J*A*M*A*L

Pamatuji si jako by to bylo včera, kdy jsme na základce ve čtvrté třídě četli tuto knížku. Mě se překvapivě z těch všech kníže (bylo jich asi jen deset, já nerad čtu :-)) co jsem za svůj život přečetl líbilo snad nejvíc.... a dokonce víc než film. Možná kvůli tomu, že jsem o žádném filmu, či seriálu nevěděl a ani se zřejmě žádný film nechystal, ale jednou jsem zahlédl v televizi trailer a tak jsem byl docela zvědavý na to, jaký film bude. Jenomže jsem ho pak ještě hrozně moc dlouho opomíjel, nakonec i zapomněl a včera jsem si na to vzpomněl a tak jsem si to už ujít nenechal a film také nebyl vůbec špatný. Já se u něj zasmál docela dost. Navíc knížce to bylo docela podobné, už si jí moc sice nepamatuji, ale většina scének mi paměť oslnila. Po Sám doma asi nejlepší rodinný film, co jsem viděl! ()

ClimbVibe

Nevěřil jsem, že lze tuhle klasiku převést na plátno bez ztráty poetiky. Režisér ale evidentně věděl co dělá, zvolil vhodnou stylizaci, vybral ty nejlepší dětské týpky a jedno malé filmové potěšení je na světě. ()

Rozjimatel

Táto úžasne pohodová komédia je ako také pohladenie po duši. Roztomilým spôsobom zobrazuje detsky naivný pohľad na svet, ale určite sa v nej nájdu aj dospelí, napr. názorne predvedie, kam až môže viesť prehnaná snaha zapáčiť sa za každú cenu a pokrytectvo namiesto  jednoduchej ľudskej prirodzenosti. Takže hoci je to detsky hravé a hlavne pre deti, určite to svojou poetikou, a trefným humorom skvelo pobaví aj dospelých. A všetko to podfarbuje krásna, typicky francúzska hudba. ()

KatRi

Mikuláš mě okouzlil, stejně jako Kryšpín a další kluci. Rodinný snímek do nepohody. K jeho kladům připočtěme, že Mikuláš nikdy nebude tak protivný jako Bajza z Bylo nás pět, je to prostě normální kluk, kterého musíte milovat i přes všechny jeho průšvihy. Film drží jednotnou dějovou linku, nejde jen o střípky z jednoho školního roku, a jeho přední devizou je i skvělá volba všech hlavních hrdinů - jak dětských, tak dospělých. Kdykoli si teď otevřu knížku, vím navzdory sebedokonalejším ilustracím, jak budou její hrdinové vypadat. Moje fantazie by je prostě nevymyslela lépe. ()

amokey

Zfilmování jedné z mých nejoblíbenějších knížek je splněním snu, hlavně pokud se jedná o zfilmování tak kvalitní, jako jsou Mikulášovy patálie. Celý film jsem se skvěle bavila a i když jsem si hlavní hrdiny představovala přece jen trošku jinak, tak doopravdy nemám co vytknout. A to, že se film tak úplně nedrží knižní předlohy vůůůůbec nevadí. Můj nejlepší kinový zážitek poslední doby. ()

22matelko

Veru dávno som nevidel komédiu ktorá by tak rozosmiala. Skvelý film s napínavým dejom, úžasnými hereckými výkonmi s jednou scénkou vtipňejšou od druhej. Už sa teším na dalšie Mikulášové príbehy. ()

fredisek

Ta kniha byla moje první setkání s literaturou a francouzskou kulturou zároveň. A stejně jako mám rád knížku, tak mám rád i film. Pochopitelně se do něj nevešlo všechno, ale nadsázku a humor Mikulášových patálií dokázal vystihnout úplně, což je na tom celém nejdůležitější! ()

sona123

Už dlouho jsem neviděla něco tak vtipného, navíc abychom se u toho úplně stejně smáli malí i velcí. Nevím, proč mě tak odrazoval ten knižní kult, to, že je to z Francie a český název. Protože story, dětští hrdinové (zejména Kryšpín), ale i ujetá máma, to prostě nemělo chybu. Asi se mi to z hlavy vykouří rychle, ale samotné sledování jsem si užila, jako už dlouho nic ne (teda, myslím filmovou komedii). ()

