Peabody odpad!

Hrozný. Kde začít? Casting jasně - hlavní hrdina je tragický a byl jsem skoro v šoku, když jsem zjistil, že herectví vystudoval a živil se jím. Tady jsem měl pocit, že to jen nový partner pana režiséra (což byl asi taky) a s herectvím že nic společného nemá. Křeč Terezy Bebarové, druhý pokus o návrat Edity Brychta do rodné země, opět tragický jako v Akumulátoru, Eva Holubová ve své nejhroší (překlep, ale docela vhodný, to chce opravdu silnou kůži a vůli hrát něco takového) šarži, baletní taneček Adély Gondíkové (ale kdo by to panu Langmajerovi odmítl, když je stejně jedno, kdo to bude za plátně ztělesňovat - hrát se nedá říci). Ta scéna se šviháním a baletem je nezapomenutelná, trapnost obtížně překonatelná, i když to jak hraje AG smích ke konci u grilu, to je také výživná neschopnost. Ještě Pogodová, to je taky kousek, pan Langmajer bohužel pro složenky bere ledacos. Slabší román pana Švandrlíka, ale proč si neudělat výlet do Afriky. Bože, tolik herců a taková sračka ()

Zix. odpad!

Neskutečná blbost, kdysi jsem na ten film chtěl podívat, ale po chvilce jsem to musel vypnout, víc se u takový trapný patlaniny vydržet nedalo. ()

Sa.sa

Sice blbost, ale dá se na to koukat bez problémů... Jinak tu jeho tchýni a ženu bych chtěl mít fakt doma.... :))) ()

Thalin

Průměrná, až spíš podprůměrná komedie. Knižní předloha je samozřejmě lepší, vtipnější a tchýně je tam mnohem horší. Tam byla vyloženě otravná megera, tady je to jen otravná drbna a štěkna, vtipná ani trošku a to mám Holubovou opravdu ráda. Působí to roztahaně, vtipných chvilek je tu pomálu a na sílu vtlačené reklamy na cokoliv jsou fakt otravné. ()

deep blue

Ještě tady není moc komentářů, tak jsem je mohl všechny přečíst a můžu reagovat i na ně. Neviděl bych to tak negativně – film jsou pohyblivé obrázky a myslim, že „Doktor od jezera hrochů“ má docela hezkou kameru, což u českých filmů (podle mě) nebývá zvykem. Takže minimálně práci Asena Šopova jako součásti tohoto filmu jde ocenit. Co se týče filmu samotného, až na otravnou postavu tchýně se rozjíždí docela zajímavě, na Terezu Bebarovou se v širokoúhlém filmu :) překvapivě dobře dívá a Afrika se blíží. Výpravnost (skoro surrealistické fotografie Zdeňka Trošky mezi africkými dětmi) mě přitahovala nejvíc, ale dalo se tušit, že výlet nebude dlouhý. Osobně se pro mě film láme v bodě „chirurgické operace“ břitvou. Předlohu jsem neznal, takže mě to docela překvapilo a s šupky hupky návratem doktora domů k „maloměšťáckým“ řečem a problémům klesla i křivka filmu. Neustálý strach co řeknou lidi, že ten má to a my nic a jen ať záviděj atp. – v Praze i na venkově, to mi přišlo dost otravné, zarážející a myslim, že z toho přímo odkapávají Hoštice, kterým to ovšem víc sluší v historii. Vadí mi, že to pak v závěru filmu není nějak dostatečně „odsouzené/shozené“ a zůstává to tak jen jako doprovod, něco, co je běžné a asi teda „v pořádku“. Jinak si myslim, že Zdeněk Troška je zajímavý český režisér, Bota jménem Melichar je zvláštní, Slunce sena patří do „zlaté pokladnice“ české kinematografie a slabších pohádek a Kameňáků už bylo docela dost, takže rád vidím od tohoto režiséra něco „nového“, i když to mohlo být lepší a zajímavější. Poměrně otravný byl i okatý a neohrabaný product placement firem, které jsou známé a tak je tato nesympatická forma jejich prezentace („vám koukám schází boty“ a ukázání na logo na tašce) ve filmu, na který daly nějaké peníze pro mě spíš reklamně kontraproduktivní. Přestože nejsem náročný na herecké výkony a nemám tak vycvičený „herecko výkonový sluch“ přišlo mi zvláštní hraní zmiňované T.B., která na rozdíl od svojí máti nepůsobila alespoň v úvodu nijak zvlášť „přesvědčeně“ negativně...tak nevim jestli to byl záměr, nebo jí „Marfuša“ moc nešla. Každopádně (např. plácnutí místo podpory při horečkách) to bylo docela roztomilý, stejně jako ten baletní výprask a „aloe vera fashion-story“. ()

mskarabeus

Takový standart ,ani vyloženě špatný ani vyloženě dobrý, tak na nedělní odpoledne do TV. Na film jsem šel protože jsem lístky vyhrál.Kdybych měl platit za kino tak by to byl rozhodně jiný film, ale i tak jsem odcházel příjemně naladěn. Akorát mě zamrzelo že v celém filmu bylo jenom asi 10 minut Afriky. Dnešní populace je rozmlsána americkými trháky ala Avatar a českými filmy většinou opovrhují, škoda. ()

