B.Jay

Milá adaptace mé oblíbené knížky. Z filmu sálá pohoda, laskavost, optimismus, prostě je to celé natočené takovým pohodovým stylem, který umí jen Frantíci. Je to styl, který vám zanechá úsměv na tváři. Merci bien :) ()

Solozo

Velice povedená adaptace románu Sempé Goscinyho. Film je vlastně složení několika příběhů, které jsou ovšem velice citlivě propojeny a tvoří kompaktní celek. Tento celek je především postaven na milém a vkusném humoru a především skvělém vykreslení jednotlivých postav. ()

Marťulka

Knížní předlohu jsem nečetla, ale nejspíš ji vyhledám, jelikož zde mnoho z Vás píše, že je lepší, jak u knížek už tak bývá. Jinak film. Skvělá francouzká komedie, kde jsou hlavními aktéry děti. A to mě bavilo, koukat se chvíli na ten dospělacký svět dětskýma očima. Moje srdce si získal Kryšpín :-) To dítě musíte milovat za každou cenu, ten jeho rošťácký kukuč a nevinnost zároveň... Tenhle film se opravdu povedl. ()

huzgi

Tento film s mým vnímáním kouzelného světa literárních Mikulášových patálií nemá ale zhola nic společného. Snad 20krát jsem chtěl film vypnout a dokoukat ho byl pro mne nadlidský úkol. ()

Nessos

Bál jsem se, že to nebude dosahovat kvality knižní předlohy. K mému překvapení jsem ale zjistil, že to sice za knižní předlohou zaostává, ale pouze z toho důvodu, že v podstatě každá příhoda malého Mikuláše by stačila na celovečerní film. Takhle se musely všechny vejít do jednoho filmu. Postavy jsou famózní (hlavně Polívka a Celestýn) a vypadají tak, jak jsem si je představoval. Zkrátka, film uběhne jako voda a alespoň mě se na chvilku vrátila doba, kdy jsem jako malý hltal každý řádek knižní předlohy. ()

Kubi21

Dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Nakonec jsem dal "plnou palbu". Jsem velký fanoušek knížek a to i v dospělém věku. Tato adaptace ne že mne nezklamala, ale skutečně nadchla. Od báječných úvodních titulků jsem se skvěle bavil až do konce. Výborně vybraní dětští představitelé. Tak bacha na Polívku a hurá na plácek. ()

boombang

Knižní předlohy mne v dětství jaksi minuly, ale po tomto filmu se to musí změnit - a to je mi už skoro šestatřicet let :-)) Film je to úžasný a neskutečně vtipný a dětští herci jsou famózní - vedle Mikuláše hlavně Kryšpín a Celestýn. A Mikulášovi rodiče - paráda. Brzo si to dám znovu. ()

jafuska

průměrný film dětských herců, občas i legrační momenty, je pravda, že knižní podobu filmu neznám, ale to vůbec nevadí na faktu, že se na film příjemně dívalo, a je to film nejen pro děti, na to že je to opět francouzský film, ktreré vůbec nemusím, ale tento se nějakým zvláštním způsobem docela povedl ()

Brmbolec

Film nie je ani tak postavený na svojom celku ako na jednotlivých scénach / príhodách. A musím povedať, že som sa príjemne zabavil - bolo to veľmi milé a čo je hlavné aj srandovné. 90/100 ()

mikhail

Nenápadný, nekomplikovaný film, na ktorom sa človek výborne zabaví. A už teraz sa teším na jeho opätovné zhliadnutie. Výborní malí herci a sled neskutočne vtipných scénok ma nútil k nepretržitému smiechu. :o) ()

McMastamind

Knížky jsem v útlém věku žral stejně, jako spousta z vás. Byla v nich francouzská neotřelost, noblesa a vtip. Navíc byly krásně napsané a ilustrované. Když jsem filmového Mikuláše zapnul poprvé, nadchly mě úvodní titulky. A to by bylo asi tak všecno, co mě nadchlo. Humor byl mdlý, postavený na stokrát provařených základech, navíc se z něj vytratila veškerá osobitost, pro knížku tak charakteristická. Vůbec mi tak nějak příjde, jako by to netočili Francouzi, ale Američané. Je sice fakt, že dětští herci hrají poměrně dobře a totéž platí i o dospělých, ale ve výsledku to nic nezachrání. Ani kostýmy a pěkna kamera. Když se nebavím u Mikuláše tak je něco špatně, ne? ()

