Shredder

O ano je to presne ten film, ktory dokaze zahriat pri srdci ked to potrebujete. Nadherna retro atmosfera, ktora ide svojim kludnym neuponahlanym tempom, az na chvilu zabudnete, ze sa pozerate na film z tretieho milenia a nie na klasiku zo starych zlatych cias. Skvely rozpravacsky styl z pohladu oboch hlavnych hrdinov a neotrepane frazy. V dnesnej dobe tak trochu ruza medzi trnmi. Reiner dokazal jednoduchy dej spracovat do takej uprimnej a magickej vypovede, ze vas hned napadne - v jednoduchosti je krasa, aj ked laska nikdy nebola a nikdy nebude trivialna. Nepochybne vsak kazdeho kto si ju aspon raz vo svojom zivote zazil, Flipped pohladi na dusi, pretoze aj ked ma uz pan reziser svoj vek podarilo sa mu doverne zachytit tu prvu cistu detsku a navratit tak prijemne spomienky. ()

Looka

80% náladou velice blízké Báječným létům, jen o něco více vyumělkované a uhlazené. Všichni vypadají a chovají se jak v reklamě na Coca Colu z padesátých let. Přesto takovýhle film čas od času není vůbec na škodu vidět. ()

godspeed

Mnoho povyku pro nic. Neskonale upřímnější, zábavnější, přirozenější a dramatičtější jest australský Max a Mary. ()

petka114

Tento film mi nadšeně doporučovala kamarádka, neméně pozitivně se o něm vyjadřuje zde. Byla jsem proto asi příliš natěšená, než aby mě výsledek mohl opravdu příjemně překvapit. Film je takový – půvabný. Ten přívlastek se k němu posle mého dokonale hodí. Půvabná je hlavní hrdinka, její rodina, její zvelebená předzahrádka, vztah k platanu, vztah k dědečkovi hlavního hrdiny, ke slepicím, k postiženému strýci…a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Z filmu mám rozhodně i půvabný pocit, ale čekala jsem něco víc, silnější příběh, větší emoce i vyvrcholení, Ale kouká se na to hezky, to zas jo. ()

Monty2729

Velmi pozitivní snímek, který vám pravděpodobně zlepší náladu. Sledujeme příběhy dvou malých dětí a jejich vzájemného "vztahu". V závěru pak poznáme, že pohled, který máme na svět může být často velmi zkreslený a věci mohou být ve skutečnosti úplně jinak... ()

Judy24

Romantické komedie jsou populární žánr a i já mám sklon je vyhledávat a i-když už jsem viděla pár filmů z téhle kategorie o dětech ve věku kus-pod-patnáct, žádný mě ještě nevytrhl z letargie a otupění tak krásně, jako tenhle. Je to okouzlující, jak vidíte ty dva přemýšlet na střídačku a krásně to ukazuje, jak snadné je mít na nějakou situaci jiný názor. Normálně to nemám ráda, ale tady mi to střídání vypravěče naprosto sedlo. Tak trochu jsem čekala, že to skončí nějakým sentimentálním pohledem do budoucnosti, kde bude hrdinům aspoň tak 20, nebo víc, ale naštěstí jsem se zmýlila a je to moc dobře. Film skončil stejně příjemně jako začal a pokračoval a vykouzlil mi úsměv na tváři na hezkých pár hodin. ()

DonTommy

Flipped je malý ale neskutečně milý film. Samotný námět sice není nijak originální, originalitu ale dodává styl vyprávění a navíc s tak sympatickými a skvěle zahranými postavami a nostalgickým prostředím USA přelomu 50. a 60. let není nějaká originalita tolik potřeba. Ideální film na zlepšení nálady nebo na rande s přemýšlivou slečnou (chlapcem) ;-). Za čas se na to určitě a s chutí podívám znovu. ()

