Bývalý šampion v bowlingu, Roy, objevil mladého génia jménem Ishmael a má za to, že tento chlapec je jeho vstupenkou do světa úspěchu a bohatství. Roy vezme Ishmaela na turnaj 'vítěz bere vše' do Rena, aby se pomstil svému dávnému rivalovi. Roy Munson se stal v roce 1979 národním šampionem v bowlingu. Bohužel brzy poté, co získal titul, přišel o ruku - zapletl se totiž s nesprávnými chlápky a snažil se je podvést. Posledních sedmnáct let bylo pro Roye velmi neradostných, s gumovou rukou se živil jako prodejce bowlingového vybavení. Jednoho dne se však setká s Ishmaelem, mladým Amišem, jenž má přirozený talent pro bowling. Roy chlapce přesvědčí, aby s ním odjel na profesionální bowlingový turnaj, kde má šanci díky svému nadání vyhrát slušnou finanční sumu a zachránit tak rodinnou farmu. Netrvá dlouho a Ishmael začne vyhrávat jednu soutěž za druhou... Drsná a vtipná komedie však na konci velmi zvážní. (HBO Europe)

playboxguest

Relativně krotcí Farrellyové v doprovodu solidního hereckého obsazení a 80's hitů. (Jinak mě dost pobavil komentář uživatele Oskara, evidentně film ani nedokoukal.) ()

S.Quentin QUALE

Tlamoidní komedie o prosťáčcích a ojezdářích, která teda nehází moc dobré světlo na sport, který je u nás pořád v plenkách, takže našinec možné hlubší souvislosti nepobere, ale v horní Americe je modlou. Ve vztahu k postavám platí úměra čím větší pocháb, tím lepší herec, takže casting je fajn, a protože jsem se i zasmál, tak bych tohle označil jako "áčková sračkoidní komedie". Vemte si z toho, co chcete, koho neurazí humor alá Blbý a blbější, neměl by naplákat nad ztraceným časem. 70% ()

misterz

Začínalo to veľmi dobre, ale postupne, hlavne ku koncu, začal film po zábavnej stránke upadať. Ale nedá sa povedať, že by bol na konci už vyslovene zlý. To nie. Len som bol namaškrtený skvelými gagmi a vtipnými scénkami prvej polovice filmu. Scénky ako "sex s pani domácou", "podojenie býka", alebo "prezúvanie koňa" vážne stáli za to. Avšak keď sa dej začal snažiť o dramatickú zápletku, prípadne romantiku a ubral na vtipe, človek zrazu zistil, že príbeh je plochý, klišoidný a nedotiahnutý. Postupne to začalo prechádzať do nudy, ktorú na chvíľu zahnal iba ten koncový bowlingový zápas. Preto u mňa lepší priemer, hlavne kvôli Harrelsonovi, ktorý svoju tragikomickú postavičku zvládol vážne dobre a B. Murrayovi, ktorého som snáď ešte ani nevidel hrať tak odporne slizkého slizáka. 65/100 ()

Jordan

napriek mojej výchove a bez akéhokoľvek úmyslu niekoho uraziť, musím povedať, že toto bola ale riadna hovadina ()

SeBig odpad!

Nevtipný a co se týče tý báby Lin Shaye (nic proti ní nemám), ale proč z ní udělali tak nechutnou bábu to byl fakt humus a ani vtipný to nebylo.. prostě švar. ()