Jerrysus

Řekl bych, že knižní předloha je velmi populární (bohužel jsem knihu nikdy nečetl) a filmová adaptace jí kráčí ohledně popularity v patách. Takhle upřímný a úsměvavý film se spoustou skvěle vybraných herců, kteří stvárnili jednotlivé žáky Mikulášovi třídy se jen tak nevidí. Ukazuje nám, jakou až absurdní fantazii může dítě mít jen po tom, co zaslechne rodiče za dveřmi. Navíc bych řekl, že francouzské filmy poslední dobou docela strádaly, ale opět vyvstalo něco, co opravdu stojí za shlédnutí. Někdy je občas i docela dobré shlédnout film od někoho jiného než od američanů, rozdíl se pozná skoro na první pohled a Mikulášovi patálie jsou skvělým příkladem. ()

mig21

Skvěle vybraní dětští představitelé, dobře karikovaní dospělí, humor na úrovni... Francouzi opět zabodovali. A jako třešnička na dortu Michel Galabru... ()

Hollister

Už si sice nepamatuju příběh knížky, ale vím, že jsem se u ní hodně bavíval. A to jak u děje, tak u skvělých ilustrací. Co se filmu týká, už dlouho jsem neviděl něco tak milého u čeho se člověk opravdu pobaví. Jeden z případů, kdy se po prvním shlédnutí těšíte, až budete mít možnost podívat se na Mikuláše a jeho trable znovu. Kromě jiného mě nejvíce potěšily výkony malých herců, zahráli to naprosto profesionálně a i perfektní casting. Skvěle vybrané typy přesně sednoucí k jejich filmovým postavám a rolím. ()

MaxForValue

Mikulášove patálie sú pre mňa pekným rodinným filmom, ale tu to všetko končí. Zjavná inšpirácia Pagnolom mi tu nedá späť, avšak kým Pagnol je realista, tak dvojica Goscinny-Sempé mi príde až príliš idealistická a romantická. Ich predstava sveta, v ktorom by stačilo tak málo a "pravda" vo filme by bola odhalená, mi príde v skutku naivná. Postavy okey, dobre vykreslené charaktery umne kopírujúce charaktery, výzor a výraz súčasnej populácie, vadí mi však práve tá nevyhranenosť v smere voči divákovi. Je to pekný rodinný film pre deti či pre dospelých? Alebo je to detský film pre dospelých plný zdanlivo okatej túžby vrátiť dospeláka do detských čias? Slabšie 4*. ()

Tin.

Nerada čtu knihu a pak se dívám na film podle téže předlohy, protože mi to vždy zkazí moje představy a dojmy, ovšem u tohoto to nelze říct. Naprosto úžasný film, který se podle mě od knížek moc neliší. Kluci se na role moc hodili a byli roztomilí :). Kryšpín je naprosto bezva :D . Ráda se k tomuto filmu vracím znova a znova a stejně tak se ráda vracím ke knížkám. Moc jsem se u filmu pobavila a ani chvíli se nenudila. ()

meemini

Na filmovém Mikulášovi je jisté to, že měl fantastickou předlohu. Výsledek se povedl tak na půl. Mikulášovi patálie jsou zábavné, představitel Mikuláše byl vybrán obstojně, podařilo se šikovně skloubit velkou spoustu Mikulášových mini příběhů a pomalejší Kryšpín je přímo skvělý (stejně tak většina momentů s ním). Problém je v tom, že z materiálu, který Goscinny a Sempé vytvořili bylo možné dostat ještě víc. Otázka je, do jaké míry, je to ovlivněno obsazením většiny rolí. Maminku, tatínka, spolužáky i souseda Durdu jsem si představoval jinak. A důležité je i to, že Tirardovi se do filmu nepodařilo přenést tu specifickou atmosféru dětského světa, kterou knižní předloha film poráží na celé čáře. I přesto jsou patálie školáka Mikuláše příjemným rodinným filmem. ()

jirin_cz

Film, u kterého zpozorujete, že máte na tváři téměř celou dobu takový připitomělý úsměv. To byly pro mě Mikulášovy patálie, není to film u kterého se popodáte za břicho, ale vrátíte se do dětství a pousmíváte se, co vše jsou schopni děti vymyslet. Kdo četl ještě v mládí předlohu tak je ot pro něj jistě silná dávka nostalgie a mám chuť se znovu po asi patnácti letech začíst. Jedinou výtku co mám, tak na mě vůbec nefungovali scény s dospělými, obzvláště útrpné to bylo při scénách s tatínkovým šéfem. Hodně mi to tam kazily. 70% ()

Maica

Absolutní nadšení! Hltám knížky o malém Mikuláši už nejméně 10 let, takže jsem se filmového zpracování trošku bála, ale jak se ukázalo, tak naštěstí zbytečně. Už úvodní titulky se povedly skvěle a celý zbytek filmu pokračoval v nastavené úrovni. Velmi velmi oceňuji věrnost knihám a tu správnou francozsko-mikulášovskou komičnost. A zbožňuju filmového Kryšpína! :-) (Dobře, Miuláš byl taky kouzelný, samozřejmě! :-) Jedním slovem: BEZVA! ()