Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

Mejkveli

Přijde mi, že komunita fanoušků GOT se dělí na dva druhy. Na ty, kteří sledují tuto tv show od první season a na ty, kteří začali někdy tak v 6té. V tomhle díle jsme poprvé z celé osmé season, dostali to, co GOT opravdu je - léčky, náhle změny v předurčeném ději a dokonce i krátké, ale smysluplné dialogy. Nejlepší díl z celé season. Jinak o season jako takové, radši nemluvit. ()

scheeza

Takže podle většiny lidí by tedy bylo nejlepší kdyby Daenerys po rozeznění zvonů sesedla z draka a šli by si pro Cercei,tu by popravila a žili by štastně až do smrti... Mě se to anopak líbilo ja se tady postavy za těch 8 sérií vyvinuli a některé se totálně přeměnili,jediný co mě na tomto dílu mrzelo je docela trapná smrt Cercei,ta si zasloužila mít napichlou hlavu na kůlu ()

SzotekCZ

Poprvé jsem šel u GoT pod 4*. Více odfláknutá finální řada to opravdu být nemohla. Stalo se z toho průměrné akční fantasy. Takhle ne. ()

modrapapaja odpad!

Tohle se strašně špatně hodnotí. Jako samostatný TV film by tohle bylo na 6 hvězdiček. A taky bych je tam strašně rád dal - Hru o Trůny mám moc rád (především první 4 série). Ale jako předposlední díl hry o trůny - odpádek. Hlavně díky neschopnosti a narcizmu hlavního producenta a scénáristy Davida Friedmana (David Benioff), který se dostal k GOT podvodem. První 4 řady ho podepírala nejen knižní předloha, ale i zbytek HBO ho držel za kule aby nedělal blbosti (po první verzi pilotu si ho nechali jen proto, aby nevyletěli ředitelé...). Tenhle člověk se chlubí tím, že nikdy nečetl a nikdy nepřečte jedinou knihu o psaní scénářů - on nemá žádné zkušenosti ani formální vzdělání. Kdo chce vědět víc, tak YouTube: Dragon Demands. Bohužel, po Red Wedding dostal volnost a zároveň došly knihy. Výsledek všichni vidíme. Jaká to obrovská škoda. Snad udělají za 10 - 12 let reboot. Tuhle epizodu bych tedy všemi deseti doporučil někomu, kdo nezná GOT - prostě jako film na sobotní večer. Ale fanouškům seriálu... ne, nedívejte se... akorát budete naštvaní. ()

leavit

Upřímně této epizodě dávám necelé 3* za scénář, necelé 4* za režii první poloviny části a 5* za režii té druhé, protože atmosféra zmatku a vlastní bezmocnosti pramenící z moci zachycena byla. ()

SimcaJB

Je jasné, jak bitva o hlavní sídlo králů skončí, Daenerys se poučí ze svých chyb a o posledního draka nepřijde, a tak jsou na konci dílu karty jasně rozdány, aby se v konečném dílu celého seriálu opravdu rozhodlo, kdo ještě zemře a kdo vlastně bude vládnout celému království. 100 % ()

D.D.Dees odpad!

G.R.R. Martin to uměl. Sebestřední monarchové, války, dobývání a náboženští fanatičky. O tom byl GoT. Dávalo to smysl. Dany se ukázala jako velká naděje pro ostatní monarchy/rody, protože nebyla jako oni. Dokonce i Noční král měl smysl. Ale D&D to všechno hodili do koše. Z chytrých postav udělaly stupidní charaktery jen aby mohli příběh rychle ukončit. Všechno působí uspěchaně a mnoho věcí nedává smysl. A taky to, že Arya zabila Nočního Krále? Jako fakt? Rozhodnutí jako tyhle nemají s příběhem GoT vůbec nic společného a byly přidány jen jako překvapení, protože to nikdo nečekal. Tenhle seriál si takovouhle sérii nezasloužil. Smutný konec tak epického seriálu. ()

Hookiuko odpad!

