ronaldmekdon

Asi je divné hodnotit něco, co vás nikdy příliš nebavilo. Jako jo, příběhy Mikuláše a jeho kamarádů s podivnými jmény mají něco do sebe, ale mně bohužel Mikuláš přišel vždy příliš uřvaný a jeho kamarádi příliš otravní. Já vyrostla spíš na Boříkovi a Dětech z Bullerbynu. Ale k filmu. Měla jsem z něj naprosto stejný pocit jako z knížek, Mikuláš ufňukaný (ale toho chlapečka bych nejradši adoptovala!) a maminka hysterická. A to je asi dobře, ale mě to bohužel nikdy příliš nesedlo. Film je velmi pěkně natočen a knížky věrně ilustruje, pro fanoušky a děti odkojené na Mikulášovi určitě povinnost! ()

Somzena

Neuveriteľne milé, nevtieravé, prekypujúce jednoduchým, infantilným humorom. Spôsob akým Mikuláš s partiou vníma dospelácky svet a „vážne“ existenčné problémy rodičov, ma neraz úprimne rozosmial. Všetky detské postavy sú povahovo úplne odlišné a nedá sa neobľúbiť si aspoň jednu z nich (u mňa vyhral Kryšpín). Príjemná hudba, herci na jednotku a scénky v ich podaní na dve veľké jednotky. Rozhodne odporúčam pozrieť všetkým, bez ohľadu na vek. ()

Kosir

Stylem mě to tak nějak připomělo Amelii, ač příběh je o něčem jiném. Prostě taková příjemná oddechovka francouzké provenience. Možná by stačily i tři hvězdy, ale proč zase nepřihodit. ()

KT_2011

Naprosto nepovedená kakofonie. Jediná hvězdička za představitele hlavní role, který je kreslené předloze velmi podobný. Hrůznosti typu obsazení prověřené dvojice do role rodičů ačkoliv herci nemají s knižní předlohou nic společného nemám sílu vyjmenovávat. Velmi dobrý soundtrack napsaný, překvapivě, autorem z Německa. ()

j1c2

Super rodinný film. Sice to mělo úplně jinou atmosféru než kniha a když jsem v dětství Mikuláše četla, tak jsem si ho představovala úplně jinak...ale párkrát jsem se hrozně nahlas rozesmála a to jsem hledala a to mě baví:-) ()

cica

Nádherný film, veľmi milý, vtipný. Keď deti hrajú skvelo, je to vždy luxus! Len jedna pripomienka - prečo majú malí chlapci zábavnejší život ako dievčatá? :) ()

Filmao

Můj oblíbený film podle knihy, a taky můj nejoblíbenější francouzský film. U filmu jsem se královsky bavil od začátku do konce. 80% ()

nelja

Konec konců jde přece o příběh pro děti, kde se s nadsázkou a kurážnějším odstupem, až rezignací k technickému zachycování exaktní reality, počítá. Co se týče nežádoucí učesanosti oproti knižní předloze, neshledávám film ani rozcuchaný, ani příliš laskavý a líbezný, aby vás to obtěžovalo a bylo to protivné. Jinými slovy, obavy ze svěrákovského „čistého“ humoru (tak čistého, až to v nás vzbuzuje otázku na přemýšlení) a poetiky jsou neopodstatněné. Nikdo tam navíc nezvrací, krvácí tak maximálně nepozorovaně co měsíc matička, i když její synek až do samého závěru žije v napětí z hrozby v jejím břichu. Žánrové rozparcelování vkusné, rodinné komedie je dané, proto mě tato fakta opravdu nezaráží. Nicméně o akční momenty není nouze, i když se formálně nevyjadřují tak explicitně syrově jako třeba v případě jiného „dětského“ filmu o Harry Potterovi. To ovšem neznamená, že míň zábavně nebo dokonce nudně. ()

Mart4s

Jako malý jsem měl knížky a když jsem zjistil, že vyšel i hraný film, musel jsem vidět. A dobře jsem udělal, neboť tak dlouho a upřímně jsem se dlouho nezasmál. Pro milovníky francouzských zábavných filmů jsou Mikulášovi patálie správnou volbou ()

Megahead

dosť ma to nudilo, preto som celkom prekvapený z veľkého počtu pozitívnych recenzií. Dej a dialógy boli viacmenej nudné. Viac krát si to už nepozriem. ()