Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

easaque

starším filmům Woodyho Allena nemůžu dojít na chuť. Na mě jsou moc ukecané, přehrávané, křečovité a nepřirozené. A tohle je jeden z nich, i kdyz dopadl o krapet líp než ten ze včerejška - tak na hraně 2-3hvězdiček. Dám si od Allena na určitou dobu pokoj a vrátím se k evropským filmům. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Sice mi tu Woody Allen opět byl nesympatický a mám pocit, že nikdy v životě neuvidím takový jeho film, kde bych s ním neměl problém, ale zároveň mám pocit, že tohle byl nejspíš vrchol jeho filmů s ním v hlavní roli... Annie Hallová není žádné veledílo, ale je to promyšleně natočené, má to pár dobrých nápadů, sem tam mě to dokázalo pobavit (i když Allenovy hlášky mi pořád přijdou strašně suché, ať se snaží být sebeinteligentnější), sama Annie je celkem sympatická a ačkoli je Alvy (čili sám Woody Allen) arogantní intelektuál, nadávající na všechny okolo sebe a zároveň přesvědčený o vlastní dokonalosti a bezchybnosti, na samotném konci filmu si něco naštěstí uvědomí a nejspíš se to tak aspoň na chvíli stalo i v Allenově osobním životě. Tenhle fakt tomu totiž u mě zajistil tu čtvrtou hvězdičku a navíc je to podruhé, kdy mě Allenův film moc nenudil a v pohodě jsem se ho odkoukal a zároveň jsem s ním ani neměl žádný větší problém. Jenom teda nechápu, co ty ženy na Alvym tak přitahovalo... Plus mě celkem zaráží některé zdejší pokrytecké nadšené komentáře, ve kterých daní uživatelé básní o dokonalosti tohohle filmu, tvrdě odsuzují všechny, kteří u toho smíchy nešli do kolen a pak se jim člověk podívá na profil a vidí, že komediím typu Blbý a blbější dávají plný počet... Ale to už je jen takové moje menší rýpnutí mimo film. Slabé 4* ()

Joe321

Skvělá Allenovka, která má ale občas trošku hluchá místa. Co mě opravdu dostala je Woodyho postava, která má skoro stejný smysl pro humor jako já, sarkastický. Velmi podobně si dělám srandu i já, ale rozhodně nedokážu ze sebe vysypat takové metafory jako on. Takže hlavně proto se mi Annie Hall líbila, jinak by to u mě asi moc nezabodovalo. Parádní byla třeba scéna s humrama nebo pavoukama. A na stejno jsme i v následujícím... -"No, I can't go into a movie that's already started, because I'm anal." ()

Hees

Kvalitné dialógy a priemerné herecké výkony tak toto presne zdobí tento film. Musím povedať, že som úplne váhal v hodnotení pretože koniec je pre mňa trochu zvláštny a nevedel som ho úplne spracovať a tak som sa nakoniec rozhodol pre tri hviezdy hlavne preto, že film ma chvíľkami bavil a chvíľkami proste nudil. Čakal som asi viac a nič ma vo filme neprekvapilo len tak pekne plynul a plynul, až skončil pre mňa má tento film nezáživný, ale zaujímavý koniec. Film je v podstate o živote, že nám ľudom zostávajú spomienky na pekné chvíle a všetko dobré sa raz musí skončiť a preto má film u mňa palec hore ako hodnoverný film, ktorý reprezentuje ozajstný život. Zaujímavý je rozhovor kedy sa hlavná hrdina a hlavný hrdina spolu spoznajú, keď sa bavia na intelektuálnej úrovni, ale každý myslí na niečo úplne iné a to sa mi páčilo to je hodnoverné. Bohužiaľ po sľubnom začiatku ide film postupne hlbšie a hlbšie do nudy a nič až tak zaujímavé sa v ňom nestane. ()

