredia a obrovská korupcia... Príjemná, nenáročná komédia je v poradí druhým režisérskym počinom Emilia Esteveza. Znalci kinematografie však určite vedia, čím iným sa snímka vyznačuje je to herecká účasť bratov Charlieho Sheena a Emilia Esteveza (ten si nechal meno po matke). S chuťou si zahrali smetiarov, ktorí prejdú cez rozum nielen mafii, ale aj polícii. (oficiální text distributora)

J.Connor

Vcelku příjemná komedia, ale dost mi trvalo, než jsem se přenesl přes dementní zárodek zápletky s ukrytou mrtvolou. Kulminace 80. let (mrkváče, culíky) s bratry sympaťáky a příjemným soundtrackem, ať už je to různé popové reggae (Black Uhuru), ale především krále vulgárního rapu 2 live crew a Technotronic s epochálním dance floor hitem Pump up the jam, zde s krutě nevyužitým potenciálem (jako podklad rozhovoru bratrů v plážovém baru). ()

duklak2

Výborný film o dvou popelářích. Bavil jsem se od začátku do konce. Jsem rád, že mám doma VHS. Škoda jen toho příšerného dabingu. ()

argenson

Počínaje otřesnou módou a účesama přelomu 80. a 90. let je tady špatně úplně všechno. Uhozený dialogy, strašný herecký výkony a příběh, co se zoufale nehejbe z místa. ()

Johny_fork

Snímek, který absolutně nelze brát vážně, zvláště když se na něj koukáte s českým dabingem, kde je Charlie Sheen Karel. Líbila se mi ujetost snímku, vtípky kolegů z fekálního vozu (totálně nezapadající a vzhledem k ději), šílený černoch s válečným komplexem a závěrečná ujetá bitka. Na druhou stranu jsem se občas nudil, celé to mohlo být ještě daleko více našlapané. ()

corpsy

Uletená komédia o smetiaroch, ktorá ma pobaví v každom ročnom období. Bratom v triku to vyšlo na jedničku. Milé a naozaj vtipné. ()

mis-ko

Mama mi vždy vravela, aby som sa učil, lebo inak ma zoberú len k smetiarom. Ale veď smetiari sa majú celkom fajn. Aspoň podľa tohto filmu. Okrem strieľania po agresívnych týpkov ešte zachraňujú svet pred ekologickou katastrofou. A je to sranda. ()

Korbitch

3. hvězdička nakonec přibyla jen tak tak. Nebýt dabingu, který spíchla banda ochotníků zřejmě za párek a pívo, dal bych ji nejspíš rovnou. Estevezovi se nedá upřít jeho smysl pro humor, ale je to tam natlačený jak banda vietnamců v přepravním kontejneru, takže to prostě dohromady nějak nefunguje. Spíš jsem se pobavil nad jednotlivými gagy /asi 3 dohromady/, než jako filmem takovým. Slušný pokus, ale ve výsledku marný.50% ()

MikO_NR_1909

Príjemná oddychovka ovešaná už tak ovešanou zápletkou, ktorá ale neurazí váš intelekt (aj keď úplne vypnete mozog). Pre dobových pamätníkov dozaista nostalgická slasť ale dnes už je to len púštny prach. ()

zipper111 odpad!

Tak to teda sorry, ale debilnější film jsem už dlouho neviděl..asi to byl ten českej dabing, kterej se vůbec nepovedl, nebo dementní rádobyvtipy a různé "humorné" scény typu: zajmout poldy a přivázat je k sobe přitepleně na kolotoč, kde je vochč*je pes...ne to fakt nemohli myslet vážně... ()

