Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci? (oficiální text distributora)

fremy

Přestože je Katka nepoučitelný příklad člověka, který stále lže sám sobě a následky se trápí v tichosti, považoval jsem ji velkou část za kladnou hrdinku. Několikrát mě dokázala přesvědčit, že tento krok bude úspěšný a zbytek života ztráví s dcerou Terezkou. Závěr, ale jasně ukazuje pravý opak a stále se točící kolotoč. Vedle nepěkných (nikoli odporných) záběrů jsem cítil radost u obrázků z porodnice. Velmi jsem Katce přál důvod proč přestat s drogami. Poprvé v životě se mi i zalíbila tvářička zvrášeného dítěte. Můj postoj k životu v oblasti drog je jasný, ale jsem pro promítnout snímek každému mladému člověku. Život se dá žít lépe, jen nesmíte spadnout dolů. ()

blackrain

Do bahna člověka nikdo nestrčí. Do bahna si člověk vleze sám. Všechno je pouze o rozhodnutí člověka samotného. Každý z nás si vybere cestu, po které chce jít. Paní Třeštíková opět natočila další dokumentární perlu. ()

kaylin

Tohle je hodně dobrá depka. Jsou zde i momenty, kdy Katce přejete, aby s tím dokázala seknout, aby se jí podařilo utéct z té závislosti, ale stejně víte, že to nedovede. Helena Třeštíková jde na jistotu, nezastaví se a snímá sebedestrukci jednoho člověka, které ničí droga, ale především se ničí sama. Tohle je film, který se vám dostane pod kůži a ukáže vám lidi, v jejichž společnosti nejspíš být nechcete. Anebo se jimi nechcete stát. ()

gogos

Pohled na osobní žumpu a lidské dno. Jako odstrašující příklad do škol vynikající, ale jinak sledovat hodinu a půl tuhle trosku asi ani nejde... ()

Kaluž

Je to mnohem lepší než René, kde Helena pořád do nenapravitelného recidivisty hučela. Tady mlčí a sonda do života lidské trosky je tak více syrová než kdykoli předtím. Lidé jako Katka by možná měli být zbaveni svéprávnosti. Člověk, kterým takto silně manipuluje droga, již nemá schopnost uvažovat racionálně a ohrožuje svým chováním nejen sebe, ale i své okolí (Katčina představa o zodpovědnosti spočívá v ládování se dávkami pervitinu i během těhotenství). O ”tatínkovi” asi jen tolik, hláška „...a pak ti dám klackem do hlavy buchtičko“ se zřejmě nestane aspirantem na nejromantičtější vyznání lásky. ()

rt12

Ne že by se mi chvílemi neotvírala kudla v kapse. Co dělat? Kde nic není, ani Pánbůh nevezme! Třeštíková je skvělá ()

YURAyura

6/10 Ne tak dobre jako puvodni dil - mozna divacky zajimavejsi, ano, v kine je to jasna volba, ale po obsahove strance daleko plysi. Chapu s fenomenem decka se da prodat vse :]] ()

Herr_Flick

Ja pro ně nžiju ty kundy ty voe zkurvení ty voe. Co to píče pofim cotokc ty voe. Zem nebudu chodit, prostě sem nebudu chodit ty voe. Že pre upně první na hlavu jako že jo tady ty vo. Tady do mě furt jenom šijou ty voe to př c nejde ty voe. Jako se přčšnn dítě nebude ty voe jako oni sou píče ty voe. Katka Vylízaná, Láďa Nechutný, Roman Ultraodporný. Rozum mi zůstává stát nad jejich omezeností, životním stylem a parazitováním. Výkvět národa aneb chudák holčička. Dugs are bad, m’kay!? ()

salalala

Co k tomuhle napsat? Jedna velká síla. Příběh mladé narkomanky, která nemá budoucnost, je hodně silný a osobně Katku považuju za jeden z nejlepších dokumentů, co jsem kdy viděl. Velmi dobře natočený (režisérka jedinkrát vystoupí ze své role vypravěče), tvůrci nesoudí a to je nejdůležitější. Navíc tady působí i fyzická podoba hlavní hrdinky, to, co s ní drogy udělaj, je děsivý. Celý to působí velmi sugestivně a děsivě. Stále se opakující koloběh - peníze, fet, peníze, jiskra naděje v podobě těhotenství, ale nakonec znovu to samý, pád až na dno. Největším paradoxem je, že ten její přítel, i když je násilník a závislák, vidí věci realisticky a ví moc dobře, že je to zlý. To Katka neví a to je to nejsmutnější. A ten konec! "Je něco, co chceš Terezce vzkázat?", dlouho ticho, záběr na obličej Katky. "Že se omlouvám". Síla. Idea se školními projekcemi je na místě, co jinýho promítat než tohle. 100% ()

