StenMc

Zklamání. Přečtěte si radši knížku. Postavy doktora Dobeška a tchýně jsou vystiženy dle předlohy celkem dobře, jinak je to trapnota až na půdu. ()

otilrak

Četl jsem zdejší komentáře a říkal si jestli ten film vůbec chci vidět a jestli má cenu ztrácet s ním čas. V krátkém čase si už poněkolikáté říkám co zdejší uživatelé vůbec od filmu chtějí a jestli to sami vědí? Podle mě je tento film totiž dost dobrý, vtipů je v něm dostatek, několik zajímavých zvratů taktéž a celkově je film dobře zahrán. Pro mě prostě bezproblémová oddychová komedie, kterou s klidem v srdci doporučím rodině a známým. ()

transbeskyd

Nejsem žádný filmový intelektuál, který by šmahem odsoudil tenhle biják jako brak a odpad, na který milovník filmů prostě nemůže vůbec koukat. Ano, je to pokleslá zábava, ale za to přiznaná včetně těch opravdu kýčovitě blbých dialogů a plytkých postav a těch úžasných scén s jakože nadrženým "chlapáckým" Langošem.Troška si na nic nehraje a jede si zkrátka svou lajnu nebo laťku bez ohledu na to, jak je nízko. Každopádně oceňuju Švandrlíkův nápad s ukouslou prdelí -to je fakt hodně trhlá zápletka a jak říkal už Werich - to je blbý, to se bude líbit. ()

Petule3

Primitivní, podprůměrný NEpříběh! Viděla jsem tento film pouze jednou a bohatě mi to stačilo. Dávám hvězdičku za Terezu Bebarovou a Adélu Gondíkovou. ()

Sarcasmgirl odpad!

Těžko uvěřit, že tento film je dle předlohy stejného spisovatele, který napsal Černé barony. Troška se zjevně snaží dotáhnout to na titul nejhorší a nejnevtipnější režisér v naší sluneční soustavě. Je to v podstatě pohádka pro dospělí o divným doktorovi, co si uříz půlku zadku, protože se bál jedovatejch hadů. 2 minuty v Africe a 100 zbylých minut v pekle! ()

Ferenzo odpad!

Troška opět nezklamal a musel jsem to přepnout, protože to je taková volovina včetně absolutních hereckých výkonů. že mi to hlava nebere. 10%. ()

kubeba

Jasně, já vím, že to byla blbost, ale docela jsem se u toho nasmála. Holubová, Bebarová a Gondíková to prostě vychytaly. ()

savatage odpad!

Před panem Troškou a tím co pro českou kinematografii dokázal, klobouk dolů. Ale tohle mělo být proboha co? Malé uklopýtnutí? Viděno 2x a ani jednou jsem celému pojetí filmu nepřišel na chuť a říkal si proč? Co se stalo špatně, že tu nefunguje nic, na co by se dalo podívat znovu, čemu by se dalo zasmát, když to má být komedie. Trochu to zamrzí, ale je to tam. Odpad. ()

subic

Hmm no ono je tam přeci jen pár věcí, které mě baví, třeba roličky Klepla a Gondíkové a taky Vladyky a Novotného. I sám Troška se obsadil, když šel shánět nějaký bakelit na prdel. A to je asi tak všechno, co udělal dobrého v tomto jinak víceméně plýtváním materiálem a divákovým časem. 2019: Přihodil jsem frčku, protože už se na to dívám asi tak počtvrté, když to furt někde opakují a pár věcí je tam opravdu zábavných a ten Langoš tam je vlastně taky dobrý. Bohužel to patří k tomu lepšímu, co Troška spáchal po roce 2000... ()

ostravak30

A tady je důkaz, jak moc se tady neshodneme s většinou národa, když film se udržel v kinech po opravdu dlouhou dobu a vydělal pořádné miliony. A přitom je to docela průměrná komedie, která končí už u názvu. Doktor od jezera hrochů totiž v Africe stráví skutečně jen chvilku a skutečně se divím, že se filmařům vyplatilo kvůli dvaceti minutám záběrů z černého kontinentu jet až do Keni. Na druhé straně není moc filmů, které by si mohly dovolit natáčet v zahraničí a ani se to příliš často neděje. Já si vzpomínám například na Byl jednou jeden polda. Opravdu je to v českém filmovém rybníčku spíše unikátní záležitost. Bohužel většina vtipů je založena na principu Kameňáku. Tedy natočený vtip anebo ve své podstatě převyprávěný. Skutečně humorných situací bylo jako šafránu. Tím spíš, že ani herecké výkony za moc nestály, ale tentokrát bych to nevyčítal hercům, neboť scénář byl velmi slabý. Totéž se dá říct o bezduchých dialozích. Tahle komedie by možná dostala o hvězdy či dvě více, kdybych se právě v Keni odehrával příběh víc. Očekával jsem celou řadu humorných situací právě tam - ostatně název na to láká, ale pravda je jiná. Z Afriky si užijete několik minut a ve zbytku se vše odehrává v Česku a o cestování se jen mluví. Anebo sliby chyby a skutek utek. ()

Hrabovo odpad!

Autoři jsou zřejmě přesvědčeni, že ožralost, srabáctví a kňourání působí neodolatelně eroticky na krásné dívky s atraktivním povoláním...ha ha ha...A v tom duchu to pokračuje dál. Skutečně vtipná je jen první scéna s Adélou Gondíkovou! ()

JosefTomas

Náhodou ideální. Když během velmi vášnivého sexu Langmajera s Bebarovou hrají Kolárovci, to je panečku jiná liga. A Holubová si roli semetriky užívá se vší grácií. Jako výplň v televizi neurážející. ()

Pitryx

Já bych v tom neviděl zase takovou tragédii. Už proto, že předlohu znám a také není úplně nej. Kdysi jsem prohlásil, že je to nejslabší kniha mého oblíbeného autora. Film se jí celkem drží a občas je v něm i legrace. Bohužel mne irituje hlavní hrdina v podání pana Šmída. A dokonce se mi zdá, že tu roli flákal. Ostatní herci sice také nehrají jak na medaili, ale tak nějak se to dá. Viděl jsem horší filmy. ()

FosaCZ

Kdyby Troškova komedie tak nuceně neupozorňovala na loga sponzorů, mohlo by se zdát, že vznikla na počátku 90. let. Doktor od jezera hrochů totiž trpí všemi neduhy čerstvě porevolučních snímků, které se ještě nedokázaly vypořádat se sebereflexí společnosti a neobratně do obrazu zařazovaly product placement (i když mu možná tehdy říkaly jinak). Nejnovější filmový počin Zdeňka Trošky tak nechtěně vypadá jako retro nebo parodie, přestože se snaží tvářit současně. http://chromy.blog.idnes.cz/c/126020/Troska-divakum-naordinoval-lecbu-sokem.html ()

sharka.68 odpad!

Odešli jsme v půlce, děs a hrůza...zlatá knížka a milionovej Dikobraz. Je přeholubováno a překleplováno...a přetroškováno. To se fakt nedalo. ()

honzic

Tradiční a očekávaně trapný Troška, nyní ani humor moc nefungoval, ale oproti Kameňáku to bylo méně bláznivé a koukatelnější. Hlavně pánové si přijdou na své díky herečce Stankové, Bebarové atd. Mělo to spád a švih a Langmajer také potěšil. Leč AntiTroška klub je silný a asi úspěch tady to mít nebude. U mne slušný průměr, na který jsem se kouknul radši než na trapné Kameňáky. Bohužel Troška už ze svého stylu asi nevyjde, ale já jsem si na něj zvyknul. Hodnocení: 50 % ()

rodier

Usmevna komedie s trpkou prichuti a dobrym koncem. Trpka prichut proto, ze to co se tam snazi ukazat jako nesmysl pro zasmani, je bohuzel kruta pravda vsednich dni, kdy plati, ze silnejsi pes mrda. Tohle heslo samozrejme platilo vzdycky, ale drive se to netykalo obycejnejch lidi, dnes uz bohuzel ano. Typicka Troskovina to neni - tim je u me Kamenak nebo slunce seno. Tim chci rict ze to neni tak blbe, ale ani tak dobre. Ostatne kdo z Vas nevidel Kamenak(y) nebo Slunce, Seno alespon 100x a jeste 100x uvidime? ()

Inusa

Jako celek se mi to moc nelíbilo. Ale pár oblíbených scén mám. Jinak to byla docela trapárna. Ovšem Holubová je jako vždy super, tady bych řekla ještě lepší než jinde, měla víc prostoru. Tereza Bebarová taky dobrý, stejně tak Langmajer a Navrátil a Gondíková taky zaperlila. Nemám ráda, když je mi nesympatická hlavní postava, což se tady opět stalo. A vztah Čeněčka s letuškou, bože to byl děs...Celkově dojem teda nic moc. ()