selviskhed

"Haló? Zapomněl jsem svoji mantru." Nejlepší Woody Allen? Ano. Baštím když Allen nechá mluvit malý prcky o tom, co dělají jako dospělí, aneb "Byl jsem závislý na heroinu, teď jsem závislý na metadonu". Nebo když ho důchodci poučují o lásce. Zatímco film Láska a smrt pokládám za první Allenův komlexní film, Annie Hallová je první zástupce Allenových komedií tak jak je mám nejraději. Allenova role, která by mohla být dost dobře autobiografická, absence přílišné potrhlosti, současnost, velké město a vztahy. Tahle věc se prostě ohromně povedla, scénář je vyloženě nabitý, plný ohromného množství nápadů, příběh rozhodně nekončí banálním způsobem. Nemám slov. Annie Hallová je pro mě symbol inteligentní filmové komedie. Komedie, která postrádá přílišnou ztřeštěnost, která ale nepostrádá dramatické momenty ze kterých se vám svírá žaludek, protože vás příběh skutečně vtáhl do děje a to se mu nepovedo z žádného menšího důvodu, než proto, že je až příliš jednoduché ztotožnit se s hlavními hrdiny. Jakkoliv to zní pateticky, je dost dobře možné, že příběh Annie Hallové je i váš příběh. ()

WoWoW

Vtipné a jiné než většina romantických komedií. A je to hodně Allenovské a v tom budu ten problém té jedné hvězdy navíc. Zní to divně, ale jeho filmy mi nikdy nepřirostly k srdci a ani Annie Hallová toto prokletí nedokázala změnit. To ovšem nic nemění na tom, že je to skvělý film. ()

MrPierc

Vztah zpětně popsán a znovu prožit s doplňujícími názory obou aktérů oné lásky. Woody Allen sice umí někdy zabavit, ale jeho komičnost se skládá většinou z řešení normálních věcí hysterickým neklidem. Nepřijde mi vtipné, když se Allen snaží na jedno nadechnutí vytvořit co nejdelší větu s pseudovtipným intelektuálním smyslem a zároveň se u toho tváří zklesle. Ve všech jeho snímcích je sexuální atlet, po pár filmech omrzí. ()

Elyssea

Annie Hallová je komedie, u které se doopravdy zasmějete, což je dnes čímdál vzácnější (pokud nevyhledáváte humor kanální). Woodyho vtípky fungují, neotřelý vyprávěčský styl také. Zapojování diváka do děje se objevuje zejména v první třetině filmu, pak jako by se na to zapomnělo. Nenávaznost scén nevadí, není těžké poskládat si celek dohromady. Co vadí je Alvy sám. Neurotická figurka balancuje mezi zábavností a pochopením, a výraznou chutí uškrtit ho na místě. Kdyby Annie sama nebyla tak trochu trefená, nechápala bych, co na něm proboha vidí. Chemie mezi Woodym a Diane naštěstí funguje stoprocentně, gagy samy leccos zachrání a konverzačky mám ráda. Přesto mi Annie Hallová jako celek tak úplně nesedla a dvakrát se rozmyslím, jestli si ji pustím znovu. ()

Aelita

Dvě starší ženy jsou v horském letovisku a jedna povídá: No, jídlo je tady vážně hrozné. A ta druhá říká: Jo, já vím, a tak malé porce. ___ Tento vtip, který Woody Allen vztahuje na celý svět a lidský život, se dá vztáhnout i na veškerou Allenovu vtipnost, která se ztrácí v rozdrobenosti na příliš malé porce a v celku je dost nudná, nebo přesněji jaksi postrádá harmonii – Allen totiž používá příliš intelektuální štětce, barvy a tahy pro malování příliš drobných situačních obrázků lidské každodennosti, což by se dalo popsat tak, že střílí po vrabčácích z děla, přičemž dělá to příliš cholericky. Mnohem lepší cit pro harmonii života, vtipu, laskavosti a umělecké formy a prostředků předvedl Jaroslav Papošek ve svém Ecce Homo Homolka (http://www.csfd.cz/film/7101-ecce-homo-homolka/). Annie Hallovou nezachraňuje ani Allenova nápaditost, jež sama o sobě je sice jako dobré koření, ale hned se ztrácí v záplavě mdlých sebestředných intelektuálských keců. Podobně jako císař z Formanova Amadea vytkl Mozartovi, že v jeho hudbě je „příliš mnoho not“, by se Allenovi dalo vytknout, že používá příliš mnoho slov. Ke konci filmu mi došlo, co mi na Allenovi a jeho humoru vadí nejvíc – to, že veškerý svůj tvůrčí talent a nepopiratelný intelekt v konečném důsledku směřuje nikoliv na vysoké cíle, ideály a zušlechtění člověka, ale pouze na řešení vlastních komplexů a na sex. Jako kdyby v lidském světě a životě neexistovalo nic jiného než jen malý človíček a jeho sexuální potřeba a snaha prosadit se v městské společnosti. Ano, inteligenti a intelektuálové jsou často směšní, ale nelze veškerou jejích mentální činnost pouze ironicky shazovat, i když se špatně skrývanou (sebe)láskou a (sebe)obdivem, jak to dělá Allen, jsa jedním z nich. ()