Za celý svoj život sa mi stalo len niekoľkokrát, že som film vypol v cca polke. Ku každému z nich som sa však časom vrátil, dokonca aj ku Starship Troopers 2, čo bol skutočne otrasný film (najmä pre mňa ako ťažkého fanúšika daného žánra). Tu? Nehrozí... možno tak prostredníctvom spoilerov, ktorých je plný internet a človek vie (či už chtiac alebo nechtiac... teda vždy nechtiac) už dávno dopredu, čo sa stane. Celá táto časť je akousi paródiou na inak kedysi úžasný seriál, kde začnú postavy odrazu prejavovať jednoznačné známky rozdvojenej osobnosti... nechcem byť tyran, chcem navždy oslobodiť ľudí, no potom ich zaživa upálim. Chcem dobro ľudstvu, a preto zradím priateľa, ktorý chce to isté, len aby som podporil osobu, ktorej o to dobre určite nejde. Potom prostriedky palebnej podpory... ehm pardon, draci sú zostrelení po pár zásahoch, dokonca jeden z nich dostane one-shot critical hit ammo rack insta kill. Prejde pár častí a z prostriedku nie príliš efektívneho je prostriedok, ktorý prakticky vyhrá celú bitku sám. A takto by som mohol pokračovať ďalej... ale načo, keď v slovenčine máme pre podobné výjavy pekné, stručné a výstižné slovo - KOKOTINA. ()

Robin23b

Ze začátku jsem měl pocit, jako dřív. Prostě takový ten got vibe, kdy se řeší politika, na věci se jde pomalu a postupem času přijde nečekaný climax. Ovšem po 20 minutách všechno explodovalo, doslova. Všechny emoce, křivdy, nenávist. To, co jsme si pěstovali my všichni vůči Cersei, Královu přístavišti, Hoře. a oni nám to tu naservírovali. Ubral bych momentů, kde drak jen tak poletuje a zabije 1000 lidí za sekundu, prvotní dojem mě nenechal vydechnout, ale jaksi to pak ztratilo efekt. Musím vyzdvihnout i herecké výkony, především Emilii Clare, sice na obrazovce byla jen pár minut, ale poslední dobou na ní stojí celý seriál. Co, ale bylo nejzajímavější, tak neskutečně objektivní pohled na věc, syrová realita ze vším všudy. Tvůrci se rozhodli, že Game of Thrones skončí tak, jak to nikdo nepředpokládal, zatím to vypadá, že se jim to možná i povede. ()

F50Ferrari

Jak jsem byl zklamaný z předchozích dílů, tak konečně Dany a Drogon předvedli, zač je toho loket :) A Daenerys se fakt vůbec nedivím, proč udělala, co udělala, ... když jí všichni i přez to, o co všechno přišla, co všechno obětovala atd. jen zradili a neuznávali. Ty zvony mohla být jen další zrada a lest jako vždycky všechno od Cersei, takže udělala co musela.Tak příští týden konec. Já bych tam na tom trůně tu Daenerys nechal, ale je mi jasný, že Arya ji kuchne a posadí tam Sansu. Kéž by to tak nebylo. ()

Hanzell

S*rát tady na ten hejt okolo, všichni od toho čekali bůh ví co... Já si ty vizuální orgie užíval, a o to jde... ()

Falle

Tohle prostě mrzí. GoT pro mě byla vždy pětihvězdová záležitost, která v osmé sérii jednu nebo dvě hvězdy zkrátka ztrácí. Člověk má při sledování pocit, že jde o jiný seriál. Vývoj postavy u matky draků není tak problémový, jako třeba u Jaimeho a jeho linky s odchodem na sever a románku s Brienne. Co vidím jako nejhorší, že předposlední díl série (dle zvyklostí seriálu nejsilnější), u mě nedokázal vzbudit vůbec žádné emoce, vybudovat žádné napětí, děj celou sérii ustupuje epičnosti a efektu. Je otázkou, jestli je to problém zhýčkaného diváka, nebo neschopnost tvůrců. Po tom všem, kolikrát bylo omýlané, jak jsou síly vyrovnané, mi to celé dobývání přišlo až příliš prosté a bezproblémové a víceméně se zúžilo na souboj obránců vs jeden drak. Všichni ostatní byli zbyteční. Scénáristi opět propadají z vojenské taktiky a postaví větší část vojenské síly pod hradby (údajně 20 000 mužů), tábory dobyvatelů rozvinuté pod hradbami dobývaného města. O GoT moment epizody se zasloužil Sandor Clegane, který ale jakoby zapomněl na svůj problém s ohněm a v hořícím městě se pohybuje bez problémů. Na všem zkrátká fanoušek série najde chybu. A na to jsme nebyli zvyklí a zvykat si nechceme. Proto na jednu stranu pochopitelný flame. Praví fanoušci si přáli dokonale vymazlený konec a ten nedostáváme. ()