CageDepp

Tohle je hodně dobře udělaný dokument o feťácích... Na začátku to je plný naděje, že všechno bude dobrý a ona je ještě moc naivní a postupem času zjištuje, že je to horší a horší a snad každýmu dívákovi musí být jasný, že prostě nemá šanci se z toho dostat. A ani na ní není vidět, že má skoro celou abecedu žloutenky, ale drogama zničená je fakt hustě. Jsem docela zvědav kolika let se dožije? A myslim si, že i když se tohle bude pouštět ve školách tak to ty lidi, který to chtěj vyzkoušet stejně neodradí, protože budou stejně najivní a budou si myslet "jednou si dám a pak už nikdy" a budou tam kde skončila katka. A třeba mě překvapuje to, že jde na nádro šlapat a že si ji někdo, jako vezme do auta a nechá si to od ní udělat a ještě za to zaplatí. To ten člověk je snad víc na dně než Katka, když klasne tak hluboko nechá na sebe šáhnout od takovýho humusu. ()

JohnMiller

Čítam komentáre typu "aké to je hrozné", "je to ako sledovať rozklad zdochliny" či "šokujúci dokument" a tak ďalej. No keď si to porovnám s takým americkým Black Tarr Heroin alebo Maďarským Lacikáék Heroinoznak, Katka z tohoto porovnania vychádza ako rozprávka na dobrú noc. No samozrejme to má svoju výpovednú hodnotu. A pre ľudí ktorí nemajú skúsenosti s drogovo závislými osobami to je určite viac než zaujímavé. Celkom ma zaujal komentár Flipnica, ktorý to ako jediný zobral na paškál vďaka svojej profesii a celkom ma zaujal svojim iným pohľadom. ()

Colonist

Poměrně silný zážitek. Vidět to ve filmu podle napsaného scénáře je jedna věc, ale vidět to v dokumentu se skutečnými lidmi, kteří takhle skutečně žijí, je úplně něco jiného. Během sledování jsem mnohokrát nevěřícně kroutil hlavou a cítil znechucení a opovržení k hlavní protagonistce. No a ten její přítel Roman, to je kapitola sama o sobě. Takových lidí mi nikdy nebude líto. Smekám před paní režisérkou, že vůbec dokázala s takovými existencemi natáčet. Rozhodně pouštět ve školách, třeba to zabrání zrodu dalších Katek. ()

kajas

Viděno jako školní promítání. Postupem času už si sice nevybavuji všechny detaily, ale hlavní myšlenka mi v hlavě zůstala. Ta proměna z poměrně hezké dívky na stařenu je neskutečná, bohužel tomu nenapomohly žádné triky, ale tvrdá realita. Pokud někdo o užívání drog začne byť jenom přemýšlet, měl by vidět tohle. ()

Skip

Velmi silný dokument o devastaci člověka drogou. Možná aspoň pár budoucích potenciálních adeptů na experimentování s tvrdými drogami by mohl odradit, což by bylo velkým plusem. Jinak film dobře natočený, místy možná až příliš vlezle, ale to je asi pro každého jinde ta míra, co ještě jde a kam už radši ne. ()

Aleee89

Námět je to silný, Třeštíková dokument špatně natočit neumí, ale přece jenom, takové Manželské etudy mi sedly mnohem více. Z podobně zaměřených dokumentů mě pak více zaujala třeba Láska v hrobě. ()

Petroff

Kateřina Bradáčová je nechutná. S postupujícím časem a přibývajícími dávkami je čím dál nechutnější, až na konci je z ní blábolící kus sračky. Já k drogám mám dost liberární postoj, ale tahle sonda je moc. Jak jsou ty fetky pořád děsně ublížený, my všichni jim totiž neustále házíme klacky pod nohy, děláme jim problémy a vůbec se nestaráme o tu zcela evidentní hlavní životní náplň - další dávku!! ()

Eldrick

Oproti televizáku V PASTI - KATKA totální rezignace na nějakou naději. Pád na totální dno, odkud už neni pomoci. Točit dokument o zbytečných existencích mi přijde poněkud zbytečný a ztráta času, pokud na tom jen někdo nechce vydělat, že jo, pí "režisérko". ()

d-fens

dokopy s tým, čo Helena Třeštíková o Kateřině natočila už na prelome storočí (V pasti - Katka) to je asi (pre mňa) najhrôzostrašnejší dokument o drogách - ovela horšie ako sledovať nejaký horor. Jasné, dávno som vedel že heroin mení ludí naozaj "kvalitne", ale toto bol prierez 14 alebo 15 rokmi intravenózneho zúfalstva. V postate najlepšie asi skončil "Láďa", ktorý sa za pokus o vraždu dostal na 13 rokov za katr a Helena Třeštíková ho tam navštívila. Nútený absťák v base ho zbavil "démona" a zjavne mu prospel, zatial čo Katka sa prevalovala v sračkách už bez akejkolvek schopnosti ovládať svoj život... + ten jej nový priatel/druh - od deseti k pěti. Ale takto závislá žena asi už hladí iba na to, aby partner bol schopný zabezpečiť prachy na drogu a prípadne ju v krízových situáciách fyzicky ochránil (to len tipujem, že aké asi priority život na ulici prináša). Bolo to celé strašné!!! a preto 5 hviezd ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!