BarryLyndon

Třeskutě vtipná věc s mrakem nápadů v každém druhém záběru a přitom lehké a stravitelné jako kvalitní víno, které bych docela rád vypil s tehdejší Diane Keaton, která byla opravdu kočka a coby Femme Fatale působí dokonale. 10/10 ()

joker.george

Celý děj filmu je vyplněn bezduchým tlacháním o ničem, což mě často iritovalo a uspávalo zároveň... Ne ale, že by si toho Woody Allen nebyl vědom, krásně to totiž koresponduje s daným tématem o vztazích, a navíc Allen děj občas vyplňoval pár opravdu podařenými výpovědmi, které úmyslně shazovali předchozí tlachání... Povedená byla i hra s formou vyprávění, do které by šel snímek krásně obléct, kdyby tedy bylo co oblékat... ()

ad

Obrovský ohňostroj fantazie a zábavných asociací, kdybych měl vypočítávat zapamatování hodné hlášky a situace byl bych tu do rána (pozn. je 17:40) ... Největším plusem jsou především nekonvenční scénaristické postupy a režie, která dokáže výborně vystavit gag, stejně jako dojemně povědomé chvíle... Navíc... mno, myslím, že všichni "potřebujeme vajíčka". ()

Lopic

Od Allena sem toho moc neviděl a ani to neplánuju. Prostě mi ten jeho styl nesedí. A když mi nesedl ani jeho nejlépe hodnocený film, tak už to s dalšími ani nebudu zkoušet. Asi bych musel mít nějakou zkušenost se vztahy, abych tento film docenil, ale takhle mi to prostě přišlo o ničem. ()

cubajz

Allenovská komedie o vztazích, lásce a sexu, která je sice podána celkem originálním, tak trochu spontánním způsobem, ale i přes pár opravdu povedených vtípků a narážek mě většinou dost nudila. ()

Mauny

Můj první Woody Allen a hned mě velice překvapil a oslovil. Annie Hallová mě opravdu celou dobu bavila, nenudila a některé scény byly opravdu skvostné. Film Annie Hallová nám vypráví o komikovi Alvinu Singerovi, který se zamiluje do krásné Annie, vesničanky ze západu, která se chce stát zpěvačkou. Zamýšlí se nad tím, proč všichni, nebo alespoň většina z nás si zařadí vztah, jako jeden ze svých životních cílů, proč jdeme do vztahů, i když všichni víme, že jsou totálně nesmyslné, bláznivé a absurdní. Bohužel, či naštěstí vždy stejně do toho jdeme. Příběh nám vypráví Alvin (Woody Allen), snaží se nás do děje vtáhnout, dělá z diváka účastníka svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy, či diskutuje s námi nad jeho názory. Používá animaci, titulky, pro vyjádření pocitů, půlené plátno, či vnitřní monology. Jedinou nevýhodu vidím v reáliích, které průměrný Evropan nemůže pochopit. ()

vykur!

Doc, my brother is crazy, he thinks he's a chicken. And the doctor says, Well, why don't you turn him in? The guy says, I would but I need the eggs. Well, I guess that's pretty much now how I feel about relationships, they're totally irrational and crazy and absurd but I guess we keep going through it because most of us need the eggs. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem