Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

Sartorius

Stupidně sprostá nenáročná fantasy, která je skoro tak vtipná, jako její trailer. Množství nepovedených sprostých vtipů trochu sráží úroveň filmu, ale musím přiznat, že jsem se dost často přistihl v záchvatu smíchu. Některé hlášky jsou prostě legendární. Herecké výkony však nehledejte. ()

dee-key

Kdyby to nebylo tak neskutečně perverzní a obscéní, což je naprosto zbytečně, byla by to docela koukatelná komedie. Protože to nebylo tak špatné. Pár dobrých gagů, kýčovitý ale oblíbený příbeh, nečekaně krvevé a vizuelně líbivé. Ale že museli dát za každé slovo kurva a do každého rozhovoru nějakou poznámku o souloži, to tenhle film v mých očích dost sráží. Správně načasovaný a použitý vtip, byť sprostý, je v pořádku. Když to někdo přežene, stane se tohle. ()

Gereth

Your Higness byl jedním z mých hlavních letošních must-see. Na daný žánr jsou zde přítomni velice zajímaví herci (převážně co se ženských rolí týče), Pineapple Express pro mě i přes místní dost vlažné hodnocení byla pecka a jakožto dítko naplno zasažené všemi formami fantasy jsem se cítil jako jasná cílová skupina. Proto jsem z toho všeho teď takový rozpačitý. Na různé variace slova 'fuck' v jinak vážně se tvářících situacích se jeden nemůže smát věčně a po pravdě, až na několik dalších wtf momentů, tu moc jiných zábavných situací nenajdete. Teda pokud neholdujete dost lacinému toilet humoru. Vůbec by mi nevadilo, kdyby do té parodie fantasy žánru šli více naplno. Takhle se film překvapivě chvílemi bere dost vážně a vy se pak nejednou přistihnete u zívání. // + za úvodní titulky // 60% ()

Petroff

Docela zábavný ... Ale: na parodii je to moc suchý, na cokoli jinýho zas až příliš parodický. Nechápu českej název. Vůbec. Možná by dával smysl s pomlčkou, takhle ale rozhodně ne. ()

buchli

Princ a pruďas si na nic nehraje, je to prostě dementní oplzlá vtipná pohádková fantasy, která se ani na minutu nebere vážně, všichni herci (v čele s krásným princem Francem) si své karikaturní postavy neuvěřitelně užívají, triky vypadají asi tak jako ten plakát (tak trochu levně a úsměvně) a i titulky jsou vtipné samy o sobě (až natolik, že jsem měla pocit, že je musím číst, abych si ten humor mohla užívat víceúrovňově). Místy je to sice trochu nevkusné (ok, na více místech a docela dost), ale v tu chvíli mi to tak dokonale sedlo, že i ten minotauří... roh se dal přehlédnout. ()

SonG

Pro: originální pojetí středověké parodie, Natalia Portman :) Proti: možná až příliš mnoho sexistických vtipů, hluchá místa, sem tam i nepovedený vtip. ()

maverick10

Pokud bude chtit David Gordon Green natocit opravdu vtipnou komedii, mel by se jednou pro vzdy odprostit od pubertalnich vylevu, kterymi se jeho filmy honosi. Slyset na tisic ruznych zpusobu modifikovane slovo fuck je nudnejsi nez vylet s rodici do kostela. To se radeji ani nebudu zminovat o klise pribehu, ktery nadchne snad jen particku zhulenych dementu, jejichz nejvetsi zazitek z filmu je zavesene pero minotaura na krku jedne z postav. Kdybych chtel byt hruby, rekl bych ze inteligencni moznosti filmu nepresahuji jeho delku. ()

Fíla

Jde o to, že je to blbost. Ale krásná blbost, nápadité a vtipné! Všechny postavy sedí, takže je to fajn. ()

berusche

Po prvních minutách jsem myslela, že je to parodie, pak už jsem v to věřila. Velkou klikou je, že u promítání filmu nebylo žádné dítě, neb do pohádky to má daleko. Docela se mi líbí to znehodnocení všech těch úžasných krásných a supertruper princů, úkolů a záchran princezen. A nejvíc mi asi udělali radost, že je tu Franco za blba, to jsem se pobavila ještě víc. Je pravda, že vulgárnosti se tu meze nekladou a pokud vás pobuřují slova jako "polib mi p*del, ale ho*no a se* na to", tenhle snímek nerozdýcháte. Já se přesto všechno docela v některých momentech nasmála, zvlášť například v tom, kdy princ hodí přes palubu svého leguána Standu (ligová scéna). ()

easaque odpad!

odpad chápu, že dost divákům se tyhle sprosté parodické úchylárny líbí a nechci jim to brát. Třeba podobná fantasy pohádková komedie pro dospělé "Princezna nevěsta" ještě ušla, ale tohle už bylo na mě přespříliš. Jinou známku než odpad si ode mě nezaslouží a přiznám se, že na tohle jsem bez přepínání koukat nemohl. Sice krásná výprava, efekty i solidní herci (v rámci komediálního žánru) ... to vše je na nic s podobnými dialogy a scénářem. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Meridius