Blood311

ja nechapu co sem vam na tom nelibilo, ja osobne jsem se takhle dlouho nezasmal a abych pravdu rekl, je jen malo komedii, u kterych se opravdu smeju, vetsinou mam kamennou tvar a rikam si jak to neni vtipny, ale tady sem se opravdu pobavil... nechapu vas, asi nemate smysl pro humor..kdyz mi kamaradka zavolala abych s ni zasel do kina moje prvni otazaka byla na co? a on ze na doktora od jezera hrochu, tak sem rychle mrknul na csfd na hodnoceni a hmm 27%, rikal sem si co to bude za kravinu, cekal sem neco uplne jineho, ale film me opravdu mile prekvapil, smal sem se, az sem se chytal za bricho, stejne tak se smal i celej kino sal a ze byl temer plnej...ja musim dat 5 * .. ()

corax8

No úplný odpad to není. někdy loni v létě jsem slyšel rozhovor s režisérem. byl dost zajímavý a nadchl mne tak, že jsme si přečetl knihu a docela se těšil i na film. prohloupil jsem. zklamalo mne hlavně že film není vtipný. pokud má nějaká situace být jako vtipná. tak se tam jen křičí. ()

Martin Holas

No bylo to něco otřesného, co si budeme povídat, a česká filmařina dostala další zásah do živého od té oválné bukvy, která se z mně nepochopitelných důvodů nazývá režisérem. Doktor of jezera hrochů je natolik předvídatelný, zbytečný a nevkusný film, že jsem měl každých pět minut sto chutí uprchnout na toaletu a chladit si hlavu pod proudem vody. Postavy jsou nudné, ploché, nezajímavé, mnohdy neúnosně protivné (počítám, že to nebyl úmysl, když jejich pitvoření provázelo bujaré veselí v sále). Naprosto katastrofální herecké výkony jsou jen korunovány Troškovou epizodní rolí (ten chlap musí být vážně všude, i když hrát umí ještě míň než režírovat). Jediný rozumný výkon podává Langmajer, ale toho je už za poslední roky tolik, že mi leze krkem taky. Připadá-li vám vtipné, když dva lidé vedou duchaplný rozhovor na téma džu džu, gratuluji vám k vašim dvěma mozkovým buňkám i absenci špetky dobrého vkusu a film vřele doporučuji. My normální si bohužel pošmákneme vážně jen na těch božských nohách Stankové. 10% Ještě pod čarou nemohu opomenout SKANDÁLNÍ product placement. Nevadí mi, když si postava používá konkrétní typ telefonu nebo se projede v konkrétním autě, ale když se zobrazení reklamy nestydatě podřídí samotná kamera (viz třeba obrazovka s holým nápisem stesti.cz v nemocnici?!), na to už bohužel žaludek nemám a abych řekl pravdu, uráží mě to. Za film jsem si zaplatil. Proč mám ještě čumět na stupidní reklamy? ()

kandyska odpad!

za tyto počiny by se mělo střílet.A nic proti Troškovi.Třeba jeho Slunce seno miluju, tam se trefil dokonale. ()

judas p

No, překvapení se nekonalo. Mám rád určité prvky Troškovy tvorby. Bohužel jich použije vždy jako šafránu. Mám tím na mysli třeba extrémně sympatickou Alžbětu Stankovou, úžasný tanec Evy Holubové a Terezy Bebarové před zrcadlem, dokonce nevyzní špatně ani zvláštní, až skoro bizardní scéna Adély Gondíkové při "pohostinném chování". Bohužel, co mám rád už méně, je příšerné přehrávání a tady je to dotaženo k místy až nepříjemným karikaturám. A musím souhlasit s hlavním hrdinou, že je těžko uvěřitelné, že by mohl svou milou něčím zaujmout. Exotika se nekonala, stejně tak to mohlo být "... od jezera Lipno", protože z Afriky jsou tam asi 3 minuty. Škoda, věřím, že Zdeněk Troška ještě někdy natočí dobrý film, ale zatím se to nepovedlo. ()

dadiak22

Film, ktorý dokopy nič neukázal ale zároveň ničím nesklamal. Zdenek Troška je dobrý človek, ktorý dokáže natočiť len nejakú blbosť na jednu, dve výnimky. 30% ()

papinak

Přemýšlel jsem proč je tento film tak špatný. Jeho předloha je totiž opravdu zábavnou knihou. Už po chvilce si připadáte, že sledujete kameňák 4. První problém je ve špatném obsazení. Troška vkládá roli, ve které by excelovala Helena Růžičková do rukou Evy Holubové, která se může snažit sebevíc, ale toto přehnané ječení k ní prostě nesedí. Jinak veškeré ženské role jsou pojaty jako uřvané, hysterické,nebo dementní kravky - a úplně zbytečně. Díky tragickému režijnímu vedení je Jaroslav Šmíd naprostá parodie na herce- anebo opravdu neumí hrát a Langmajer prostě jen papouškuje scénář. Vtipných situací je jak šafránu a říkáte si, proč tento film vlastně vzniknul. Jednu hvězdu za uřízlou prdel. ()

Deall

Z. Troška tady trošku šlápnul vedle. Film s takovýmto nápadem (dcera a nenasytná tchýně) by se dal jistě pojmout s daleko větším vtipem a nadhledem. Jen to potvrzuje to, že současná česká komedie se stále ještě nemůže najít. Jediné co snímek vyzdvihlo nad šeď průměrnosti je vynikající výkon paní Holubové. Týden po zhlédnutí jsem marně přemýšlel, o čem film byl, ale postava paní Holubové (tchýně) mě vrátila do děje. Tak díky jejímu úžasnému hereckému výkonu aspoň za 2*. ()

cmman

Odpad nedám, dokoukal jsem. Film má příběh, i když je prostý a hloupý. Herci přehrávají až běda a tak je to uječené až za roh, leckdy mi bylo až trapně za herce...30% max ()

m.gunzel

O dost lepší než jakýkoliv Kameňák,jenže stále to není ono.A navíc mě celý film strašně s***a tchýně v podání p.Holubové. ()