Kouzelná chůva a Velký třesk

• Velká Británie Nanny McPhee and the Big Bang (více)

Když je krize nejvyšší, zjeví se za dveřmi známá silueta chůvy s obdivuhodnými schopnostmi. Tentokrát Nanny McPhee zaklepe na dveře rodinné farmy, kde žije Isabel Greenová se svými dvěma dětmi. Zatímco Isabelin manžel bojuje ve válce, ona se musí starat nejen o farmu, ale také o rozmazlené děti, které jí z Londýna posílá sestra. A aby toho nebylo málo, tak bratr jejího muže po ní chce, aby souhlasila s prodejem farmy. Chůva Nanny bude muset řešit spory mezi divokými vesnickými dětmi a jejich rozmazlenými londýnskými příbuznými. S použitím létajícího motocyklu, prasátka lezoucího po stromech a dalších kouzel chůva vyčaruje to pravé zaříkadlo, pomocí kterého svým svěřencům udělí pět nových lekcí. (TV Nova)

HappySmile

Jednička byla milá, kouzelná a úsměvná. Ze dvojky už se tohle všechno vytratilo, jak už to tak se sequely bývá. Pokles kvality je opravdu razantní, proto mě překvapuje, že se tady sešlo tolik briských špiček a že scénář opět napsala Emma Thompson. Vypadá to, že psaní scénáře dle předlohy jí jde líp než jeho vymýšlení. Ale pokud toto pokračování pustíte dětem, tak se určitě nudit nebudou. ()

M.i.k.e

jednička byla překvapivě příjemná rodinná zábava,dvojka je podstatně slabší zaměřená ve vetší míře na dětského diváka,což je poměrně škoda.Tu a tam to vyváží skoro až Monty Pythonovsky absurdní gag spoolu s poměrně našlapaným hereckým obsazením,nicméně pro dospělého diváka to není úplně dostačující...50% ()

Elyssea

Veškeré kouzlo chůvy McPhee naprosto vyprchalo. Plavající čuníci, vyřezávání ledvin, ohňostroj ze pšenice a jízda do Londýna nemají nic společného s milým prvním dílem. Proto mě udivuje, že má tak dobré obsazení vedlejších rolí. Štěk Ralpha Fiennese a Ewana McGregora sice potěší, ale nedokáže vynahradit fakt, že druhý příběh McPhee prakticky nemá žádnou nosnou zápletku a vyskytuje se zde minimum vtipu (i vtipů). Maggie Gylenhaal je půvabná maminka, ale ono to bohužel nestačí. ()

Langy10

Na Kouzelná chůva a Velký třesk jsem čekal hodně dlouho a nakonec jsem jí mohl zhlédnout dneska :) ... těšil jsem se moc a mé očekávání se naplnilo.. Pohádka to byla úžasná s dost dobrym příběhem a s dobrymi herci jako je například můj oblíbený Asa Butterfield. Kouzelná chůva a Velký třesk né jen, že je to výborná pohádka, ale má i své efekty, který byli fakt moc pěkný .. všechny ty kouzla. Uplně mě to dojalo. Dávám 4-5 hvězd. 90% ()

Rodriguez

"Kde to jsme? V zemi hovínek. Kachních, slepičích, kravích a kozích. Hovínka kam jen dohlédnu. Jsme na místě, vystupte. Vlastně to je britské muzeum hovínek. No fuj. Buďte zdrávy zahovínkovaní lidé, mluvíte? Jste tu dřív. Ano hovínkáři, přijíždíme z daleka. Z daleké země splachovacích záchodů a mýdla." 30% ()

Wormboy

Neskutocne obsadenie v pokracovani vynikajuej Nanny McPhee, ktore vsak svojmu predchodcovi robi len a len hanbu. Krasna rozpravkova atmosfera, ktora robila prvy diel takym vynimocnym, v druhom totalne absentuje a je nahradena stupidnymi vtipmi, valanim sa v bahne a brutalne prehravajucimi hercami. K tomu vsetkemu je film podla mna zbytocne dlhy a teda pre male deti, ktore by napriek vsetkym vyhradam mali byt jeho cielovym publikom, tiez problematicky. Pre mna jedno obrovske sklamanie...1,5/5* ()

pufina

Slabší pokračování, ale i tak jsem se docela dobře bavila. Chůva McPhee je pořád stejná (Emma Thompson vynikající jako vždy). Maggie Gyllenhaal se na svou roli dost hodila. Možná to není vynikající jako díl první, ale na jedno zhlédnutí to stačí, a i když z toho člověk není vedle, tak se na to dívat rozhodně dá. ()

laik_60

nevydarené "pokračovanie" ... vlastne nie nie nie je to pokračovanie je to kravina, čudujem sa thompsonovej že sa nechala na to naviesť. A ... ešte .... keby náhodou vznikla petícia za odvolanie alebo úplné zrušenie slovenského dabingu, dajte mi prosím vedieť podpíšem ju ()