Ivoshek

Jasně, je to místy poněkud fekální humor, ale některé scény a dialogy jsou opravdu zdařilé a neotřelé. Holt tohle není Fellini, víme? (((-: Když od toho člověk čeká to, co mu bři. Farellyové mohou dát, pobaví se královsky. - dodatek 7.4.08 - když už jsem se k tomuhle komentáři vrátil, tak sem ještě hodím pár vtipných dialogů. Na pěti hvězdičkách i nadále trvám. Film, kde jsou hlavní hrdinové ujetý Amiš, bývalý skvělý bowlingář s gumovou rukou (nasazenou na háku) a štětka, prostě musím ocenit. Pozn. pro Jokera2 český dabing je hodně dobrý, ale v originále hodně fórů vyzní ještě líp. A teď konečně pár dialogů: - ESPN Announcer: So Roy, where have you been for the last fifteen years? - Roy: Well, I uh, well, ya see, I uh... Drinking. Lot a drinking. - ESPN Announcer: I see. Well, are you still drinking? - Roy: No. I uh... I put... uh... Why, you buying?...........................................- Ishmael: No way. Uh-huh. There's no way I can bet. It's against my religion. I was raised to *not* be a gambler. There's no way I'm going to bet. - Roy: Hey, hey, Ish. Ish! *Ish*! - Ishmael: No. No! *No* way! - Roy: Hey! Listen, you stupid banana head! You don't have to bet. I'll bet for you. - Ishmael: Oh, that's cool. I mean, what's the worst that can happen? - [Roy agrees by gesturing with his hook and then looks at it awkwardly] ()

eraserhead666

Film vedlejších rolí. Bill Murray si krade celý film pro sebe, Randy Quaid je mile přitloublý (ale nevybavuji si snad roli, kdy by nebyl), Lin Shaye ve své nechutnosti grandiozní (řekl bych, že si střihla vidláčtější sestru své trenérky z Plnou parou vzad!). Kingpin je typická raná farrellyovka, která má ale jeden zásadní problém. Hodně brzy se z příběhu vytrácí humor a objevuje se pouze nárazově ve scénách, které s dějem moc nesouvisí (býk, ovce). Brzy mi tam začal chybět humor spojený s dějem, který dobře fungoval na začátku. Hodně v tomto zachraňuje právě Bill Murray. Ale nechutné to je příjemně. ()

Dale

Totálne nudná a nezábavná "komédia", na ktorej ma zaujal len soundtrack zložený zo známych hitov. Najhorší film bratov Farrellyovcov - to hovorí za všetko. ()

corpsy

Zopár slušných vtipov - dojenie býka - to však nestačí, aby sa tento komerčný nezdar stal niečim viac, ako je. ()

kagemush

Byla by to ,Barva peněz´ s velkejma koulema, kdy by to nebyla taková békovina...,-ovšem pan Harrelson a pan Murray ,tak jak to umí, byli zábavní a hromada frků k tomu. ()

Streeper

Mohla z toho být seriózní komedie, kdyby tam nedávali tolik trapných vtipů, které narážejí na sexualitu, výkaly nebo postižené lidi. Někdy se to zdálo jako skvělý film, ale bohužel převažovala ta část, kdy mi to směšné nepřišlo a bylo to trapné. ()

Juto

Woody Harrelson, Randy Quaid a Bill Murray podávajú bujaré predstavenia, upozorňujem však, že komédia je od začiatku do konca preťažená hrubým humorom. 6/10 ()

dr.fish

Já hodnotím hodně vysoko. Woody Harrelson je talent od přírody a dokáže zahrát téměř cokoliv. Jeho životního ztroskotance jsem mu věřil od první chvíle. Míra nadsázky je tak velká, že se životu tlemíme do ksichtu, ale občas z toho legračna i docela zamrazí. Bill Murray si svého padoucha vystřihl s gustem a já ho málem začal nesnášet. Hlavně za něj je ta pátá hvězda. Vývoj příběhu mne několikrát docela překvapil, což u komedií tohoto typu fakt není časté. Svěží elegantní píčovinka, která se sice vůbec nebere vážně, ale nakonec je materiálu k přemýšlení habaděj...85% ()

Doudis19

Komedie předem určená k rozcupování, vzhledem k jejímu primitivnímu humoru a neuvěřitelně ohranné zápletce. Naštěstí trio komiků v čele s nezapomenutelným Billem Murray, dokáže každou i sebemenší komediální jiskřičku rozžehnout k burácivým planemenům humoristické geniality a činí tak z téhle bowlingové taškařice bratří Farrellyových zřejmě jejich nejzábavnější film. ()