Když se podívám okolo na ostatní komentáře, vidím spoustu negace, ale ne vůči filmu, ale vůči režisérovi. Já se tohohle pravidla nedržím, a udělám si na film vlastní názor, i když upřímně nesnáším Kameňák i Zdeňka Trošku. Film je adaptací oblíbené knihy nedávno zemřelého Miloslava Švandrlíka(který je/byl můj oblíbený humorista)Problém s jeho knihami je, že jsou špatně zfilmovatelné, protože ne vždy to co působí vtipně na papíře se ukáže jako zábava na plátně. I když každé druhé postavy vykoukne celebrita, a pár vtipů působí trapně, není to úplně braková zábava, ano je to situačn zábava a jednoduchá pro slabší vrstvy, ale pár vtipů vážně funguje a já se i párkrát zasmál, i když mám raději černý, či brtiský humor, obsazení až na pár výjímek bylo skvělé, kupříkladu Tchýmě Eva Holubová působí, že se pro tuto roly narodila, ano není to zázračný film, ale také to není brak, lidé hodnoťte fim a ne režiséra.(1.3.2010)

• Pepinec

V bodech: Odporně hysterická Holubová - uříznutí prdele břitvou - 100+1 pokus o vtip na téma "uříznutá prdel břitvou" - odporně hysterická Holubová. Popisem: Kdybych byl podobnej minimalistickej Troškař a myslel si, že takovýhle velký hovno hodím po lidech a oni mi za to poděkujou, musel bych tou břitvou dobrovolně rozřezat sám sebe na tolik kusů, kolik nehereckejch výkonů obsahuje tenhle 102 minut dlouhej omyl. Glosou: Nebejt Holubový, odendal bych aspoň ten vykřičník za odpadem.(11.7.2015)

• Fr

Já neznám slovo, které by vystihovalo tohle ..... Čenda je doktor, kterej má doma Marfušu a její mámu – jako z ruský pohádky. To ostatní je spíš jak ze zlýho snu. Salvy smíchu? Zapomeňte. Spíš se připravte na trapnosti a přiblblé scény, třebas sexuální. Ovšem existují i daleko horší filmy! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vypadám jako člověk, kterýmu by se ostatní styděli dávat úplatky. 2.) Mám příšernou tchýni a nevěřím, že by ji něco trumflo. 3.) Nevím co dělat po kousnutí Mambou. 4.) Jsem autorem pomníku Zdeňka Trošky na Letný. PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(22.9.2010)

• Ej Hlemýžď

Švandrlíka jsem měl docela rád, takže asi více než před 20 lety jsem si tuto knížku koupil ve stánku na nádraží, když jsem kamsi jel, už si nepamatuji kam, a po cestě ji přečetl. Sice nic moc, ale jakž takž dokázala zpříjemnit cestu. Toto se bohužel o tomto filmu říci vůbec nedá. Je však otázka, dá-li se vůbec z předlohy vytěžit více.(25.8.2012)

• zette

Film, od ktereho asi malo kdo neco cekal. Troskovy filmy jsou hodne barevne a i zpracovanim trochu pripomina Kamenaky, narozdil od teto trilogie Hrosi postradaji vtip, na druhou stranu ma vsak pribeh i nejaky dej, i kdyz spatny. Herecke vykony film take nikde vyse neposunou a Holubova mi vubec nesedla. Myslim, ze je dost prestrelena i stopaz. Druhou hvezdu davam za krasnou Stankovou.(5.9.2011)

• - Jídlo filmařům připravovala místní kuchařka. (blackrain)

• - Na natáčení spolupracovali filmaři z filmového studia v Nairobi. (blackrain)

• - Komedie vydělala za první víkend promítání 6,7 miliónů korun. Snímek se v kinech udržel úctyhodných třináct týdnů a za tu dobu vydělal celkem 33,6 miliónů. (pavlikv)