Ollie235

V dětství jsem měl příhody malého Mikuláše hrozně rád a asi hlavně proto mě film zas tak moc nenadchl. Ono je to vtipné, ale když jsem vzpomenu, jak jsem se jako malý tlemil, kdykoliv jsem dostal nějaký z příběhů do ruky, není to to samé. Jako komedie to ale funguje velmi dobře, jenom jsem doufal, že tvůrci zvolí malinko jiný přístup a více se přiblíží knize. Na druhou stranu oceňuji výběr herců pro obsazení Mikulášových spolužáků, kde je především šprtík Celestýn naprosto výborný. ()

Garch

Francouzi si dali s kvalitním zpracováním Mikulášových patálií načas, ale povedlo se. Každý asi porovnáváme se vzpomínkami na knížky. Tak, u mě dobrý. ()

Saintes

Rozkošná povinnost pro všechny milovníky knih Reného Goscinnyho a Jean-Jacquese Sempého o malém nezbedovi Mikulášovi (pro mne jedna z nejoblíbenějších sérií mého dětství). Tento film je povedenou adaptací s výborným obsazením. ()

waits

"Tatínek mi vyprávěl, jak zbohatl. Jednou našel na zemi jablko a prodal ho za jeden frank. A potom? Pak za ten frank koupil dvě jablka a prodal je za dva franky. A potom? Pak umřel strýček a táta dědil".Synáček se v kině často nudí, nenápadně se šeptem ptá, za jak dlouho bude konec a poposedava, ale u Mikulase se bavil celou dobu, už od úvodních titulků s milými odkazy na knižní Sempeho kresby. Všechny scenky ze tridy ho viditelne potesily a spokojene mrucel i u dalsich, ktere si pamatoval z knizek. Za sebe musim napsat, ze jsem se ve filmu citil jako doma, a to presto, ze vizualne splnil moje ocekavani asi jen Vendelin. Nevadilo to, tahle filmova exkurze byla stejne osvezujici jako prochazka těmi lepšímy kapitolami Mikulasových pribehu a to jich mam plnou knihovnicku, vime..Výborná adaptace! ()

Pawlisman

Pěkně zhutnělá a roztomilá komedie. Pár slabších infantilních fórů, které jsou nedostatečné i pro dnešní děti. Pár naopak výborných vtipů pro rodiče a starší generace. Celkově skvěle gradující komedie s jistotou několika výbuchů smíchu. 8,5/10 ()

krusty2

Knihu som necital,ale film ma dostal od zaciatku.Skvela rodinna komedia. Bravo!!! zase ma dostala francuzka komedia. Len tak dalej a z malych chlapcov bude mozno niekedy novy L. De Funes. ()

Nekgro

Konečně typ komedie, který je svým příjemným humorem pobaví celou rodinu. Jde vidět, že komedie nemusejí obsahovat jen stupidní a fekální vtipy, jak je tomu u většiny americké produkce. Chlapci v hlavních rolí se povedli. ()

alenka

mikuláše jsem jako malá zbožňovala, takže kontrastu s knihou jsem se bála. ale nakonec dobrý. i když se atmosféra mikuláše nevykreslila stoprocentně (jako by to snad šlo :), film je milá podívaná se šikovnými herci a vtipy na úrovni. přesto si dokážu představit, že historky z knížky by šly zakomponovat víc. tak všeobecná zápletka jako je narození sourozence k tomu vybízí. co třeba tatínkova jízda na kole, pastelky od babičky anebo fotbal na plácku? ()

embecka

Excelentná komédia. Uveríte každému chlapcovi, vďaka ich najviac detskej logike :) Ich tváre priam dokonale dotvárajú charaktery, ostanú nezabudnuteľne vrytí vo vašej pamäti. Dokazujú, že deti nie sú iba nespratníci, odpustíte im všetko. A pritom sa udusíte smiechom, keď bude mimozemšťan šoférovať auto :D ()