Mijagi

Můžeš být uznávaný psycholog, jenž oslnil veřejnost dlouhodobou kvalitní praxí, můžeš být záletník a lamač dívčích srdcí s bohatými zkušenostmi, můžeš být kavárenský intelektuál trávící mnoho nocí četbou filosofů a spisovatelů zabývajících se tématem lásky od starověku až po současnost, můžeš být nejlepší fyzik na světě, zkoumat a přeskupovat molekuly se stejnou samozřejmostí, jako si ostatní lidé zavazují tkaničky u bot, a však žádným mikroskopem, učebnicí, promiskuitní praxí či intelektuální teorií se ti nikdy nepodaří zcela nahlédnout do problematiky vztahu muže a ženy. Každý další den je překvapením, ať už s dotyčnou osobou trávíš teprve pár měsíců nebo jste nedávno oslavili zlatou svatbu. Film „Má mě rád, nemá mě rád“ je sondou do vzájemných nepochopení. On a ona. Nejprve prožíváme konkrétní situaci s jedním, poté tu samou s druhým. To, co prožívá on takto, na ní působí zcela jinak a oba dva rozdílné naladění svých protějšků překvapuje. Vzdáleně tento prvek dvou náhledů připomíná české Samotáře, byť jejich zpracování bylo syrovější, nezabalené do romantického hávu. Příjemně strávených 90 minut, nebýt pár nelogických maličkostí (nechápu, jak si hlavní postavy filmu mohli v jedné ze scén plést mezi sebou kuřata, slepice a kohouty) neváhal bych hodnotit pěti hvězdami, takto musím zůstat u čtyř. Rozhodně ale doporučuji. ()

Chasida

Milá romantická záležitost zachycující dětskou lásku už od samých (ne)počátků. Pěkné a netradiční mísení pohledů obou hrdinů. Rozhodně nejde o další předvídatelnou a tuctovou romantickou komedii a to si zaslouží čtyři hvězdy. ()

jadran90

Čekali jste někdy s napětím na svou první pusu? Byli jste jako dítě platonicky (nebo PLATANicky) zamilovaní? Otrhávali jste kvítky kopretiny, aby jste zjistili, zda vás má rád? Pusťte si film. Žánr romantických filmů se zdá být vyčerpán, nicméně občas se najde svěží výjimka. Tou Má mě rád, nemá mě rád rozhodně je. Především vás tu nebude otravovat žádný sprostý humor, Sandler, ani závěrečné trapné odpuštění zakončené polibkem na pláži. Romantika je to dětská, plná naivity, nevinnosti, jednoduchých a jasných citů. Ona jej jako malá holčička měla upřímně ráda, ale on se jí smál. Jak šel čas, začala se mu líbit, jenže on už jí nepřipadal dobrý... Je to film, který vás pohladí na duši. Zavzpomínáte si na své dětství, na své první lásky. Při některých scénách (hned ta úvodní, vajíčka...) budete mít úsměv na rtech, protože víte, že takoví jste také byli. Jindy film zaútočí emocemi (strom, návštěva strýčka...) a dotýká se vážných věcí, jako jsou sociální rozdíly, postižení, nesplněné sny. Rozhodně si vás film podmaní. Je to způsobeno skvělým vypravěčským stylem, kdy se na věci díváme střídavě z pohledu jeho a pak jejího, a také uložením filmu do atmosféry (nezkažených) sedmdesátých let. Člověk ani neví, proč se mu to tak líbí, ale zanechá to v něm něco. Krása. Mohlo to být i delší. Hodnocení: 90% ()

Conducteir

Tak já tenhle film našel tady na CSFD. Byl jsem úplně nadšenej že jsem našel něco tak slibně vyhlížejícího a teď po dokoukání jsem tak trochu zklamanej. Celý ten vztah mezi dvěmi hlavními postavami zdál se mi poněkud podivný... film nemastný a neslaný. No nevim...asi jsem koukal na něco jiného bo co:-) ()

Bezmenny

Skvelé vo svojej jednoduchosti. Retrospektíva udalostí z dvoch rôznych uhlov stála za to. Z niektorých viet a dialógov som išiel do kolien....ako napríklad: I did the only manly thing available when you 6 years old. Kto nevidel, nepochopí... ()

smajliss

Mít ve filmu oba hlavní hrdiny děti a ještě v romantickém dramatu chce mít opravdu odvahu. Režísér to zvládl bravůrně a když je příběh bez jakéhokoliv společenského nebo významového přesahu, tak vše vypadá krásně nenuceně a přirozeně. ()