Český (žádný slavný) průměr a to především díky hercům - za Langmajera, Šmída, Holubovou. Oceňuju vtipné chvíle (kterých tam stejně moc nebylo), ale část s uříznutím poloviny zadku je skutečně vtipná - aneb návod pro chlapa, jak se stát hrdinou a zachránit si život, když vás kousne jedovatý had (bacha na užovky). A Holubová u mě bodovala jako skvěle nepříjemná matinka s úžasným komentováním.(1.4.2011)

• rt12

Já nevím , výkony Evy Holubové a její výběr filmů jdou v poslední době nějak do hajzlu. Její uječené přehrávání mi lezlo na nervy víc než u ostatních. Nejhorší na Troškových filmech je ta uřvanost a bodrost až na dřeň všech postav. Úplně to pokazí celý film a přestanete vnímat i celkem humorné chvilky. Docela jsem ocenila úsporný projev Šmída a těšila se kdy bude na obrazovce. Knížka je dost vtipná, film bohužel nic moc.(20.5.2014)

• Djoker

Vystavět film kolem něčí zadnice dokáže fakt jen rektální specialista Troška. Předlohu neznám, ale pochybuju, že skoro celou dobu recykluje vtip o prdeli. Pro naivky jako já ještě dodám, že o Afriku či nějaké dobrodržuství tady opravdu nejde. Co si vlastně myslet o filmu, kde mě nejvíce pobavila Adéla Gondíková? Asi to nemá cenu dál pitvat, jedna hvězda je hlavně za Alžbětu Stankovou, je k sežrání!(5.11.2012)

• -bad-mad-wolf-

Šmíd je jouda k pohledání a Holubová si svou nesnesitelnou tchýni viditelně skvěle užívala. Vztahové linky mezi všemi postavami jsou dle očekávání sofistikované asi jako průměrná manželská anekdota a vtípky kolísají od těch snesitelnějších (Bebarová versus Gondíková - kouzelný to moment! =)) až po naprosto zhovadilé, průhledné a stokrát omleté gagy všeho druhu. (Český) televizní podprůměr.(18.10.2010)

• Derek

po kamenaku 3 dalsi film ktory ma iritoval, ci uz nechutnou syntentakovou hudbou, trapne prehravajucimi hercami alebo nevyraznou televiznou reziou bez napadu a invencie... toto jednoznacne nie je film do kina alebo pre mna... troska sucks.. Nedavno som si pustil kawasakiho ruzu a nechce sa mi verit ze oba filmy su z jadnej atej istej krajiny:-/(21.11.2010)

• - Komedie vydělala za první víkend promítání 6,7 miliónů korun. Snímek se v kinech udržel úctyhodných třináct týdnů a za tu dobu vydělal celkem 33,6 miliónů. (pavlikv)

• - Natáčelo se 14 dní v Keni, ve vesnici Itibo a městečku Kakamega. Celkově se film natáčel 40 dní. (M.B)

• - Většina lokalit byla situována mimo obvyklé turistické trasy, kde byl běloch atrakcí. (blackrain)