Quint

Osmdesátkové filmy si vyloženě libovaly v toxickém odpadu (Toxic Avenger, C.H.U.D., Návrat oživlých mrtvol, Želvy ninja), ale na komedii o popelářích, kteří rozkryjí konspiraci týkající se zbavování toxického odpadu, jsme museli čekat až do roku 1990. Jde zřejmě o jediný hvězdně obsazený film o popelářích, který toho pro popeláře udělal asi tolik, co Pobřežní hlídka udělala pro pobřežní hlídku. Najdete v něm bezesporu nejlepší montáže z vynášení odpadků v dějinách kinematografie. Charlie Sheen a Emilio Estevez vám vedle toho ukáží, že dělat popeláře je těžká pohoda. V práci se bavíte prohlížením cizích odpadků, kterými po sobě házíte, nebo soupeříte se svými popelářskými rivaly. A jelikož končíte brzy, tak můžete po zbytek dne surfovat, pařit nebo souložit na pláži. A koneckonců i sledovat sousedy dalekohledem. Zčásti je totiž i velmi infantilní variace na Okno do dvora, utopená v doslova fekálním humoru. Libový komediální trash (o trashi). ()

mae-geri

Docela zklamani. Cely dej o nicem plny nesrovnalosti a logickych chyb. Nektere sceny ale opravdu dokazaly pobavit, takze 40 %. ()

maverick10

Ja se bavil. Bylo to primitivni a jednoduche - ucel to vcelku splnilo. Bezstarostna komedie, kde vas nic netlaci, pribeh je vcelku jednoduchy bez zbytecnych zapletek a bez zbytecneho zasmodrchavani deje. Just Relax. ()

Joe321

Párek zevláků bez jakýkoliv ambicí. Teda jen ten obchůdek se serfama. Konec se trošku táhne, ale první půlka je našláplá. Spoustu dobrých scének, které ocení hlavně lidi, kteří se nějak tak životem taky prozevovlávají. Na podruhé jsme se koukali na Zélandu po pár pivech v karavanu, kde se nedalo nešlápnout na plechovku a nestačil jsem si utírat slzy. -"Oh, lookie here. Looks like somebody threw away a perfectly good white boy!" ()

peto12

Moja klasika detstva. Túto komédiu mám doma a môžem ju pozerať skoro každý deň. Výborné a vtipné hlášky k filmu, napr. jak nájdu mŕtvolu v smetiaku, atď... Túto komédiu mám na vhs so slovenským i českým dabingom, ktorú nikdy nedám z ruky za nič na svete. Dokonca i soundtrack nemá chybu. Charlie Sheen a Emilio Estevez na tejto komédií najviac u mňa zabodovali na jednotku, ale filmy Mladé pušky a Kralove sexu tiez boli dobre filmy. ()

Martin741

Reziser Emilio Estevez /Wisdom/ natocil uz podstatne lepsi film nez jeho prvy diel Wisdom, ktory bol aj vlastne debutom. Ako komedia sa to da, smetiarskych komedii vela nevznika, a ak aj vzniknu, tak su mi sympaticke uz z principu. Charlie Sheen a jeho brat Emilio sice nevedia velmi hrat, ale snazia sa, a snaha sa ceni. REzia je uz ovela vyzretejsia oproti debutovemu Wisdom. Jedine vacsie minus vidim v slaboduchom  scenari. 60 % ()

StanislachKo

Nehejtím film, ako taký. Estevezovci/Sheenovci sú fakt podarený súrodenecký pár, ktorému to proste prirodzene komediálne sype. Rozhodne si tiež nemyslím, že by sa pri tomto filme dalo nudiť. Problém je, že fascinácia je počas filmu niekde medzi "toto je bžunda" a "toto je ale aký fail!!!" Prevažuje druhý zmienený pocit... žiaľ, lebo proti Emíliovej rejži nemám skoro nič a celkovo som jeho veľkým fandom. Do budúcna mu želám snáď len lepší nos na scenáre... ()

HorrFi

Strašně dlouho jsem tenhle film odkládal, ale nešlo ho odkládat navěky.. pochválil bych hlavně scénář, kde bylo vidět že si dal Emilio Estevez fakt záležet a ta žánrová směsice fungovala dobře.. ()