Český (žádný slavný) průměr a to především díky hercům - za Langmajera, Šmída, Holubovou. Oceňuju vtipné chvíle (kterých tam stejně moc nebylo), ale část s uříznutím poloviny zadku je skutečně vtipná - aneb návod pro chlapa, jak se stát hrdinou a zachránit si život, když vás kousne jedovatý had (bacha na užovky). A Holubová u mě bodovala jako skvěle nepříjemná matinka s úžasným komentováním.(1.4.2011)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 6/10 Prostředí 1/10/// +hudba s africkými motivy, má to šťastný konec -Jaroslav Šmíd se pro hlavní roli nehodí, postavy jsou přestřelené, dialogy mnohdy nejsou zábavné a nejvíc mě zklamalo, že se to neodehrává v Africe ale tady u nás, tak proč ten název?/// Proti Troškovi nic nemám a to že točí jednodušší filmy a pohádky ještě neznamená, že to je špatný filmař. Tentokrát jsem z filmu ale mírně zklamaný. Nejen že jako komedie moc nefunguje, ale ani to prostředí o kterém jsem se domníval že tu bude tu prostě není. A pět minut v Africe se opravdu nepočítá. Bylo to vůbec v Africe, nebylo to točené v nějaké zoo? Mno nic moje chyba. Příště budu stát nohama pevně na zemi./// Celkem 30%///(28.9.2011)

Svandrlikovo knizka je pro me jedna z jeho nej a tak jsem se filmu trochu bal, minimalne proto, ze trailer vypadal dost lacine. Ale nakonec prijemny prekvapeni. Solidne natoceny, sice takova klasicka ceska tragikomedie, ale nastesti to nevypada nejak televizne. Herci sice nic moc nehrajou, ale nikdo vylozene nerusi, ani ten Smid neni tak hroznej a Holubova je naprosto nehorazne neprijemna tchyne. No a co je hlavni, fory fungujou. Nejsou tu za kazdou cenu, ale vetsina jich dokaze pobavit. Takze nevim, proc nedat slusny hodnoceni.(15.1.2011)

• dopitak

Optikou filmového zpracování solidní počin, protože Troška už se za ta léta naučil, jak natočit film. Kdo ale proboha přišel s tak stupidním nápadem? Opravdu Švandrlíkův námět? Jediná hvězdička je za Betku Stankovou, která ve filmu působí jakoby z jiné planety, a coby letušce s vyčesanými vlasy jí to setsakramentsky sluší. Což se nedá říct o zbytku filmu a "Doktor" se tak kupodivu nezařadí mezi další Troškovy schizofrenie - jeho filmy jsou silně opovrhovány (až ignorovány) kritiky, ale kupodivu vřele přijímány diváky.(27.9.2010)

Ach ty předsuidky! Tak jsem čekal patlaninu ala "Kameňák" a hle... Ono skoro nic..... Troška sice krade sám sebe svými pitoreskními postavičkami, ale jak říkám - čekal jsem spodinu ala "Kameňák na druhou či x-tou" a ona tak zcela nepřišla. A chvílemi jsem se docela bavil. Ono asi (doufám) pod "Kameňák" jít nelze, ale jako nenáročný film Doktora beru. A tak za snahu 3*.(4.10.2010)

• - Když MUDr. Karel Pištělák (Jiří Langmajer) je na návštěvě u tchyně MUDr. Čeňka Dobeška (Jaroslav Šmíd) a dostane před sebe bábovku, tak nejprve ji dá tchyně hned vedle cukřenky, v dalším záběru už je ale jediný kousek zase u celé bábovky. (Chundys)

• - Většina lokalit byla situována mimo obvyklé turistické trasy, kde byl běloch atrakcí. (blackrain)

• - Natáčelo se 14 dní v Keni, ve vesnici Itibo a městečku Kakamega. Celkově se film natáčel 40 dní. (M.B)