Zvony (S08E05) (epizoda)

The Bells

The Bells

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 18 min

Byla to skvělá, masakrální a velkolepá podívaná, a tohle nemůže nikdo popřít. Šokující a extrémně krvavá, ale možná až příliš jednoduchá? Takový vývoj děje prostě asi nikdo nečekal a jsem docela zvědavý, co bude v dalším díle, protože větší vyvrcholení než toto už asi určitě nebude. P.S cíl tvůrců, aby divák nesnášel Daenerys, se jim povedl perfektně:D(13.5.2019)

• 666teen

SPOILER...Uf. Tak tohle opravdu bolí. Pokud bychom chtěli srovnávat GOT s nedostižným Pánem prstenů (což snad kromě vylízaných scénaristů nikdo nechtěl), tak by Tolkilenova sága vypadala asi takhle: Sauron umírá ve stínu Dvou věží na zánět středního ucha během druhého dílu trilogie. To ovšem nikoho netrápí, protože dva a půl dílu budeme sledovat napínavý souboj o post starosty v Hobitíně. Kandidáty na post starosty jsou: Pytlík podporovaný elfy, dále pak Křepelka podporovaný lůzou, neb mu nikdo neproplatil diety za výlet do Mordoru a Chodec Aragorn, který se do Hobitína uchýlil poté, co byl z Bílého Města vykázán jako zbloudilý uchazeč o trůn. Nezávislá volební komise domestikovaných skřetů rozhodla, že v rámci všeobjímající lásky bude králem zvolen nekandidující Medděd, protože má největší včely....(15.5.2019)

Pár spoilerů. Dávám slabší tři. Bitva byla strašlivá, i největší pomatenci první či krymské války byli lepší stratégové než kdokoliv tady na obou stranách. Na druhou stranu, obléhací armáda vlastně ani nebyla potřeba (oni asi se zdoláváním hradeb ani nepočítali, tím se dá vysvětlit naprostá absence obléhacího zařízení a obránci očividně nepočítali, že by se přes hradby někdo dostal, tím se dá zase vysvětlit naprostá ignorace výhod obranných bojů dům od domu), jelikož oproti předchozím dílům na všechno stačí jeden drak. Souboj Eurona s Jaimem byl hodně odfláklý, ten bratů Cleganových byl o něco lepší. Líbila se mi městská apokalypsa, i když byla trochu natažená. A pro příště by měly všechno stavět z toho materiálu, z čeho byl ten malý koník, jelikož zatímco mrtvoly vypadali jako z Pompejí, tak on to celkem dal. Jo a ještě jedna poznámka, žoldnéři vám rozhodně nepůjdou dělat kanonenfutr do první linie, to opravdu ne.(13.5.2019)

Za mě nebyl ani tak problém s dějem, jako spíš s tím, že si s tím tvůrci vyhráli až moc. Místy to připomínalo až zkázu Pompejí. Když přemýšlím nad tím, jak vadila první "kecací" epizoda, tak mi teď najednou přijde o třídu lepší. Nicméně zajímavý obrat v ději, na závěr jsem skutečně zvědavý. Myslím, že jasná linie, která se tu nějakou dobu rýsovala, vzala ta tam. https://www.youtube.com/watch?v=Rdr2ZT4kJ2g(13.5.2019)

clovek ocakava sofistikovane rozuzlenie jedneho a docka sa bohapusteho masakru. daenerys jebne v debni... nie, D+D jebne v debni a pod vrstvou ohna a popola pochovaju odkaz vsetkych doterajsich brilantnych dielov a serii. v podobnom rozsahu sa dokurvil azda len house of cards. ps: v predoslom dieli siel polahky dolu drak a teraz s omnoho vacsim poctom protileteckej obrany nic? btw, daenerys si v predoslych seriach odsrala omnoho horsi osud. vsetkym tym presla len preto, aby jej drblo v poslednej chvili, ked vyhrala a mesto sa vzdalo? PS2: za vsetko moze vlastne jon snow. odmietol sa s daenerys vyspat a ta ostala frustrovana. a frustrovane nevysexovane zenske zu smrtelne nebezpecne!(14.5.2019)

• - Scénu, kdy Drogon přelétá nad King's Landing, můžeme vidět už v epizodě Krev mé krve (2016) při Branově vizi. (Sayko)

• - V 6. sérii (2016) můžeme vidět z Rudé Bašty za King's Landing kopce, kdežto v tomto díle se za hořícím King's Landing nenachází nic, jen planina. (Sayko)

• - Ve scéně, kdy Jaime (Nikolaj Coster-Waldau) objímá Cersei (Lena Headey), jde vidět, že má Jaime reálnou ruku i přes fakt, že má být kovová. (Sayko)