kinderman

Když jsem byl před nedávnem vyzván, abych chvíli něco četl dětem ve školní družině, téměř bez zaváhání jsem sáhl po Mikulášových patáliích a prázdninách...a dnešní děti to bavilo úplně stejně jako kdysi mě. Film jsem si opravdu užil. ()

fmash

Vlídný rodinný film Mikulášovy patálie asi nikoho neurazí a spoustu lidí potěší přívětivou atmosférou, teplými barvami evokujícími dětství a bezpečí, laškovnou francouzskou hudbou. Na rozdíl od předlohy, jež boduje (jako ostatně většina v žánru úspěšných děl) krátkými mikropříběhy, které nestihnou unavit, film je tak trochu utahaný a, co je horší, neuvěřitelně přeslazený. Bohužel je příliš „slaďoučký“ i humor; přes veškerou snahu film doprovázelo mnoho laskavých úsměvů, ale žádné salvy smíchu. Popravdě i při mnohem skromnějším pojetí je mi milejší jiná partička spratků. ()

OG_Swifty

Film vypráví jednu epizodu z knižní podoby, ale člověk si přece jenom už přivykl na ty malované nosy.... knize nedělá ostudu, ale ani to není nic převratného. ()

iHyik

Jako bych ten film četl. Skvěle seskládané příhody z knih tak, aby tvořily nepřetržitý celek. Bál jsem se, ale film o Mikulášovi (mimochodem herci všichni tak, jak jsem si je představoval!) naprosto předčil má očekávání. Nezbývá mi, než se těšit na DVD. A tentokrát i s dabingem, který byl perfektní. Hvězdička za hvězdičkou. ()

SonG

Na jedno zkouknutí dobré, pobaví, ale jako někdejší čtenář knihy se musím pozastavit nad otázkou, zda je film opravdu hoden tak vysokého hodnocení. Kniha mne odmalička bavila, a každý kdo ji četl mi dá za pravdu, že v ní byl určitý originální duch. Tohle jsem ve filmu tak nějak nenašel. Hašteření kluků jako každé jiné, model komických situací jsem taky neviděl v tomto filmu poprvé. Sumasumárum příjemná podívaná, která nestojí za to být zkouknutá podruhé. ()

Beagle

Bezvadný film, ať už předlohu znáte nazpaměť nebo ne._I podruhé za plný počet, možná jsem se bavila ještě víc s očekáváním oblíbených scén. Trestuhodně roztomilé. ()

KoRniky

Mikulášovy patálie byla první knížka, kterou jsem přečetla, když jsem se naučila číst. Miluju Mikuláše a jeho partu, a tenhle film ve mě vyvolal skvělé vzpomínky na dětství. ()

HelloNiky

Moc jsem se na to těšila, jako malá jsem Mikulášovy patálie četla a filmové zpracování mě nezklamalo ba naopak - potěšilo... nebylo místa kde bych se nudila, film měl děj a byl vtipný... ()

M.i.k.e

hodně příjemná a opravdu zábavná rodinná podívaná,která odzbrojí dětskou nevinností a potěší nejen milovníky knižního vydání... ()

Jonash87

Příběhy mi byly čteny jako malému klukovi, pak jsem si je četl sám a dost mě bavily. Dobrodružství a zápletky to byly totiž geniální, stejně jako doprovodné ilustrace. Proto jsem se těšilk na tento film, ale ten mě nikterak více nezaujal. Chyběla mi větší lehkost, spád a spousta vtipů vyzněla lépe na papíře než v hrané podobě. Jinak dětské výkony byly obstojné, příběh se podařilo poskládat vcelku slušně a stopáž byla zvolena tak akorát. Bohužel mně osobně to k srdci nepřiroslo, možná z důvodu, že knižní předlohu jsem měl tak oblíbenou a toto ztvárnění její kvality nedosahuje... 65 % ()

Aljak

Francúzske komédie stoja jednoducho za to! Skvelo som sa pobavil a pripomenulo mi to ďalšiu dvojicu filmov so svojským detským humorom Flipped a Moonrise Kingdom. Akurát, že tu chýbali aj nejaké dievčenské postavy, ktoré by to ešte viac celé obohatili a možno aj zamotali. Ale aj tak, kopa skvelých scénok scénok, dvojzmysloch a hlášok, na ktorých sa dalo z chuti zasmiať a nepôsobili vôbec tak silene a trápne ako pri mnohých amerických filmoch s touto chlapčenskou detskou tématikou. ()

Martin741

Trochu dlhsie trva kym sa divak na to naladi - treba vydrzat prvych asi 40 minut, ale potom to uz slusne odsypa. Prijemna komedia, dobra na odreagovanie : 60 % ()

Nach

Tak tomuhle říkám pocta knize a zároveň výtečný film. Každý záběr je doslova gurmánský. Každá scéna s dětmi i dospělými je humorně božská a vůbec, vtipnost je správně dávkována od začátku do konce. U tohohle se prostě nejde nesmát. Kéž by bylo více takovýchto komedií. Žádné mínus nemám, ale k té páté hvězdičce chyběl jen ždibec prožitku. Přesto se na Mikulášovy patálie opakovaně určitě podívám. 80% ()

Crawler-D

Tvůrcům se podařilo různé příběhy provázat v soudržný celek, ze kterého nečouhá epizodičnost, dokonce nabízí i spoustu vtipných momentů, ale pořád se nemohu ubránit jisté sterilitě a nezachycení kouzla původní knihy. Takhle by mohly vypadat jakékoliv příběhy francouzských dětí. ()

Kwaichi

Nie zlý film o bežných príhodách, ktoré zažívajú malé deti. Škoda len, že som nečítal o Mikulášovi a jeho kamarátoch aj knižky, možno by som toto dielo docenil potom trochu viac. Životný cieľ malého chlapca na konci filmu ma veľmi potešil: "Už viem, čo chcem v živote robiť. Rozosmievať ľudí." Mohli by sme si aj my zobrať od neho príklad a pokúsiť sa každý deň rozveseliť aspoň jedného človeka. ()

C0r0ner

Já si nemůžu pomoct, ale pro francouzské komedie mám prostě slabost. Perfektně se totiž (spolu s Brity) trefují do mého stylu humoru a proto u mě tak moc bodují. "Je tak blbej, že propad už ve školce." - přesně tyhle hlášky (a mnoho jiných) jsou tím, co očekávám od dobré komedie, což Mikuláš splnil beze zbytku. 90% ()