Martrix

Všeho dobrého, je tady mnohem méně, než bylo v Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005). Čeho naopak přebývá, jsou CGI(byť vcelku dobré) a ječící postavy. ()

Radiq

Jakože pokračování, o něco horší než první díl, ale né tak moc, aby se to nějak extrémně projevilo v hodnocení. Nemám rád takovou tu starou herečku, která vypadá jak Michael Caine - Maggie Smith - a navic jsem ze začátku myslel, že hrála i v jedničce tu jejich tetičku, ale to se mi jenom spletla s "Jessicou Fletcher" Angelou Lansbury - jinou hnusnou starou bábou. K ději: zakomponování do 2. svět. války se mi moc nelibilo, ale něco jo, ale spiš ne. Taky ty kouzla a prasátka a nevybuchlá bomba a tak... Nehodilo se mi to tam. Ale co už. Přišel, viděl, vickrát už nechtěl. ()

dr.fish

Místy docela dobré, ale většinou spíš uječené dobrodružství dětí na statku a v chloupce. Na hranici sledovatelnosti. 55% ()

filmmovier

Bod jedna: obsazení - ano, skutečně se z toho musím vypsat hned ze začátku. Emma Thompson je tradičně skvělá a roli si opravdu užívá, Maggie Gyllenhaal mi moc nesedla, ale jinak byla fajn, Rhys Ifans má dobrou roli, ale ke konci mě už začínal nudit, Maggie Smith to zase zahrála s grácií a mě prostě baví všude,Ewan McGregor mohl dostat víc prostoru, Ralph Fiennes, který je nejlepší, mohl také dostat více prostoru, Sam Kelly mě potěšil a dětští herci byly moc, ale opravdu moc fajn. Tečka. Bod dva: příběh - kvalit jedničky to nedosahuje, ale jak je vidět na mém hodnocení, není to vůbec špatné. Nejprve extrémně trapné momenty. Naprosto debilní slečny Láry a Fáry, bomba na poli a ke konci i ten McPheein (ano, malé c, velké P) havran. Maliličko, ale opravdu jen trochu, byl přehnaný ten tanec prasat a i ty scény venku na farmě byly někdy trochu moc, Na závěr pozitivní věci - úžasná atmosféra venkova, fajn dabing, herci si to užívají a některé scény jsou opravdu ohromně vtipné (skutečně to není ta jak si M.Smith sedne do hovna, ale třeba ty na tý motorce). Mě se to prostě líbilo moc a ta přijemná atmosféra z toho skutečně dejchá. A ten závěr, konverzace mezi chůvou a prodavačkou Dochertyovou, byla naprosto úžasná a nutno říct, že i překvapivá. Právě za ten konec jsem chtěl zvednout, ale jednička je prostě lepší a tohle je akorát tak na 70%. ()

ecceHOMMO

Jednotka bola viac rozprávkovo kúzelná, oslnivá a plná neskutočného detského čara. Veľký tresk zovšednel, nedokázal nájsť tú správnu vlnovú dĺžku a tak vlastne neuspel, neočaril, pohorel. ()

terunka003

Kouzelné, hodně kouzelné, hezké, příjemné × ne tak hezké jako první díl, moc triků, krkající pták. Emma Thompson prostě umí psát filmy pro děti. Ve Velkém třesku bylo možná víc triků než v prvním díle, ale i přesto to byla krásná, milá pohádka o ne tak spratkovitých dětech, o válce, o bombách, o majetku a o rodinné lásce. Herecké výkony příjemné. Asi stárnu nebo co, ale párkrát jsem uronila slzu. ..prasátko na stromě, to je prostě moc.. ()

Mispu

TAK PŘESNĚ se pokračování netočí...........ráno vidím nejhezčí pohádku za posledních X let a večer vidím film, ve kterém je skoro VŠECHNO špatně, odpad nedávám jenom za scény ve kterých se vyskytují Smith a Thompson ()