Přesně tak, správnej středověkej hrdina fuckuje v každý větě, zatimco mu kolem krku visí minotauří penis. Král Artuš je vedle Thadeouse máslo. Navíc je tu ještě Natalie a erektilní hudba Steva Jablonskyho, který si tu nacvičoval na třetí Transformers. ()

Giggo

Možná jsem vyrostl na fantasy z 80let, ale možná už sem příliš starej na neustály variace vtipů se slovem "fuck". Dovedu si představit, že to výborně funguje na pubertální mládež, ale já čekal asi trošku víc. Nemám problém s vulgárními vtipy, ale tentokrát se mě tento film nijak hluboce nedotkl. Zhlídnutím určitě nic neskazíte a třeba vás to zrovna chytne, určitě to není ztráta času :) Herci skutečně pobaví a hudba nadchne. ()

M.i.k.e

věru ujetá zběsilost,která je hlavně ze začátku opravdu hodně zábavná až osvěžující.S postupujícím časem sice všechno to fakování lehce omrzí a přestane být tak zábavné,ale v konečném součtu to zase až tolik nevadí.Jako blbina na děštivý večer je plně dostačující.Celé je to navíc velmi dobře udělané a slušně obsazené (Natálka rulez!),takže se tomu dá leccos odpustit...70% ()

Hees odpad!

Všetko trápne a herecké výkony ako keby tam hrali ľudia s ulice. Pre mňa absolútna nuda neviem ako to mohlo niekoho baviť. ()

Chen

Upřímně řečeno jsem čekal, že to bude ještě údernější v oblasti humoru, více to na mě fungovalo po fantasy stránce a to asi není úplně přesně to, co si tvůrci přáli. Nevěřím, že to říkám, ale mohlo to být ještě ujetější :D ()

Martin741 odpad!

Opat krasny priklad toho, ze US humor je na desiatky kilometrov vzdialeny tomu europskemu, tu je James Franco totalne zbytocny. 0 % ()

selviskhed

[S odstavci a odkazy zde] ___Z filmu Princ a pruďas mám podobně komplexní dojem jako z jiné letošní komedie a sice z komedie Zelený sršeň. Stejně jako byl Zelený sršeň mimo komedie i plnokrevným akčním filmem je i Princ a pruďas stoprocentní fantasy. I když si člověk odmyslí všechny komické situace zbyde mu dobře dramaturgicky zvládnutá áčková fantasy s ačkovými triky, epickou hudbou transformera Jablonského, několika originálními nápady (pětihlavá nestvůra v aréně) spoustou digitální krve a s hrdinama, kterým nejde nefandit. Film funguje také na emocionální a civilní rovině, hlavně pokud jde o vztah obou bratrů. ___ Snad jediná věc, která mi na filmu vadila byly české titulky. Nemám nic proti Františku Fukovi konkrétně, ale už delší dobu mám za to, že současné americké komedie by neměli překládat staří lidé. Jména jako "Honimír" nebo slova jako "pruďas" působí dost nevkusně, připomínají humor našich otců z minulého století a kazí dojem z filmu. (A jak že se vlastně jmenovalo to království?) ___ Styl humoru který slibuje i trailer mi nakonec hodně vyhovoval, ikdyž jsem si ze začátku párkrát řekl "tenhle vtip byl trochu trapný". Postupem času mě ale takové myšlenky úplně opustily. Nakonec nevím, jestli se autorům prostě jen nepovedlo pár vtipů na začátku, nebo jestli si člověk prostě zvykne na pravidla komiky a naučí se užívat si tu jízdu. Po pravdě jsem už nevěřil, že v kině někdy uvidím film, u kterého se budu smát a říkat si "ale tohle se přece nesmí prostě takhle říct/ukázat". V komediálních seriálech je to zvykem, ale na plátně je to spíše vzácnost. Zvláštním bonusem obhroublé komedie je, že dvě ze tří hlavních rolí hrají paradoxně dva největší hollywoodští intelektuálové - Natalie Portmanová a James Franco - kteří čas od času podlehnou pokušení a pořídí si nějaký doktorát. ___ Nakonec bych producentům a sobě přál, aby se tento nákladný film nějakým magickým způsobem zaplatil, protože na módu podobných snímků bych si snadno zvykl. V Parents guide na imdb.com se film pyšní Total Explicit Ratingem: 43/50, přičemž 10/10 si film vysloužil v kategoriích Sex &Nudity a Profanity a 9/10 ve Violence &Gore a Alcohol/Drugs/Smoking. Autoři tak naplno využili eRkového ratingu, protože se zde neskrblí ani na vulgaritě, ani na nahotě, ani na digitální krvi. ()

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo